Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Photoshop kezdõknek


Sanzi

Recommended Posts

Sanzi

Ezt a témát azért nyitottam, mivel én a Photoshop-hoz semennyire nem értek, és szeretnék "tanulgatni". A "tanulást" nagyon egyszerû tutorialokkal kezdtem, ahol mindent az ember szájába rágnak, de vannak dolgok, amik kicsit homályosak. Azokat szeretmén ide beírni, és remélem lesz aki nállam sokkal jobban ért ehhez, és válaszol. Nomeg elnézi a szerencsétlenkedésem.

 

Elõször >>>itt<<<. Azt írja a 4. pontban, hogy töltsem ki a kijelölést fehérrel. Node hol? :pislog:

 

Következõ: Ezután katt a GRADIENT TOOL-ra majd... És ez hol is van?

Link to comment
Share on other sites

atikovi

Nos, kitölteni fehérrel nem nehéz dolog. kijelölöd egy négyzettel, beállítod a fehér színt (ha alapból nem az van), és nyomsz egy Alt + Space-t, és akkor a kijelölt rész elvileg fehér lesz. Ennyi :)

 

Gradient Tool eléréséhez nyomj egy Shift + G-t, és akkor átugrik erre a lehetõségre a toolbaron, és akkor már látod is, hogy a toolbaron melyik a Gradient Tool. azt hiszem ennyi.

 

De egyébként (ezentúl=ek), mit akarsz csinálni ezekkel Photoshopban?? :D

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Köszi, sikerült mindkettõ.

A PhotoShop-pal csak ismerkedni szeretnék, hogy ne legyen annyira idegen a program. Meg idegesít, hogy bizonyos dolgokat Paint-ban meg tudom csinálni, de PhotoShop-ban nem.

 

És íme elsõ munkám:

IPB kép

Lehet kicsit röhejes, de én nagyon büszke vagyok rá.

 

Ismétlés a tudás anyja:

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

vmiki

Nekem tetszik!!! Én is hasonlóakat alkotgatok, ismerkedek a progival... Van egy jó oldal, www.tutorial.hu

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Rögtön következõ kérdés: PhotoShop CS2-ben hogyan lehet egy réteget mondjuk a háttérhez linkelni? A turorialban a réteg elõtt van 2 kis négyzet. Egyikben egy kis szem látható, másikban meg egy kis "lánc". Nah mármost ez CS2-ben nincs ott. Alul a kis "lánc" ikon meg inaktív.

IPB kép

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

A probléma tovább is fent áll, de ma este csináltam egy másik munkát. Ez sem egy "hú, de jó", de nekem elég kihívás volt.

IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Újabb kérdés: Jelöld be a Layer 3 Preserve Transparency jelölõnégyzetét... Ezt holt találom CS2-ben, mert kerestem, de sehol nincs...

 

u.i.:

Rögtön következõ kérdés: PhotoShop CS2-ben hogyan lehet egy réteget mondjuk a háttérhez linkelni? ...

Kattintgattam össze-vissza, és ha nyomom a CRTL-t, és kijelölöm azokat a rétegeket amiket össze akarok linkelni, ekkor aktív lesz a "lánc" ikon. De ezt biztos tudta mindenki, csak nekem nem bírta senki elárulni. :P

 

u.i.2: Rájöttem a Preserve Transparency probléma megoldására. Egy kicsit másként van CS2-ben, de aki keres az talál. Ma a délelõtt folyamán csináltam még pár képecskét. Egyre jobban kezdek megbarátkozni a progival. 8)

IPB kép IPB kép

IPB kép IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Hát, a kérdéseim megválaszolásában nem nagyon törtétek össze magatokat, de szerencsére mindenre megtaláltam a választ.

Az utolsó alkotásomat szeretném publikálni.

IPB kép

 

u.i.: Mit szólnátok ha indítanánk egy topikot, ahova PhotoShop tutorialokat gyûjtenénk össze? Lenne egy-két kritérium, és egy nagyon jó, hasznos kis tudás bázis alakulna ki belõle. Nah?

Link to comment
Share on other sites

intruder

Igen, a CS2-ben számos "újítást" eszközöltek, gondolom a felhasználóbarátabb felület miatt, de sajnos ezek többsége, azok számára akik régóta fotosoppolnak, többnyire idegesítő és hasztalan változtatás. :( És persze egy csomó tutorialt át kell írni... már aki ír olyat ;) Nekem tutorialokat írni, illusztrálni nincs időm, de szívesen segítek photoshop témában, csak eddig szabin voltam :)

 

Amúgy, az én kezdeti próbálkozásaim is kb., ilyen szinten voltak, de ez egyáltalán nem baj :)

Link to comment
Share on other sites

Garono

Sanzi, szerintem felesleges olyan témát indítni. Itt minden megtalálható. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Ahha, végülis igaz. Azért kösz a linket. ;)

Link to comment
Share on other sites

atikovi

Sanzi:

 

Szeretnélek megdicsérni :D Azt írtad, hogy nem nagyon értesz a Photoshophoz, meg hogy csak ismerkedni szeretnél a programmal. Ehhez képest elég jó dolgokat készítettél. Nekem nagyon tetszenek. Képzeld vannak olyanok, amiket én se tudtam volna pöccre megcsinálni (ne vedd büszkeségnek), szal nagyon ügyi vagy :) Csak így tovább...

