Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Photoshop kezdõknek


Sanzi

Recommended Posts

intruder
Meggyőződésem, hogy van automatikus megoldás erre(is).

Én csak a Photoshop Actionről beszéltem, miután a kérdés erre (is) irányult... de úgy látom idôközben megoldódott ;)

Link to comment
Share on other sites

Strar

Háj!

 

Photoshop CS2 HUN-t használok. Szeretnék két réteget fokozatosan egybemosni. Erre a rétegmaszkot szeretném használni, de nem tudom! Rápakolom egy ember arcára egy másik ember arcát, és bemegyek ide: Réteg -> rétegmaszk -> mindent mutat, és amikor rávinném az ecsetemet a réteg körvonalaira, akkor nem csinál semmit. A maszk mellett a fehér négyzetben nem jelennek meg az ecsetvonások helyei, csupán a "fűszál" alakú ecset (meg a radír, nade az nem ecset...) használható erre, a többi nem. Miért?

 

 

Szerk.: Megoldva, színcsatornák rulz! :)

Link to comment
Share on other sites

redmex

:nyíl: ... ... ...

:nyíl: Képek kiválasztása, majd Add gomb

:nyíl: Kimenetei formátum és mappa kiválasztása és beállítása

:nyíl: Use adnavced options kipipálása

:nyíl: ... ... ...

Basszus:) Szerintem lehetett volna nekem akár a 2.6-os is fent:D Szóval köszi! :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

cartman

Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki, hogy mit jelent a Rasterize layer?

Magyar a photoshopom, viszont az oktaó anyagban angolt használnak.

 

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Pontosan nem tudom, hogy mit jelent, csak azt, hogy mire való. Amikor mondjuk van egy szöveg réteg, és azt szeretnénk szerkeszteni mint egy képet, akkor elõtte alkalmazni kell ezt a beállítást. Angol PhotoShop-pom van, és ezt ajánlom neked is, mivel rengeteg problémád lesz vele. Fõleg az elején...

 

Én viszont lassan, de biztosan tanulgatok, és csináltam egy-két képet. Itt egy példa közüllük:

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

intruder
Sziasztok! Tudna nekem segíteni valaki, hogy mit jelent a Rasterize layer?

Magyar a photoshopom, viszont az oktaó anyagban angolt használnak.

 

A Rasterize Layer, egyszerüen leraszterizálja a rétegedet. A Photoshopba tudsz importálni, place-lni vektoros logókat, szövegeket. Ha úgy kell dolgoznod, hogy várhatóan több féle méretet is alkalmaznod kell majd (pl., kell készítened egy A/4-es sajtót, majd egy A/0-ás posztert is ugyanabból az anyagból), és nem akarod minden egyes alkalommal újra-és újra place-elni és pozicionálni a vektoros logót, szöveget stb., akkor nem raszterizálod le, így vektoros marad és addig tulajdonképpen úgy editálod a méreteit, ahogy akarod. Amint ráengeded a Rasterize Layert arra a rétegre ami a vektoros anyagot tartalmazza, az a réteg is raszterpontokból fog állni, így pl., már nem méretezheted (nagyobbra) minôség romlás nélkül.

 

kb., ennyi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Biszke

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget kérnék.

Monitort cseréltem (CRT-t TFT-re), és most a Photoshopban nem teljesen jók a színek. Egész pontosan a fehér nem teljesen fehér, hanem inkább tojás-színû. De ha elmentem a munkát gif-nek, jpg-nek vagy bármi másnak akkor jó a szín, csak a szerkesztés alatt nem, ami meglehetõsen idegesítõ. Próbáltam már a színbeállításokat módosítani, de nem lett jó. És egyedül csak Photoshopnál van ilyen problémám.

Tud valaki megoldást?

Link to comment
Share on other sites

Yboya

Sziasztok!

 

Én egy abszolút hozzá nem értõ vagyok, semmit nem tudok a photoshopról, mégcsak tegnap töltöttem le (CS2 9.0 angol), és eddig semmit nem tudtam vele kezdeni. :( Nem is értek az ilyen grafikai meg nemtommilyen programokhoz, de nagyon szeretnék olyat csinálni, hogy a kisbabámat "kivágom" egy fotóról és "átteszem" egy olyan képre, amin mesefigurák vannak, pl Micimackó meg ilyesmi. De eddig akárhol keresgéltem ilyesmit vagy nem találtam, vagy ha volt akkor számomra érthetetlenül volt leírva.

Szóval ha valaki ezt le tudná nekem írni részletesen lépésrõl lépésre érthetõen akár ide akár e-mailbe (h_ibolya@invitel.hu), annak nagyon tudnék örülni és nagyon hálás lennék érte! :D

Elõre is köszi ha valaki tud segíteni!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Bull

Én még teljesen kezdõ vagyok a témában és nem is találtam olyan tutrialt ami megfelelne az én tudásomnak,

de viszont láttam sanzi nagyon jó szájba rágós tutriálját amit õ használ vagyis csak egy részletet de az negyon jónak tünt!

