Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Freemail


Scorpion Spyke

Recommended Posts

Scorpion Spyke

Mostanában kapok leveleket, amelyeknek feladója a root@fmlog.freemail.hu, a tárgyban nincs semmi, és az üzenet is teljesen üres. Outlook Expresst használok. Lehet azért küldi, mert nem tudott rendesen bejelentkezni?

Link to comment
Share on other sites

vmiki

Nem lehet, hogy azért mert már régen nem jelentkeztél be webes felületen?

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Lehet hogy régen, de azthiszem 90 nap a határidõ, azon biztos belül vagyok még.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Szerintem spamlevél... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Aaa_Emil

 

Ha ez megnyugtat, nem vagy egyedül. Én is kaptam egy ilyen "tárgytalan" levelet a root@fmlog.freemail.hu címtõl.

Ja, és minden nap fenn vagyok a freemail honlapján legalább egyszer...

Link to comment
Share on other sites

Richy

Megoldás:

Gmail. 8)

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Én szeretnék a freemailnél maradni. Nem tudom miért kell másokra rátukmálni, amit te használsz. Ha nekem ez jön be, akkor ezt fogom használni. Most nem konkrétan rád gondoltam Richie, hanem magára a módszerre! Én is jobban szeretem például az IWIW-et, mégse mondom másoknak, hogy jöjjenek át myviprõl oda, mert semmi értelme, mindkettõnek vannak hibái.

Link to comment
Share on other sites

Richy

Én nem tukmálok semmit senkire, csak a t*k*m tele van az összes magyar szolgáltatóval.

Ez meg megy. Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Jól van, azért írtam , hogy nem csak neked szól. Csak tudod én ezt szoktam meg, ezt szeretem, csak most adódtak gondok vele... Semmi sem tökéletes.... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Richy

Valóban, semmi sem tökéletes. Mint ahogy a Te névmemóriád sem, mivel nem Richie-nek, hanem Richy-nek hívnak. :D

Nem kötözködésbõl mondom! ;)

Link to comment
Share on other sites

kori

Hogy a témánál maradjunk, nekem pl. semmi problémám kb. egy éve a freemail-lel. A PopTray minden 10 percben bele néz, nekem csak az a dolgom, hogy a kéretlen leveleket kitöröljem. Még csak be sem kell lépni a weblapra. :);)

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke
nem Richie-nek, hanem Richy-nek hívnak. :D

 

Bocsi. :upsz: Ha jól tudom a gmail meghívós. Vagy tévedek?

Link to comment
Share on other sites

Richy

Jól tudod. :)

Link to comment
Share on other sites

balazs321

Bár már minden második embernek van vagy 30 meghivója :D

Szal nem nehéz bejutni :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Richy

Nekem majdnem 100. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
csibe283

A Freemail sok idõ után egy nagy megújuláson esett át és ezt szeretném bemutatni nektek:

Már a bejelentkezõ képernyõn észrevehetjük az új külsõt, valamint a megújult Freemail logóján díszelgõ béta feliratot, ami arra utal, hogy bizony most tesztelik a változtatások hatásait. A régi narancssárga színt felváltja a világoskék, de persze új funkciókat is felfedezhetünk...

 

Régi rendszer

Új rendszer

 

VÁLTOZÁSOK

 

Kezdõlap

 

Bejelentkezés után egybõl láthatjuk a különbséget: Míg a régi rendszerben csak az újonnan érkezõ levelek/összes levél számát láthattuk, addig az újban az utolsó 5 levél feladója és az üzenet tárgya jelenik meg, az olvasatlan levelek számának kiemelésével. Emellett már kereshetünk is bejövõ leveleink között és névjegyünket is egy kattintással elérhetjük.

 

Régi rendszer - Kezdõlap

Új rendszer - Kezdõlap

 

Levelek olvasása

 

Itt a régi rendszerhez képest nem félkövér betûkkel, hanem kis nyitott/zárt borítékokkal jelölik, hogy az adott levelet elolvastuk-e már. A feladó oszlopban csak a feladó nevét (hiánya esetén az e-mail címét) láthatjuk, míg a régi rendszerben mindkettõ megjelent.

 

Régi rendszer - Bejövõ levelek

Új rendszer - Bejövõ levelek

 

Levélírás

 

Az elsõ szembetûnõ különbség, hogy az új rendszerben már formázni is lehet a szöveget, míg a régi erre nem adott lehetõséget. Egybõl kérhetünk visszaigazolást is, illetve nagyobb méretû fájlokat is küldhetünk.

 

Régi rendszer - Levélírás

Új rendszer - Levélírás

 

Címtár és Egyedi szûrõk

 

Csak külsõleg változtak, ezen kívül tartalmilag megegyeznek a régivel. A csoportok szintén külsõleg módosultak és az oszlopok között található pár módosulás.

 

Régi rendszer - Címtár

Új rendszer - Címtár

Régi rendszer - Egyedi szûrõk

Új rendszer - Egyedi szûrõk

 

ÚJÍTÁSOK

 

Az elsõ és egyben talán a legfontosabb újítás a fiók rendelkezésére álló tárhely nagymértékû megnövelése. Az eddigi 25 MB helyett most már 1024 MB áll rendelkezésünkre, eddig ekkora Freemail tárhelyért fizetni kellett. Emellett az erõsebb spamszûrés és az óriás levélküldési lehetõség is ingyenesen elérhetõvé vált. Az óriás levél maximális mérete 1 GB-ról 10 GB-ra növekedett

 

Azonnali üzenetküldés

 

Chatelési lehetõség külön szoftver telepítése nélkül.