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Köszi. :upsz: Nagyon örülök annak, hogy tudok csinálni valamit. Igaz nem sok értelme van, de jó a sikerélmény.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Lalolib

Sajnos én még annyit sem értek hozzá mint Ti, de most meg kell oldanom egy dolgot. A Fönököm úgy gondolta, ha már a Photoshophoz értõ kollégát elküldte (mellesleg igaza volt), akkor nekem adja a feladatot, aki ugyebár fõleg videókkal foglalkozom...(Legfeljebb engem is elküld)

Egy 2007 évi naptárat kell csinálnom, ahol a háttér egy kép. De ahhoz, hogy a naptár jól olvasható legyen, a hátsó képet valahogy el kéne halványítani, de úgy, hogy azért jól kivehetõ legyen. Probálgattam én a szürõket és a fényt állogatni, de nem nagyon sikerült. Van valakinek használható ötlete? Nagyon megköszönném!

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Én ugyan kicsit olcsóbb programot használok ilyen célokra (PSP), de ott példul bevált megoldás, hogy a lehalványítandó kép elé rakok egy új réteget, azt kifestem teljesen fehérre, majd ennek a rétegnek el kezdek játszani az átlátszóságával.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Köszi Giraffe! Az ötlet nem rossz, játszadoztam vele egy ideig és lassan, de biztosan elég jól kezd kinézni a naptár... Mégegyszer köszönöm a gyors segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
cartman

:ötlet: Sziasztok, kis segítségre lenne szükségem. Photoshoppal kellene +ismerkednem kicsit komolyabban, a 7est kaptam ami magyar. Egy olyan oldalt tudna nekem valaki ajállani amelyik segít nekem ebben, és magyar menüvel magyarázza, találtam ilyat csak azok mind angol nyelvû photoshoppot használt.

Megadom az e-mailem: glisics@yahoo.com

 

Elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Én is eleinte magyar Photoshop-pal kezdtem, mondván ott tudom mire kattintok. Ezzel az a baj, hogy sehol nem találsz hozzá olyan segítséget, ahol a magyarral foglalkoznak. Vagyis lehet, hogy találsz, de sokkal könnyebb angol verzióval dolgozni. Legalábbis én ezt a tapasztalatot szereztem.

Link to comment
Share on other sites

cartman

Értem, akkor rá kell hasalnom az angolra egy kicsit jobban.

Kösz a tanácsot, akkor marad az angol magyarázat.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
redmex

Sziasztok!

 

Engem az érdekelne, hogy, hogy kell a photoshop-pal csoportosan ráilleszteni a képekre a készítés dátumát? Azt sem bánnám, ha egy másik, erre alkalmas progi nevét közölnétek, de csodálkoznék ha ezzel nem lehetne. Talán valahogyan az action-ök segítségével kell?

 

 

Üdv.,

redmex

Link to comment
Share on other sites

intruder

Úgy mintha a fényképezôgép tette volna rá automatikusan? Az Action nem erre való, és gyanus, hogy ez csak kézimunkával fog működni. De meg lehet oldani. Természetesen függ a képek számától és a dátum vátozékonyságától is, hogy megéri-e...

Link to comment
Share on other sites

redmex

Meggyőződésem, hogy van automatikus megoldás erre (is).

Link to comment
Share on other sites

redmex

Akkor légyszíves világosíts fel, mert magam is ezt(v2.20) használom, de csoportosan csak konvertálni meg átnevezni tud - szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

:nyíl: Frissíts 2.6-ra (lehet, hogy a 2.2-vel is mûködik, de az upgrade is ingyenes 8))

:nyíl: Tools/Batch Covnvert/Rename

:nyíl: Képek kiválasztása, majd Add gomb

:nyíl: Kimenetei formátum és mappa kiválasztása és beállítása

:nyíl: Use adnavced options kipipálása

:nyíl: Advanced options

:nyíl: Text oldal kijelölése, majd Use Text kipipálása

:nyíl: Megfelelõ változó kiválasztása (pl. EXIF Original DateTime)

:nyíl: Betûtípus, -stílus, -méret, -szín, elhelyezés stb. beállítása

:nyíl: OK

:nyíl: Start

 

Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...