Szóval sanzi ha lehetne belinkelnéd nekem vagy elküldenéd nekem e-mailba mert láttam nagyon jó képeket tudsz vele csinálni! Gratulálok:) :lol: És én is megszeretné tanulni:D

E-mail: kupi06@gmail.com

 

u.i: elõre is köszönöm a segitséged!

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Akkor. Most hirtelen nem tudom, hogy melyikre gondolsz, mivel mostanában rengeteg tutorialt átrágtam, de egy-két oldalt tudok ajánlani.

 

:nyíl: http://www.good-tutorials.com/

:nyíl: http://digital-age.uw.hu/

:nyíl: http://campione.uw.hu/

:nyíl: http://www.masters.extranet.sk/

 

Ha lesz egy kis időm lehet, hogy csak azért is indítok egy topikot, ahol összeszedek, és "agyonrágok" pár egyszerűbb tutorialt. Most már tudok haladni, meg saját ötleteket megvalósítani, de sokat segített volna a nyáron, ha olyan anyagot is találok, ami segít elidulni.

Link to comment
Share on other sites

JOINT72

Ebookz.hu: Link. Ingyen videók. Mindet letöltöttem már, 900 MB kibontva. Majd neki is állok megnézni, csak az ihletre várok.

Nem értem, hogy a PC-s újságok ilyenben miért nem látnak ötletet. Meghírdetnék, hogy az olvasók készítsenek ilyen toturial videókat és a jól sikerülteket DVD mellékleten közzétennék.

Link to comment
Share on other sites

BOBAN

Photoshop leckék a World3D-rõl: Link.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Kérdésem lenne. Azt szeretném megcsinálni, hogy az egyik kép áttünjön egy másikba. A két kép két layeren van. Gradient Tool-lal próbálkoztam, de sehol nem találtam meg ezt. Mással kellene próbálkozni, vagy valamit nem csinálok jól?

Kérek egy hozzáértőt, segítsen.

 

u.i.: A Maskolás a megoldás a kérdésemre. Most már tudom mi az, és használni is sikerült.

Link to comment
Share on other sites

nagybali

Sziasztok!

 

Photoshop 7-esben csináltam 1 honlap dizájnt és Informal Roman betûtípust használtam a szöveg résznél. Na most ezt a betûtípust szeretném használni más oldalakon is, amit már egy html szerkesztõben hozok létre. A Photoshopban ezt a betûtípust milyen néven találom meg? Keresõvel rákerestem, de semmi, Valami más név alatt lehet. Ha esetleg valaki tudná megköszönném a segítségét!

 

Köszi és Üdv.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Bátorka

Fotóból filmet! Programot keresek!

Volt egy nagyon jó és egyszerü Mikrosoft-os progim, amivel a fotókból áttünésekkel, átméretezésekkel, hang hozzáadásával, egyebekkel nagyon egyszerüen Slide Show-t, majd filemt tudtam csinálni, de "elvesztettem". :Sír: Tudnátok segíteni? Köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ulala

Nekem pont fordított a problémám. Csak angol verzióra tudtam szert tenni ami végül is nem nagy gond, de egy picit zavaró.

Lenne egy-két problémám amire szeretnék megoldást/megoldásokat keresni. Végig böngésztem a Photoshop Cs-rõl készült könyveket de nem találtam megfelelõ gyógyszert a gondjaimra.

A feladatom egy ház modellezése, melyet majd studio Max-ben kell elkészítenem és a kapott texturák szorulnak igen komoly korrekciókra. Az egyik nagy gondom, hogy az ablakok mivel alulról lettek fényképezve igen csak "dõlnek". Próbáltam korrigálni õket a Photoshopban a "lencse korrekció" funkcióval, de nem lett az igazi. Esetleg jobb ötlet?

Aztán van még olyan gondom, hogy a kép közepén azaz a ház elõtt átmegy egy villamosvezeték. Azt hogyan lehet eltüntetni onann, és a helyét hogyan lehet pótolni a ház részeivel? Illetve ehhez kapcsolódó problémám, hogy a ház elõtt sétáló embereket illetve fákat el kéne tüntetnem, de a helyüket viszont a ház részeivel kellene kiegészíteni. Ezeken kívül már csak egy bajom van, a bolti kirakatokat, feíratokat és az üvegeken lévõ tükrözõdéseket, hogyan lehetne eltüntetni?

