Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Keresek egy programot!


ipifeci

Recommended Posts

Denibaby

A banki számlákat XLS fájlokba lehet menteni. Nem találok olyan kis programot ami csak nézésre alkalmas. Van ilyen, csak nem társítható...tehát fontos a társítás. 120GB-os SSD-n nem sok hely van. Ha mégis Office-t kell telepítenem, akkor egy XLS-t felismerő ingyenes programot ajánljatok, amiből pipák kiszedésével csak a táblázatkezelőt hagynám meg. Win7 pro. x64-hez.

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Libre Office? Tekintve, hogy sem a Microsoft Office, sem az Excel önmagában nem ingyenes, a Libre Office viszont igen, és fel tudod rakni csak a Calcot.

 

Az mit jelent, hogy nem társítható? Jobb gombbal kattintás az XLS fájlon --> ott van a menüben, hogy mivel akarod megnyitni. Ki is tudod választani, vagy előhívhatod a társítás panelt, ahol végképp össze tudod rendelni az XLS-t a programmal.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Szerintem is az Excel Viewer volna a legcélszerűbb, bár én 60 GB-os SSD-re is lazán telepítettem Office-t, minthogy alapkövetelmény leginkább az Excel és mellette a Word. Persze függ attól, hogy még miket telepítünk és akarunk tárolni ezen a partíción.

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Nem kell az Office, és benne a Word sem. Egyszerűen nem használom, nincs rá szükségem. Az Excel Viewerrel is próbálkoztam, valami nem stimmelt vele. Most, hogy említitek újratelepítés után ismét megpróbálom. Talán az, hogy a banki kivonat egyes oszlopaiban számok helyett X-eket mutatott.

 

Balázs! Nem tudtam társítani a fájlból, mert a jobb gombos menüben nincs a "társítás". Portable program volt (nem magyar). Ha telepítek valamit akkor majd lesz "társítás" is? Lennie kellene.

 

Az Excel Viewer ikonja látszik a fájlokon, de kiírja, hogy nem tudja megnyitni az ilyen típusú fájlokat. Az x86 programokba telepítődik, Office12 a mappája (amiben benne van az exéje is). Innen exe-t indítva sem nyitja meg.

Edited by ExDenibaby
Link to comment
Share on other sites

payskin

Milyen fájlokat nem tud megnyitni? :) Biztos XLS formátumban küldik azokat a banki bizonylatokat?

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Excel dokumentum és *.xls. Az OTP dokumentuma. Most megpróbálom a Librét. Pedig a Microsoft oldalon írja támogatottként az xls-t.

 

A Libre Office a jó. Megnyitja a fájlt rákattintással. Akkor ez nem Microsoft Office xls? Vajon miért ezt használja a bank?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A bankok általában és az OTP tuti, hogy elég hülye formátumot használnak egyes cellákban az .xls-ként letölthető fájlokban. Formátumot kell módosítani, karaktereket csereberélni, törölni, hogy a normál épeszű embereknek megfelelők legyenek az adatok, ahogy egy rendes Excel fájlban kellene lennie. Ha nem csak vizslatni akarod, hanem dolgozni is az adatokkal. Számokat karakterként, HUF hozzáfűzéssel használnak, tizedesvessző helyett pont, a dátum sem Excel dátumformátum, stb. Oké, még meg is érteném, vagy meg tudnám magyarázni :P, de ha Excel .xls fájl, akkor érthetetlen hozzánemértés. :hááát:

 

Ami meg a társítást illeti, attól, hogy az adott programot nem dobja fel automatikusan, még társítható. Betallózod a portable vagy más program elérési útját, hogy azzal nyissa meg az adott fájlt, és bepipálhatod, hogy mindig azzal.

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

9382017_01_22_19.jpg A dátum mellett jobbra a fájltípus: Microsoft Excel97-2003 Ez a Libre Office sajátja?

 

Köszi. A társítás egy esetben okozott gondot, egy nem magyar portable programnál. Ilyen még nem volt! A tallózás nem látott exe fájlt. Úgy volt használható, ha a portable programot indítottam, és betallóztam az xls fájlt.

El is felejtem, jó a libre (Excel Viewer nem jó).

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Az .xls nem a Libre Office sajátja, de tudja kezelni, bizonyos korlátokkal.

Méretben nem tudom, hogy mennyivel kisebb, mint az Office. Én még bottal nem piszkáltam. ;)

Vagy nagyobb, mint az Excel Viewer. Az miért is nem jó pontosan?

De mindegy, használd a Libre-t, ha az oké. Csak mellesleg Androidra is van jó pár ingyenes app, amivel Excel fájlokat tudsz megnyitni, szerkeszteni. Még echte Microsoft is, de az talán csak Kit Kat vagy afölött telepíthető.

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Libre: 220 MB, Excel Viewer 50 MBájt. Úgy nem jó az E.V., hogy nem ismeri a fájlformátumot és ki is írja. Azt is, hogy nem tudja megnyitni. Korlátok lehetnek a L.O-nál, de tiszta karakterekkel láthatóan simán megnyitja. Az ékezetes betűk zavarosak, de én ismerem a saját szövegemet, a számok fontosak. Szerkeszteni nem kell, csak látni akarom.

Nincs okos telefonom, asztali PC-m van.

 

 

 

 

 

 

 

TheSaurida! Köszönöm, jó a Libre Office, magyar nyelvű is.

Link to comment
Share on other sites

Denibaby

Köszönöm, kevesebb 300 KBájtnál. Letöltöttem, egy próbára jó lesz, de lehet, hogy maradni is fog.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
stabipapi

Sziasztok.

WP telóra tudtok olyan translate programot ami telepítés után offline is működik? Csak az Angol és a Német nyelvet használnám.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...