Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Asrock 775DUAL-VSTA


dadani1

Recommended Posts

Gereby

Az tartalmazza, csak van újabb... Via hyperion Pro. Szedd azt le!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Iro1982

Sziasztok!

 

Hasonló cipõben járok. Nekem egy AsRock AM2NF3-VSTA alaplapom van, AMD Athlon 64 X2 3600+ procival, jelenleg 1,5 Gb 533 MHz DDRII rammal. A videókártya "régi" Inno3D GeForce 6600 256 Mb, 128 bit. Nekem is sorra újraindul a gépem. Eleinte ha terheltem, elõfordult már olyan is, hogy internetezés közben, váratlanul. A problémára még nem találtam problémát. Viszont észlelhetõ, hogy a winchesterek nagyon melegednek. Lehet, hogy itt keresendõ a probléma?!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

A tápod mekkora, és milyen?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
luna

Sziasztok!

 

Van egy kis problémám, talán itt tudok rá megoldást találni: 3-4 hónapja vettem a gépet, Asrock 775DUAL-VSTA alaplap, + Radeon 9250 videókártya. Semmi gond nem volt, de tegnap a kártyát egy 9600-osra cseréltem (másik gépbõl lett átrakva, hibátlanul mûködik). Letöltöttem, telepítettem a legfrissebb drivert is.

Gyakorlatilag mûködik rendben, de vibrál a képernyõ, és bármilyen fissítési frekvenciát állítok be 60-200 Hz-ig, nem javul meg. A monitor ugyanaz, tehát az se lehet rossz. Az eszközkezelõben minden okés, de egy helyen felkiáltójel van: Microsoft rendszerkezelõ Bios-illesztõprogram -nál. Ez lehet a probléma forrása? Ha igen, mi a teendõ? Ha nem, akkor esetleg valamilyen ötlet?

 

Köszönöm elõre is a segítséget! (remélem jó helyre postoltam...)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

A monitor jól van bedugva? Felismeri a windows, hogy milyen típus?

Link to comment
Share on other sites

luna

Igen, a csatlakozás jó, fel is ismeri...

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Lehet hogy a windows kergült meg... Próbáld ki... Van egy Refresh LOCK nevû progi, mely felülbírálja a frissítés értékeket. Hátha azzal fentebb tudod tenni a moncsi frissítését.

 

Egyébként ez itt OFF topic kicsit...

Link to comment
Share on other sites

luna

Köszi, megpróbálom !

Link to comment
Share on other sites

Iro1982

400W-os Codegen gyári tápom van.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Az nem egy jó táp... Lehetõleg cserélni kéne...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Iro1982

Nem a táppal van a baj, hanem a grafikai vezérlõvel.

Szóval ne fikázatok légyszives minden tápot, mert nem az a baj.

És ez biztos.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Azért meg nézném a véleményedet (nem kívánom hogy ez legyen) egy komoly hálózati gond (feszültség ingadozás) után, ha lenne mellette egy másik géped rendes táppal felvértezve...

 

Amikor azt !!!ajánljuk!!!, hogy cserélj tápot, akkor nem azt mondjuk, hogy az okozza a hibát (bár legtöbbször az szokott lenni), hanem valóban rossz minõségû, és sok gondot okozhat. Sõt komoly veszélyforrás lehet...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ Iro1982:

Teszteld le a memóriákat is!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Iro1982

Köszi az ajánlatot, talán megfogadom, de ha meg tudom tápcsere nélkül oldani a dolgot, akkor inkább nem ruházok bele.

A memóriák jók. Volt már benne Samsung ram, most Zeppelin ramok vannak benne.

A tesztek nem mutattak hibát.

Majd nemsokára ráveszem magam, hogy új rendszert telepítsek és akkor kiderül, hogy tényleg a grafikai vezérlõ a hibás, mint ahogy azt a hibavisszahjelzés mutatja.