Nagyon jó lenne ha valaki tudná ezekre a megoldást, nekem igen fontos lenne. Köszönöm elõre is. :)

Link to comment
Share on other sites

Ulala

Esetleg valaki el tudná magyarázni, hogy Photoshopban, hogyan mûködik a Clone Stamp Tool? Mert a logikáját nem nagyon értem. Azt tudom, hogy mire jó, csak még nem sikerült rábírnom, hogy úgy mûködjön ahogy én szeretném. Illetve mi a különbség a Clone Stamp Tool és a Healing Brush között?

Link to comment
Share on other sites

cucligumi

Sziasztok!

 

Tudna valaki abban segíteni, hogy a Photoshop-ban az "Û" betût miért nem írja le egyik betûkészlet sem? ^^ helyette ilyen ékezetet használ.....

 

köszi

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
intruder
Esetleg valaki el tudná magyarázni, hogy Photoshopban, hogyan mûködik a Clone Stamp Tool? Mert a logikáját nem nagyon értem. Azt tudom, hogy mire jó, csak még nem sikerült rábírnom, hogy úgy mûködjön ahogy én szeretném. Illetve mi a különbség a Clone Stamp Tool és a Healing Brush között?

 

Megoldódott a problémád a clone stampel?

A különbség pedig annyi, hogy a healing brush nem úgy retusál mint a clone stamp, hanem összeveti a mintát és a retusálandó terület tulajdonságait és próbál egy köztes állapotot visszaadni. Pl., ha egy fotón a fények miatt az arc jobb oldala sötétebb mint a bal, de szeretnénk az arcpírt a bal oldalon is látni, akkor mintát veszünk a healing brushal, és oda pamacsolunk ahova kell. Ekkor a fényviszonyokat és a színeket figyelembevéve megpróbálja kikeverni nekünk a megfelelô színt...Egyes esetekben jól jöhet, de öszinténszólva szerintem csak egy újabb opció, ami miatt drágább lehet a Photoshop. Érdemi hasznát nem nagyon vesszük, pedig retusálunk eleget... :)

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Mentés probléma.......

 

Kipróbáltam a Photoshop CS2-t hogy hogyan boldogul a VÖRÖS SZEM HATÁS csökkentésében. Az eredmény tényleg kiválló, a legintelligensebb program amit eddig erre a célra használtam. 8)

 

Viszont miután megpóbálom elmenteni a sima mentés paracsal. Sosem akarja azt az eredeti képmérettel -mint ahogy azt a fényképezõgép létrehozta- elmenteni! Mindíg megjelenik a JPEG beállítások ablak! :S

 

Nincs erre Valami beállítás?

Link to comment
Share on other sites

Omega32

Valószinüsítem, hogy az eredeti kép is jpg. Ha ezen módosítasz valamit (kivéve forgatás, ill. pár egyszerû parancs), akkor újra kell tömöríteni. Amit te akarsz az csak veszteségmentes fájloknál mûködik (bmp, raw, tiff stb.). Ezért tedd rendbe az eredeti képet, aztán tömörísdd újra. Nyilván ez a beállításoktól függöen kisebb-nagyobb minöségveszteséggel jár.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
timim

Sziasztok!!

 

Olyan problémám lenne, hogy nincs vágólap a Photoshopba, amikor meg akarok nyitni egy képet nem csinál semmit. van amikor meg kiírja, hogy érvénytelen fájl használat miatt nincs vágólap. Sajna cd-t nem találom,a hibát helyre tudnám tenni anélkül is?? :(

 

Link to comment
Share on other sites

Guest

Sziasztok!

 

 

 

Először is szintfelmérés nektek: abszolút egyetértek a téma alcímével :D

 

Most vagyok kezdő soppos.

 

 

A kövi lenne a kérdésem.

 

Tudom, hogy az én hibám, állítgattam a beállításokat, nevezetesen, hogy fekete-fehér kockák legyenek átlátszó háttérnél, ne szürke-fehér. Lehet hogy nem emiatt van, de most átlátszó háttérnél olyan szürke, mint a program ablakának a széle, ráadásul nem látom benne az egérkurzort. :(

 

Hogy lehet visszaállítani(akár alapértelmezettre)?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
payskin

Szeretném kérni, hogy a téma valóban a Photoshop használatáról szóljon, és ne arról, hogy honnan lehet letölteni hozzá ezt vagy azt (nyelvi fájlt akármit). Ezeket a hozzászólásokat most töröltem.

 

Tisztában vagyunk vele, hogy többségeteknek illegális Photoshopja van, nem ártotok vele senkinek, ha ismerkedtek vele. Csak ne verjük már ilyen árulkodó kérdésekkel nagy dobra, jó? Kösz!

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Azt ki tudja, hogy a Free Transform-nál hogyan lehetne %-ról pixelre vagy cm-re állítani? Valamikor megvolt, de most sehol sem találom...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...