Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Keresek egy webtárhelyet


Botond

Recommended Posts

h.arpad

Igen, mert a Google nem önaláírt tanúsítvánnyal hitelesített. :S Kösz, hogy szóltál, de tudtam róla. Egyik böngészõre sem fogható, nekem az IE7 szemlélete nem tetszik, ennyi. Attól még bárki használhatja. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Atys
Szerzõdést kéne bontani a korábbi szolgáltatóval, ha mindenképpen váltani szeretnél. Ha belinkeled az oldalt, megmondom, hol a tárhely. :P De te is megnézheted, itt: http://www.whois.net/ :ötlet:

 

Hello!

Köszi a linket, megnéztem de nem találtam .hu végzõdést!

Az oldal: Újszentmargita

 

Link to comment
Share on other sites

h.arpad
domain_pri_ns: fwns1.interware.hu[195.70.32.173]

A többi bizalmas adat, közvetlenül nem linkelem, de ha ide beírod az ujszentmargita.hu címet, megkapod. ;)

Link to comment
Share on other sites

Atys

@h.arpad: nagyon köszi!

Link to comment
Share on other sites

h.arpad
http://www.hostingabc.hu/ <<< ez vajon mennyire komoly?

Semennyire. Megbízható, jó webtárhely nincs ingyen. Legalább annyira komoly, mint a nyitóoldal, amire "nem volt idõ". :S

 

Kicsit még kiegészítem, hátha így elfogadhatóbb a véleményem róla:

- Aki komoly szolgáltatást nyújt, az komolyan készíti el az oldalait.

- Pontosan, precízen leírja, hogy mekkora a tárhely, mennyi aldomain van (jelen esetben, úgy tûnik, nulla), mekkora a letöltési sebesség, hány %-os a rendelkezésre állás, milyen verziói futnak a tárhelyen a szoftvereknek, kapsz-e e-mail postafiókot, vagy azt úgy neked kell majd leprogramozni. (Errõl annyit, hogy még én sem adok úgy logint+jelszót az oldalamhoz, hogy egy adatbázisban ne határoznám meg pontosan az illetõ kvótáját, és ne korlátoznám gigantikus fájlok feltöltését.)

- Nem tudod hány adatbázist használhatsz, mekkorák lehetnek, csinálnak-e róla biztonsági mentést, ha

véletlenül belecsap a ménkû a szerverbe, vagy megeszi a rozsda, vagy tudom is én, szóval érted... :)

 

És persze a legvégén felmerül a kérdés, hogy miért jövedelmezõ annak, aki csinálja, ha mindez ingyenes. Ha illegális cuccot használnak (Server Type: Microsoft-IIS/6.0, ugye), akkor gyorsan vége szakadhat a hosting-nak. (Jó, nyilván reklámozni akarnak majd a fõoldalukon, ez így rendben is, de ez így még nem fedezi a karbantartás költségeit - nem tudom voltál-e szerver-szobában, szóval van ott néhány cucc, ami nincs éppen ingyen, és gyorsan romló, ha nem hûtik...)

 

Végül: én jobban szeretem a Linux (és azon belül is a Debian) szervereket. De ez már tényleg magánvélemény. ;)

Link to comment
Share on other sites

moszinet
http://www.hostingabc.hu/ <<< ez vajon mennyire komoly?

Semennyire. Megbízható, jó webtárhely nincs ingyen. Legalább annyira komoly, mint a nyitóoldal, amire "nem volt idõ". :S

no... hat mivel szoktam nezegetni a statisztikat, hogy honnan erkeznek hivatkozasok raakadtam erre a forumra :) ... (tehat ha valaki nem ertene: az enyem a hostingabc.hu )

 

Tehat, a valaszaim :) :

- nem tudom elkesziteni "komoly" oldalt, mivel .. tenyleg nincs idom. es ez egy ingyenes szolgaltatas lesz. nem is lesz komoly oldala. az xname.org -nak sincs ... (bar azert megis valamirevalobb :):) az oveke ...)

- tarhely merettel, mail-el, aldomain-ekkel igazad van. kiirom majd :):), hogy mibol mennyi lesz hasznahato; postafiok: van.... :) .. termeszetesen. pop3, imap .... normalis :)... de majd ezt is kiirom, ugyanis tenyleg nem lehet tudni.

 

- a serveren mar most monitorozva van minden adatatvitel, es bar korlatozva nincsen a "gigantikus" fajlatvitel, minden nagyobb forgalmat eszreveszek.... khm... :P

- adatbazisok: ebben is igazad van. marmint darabszammal. nincs kiirva. ki lesz.

 

- adatbazis mentesek: jelenleg a serverben 2 darab winyo van hardware-es RAID mirroring-al osszekotve, így automatikusan 2 helyre megy minden olyan adat ami hosting-al kapcsolatos. napi backup mentesek MEG nincsenek, de ha minden terv szerint megy, akkor azt is megoldom jovo honapban.

 

na :).

