Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Keresek egy webtárhelyet


Botond

Recommended Posts

h.arpad

Az Internetes keresőkben ingyen és bérmentve regisztálhatod az oldaladat, és a Startlapra is ingyen ajánlhatod az oldaladra mutató linket adott kategóriában, csakúgy, mint a Linkbankba és a Magyar Oldalakra (utóbbiakban a keresőszavakat is megadhatod). Azon kívűl még ott a Google AdSense hirdetési lehetőségnek, ami az összes többinél hatékonyabb tud lenni (ld. Google szponzorált linkjei). De az már fizetős.

 

Nem derül ki a fenti felsorolásból, hogy PHP futtatási lehetőség és MySQL adatbázis van-e a tárhelyhez. De már így sem adnék egy fillért sem érte...

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

És az Informat-x kft Mini csomagjáról (Link) mi a véleményed?

 

Persze ha tudsz ajánlani jobbat, azt is megköszönném.

 

Ha esetleg nem okozna gondot légyszives írd le az Internetes keresõkbe, Startlapba, Linkbankba, stb való regisztrálás menetét.

 

Elõre is köszi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Korábban beszéltünk tárhely-szolgáltatókról, csak olvass vissza. ;) Két szolgáltatót ismerek jobban, a Dataglobe-ot és a W3Host-ot. Mindkettõ olcsóbb és/vagy nagyobb tárhelyet nyújt, mint az általad linkelt.

 

A megfelelõ oldalakon (link ajánlása menüpont alatt) leírják, hogyan ajánlhatod az oldaladat.

Keresõkben: Google , Yahoo!

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Köszi az infókat ..., csak ez a "fránya" angol ne lenne ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Richy

Én is csak a W3host-ot, a Dataglobe-ot, és az Intrex-et tudom ajánlani, mivel mindháromról ismerek oldalakat, amik gyorsan és megbízhatóan elérhetõek. :)

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

A W3Host-on nézegettem a különbözõ ajánlatokat és rögtön "falba ütköztem" ...

 

Ezzel kapcsolatban a kérdésem az, hogy milyen különbségek vannak a Webtárhely és az FTP tárhely között? :upsz:

(... ha jól gondolom akkor nekem a Webtárhelyre van szükségem...)

Lásd: Link

 

Ui.

Megnéztem a MédiaHosting ajánlatát is, ... szvsz 5990.- + áfa/év egyáltalán nem tünik soknak 500MB-os tárhelyért egy domain névért, valamint a nyújtott (beigért) szolgáltatásért.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Richy

Igen, neked webtárhelyre van szükséged.

Az FTP tárhely csak arra jó, hogy linkelj róla. Egy HTML/PHP oldalt nem tud behozni!

 

Médaihosting se néz ki rosszul, csak látni kéne egy ottani oldalt. :)

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Parancsolj, itt található egy-két oldal: Link

 

Amugy köszi az infót. :)

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Ezzel kapcsolatban a kérdésem az, hogy milyen különbségek vannak a Webtárhely és az FTP tárhely között? :upsz:

(... ha jól gondolom akkor nekem a Webtárhelyre van szükségem ... :pislog: )

Jól tudod. De ez már övön aluli volt. :S

 

A MediaHosting jónak tűnik, és olcsónak is, egyedül ennek a kettőnek nincs értelme szerintem:

*Wap oldal támogatás

*Egyéni hibaoldalak (pl. 404-es hibaoldal)

Az előbbinek azért nincs, mert egy sima .htaccess fájllal megoldható a WAP-támogatás (-- ennek az engedélyezése nekem többet érne -- a W3Host-on csináltam már ilyet), másrészt a 404-es HTTP-hibákat (a kért dokumentum nem található) illik elkerülni. Persze, ha kívülről sokan linkelnek rád, és gyakran módosítasz... :hááát: Nem tudom.

 

*FTP/SCP/SSH hozzáférés a webtárhelyhez

Az FTP az természetes, de emellett nagyon jó, hogy két biztonságos protokollt is támogat.

De sehol sem látok subdomain-t.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános
... De sehol sem látok subdomain-t.

És ez miért is jelenthet gondot, ennek hiányában mi az amit nélkülözni kellene?

(És ez most komoly)

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Kapsz egy domain nevet. Mondjuk legyen "valami.hu".

Ha szeretnél mondjuk "hirek.valami.hu" vagy "onlinebolt.valami.hu" aldomain-t, azt ezek szerint nem tudsz kérni.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Köszi az infót, de így elsõ "nekifutásra" úgy tünik, hogy nincs is rá szükségem.