 

Telefonálás

 

A Klip program segítségével elérhetõ telefonálási lehetõséget mostantól a Freemail Telefonálás pontjából külön program telepítése nélkül is élvezhetjük (csak JAVA kell hozzá, melyet a java.com weboldalról ingyenesen letölthetünk). A képek készítése után vettem észre a Gyorshívót, mely a bal oldalon található oszlopban helyezkedik el fixen.

 

Névjegy

 

Egy bemutatkozó oldal létrehozására is lehetõség van, mely a freemail.hu/nevjegy/sajatnev címen válik elérhetõvé (természetesen a sajatnev az e-mail címünk @freemail.hu elõtti felhasználói nevét takarja).

 

Fotótár

 

Fényképek feltöltésére és megosztására ad lehetõséget gyorsan és egyszerûen, valamint mások általál feltöltött képek közt is böngészhetünk.

 

Képeslap

 

A Freemailbe bejelentkezve egybõl küldhetünk képeslapot névnap/születésnap vagy egyéb ünnep alkalmából.

 

Képeslap

 

ÖSSZESÍTÉS

Elõnyök:

Az új Freemail szebb lett, több lehetõséget rejt magában, könnyebben elérhetõek a funkciók, szóval kényelmesebb lett és a sokkal nagyobb tárhely révén nem kell olyan sûrûn üríteni levelesládánkat.

 

Hátrányok:

Hiába a sok új funkció meg a csicsás design, a Freemail ezektõl nagyon lassú lett, hosszasan tölti be a kezdõlapot is. A béta állapotnak köszönhetõen találkoztam már pár hibával is (általában másodszorra már mûködtek, kivéve a Gyorshívót, ami folyton szétkapcsol és sikertelenül kapcsolódik), aki nem szeretne barátkozni az új Freemail felülettel, vagy gyorsan el szeretné érni leveleit, használhatja a régi felületet is.

 

Linkek:

A megújult Freemail

A régi Freemail

 

Ha bárkinek bármilyen észrevétele, javaslata van, esetleg hibát fedezne fel, vagy kiegészítené ezt az írást, nyugodtan írjon. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
öcsi91

Az új freemail-fotótárban nem látom a képeket,azokat sem amelyeket én raktam fel,valamint a mások által feltett képeket sem.Az én képeimet viszont mások látják,vóltak hozzászólások.Valamit elnyomhattam a beállittásnál? Segitsetek.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurus
Hogy a témánál maradjunk, nekem pl. semmi problémám kb. egy éve a freemail-lel. A PopTray minden 10 percben belenéz, nekem csak az a dolgom, hogy a kéretlen leveleket kitöröljem. Még csak be sem kell lépni a weblapra. :);)

Csatlakozom, mintegy 5 éves tapasztalat alapján.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ocsi

Nekem többször is volt problémám a freemail-el... és tényleg használjatok Gmail-t ...ez nem tukmálás, ez jótanács... viszont amin most kiakadtam:

 

Ezt a levelet az optimail online direkt-marketing rendszeren keresztül küldtük a(z) [*****]@freemail.hu címre az Ön elõzetes hozzájárulásával, melyet a T-Online Magyarország Zrt-nek tett a freemail.hu ingyenes rendszerébe történõ regisztrációja során. E szerint Ön marketingtartalmú célzott üzenetek fogadását vállalja. Szolgáltatásunkkal kapcsolatban bõvebb információval szolgálunk az Ön számára a www.optimail.hu oldalon.

 

Itt megjegyezném, hogy amikor én a freemail-be regisztrálltam szerintem még nem is létezett a T-Online Magyarország Zrt. max az Axelero, viszont tõlem aztán nem kérdezték meg, hogy hozzájárulok-e a spam leveleikhez?! :mérges:

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Leona.

A Gyorshívót ki lehet valahogy kapcsolni, vagy el lehet tüntetni?

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
mazda6diesel

Sziasztok!

 

Be szertetném állítani a freemail-es postafikomat az Outlook E.-be de nem találok sehol SMTP beállítást.

 

Mit kellene beírni a kimenõ levelekhez és a porthoz?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ezt is sokrszor leírtuk már. Az SMTP szerver a szolgáltatódé és nem a Freemail-é.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Hoppá! Ezt nem tudtam... De a gmail-nél az smtp.gmail.com a kiszolgáló és az nem a szolgáltatómé.

 

Akkor ez hogy van?

Link to comment
Share on other sites

mrszitya

Freemail Súgó:

 

Mit adjak meg a kimenő levelek kiszolgálójaként freemail postafiókomhoz?

 

A kimenő levelek kiszolgálóját az internetkapcsolatot biztosító szolgáltató adja, itt tehát saját szolgáltatód SMTP szerverét kell megadnod. Ha nem tudod ennek a nevét, fordulj szolgáltatód ügyfélszolgálatához.

 

Freemail-nél úgy tűnik nincs lehetőség levelezőprogramból való mail küldésre, csak a netszolgáltatón keresztül, vagy pl. a GMail-t használva.

Link to comment
Share on other sites

Mazsola2

A freemail is mûködik levelezõ programból.

 

A POP3-hoz: freemail.hu

SMTP-hez pedig az Internet szolgáltatód adja. (Pl: T-online esetén: mail.t-online.hu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...