 

ps. a szerveren MINDEN szoftware legalis. win 2k3 alapu hosting van. ezt is ki fogom irni.

ps2. ha valakinek van egy jo design otlete, tenyleg szivesen fogadom :):) csak EGYSZERU legyen.

ps3. a server az interware epuleteben van. Victor Hugo utcaban. nem EN gondoskodok a szerverszoba koltsegeirol...

Link to comment
Share on other sites

h.arpad
ha valakinek van egy jo design otlete, tenyleg szivesen fogadom

És mit kap cserébe, ha meg is valósítja? :P (Nem anyagi juttatásra gondoltam, hanem pl. ilyen, hogy felkerül az oldalának a linkje a Ti oldalatokra, vagy hasonló... ;) )

 

Legalább válszoltál, ez már bíztató.

DE:

A fórumon ékezetes betűket és nagy kezdőbetűt használunk! ld. Fórumszabályzat

Link to comment
Share on other sites

moszinet
ha valakinek van egy jo design otlete, tenyleg szivesen fogadom

És mit kap cserébe, ha meg is valósítja? :P (Nem anyagi juttatásra gondoltam, hanem pl. ilyen, hogy felkerül az oldalának a linkje a Ti oldalatokra, vagy hasonló... ;) )

Igen. Természetesen feltüntetnénk a linket :) ... Vagy hasonló :) ... Vagy adunk neki ingyen hostingot :D:P

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
helpdesk
Én viszont fizetõs tárhelyet keresek, havonta fizetnék, min. 500 MB, PHP5 futtatással+MySQL DB-al. A Dataglobe nem jöhet szóba, mert két e-mail-emre méltóztattak 48 órán belül válaszolni. Jó lenne, ha nem kerülne havi 1000 Ft-nál többe a csomag.

 

Mi a véleményetek a W3 Host-ról. SSL-t kínálnak, amit lehet, hogy kihasználnék, de nem tudom, milyen az ügyfélszolgálatuk. :)

 

 

Üdv!

 

Én ajánlanám a http://999forint.com -t ! Nagyonjó szolgáltató, MSN -en is 24 órás rendelkezésre állás van, mindent támogat a szerverük, és 999 forint a havidíja!

A 999forintos csomagban ez van:

DNS szolgáltatás: van

Webtárhely: 2 000 MB

E-mail postafiók: korlátlan

E-mail alias (álnév): korlátlan

Subdomain: korlátlan

PHP használat: van

MySQL használat: van

MySQL adatbázis: korlátlan

Idõzített PHP futtatás: van

Adatforgalom: korlátlan

Ár (havi fizetés esetén): 999 Ft

Ár (éves fizetés esetén): 11988 Ft

*Ajándék ( .hu) domain 1

 

 

Szerintem ez a lehetõ legjobb, legerõsebb , legolcsóbb szolgáltató 8)

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Érdekelt volna, hogy milyen verziója fut a PHP-nak, és, hogy korlátlanul lehet-e használni minden függvényét, de nem találtam meg az oldalon. :S

Link to comment
Share on other sites

helpdesk

Üdv!

Írjál nekik e-mailt! [support-999forint-com]

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Csakhogy az a hozzászólásom, amit beidéztél, tavaly decemberben született, és február óta problémamentesen használom a W3Host-ot. :D

 

Való igaz, hogy olcsóbb, mint a Dataglobe Giga csomagja, de én sohasem fogok 2 GB térhelyet kihasználni. Leginkább azért nem, mert havi 3 GB forgalomkorlátom van. ;)

Link to comment
Share on other sites

helpdesk

Oks, én csak tanácsot adtam, hogyha valaki megbízható szolgáltatást keres, erre is vessen egy szempillantást. Szerintem jó, még csak velük volt tapasztalatom, de eddig minden ok :)

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Én meg csak elmondtam a véleményemet. Nincs ezzel semmi gond, nem akartam én veszekedni. Még azt sem mondtam, hogy el kell felejteni. Ha tényleg elérhetõk MSN-en, az még nagy elõnyük is lehet... ;)

Link to comment
Share on other sites

helpdesk

Hát igen, nekem is fennvannak MSN-en, sokszor nyüsztetem õket a hülyeségeimmel, mert még tök amatõr vagyok, de olyan rendesek hogy mindent elmagyaráznak érhetõen :):hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
bendi74

Én a http://www.mediahosting.hu/ -nál csináltam egy oldalt az egyik ismerõsöm cégének, az elsõt és eddig az egyetlent (e107.org CMS-sel).

 

A webcímen minden paramétert megtalálhattok, a lényeg, hogy van PHP, MYSQL és 500 MB tárhely, az ára 6000Ft+Áfa/év. Ebben az árban a saját domain név is benne volt (www.sajatnev.hu mintára).

Ha jól emlékszem a MYSQL adatbázis csak 1 van, és van korlátja is, ez 100MB.

 

Ez volt a legolcsóbb ami találtam a piacon.

 

Mivel nincs tapasztalatom a beállításokban, ezért többször fel is hívtam õket. Nem mindig vették fel a telefont (késõ este pl. nem), de segítõkészek voltak. Az átutalással is jelentõsen késett a haverom, de szerencsére nem állították le a honlapot.