Persze ha mégis akkor remélem, hogy a szolgáltató tud tenni valamit a cél érdekében.

 

Amugy a délután folyamán "próbaképp" felhívtam az ügyfélszolgálatot (rögtön felvették a telcsit), készségesek voltak és többek között azt mondták, hogy ha valamivel ki akarom egészíteni a csomagot, természetesen arra is van mód.

Remélem, hogy ha szükségem lenne rá, ez a subdomainre is vonatkozik.

 

Link to comment
Share on other sites

Richy

Akkor errõl most tudakozodj.

Amúgy megnéztem 2-3 próbaoldalt, gyorsan bejöttek, de a képek nagyon lomhák. :D

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Ahogy olvasgatok a neten, egyre több elégedett hostingoló véleményével találkozom a Médiacenter megbízható mûködésérõl.

 

Esetleg van valakinek konkrét tapasztalata is ezzel a céggel?

Link to comment
Share on other sites

Richy

Õszinte leszek: most halottam elõször. :D

Link to comment
Share on other sites

sz.jános
De sehol sem látok subdomain-t.

"Teszteltem" a MediaHosting Ügyfélszolgálatát ...(vasárnap délután, kb.37°-os melegben...)

 

Mivel újabb kérdések fogalmazodtak meg bennem, úgy döntöttem, hogy felhívom az ÜSZ.-ot, amikor a honlapjukon találtam egy visszahívást kérõ lehetõséget is ..., éltem vele és nem bántam meg.

Kb. 2 óra múlva felhívott a Rendszergazda (? :pislog: ?) és készségesen válaszolt a kérdéseimre, ill. egy pár dologra/lehetõségre Õ hívta fel a figyelmemet. (1:0 a Mediahosting javára!)

 

Amit megtudtam (a lényegesebbek):

- természetesen van subdomain is, a csomagok is tartalmazzák, csak õk egy kalap alá vették az aldomainnel ezért nem tüntették fel külön. De ezekután tervezik ....

- lehetõség van arra is, ha valaki azt akarja, hogy két domain esetén a tárhelyet megosszák,

- vagy mindkét domin ua.-t a tárhelyet nyíssa meg.

.

.

- és ha valaki kéri, akár visszafizetési garanciát is vállalnak.

stb

 

Mindez a csomag áráért, pl. 5990.-+ áfa/év (dominnév+ tárhely).

 

A fentiek alapján (is),nálam a Mediahosting az elsõszámú jelölt.

 

 

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Akkor válaszd õket. ;) Elsõsorban az a fontos, hogy neked tetszik. (Lehet, hogy a Dataglobe azóta megjavult, de velem fél éve egyáltalán nem voltak ilyen készségesek, és én akkor pont azért nem õket választottam. Nem szakmai dolgok miatt.)

 

Szerencséd van, mert ezek alapján jó szolgáltatód lesz. ;)

Link to comment
Share on other sites

Atys

Nos, akkor én is elmondom mit tapasztaltam. Sokat keresgéltem szolgáltatót én is, mert elég megbízható kellett, és viszonylag nagy helyet kértem.

A választásom végül is a HostMaxra esett. Eddig kb. 2 hónapja vagyok velük kapcsolatban, de semmi gond nem akadt. Sõt, ha valamit kértem segítõkészek voltak.

Most kérem tõlük a harmadik helyet már.

Nem tudom mostani akció-e, de az utolsó igénylésnél (tárhely+domain) mondták, hogy jön az ajándék flashdrive. :D

Szóval én õket is tudnám ajánlani.

 

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz

Én a dataglobe-ot ajánlom. Nekem már kb 10 domain nevem megy onnan 1 tárhelyrõl.

Ami kérdésem, illetve gondom volt azt gyorsan megoldották.

 

Amibe viszont gondolj bele, hogy biztos jó-e hogy 1 tárhely 1 domain. Mert ha még 1 domaint hozzá akarsz tenni akkor lehet megint tárhelyet kell venned. Szmegmán nem biznicc.

A nevetséges ezek a 10 20 x db email meg 1 db sql...

Link to comment
Share on other sites

lajoska

12web.hu 500M brutto 750/hó

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
jratkai

Mely ingyenes webhelyen tud sok fájlt megosztani száz ember egymással (nem képet, nem office doksit)? Mindenki tölthessen fel és le azonnal, törölni csak én tudjak.