Link to comment
Share on other sites

szg

Nálam is volt ilyen újraindításos gond AsRock alaplappal, de szerintem ott én voltam a hibás. Amikor elõször raktam össze vele a rendszert, tökéletesen mûködött, még a Windowst sem telepítettem újra a régi alaplap után. Majd késõbb (1-2 hónap elteltével) egy hardvercsere közben le- majd visszacsatoltam az összes kábelt, stb. Ezt követõen állandóan újraindult a gép különféle hibaüzenetekkel, sõt néha be sem indult, meg ehhez hasonló dolgokat mûvelt, ami egyértelmûen valami hardveres problémára utalt. Erre aztán másnap mindent leszedtem az alaplapról a VGA, CPU és egy RAM kivételével, majd amikor megbizonyosodtam, hogy mûködik, egyenként szünetekkel visszaraktam a többi alkatrészt és közben prime95-tel teszteltem, és se eközben se ezután nem fordult elõ semmi hasonló probléma. A mai napig sem tudom, hogy mi okozhatta a problémát, de én a történteket az általam elkövetett szerelési hibának könyveltem el (késõ este volt, sötét, stb.). Úgyhogy ilyenkor (mivel a témában felszólalók egy részénél is hardvercsere után léptek fel a hasonló hibajelenségek) nem árt megnézni, hogy minden rendben van-e "házon belül" :)

Viszont, ami az AsRock alaplapokat illeti, már kialakult a saját véleményem. Bár ez az ASUS leányvállalata, de ne felejtsük el, hogy saját stábja van, amely nagyfokú önállósággal rendelkeznek a kreativitás terén, ezért az AsRock alaplapok szinte mindegyikében van valami perverzió - nem csodálkoznék, ha olyan alaplapjuk is lenne, ahova felváltva (vagy akár egyszerre is) be lehetne szerelni az Intel és az AMD processzorokat :lol: Azt nem mondanám, hogy kifejezetten rossz minõségû alaplapokat gyárt az AsRock, mert szvsz a minõsége azért ott van valahol mint a más nevesebb gyártók hasonló árfekvésû alaplapjai esetében is, viszont talán a tapasztalat az, ami még hiányzik, ezért a különféle problémák (hardveres inkompatibilitás, vagy akár ezek a megmagyarázhatatlan újraindítások is), lehet, hogy éppen ennek tudhatók be. Lehet, hogy egy azonos árfekvésû ASUS vagy MSI csak-csak jobb lenne. Bár ki tudja...

Ja, igen, és tápból valóban nem árt egy nem túl drága, de ugyanakkor minõségi fajtát venni (még akkor is ha az adott esetben úgy hisszük, hogy nem a táp a hiba okozója), mert ezek a Codegen, Mercury, stb. tápok szerintem még a felét sem tudják leadni annak a teljesítménynek, ami rájuk van írva.

Link to comment
Share on other sites

hoffman187

Sziasztok!

 

Egy kis help kéne hogy mi lehet a probléma a gépemmel:

Alaplap: Asrock 4COREDUAL-VSTA LGA 775 DDR/DDR2 PCX+AGP SATA

Processzor: Intel P4 3.2 GHz/800MHz 2Mb dobozos Socket 775 641 (egy magos)

Memória:1GB 667MHz DDR-II RAM Kingmax

VGA: Ati Radeon X1900GT 256 MB DDR TV DVI PCX

HDD:80GB Hitachi 7200rpm SATAII 8MB cache

Táp:450W

 

A probléma pedig az lenne hogy sok játéknál(azoknál is amik régebbiek) betöltöget néha a gép minimum grafikán is és maximumon is. Tesztprogramoknál a processorom gyengén teljesít, általában fele pontot kap mint kéne neki. A super pi futtatása közben nem megy a proci terheltség 50% fölé, pedig más gépen igen. Driverekkel és a windowsal nem valószínû hogy gond van. A helpet elõre is köszi.

 

Link to comment
Share on other sites

Abu85

Nézd meg, hogy rendesen illeszkedik-e a hűtő a procihoz (ez a proci TT-s, azaz ha magas a hőmérséklete akkor visszaveszi az órajelét automatikusan). A BIOS-ban pedig nyomj egy load optimized default-ot és utána kapcsold ki a Hyper-Threading-et, és azután egy friss Windows install, de XP-t (SP2) ne Vista-t.