Negatívként azt mondanám, hogy nem midig volt elérhetõ a tárhely. 99.9%-os rendelkezésre állást ígérnek, de ezalatt a több mint fél év alatt kb. 3-szor volt olyan, hogy nem volt elérhetõ a cím, a leghosszabb, ha jól csalódom egy egész éjszaka volt (illetve csak este néztem, és másnap hajnalban, közte lehet hogy visszaállt, de ezt nem hiszem). És ez csak az néhány alkalom volt, amit én észrevettem.

 

A lényeg az, hogy a mûködik, a webes felületen írt levelek rendre bejönnek, a statisztikák szerint közel állandó az oldal látogatottsága, és ez ennyi pénzért így van jól.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad

Nyilván képeket nem fogsz tárolni az adatbázisban, tehát a 100 MB nem túl nagy korlát. Nem ismerem ezt a CMS-t most pontosan, de szerintem ugyanúgy a MySQL-adatbázist használja az oldal szöveges állományainak tárolására.

 

Ha pedig valóban 99%-os rendelkezésre állást hirdetnek, akkor azt be kell rajtuk hajtani, és nem azt nézni, hogy mennyi pénzért adják. Olcsóbb? Az ő dolguk. Nekik kijön ennyiből is. De ennek véletlenül se legyen az a következménye, hogy a szolgáltatások megsínylik. ;)

 

A szolgáltatók általában éjszaka végzik a karbantartásokat, leginkább akkor lehet számítani kimaradásra, de semmiképp sem ekkorára. (Én pl. ilyet nem tapasztaltam a 6 hónap alatt egyszer sem.) De egy dolgot itt se felejts el: ha külföldieknek is szól az oldalad (ki tudja), náluk nem biztos, hogy éjszaka van akkor, amikor nálunk. :)

 

A hívásokkal bevallom, nincs tapasztalatom (konkrétan a W3Host-nál), mert még egyszer sem hívtam őket. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Master_of_Puppets

Keresek valami olyan webtárhelyet, ami ingyenes és .co.uk-ra végződik. Tehát valahogy így nézne ki a címem:

www.oldalamneve.szolgaltato.co.uk

Link to comment
Share on other sites

Botond

Csak co.nr végzõdést találtam. Remélem jó lesz. >>>LINK<<<

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Tárhelyet szeretnék "bérelni" és ezzel kapcsolatban lenne egy-két kérdésem ....

 

1. Jónak vagy rossznak számít ez a tárhely-szolgáltatás:

- 100Mb tárhely

- Korlátlan adatforgalom (FTP)

- 5 db 10Mbyte e-mail postafiók

- 99% rendelkezésre állás

- Ismertebb internetes keresõkbe való regisztrálás

- Tárhely elhelyezés a Startlapra, Origora, keresõszavak alapján

 

2. Van valakinek valami tapasztalata a a következõ szolgáltatókkal?

- Nero Computers ( Link )

- Platánia kft ( Link )

- Informat-X kft ( Link )

 

Elõre is köszi a válaszokat.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Master_of_Puppets

Kösz Botond. 8) Nagyon jó lesz ez is... :)

Link to comment
Share on other sites

Botond

@sz.jános

Ez csak attól függ, hogy mire akarod használni.

Link to comment
Share on other sites

h.arpad
Jónak vagy rossznak számít ez a tárhely-szolgáltatás:

- 100Mb tárhely [nagyon rossz]

- Korlátlan adatforgalom (FTP) [jó, de alapkövetelmény]

- 5 db 10Mbyte e-mail postafiók [nagyon rossz]

- 99% rendelkezésre állás [nagyon jó]

- Ismertebb internetes keresõkbe való regisztrálás [nincs értéke]

- Tárhely(?biztos?) elhelyezés a Startlapra, Origora, keresõszavak alapján [nem tudom, mit takar]

Link to comment
Share on other sites

sz.jános
Ez csak attól függ, hogy mire akarod használni.

A fizetõs tárhelyet üzleti célú weboldal elhelyezésére használnám.

Cél az, hogy az internetes keresõk, és ezáltal a leendõ ügyfelek, minnél elõbb és minnél többen megtalálják.

(A mostani ingyenes tárhelyek (atw, extra, uw) látogatotsága is elég jónak mondható, de ezt lényeges mértékben szeretném nõvelni.)

 

@ h.arpad

"- Tárhely(?biztos?) elhelyezés a Startlapra, Origora, keresõszavak alapján [nem tudom, mit takar]"

 

Nekem így mondták: hogy az internetes keresõk minnél elõbb megtalálják a weboldalt, ill. a találati listán minnél elõbb helyezkedjen el (pl. a találati lista elsõ oldalán), ezért a weboldal tartalmából un. "keresõszavakat" helyznek el.

 

Esetleg a kérdésem 2-es pontjára is tudna valaki válaszolni?

De az is jó lenne, ha a fenti célra ajánlanátok egy-két megbízható és jó szolgáltatást nyújtó tárhely-szolgáltatót.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...