Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2006. decemberi számról


payskin

Recommended Posts

Halasi Miklós

Meséljek oldalnyi sztorikat, hogy miként ne valósulnak meg az átjelentkezések? Twinky esete csak egy a sokból... :S

Írásba nem írom, mert még beperelnek rágalmazásért... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

bnagy618

Tisztelt Szerkesztőség!

 

A decemberi számban közölt noteszgép tesztek közül a Dell Inspiron 6400 típusú géphez szólnék hozzá, annál is inkább , mert nekem is egy ideje ez van.

Először is megütötte a szemem az eredmény két vonatkozásban is. A nootebook tömege ugyanis egyáltalán nem nagy, nem nehéz. 2,8 kg ez a tesztben is szerepel, az összesítő táblázatból pedig kiderül, hogy a tesztgyőztes 2,95 az ajánlott gép pedig szintén 2,8 kg. A legkönnyebb gép 2,6 kg úgyhogy ez igazán nem számít súlyos darabnak. Az árral ugyanez a helyzet. A gép 269.800,- ft. A legolcsóbb 250.000 a legdrágább 300.000 a tesztgyőztes 289.800. Hátrányként a teszt kihozta a következőket: drága, kissé nehéz.

 

Másodszor a multimédiás jellemzőkről a következőt. Windows XP Pro SP2 rendszeren Norton Antivírus 2003 és Zone Alarm 2.6.231 mellet ha ezeket ki is kapcsolom egy HDTV fájl lejátszása simán megfogja ffdshow tömörítővel és jet audióval nézve, mint pl.: T.A.T.U. - All The Things She Said (Live).hdv.1080i.mpg vagy Christina.Aguilera-Beautiful.HDTV.1080.mpg.

 

Harmadszor, a kijelző fekete részei nem is nagy szögből de kimondottan nem szemből hanem oldalról nézve, lehet ez egy 30-45 fok körüli, már csak foltosnak mondhatók.

 

Negyedszer a Media Direct rendszert nem adták hozzá, igaz op. rendszer nélkül vásároltam. A netről nem tölthető le. Az összes hivatalos dell forgalmazó dell oldalról elérhető publikus címére írtam a problémámmal. A dell oldalát ajánlották, ott viszont csak egy, a Media Direct számára előre kialakított partíció boot szektorát helyreállító un. Dell MediaDirect Repair Utility található: http://support.euro.dell.com/support/downl...p;fileid=161804

Megkerestem a problémámmal a Microsoft Magyarországot is, ugyanis a Microsoft Windows XP Media Center Edition ugyanezt a szolgáltatást nyújtja dell gépeken (+távvezérlő), de nem érkezett válasz. http://www.microsoft.com/windowsxp/mediacenter/default.mspx Ha Önöknek ez működött, kérném segítsenek a partíció ghost elküldésével vagy hogy mi módon tudnék a programhoz hozzájutni.

 

Ötödször a négy órás akku. idő valóban csak AKÁR 4 óra is lehet (a Dell oldalán 5 óra), nekem folyamatos normál üzem mellett 3,5 óra volt ami gyorsan 3 órára csökkent.

 

Ugyanakkor elgondolkodtató 512MB-al gépet vásárolni, hamarosan ugyanis a bővítés gondolatán gondolkodó emberként találjuk magunkat, főleg ha az új VISTA-t szeretnénk kipróbálni (igaz a memória DDR2 2GB-ig bővíthető).

 

Lemaradtak az opcionális választási lehetőségek a tesztből, pedig a Dell szép számmal kínál lehetőséget (még akár dell TV tunert is). http://www1.euro.dell.com/content/products...;l=hu&s=dhs

 

Végezetül a nootebook különböző hardver összeállítással kapható (ld. kijelző is!), a külső fedél cseréjével még az egyedivé tételre is gondolt a gyártó.

Link to comment
Share on other sites

Szerdahelyi Gergely
(Papp Gábor @ 2006. december 8. 12:42) 160659[/snapback]

 

Bizony, és az Orbit reklámról se feledkezzünk el, annó az is volt..

 

Egy ügyes marketinges trükk részei vagyunk ám :hááát: Beszélünk róla, mindenki elmondja a véleményét, és amikor ott állsz a polc előtt eszedbe jut melyikről volt annyi szó, azt fogod venni. Itt a legjobb példa az Orbitos (talán tavaly ilyenkori volt??) Ügyes húzás, még mindig emlékszünk rá ;)

Link to comment
Share on other sites

PCmaniac

Hát sajna ebbe mindenkinek bele kell tanulni, vagy bele kell rázódnia, hiszen így vagy úgy ha már szóba kerül egy termék akkor már az reklám mert akkor már emlékezni fog rá az ember, kötni fogja bizonyos dolgokhoz.

 

De ez már egy picit off kezd itt lenni.

Link to comment
Share on other sites

SzalacsiBacsi

Alapvetõen ki vagyok békülve a decemberi számmal - külsõleg fejlõdik a lap, belsõleg eddig is jó volt.

 

A RAID cikksorozatnak kifejezetten örültem, részben emiatt tervezgetem hogy új gép vásárlásakor (hardveresen) megpróbálok erre is gondolni.

 

Tudom, hogy javaslatot nem itt kell tenni a tartalmat illetõen, de olyan szívesen látnék már egy MP3 (vagy inkább MP4) lejátszókkal foglalkozó tesztet. Tegnap elõszedtem az archívumomból a régi PCW-t, a 2003. októberi számban volt legutóbb ilyesmi, illetve egy Digital World mellékleten találtam hasonlót.

Az idei eladásokat tekintve a karácsonyi roham egyik legnépszerûbb cucca az MP3/MP4 lejátszók, ebbõl gondolom hogy sokakat érdekelne a dolog. Ráadásul sok a nagyon olcsó, gagyinak tûnõ hardver ezen a területen és jellemzõek az ismeretlen márkanevek. Sokat segíthetne az eligazodásban egy ilyen teszt.

Tudom, hogy a multimédia sokak szemét csípi az olvasók közül, pedig az ilyesmi szerves része lett az IT iparnak, akár tetszik akár nem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
JOINT72

A januári újsághoz megkapjuk CD-n a 2006 cikkek gyűjteményét?

Link to comment
Share on other sites

BOBAN

Januári újságban benne lesz a 2006 CD archivum?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ha jól számolom, még 5 4 nap és kiderül. Addig, ha lehet, többen már ne kérdezzétek meg. Ha tudnám a választ, az első kérdésre is megmondtam volna. ;)

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

Nézem az elõzetest: Link. Nem lesz 2006 Archivum? Ajaj.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Majd jön februárban. Jó is hogy szólsz, nyitottam témát januárnak!

 

Búcsúzzunk el az óévi témáktól, tessenek szívesek átfáradni az idénbe! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...