Ha nem segít akkor keress szakembert. Esetleg ha gagyi a tápod cseréld le egy normális FSP 350W-osra, bár nagy valószínűséggel nem ettől van a problémád.

Link to comment
Share on other sites

Iro1982

Köszi szépen a tanácsokat, de nekem újonnan szerelt a gépem és már az elejétõl fogva ezt csinálja. Próbáltam a Windows által javasolt Gart vezérlõvel játszadozni, de ha fentvan újraindul a gép, ha nincs fent nem indul el a Windows mert nem tudja kezeni a VGA-kártyát. Ez a szívás.

Link to comment
Share on other sites

pampalini

Ez az alaplap nem támogat minden videokártyát, és a tiéd bizony nincs közöttük. Nem itt lehet a hiba forrása? Lista.

Link to comment
Share on other sites

Roli25

Sziasztok!

Pár napja állíttattam össze egy gépet egy számtech boltban:

Asrock 4coredual-vsta alaplap

Core 2 Dual 1.86 GHz E6300 Proci

Ati Radeon 9550 128 Mb video kari

Sound Blaster Audigy 7.1 hang kari

Kingmax 512/800 MHz DDr2 Ram

450 W táp

 

Minden tökéletesen működik rajta!

Amikor tüzetesebben átnéztem késöbb az alaplaphoz mellékelt könyvet , figyelmes lettem arra , hogy támogatott DDR2 memorihoz a maximális MHz 667 , de az én gépembe 800 MHz ram került (ezt ajánlották a boltban), na most ebböl nem lesz késöbb probléma hogy nagyobb van benne? Egyáltalán mért ezt ajánlották? Nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz de nyugtalanit....

 

Másik kérdés:

az alap laphoz lett mellékelve egy driver cd ami nem lett feltelepitve! Ezt fel kel rakni? Enélkülis megy tökéletesen , legalábbis problémát eddig nem jelzett :lol:

Valaki aki ért ezekhez a dolgokhoz az irhatna pár sort a felvetett kérdésre 8)

Üdv Roli!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Hogyha 667-et támogat max az alaplap, akkor a RAM-ok 667-en fognak menni, így nem lesznek kihasználva. Ebbõl nincsen semmi baj, csak a bolt pár ezerrel többet akasztott le Rólad.

 

Driverek természetesen NAGYON szükségesek, egyrészt a megfelelõ mûködésért, másrészt a megfelelõ teljesítményért. De ha már itt tartunk, nem is az alaplapi CD-rõl jó felrakni, hanem ajánlott mindenhez frisset szedni.

Link to comment
Share on other sites

Roli25

Köszi a választ :)

Akkor legombolt rollam pár forintot az ürge :mérges: na így jártam :hááát:

 

Ha késöbbiekben ugy döntök , hogy veszek még egy Kingmax 512 ramot akkor nyugodtan választhatom a 667 MHz vagy mostmár ugyan ugy 800 MHz - et kel mellé raknom? :ötlet::upsz:

 

Más: Pár sorral feljebb irták hogy nem oké ebbe az alaplapba az Ati radeon 9550 video kari!

Na most akkor az enyimben mért megy frankon , igaz csak azért van benne hogy legyen,játékra nem akarom használni?! :D

Link to comment
Share on other sites

Iro1982

Próbálkozzatok azzal, hogy újrarakjátok a Windows-t. Úgy tûnik, nekem bejött. Eddig még nem indult újra a gép. Most a D-Tool-sal akadt össze, de a legújabbat raktam fel, így már minden OK. Sok sikert.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

RAM-okat érdemes párban venni. Nem nagyon jó keverni.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Akkor legombolt rollam pár forintot az ürge :mérges: na így jártam :hááát:
Nem akarom védeni az eladót, de nem gombolt le Tõled semmit, mert neki is többe került a gyorsabbat megvenni. Az, hogy nagyobb van benne, az nem probléma.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...