Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Free dos


Gomba

Recommended Posts

suomifan

már kb 100x megpróbáltam de nem írja ki egy másodpercre sem :( rögtön elkezdi kiíni a dosos dolgokat. Nincs valami parancs arra dos-ban, hogy indítsa el a telepítést?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

DOS alól nem lehet XP telepítést indítani. Mindenképp telepítõlemezrõl kell boot-olni. Valószínûleg rossz a telepítõlemez boot része, ezért változatlanul a Free DOS akar elindulni.

De sokat segítene, ha leírnád, egészen pontosan mit ír ki?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird
DOS alól nem lehet XP telepítést indítani. Mindenképp telepítőlemezről kell boot-olni.

:nemnem: Nono, ez nem igaz :!:

A Windows XP telepítőlemezről el kell indítani az i386\winnt.exe fájlt. Ennyi.

Ehhez kell persze valami DOS boot is, ami ezek szerint adott a FreeDOS miatt.

Át kell váltani a CD-re és ezt elindítani. Tegyük fel D: a CD meghatóbetűjele a boot után.

d:

cd i386

winnt

Egyébként a hibát nagy valószínűséggel a hibás vagy boot nélküli telepítőlemez okozza, ha a BIOS-ban sikerült első helyre állítani a bootsorrendben az optikai meghajtót.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ezt nem tudtam. :upsz: Mindig tanul az ember valamit.

 

Hál Istennek nekem még sosem volt ilyesmire szükségem Windows XP-nél.

Link to comment
Share on other sites

deripeter

Szia Csaba!

Kérném a segítségedet. hozzá jutottam egy olyan wince terminálhoz VIA EPIA-5000AG, mind amilyennel te is szenvedtél. A gondom az vele, hogy bios jelszót kér. Meg tudnád nekem adni mester kódot, hogy be tudjak lépni, illetve azt a biost át tudnád nekem küldeni, amivel neked is sikerült a botolást megoldanod.

 

Elõre is köszönöm a segítségedet! Nem tudom, hogy lehet e itt ilyet, de megadom az emailcímemet. Ha tudod akkor légyszives oda küld át. p.deri@freemail.hu

 

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

E-mail -ben nem kérünk segítséget! Fórumszabályzat !

De nem titok ez, a jelszó: Fireport Azt hiszem az F nagy, de nem biztos.

De míg nem rakod fel az eredeti VIA EPIA BIOS-t, MS-DOS + Windows 3.11-nél jobbat nem fog megenni, még a Linux -okat se. Amúgy nekem azóta is ez az éjszakai torrent-ezõs gépem (Windows 2000 SP4-et használok rajta), mert hát csak nem 130 W -ot zabál alapból, mint az én PC-m. :D

 

UI.: Ennek mi köze a Free DOS témához ?! :huh:

Link to comment
Share on other sites

deripeter

Láttam, hogy régebben te is ezzel küzdöttél ezért írtam neked.

Köszi szépen a kod jó lett. A biosba be tudok már lépni. :) Arra még had kérjelek meg, hogy azén is torrentezõ gépnek akarom megcsínálni.

Email címemre, bár tudodom, hogy nem szabályos, de légyszives küld át azt a bios tartalmat amit te is használsz.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ma léptem a 3. X-be, szóval kicsit :hukk:, ezért ma már nem :). A BIOS image fájl az eredeti IDE-s flash meghajtón van, azt meg már eltávolítottam. De holnap vagy holnap után elküldöm.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...