Az lenne a legjobb, ha egy email cím is tartozna hozzá (mint a Google docs-nál): amit ide csatolmányként küldenek, az rögtön letölthetõ lenne bárki által. Egy weboldal mutatná az aktuális file linklistát, ezt nézegetnénk, h jött-e újabb file. Elõny ha nem kéne a száz email címet felsorolni, úgyis csak minket érdekel (egyetemi hallgatók anyagai). Sok file, de összesen csak kb. 10-50 MB. Elõny ha nem kéne regisztrálniuk, se ftp-zniük, se jelszót kiadni mindenkinek.

Hab volna a tortán: fórumon üzeneteik látszhassanak, bárki szerkeszthessen egy közös doksit (esetleg verziókövetéssel: ki mit írt hozzá)?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
h.arpad

Ha egyetemi hallgatók dokumentumai, az egytemtől kell kérni egy aldomaint. Gondolom van erre formanyomtatvány. Ők majd megmondják, mennyi tárhelyet tudnak biztosítani (bár ekkora helyigénynél ez nem lehet probléma). Ezután a felhasználók kapjanak fix IP-címet (ha ugyan tudnak), IP-cím vagy tartomány alapján lehet őket azonosítani. Egyébként lőttek a jelszómentességek. A másik megoldás, hogy az elején jelszó, aztán az oldal egy hosszú lejáratú cookie-t küld a böngészőnek, de ezt akkor nem szabad letörölniük. A többi már programozás kérdése és nem tárhelyé, amihez sok szerencsét kívánok mert egy kész oldalmotort kell leprogramozni.

 

Én erre más megoldást használnék, nem HTTP alapon. Linux alapú tárhely (minimális Linux telepítése szükséges) SFTP over SSH2-vel, mindenkinek létrehoznék egy fiókot és ott beállítanék egy jogosultságot, ahol én lennék az admin. Tetszőlegesen tudnám állítani ki kinek a dokumentumait és milyen jogosultsággal nézheti, akár otthonról is, Windows alól is pl. PuTTY-val. A többiek a WinSCP-t használnák a feltöltésre, ami a Total Commanderhez hasonló, barátságos grafikus felület. Az azonosítást nemcsak jelszó, hanem egyéni kulcs alapján is el lehet végezni, amit pl. pendrive-on hordoznának, ahogy a beléptető kliensprogramot (WinSCP Portable) is. A tárhelyhez természetesen automatikusan telepíthetsz e-mail kiszolgálót és klienst is, a csatolmányt pedig egy Linuxhoz jól értő szépen behelyezheti abba a mappába, ami meg van osztva, csak írnia kell egy rövid programot hozzá.

 

A jelszómentességet nem tartom előnynek, nagyon sok kliens felajánlja a jelszavak tárolását, ha pedig mégis illetéktelen kézbe kerülne egy IP-alapú engedélyezést a biztonság kedvért be lehet iktatni, e-mailben rögtön értesülhetsz az illetéktelen hozzáférési kísérletről és letilthatod a fiókot.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Anti

Sziasztok!

 

Webtárhely, fájlok közzétételében teljesen tapasztalan vagyok.Szeretnék ingyenes szolgáltatót találni, akinél fõleg szövegtartalmakat mások által felkereshetõ, olvasható formában elhelyezhetnék.

2008 közepi PC World számban röviden le volt írva ennek a Windows Live szolgáltatásban alkalmazható módja. Amikor idõm engedte, próbáltam a leírtak szerint eljárni. Létre is jött a: s.anti@windowslive.com címen oldal. Igen ám, de anyagokat felhelyezni nem tudtam, annál is inkább nem, mert a címen elérhetõ oldalon egy spanyol fiatalember barátságos "nacionáléja" jelent meg.

Elbitorolták az oldalt, vagy én rontottam el teljesen valami?

(Megjegyzem, az "elbirtoklásról" bejelentést tettem, az weboldal által felkínált módon, de arra azóta sem jött válasz.)

 

Hogyan tovább, merre induljak el? Valamint hol lehet errõl közérthetõ, tartalmas ismereteket olvasni, megismerni.

Ha az oldal megvan, utána majd végigrágom a weboldalkészítõ tanfolyam számain is magam.

Köszi a válaszokat!

 

Üdv.: Anti

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
tchibo88

Ezt a témát rögtön egy kérdéssel kezdeném keresek egy oylan tárhelyet ahol:

  • PHP 4,2+ van
  • Mysql engedélyezett
  • cURL van
  • Safe mode off
  • nincs fájl méret és típus korlát
  • minimum 200mb tárhely
  • és lehetõleg ingyenes
külföldi vagy magyar nem számít

üdv csibó

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Garono

Létezik olyan ingyenes hosting, amin nyitva van a 80-as port?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...