Jump to content
GSForum - Segélyvonal

ASRock alaplapok


tomplayer

Recommended Posts

Temporary
Destroy-man' timestamp='1368036737' post='457178'] ... A listában lévő ramok azok, amikkel a gyártó tesztelte, és 100%, hogy jól működik. ...

 

Ráadásul itthon nem is hozzáférhető a döntő részük. Én eddig több gyártó, majd egy tucat alaplapjának memória támogatási listáin felsorolt összes modulra rákerestem és azok több mint 90 százaléka nálunk nem is kapható.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
UMR_team

Sziasztok!

Az év utolsó kérdését tenném fel ...

 

Van nekem egy ASRock H77 Pro4-M alaplapom amihez szeretnék csatlakoztatni egy 60 GB-os SSD-t (ezen lenne a rendszer ( Win7 64bit), egy 32 GB-os SSD-t (erre telepedne át a lapozó file és az olyan mappák amit át lehet tenni büntetlenül ), egy 1 TB-os SATA2-es laptpo vinyó és a DVD író, ez is SATA2.

Ezeket kéne csatlakoztatnom hogy a leghatékonyabb legyen és a meghajtó betűjelek is sorrendben legyenek.

( mert jelenleg bárhogy illesztem őket, az 1 TB-os van legelöl a BIOS-ban)

Az alaplapon, oldalt van 6 SATA bemenet (2-es meg 3-as) a lapon belül meg 2 SATA2-es aljzat van.

 

Az SSD-t a rendszerhez melyik jelű SATA3-as dugóba tegyem, mert van SATA 3 A0 – A1, SATA3 0_1 jelű?

 

Köszönöm a segítséget előre is! :)

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A meghajtóbetűjelek sorrendjével nem kell különösebben foglalkoznod, mert a Lemezkezelőben kedved szerint átrendezheted. Win7-nél az aktuálisan betöltött rendszer C: partíció lesz, bárhol is van.

A meghajtóbetűjelek kiosztása attól is függ, hogy elsődleges vagy logikai partíció-e, nemcsak hogy éppen hogy jönnek sorban fizikailag a portok. Van egy érdekes algoritmusa, ahogy a rendszer kiosztja, több meghajtó és sok különböző partíció mellett próbáltam rájönni a logikájára.

Neked ahhoz, hogy "szépen" kövessék egymást, nem kell ezzel foglalkoznod, csak kedvedre átrendezned. A működést semmiben nem befolyásolja.

 

Az, hogy melyik SATA portra vannak dugva a meghajtók, csak annyit befolyásol, hogy alapból elsőként az első portot keresné, de ez a BIOS beállításoknál változtatható. Ezzel együtt célszerű az első portra (SATA 0) dugni azt a meghajtót, amelyikről a legtöbbször használt default rendszer bootol. Egyébként gyakorlatilag ez is tökmindegy lenne. Legfeljebb ha történt valami változás, meghajtó plusz-mínusz, újra be kellene állítani.

Ha van kiegészítő SATA port is, azt addig nem célszerű aktivizálni, amíg a chipset portjai elegendők.

 

Én nem töltöttem le az alaplapod használati utasítását, de biztosan benne vannak a bootsorrendre való BIOS beállítások.

Link to comment
Share on other sites

UMR_team

Szia!

Köszönöm a gyors és kielégítő választ!

Ha jól értelmezem, azzal sem lesz semmi gond illetve rendszer lassulás ha a lapozófile és a mappák átkerülnek a másik SSD-re!

A "gépkönyvet" meg átnézem, ahogy utaltál is rá és keresek benne instrukciókat erre vonatkozólag!

 

Köszönöm még egyszer és ha nem találkoznánk,

Boldog Új Évet kívánok (mindenkinek)!

:D

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A lapozófájl akkor nem okoz lassulást a rendszerben, ha a lehető leggyorsabb meghajtón van.

Nálad a rendszer is SSD és egy kisebb másik SSD-re tennéd át a lapozófájlt bizonyos megfontolásból. Valószínűleg az a kisebb SSD lassabb is, így a gyorsaság miatt elvileg nem célszerű, bár kétlem, hogy érezhető, pláne látványos különbség lenne.

Talán az elhasználódás miatt volna értelme "rászánni" a kis SSD-t a lapozófájlra is, de szerintem nem kell ennek ekkora feneket keríteni. Az oprendszer meghajtókon, de egyébként sincs akkora napi rendszeres írás, hogy belátható időn belül ezért menjen tönkre.

 

A másik, hogy egyesek akár szeretik kikapcsolni a lapozófájlt, főleg nagyobb RAM mellett. Én nem tenném, legfeljebb csökkentem a méretét mondjuk 1 GB-ra vagy kisebbre, ha nem engedem a rendszernek a saját garázdálkodást.

Viszont a hibernálást mindenképp célszerű kikapcsolni szerintem.

Link to comment
Share on other sites

UMR_team

Igen, igazad lehet ... talán a terhelés miatt lenne célszerű, meg a helytakarékosság ... mert biztos van olyan app. ami a "C"-re erőlteti magát ...

Most szinte semmi nincs rajta mégis félig van mindig ...

A hibernálást is kiiktattam a " CMD/ powercfg -h off" parancssorral.

A kisebb SSD lehet hogy lassabb de viszont így hasznosabbnak találom mint berakni egy + meghajtóként, adattárolásra ... főleg ha nem akkora a teljesítmény csökkenés hogy sírva fakadjak tőle!

Kipróbálom aztán meglátjuk mi sül ki belőle!

Sztem még jövök a hírekkel!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...