Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 3.11


Guest

Recommended Posts

payskin

Ez azért annál egy pöttyet bonyolultabb. Ennek kéne himem.sys, emm386.exe, rendesen konfigurált EMS, XMS stb. De miért nem próbálod ki?

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Gereby és Vérpatkány!

 

Látom, hogy a hozzászólásotok régi, de érdekelne mi sült ki belõle.

Link to comment
Share on other sites

szg

@PC Mágus:

Ha nincs meg az MS-DOS, akkor letöltheted a FreeDOS-t. Ezen elvileg mûködnie kell a Windows 3.11-nek. Bár mondjuk annak idején, ha jól tudom, a Windows 3.11 nem mindegyik DOS-t szerette.

Link to comment
Share on other sites

Adani

A DR-DOS-t nem szerette, meg is vádolták az MS-t azzal, hogy direkt írták úgy meg, hogy ne fusson rajta, de bizonyítani nem tudták, elvégre a forráskódot nem adták ki, erre nem is kötelezhetõ senki.

Link to comment
Share on other sites

PC Mágus

Helló!

 

Régen próbálkoztam felrakni windows 98-as indítólemezzel és elindult a telepítõ. De nem tudom, hogy ha kiveszem az indítólemezt, akkor megy-e a Windows 3.11. Majd megpróbálom a jó öreg 486-oson.

 

@PC Mágus:

Ha nincs meg az MS-DOS, akkor letöltheted a FreeDOS-t. Ezen elvileg mûködnie kell a Windows 3.11-nek. Bár mondjuk annak idején, ha jól tudom, a Windows 3.11 nem mindegyik DOS-t szerette.

 

Nekem meg van a freedos de azon nem megy a windows 3.11 telepítõ.

Link to comment
Share on other sites

szg

Mivel a Windows 3.11 csupán egy grafikus felület volt a DOS-hoz, ezért, ha nincs alatta ez a bizonyos DOS, akkor egymagában nem fog mûködni. Hiába telepíted fel, mert nem lesz, ami elindítja a rendszert, és így magát a Windows 3.11-t. Persze, mondjuk, ha állandóan egy Windows 98 indítólemezzel fogod beindítani a rendszert, akkor elképzelhetõ, hogy mûködni fog. Bár mondjuk én ezt ilyen formában még sosem próbáltam, de nem tartom kizártnak. Persze az indítófloppy korántsem tartalmazza az összes fájlt, amit a DOS általában tartalmazni szokott.

Link to comment
Share on other sites

PC Mágus

Köszi a választ!Erre voltam kíváncsi.

 

Ja tényleg elfelejtettem megkérdezni valamit.

Mi az a minimális dos verzió amin megy?

És mi a maximális?

Link to comment
Share on other sites

szg

Megnéztem most a könyvében: MS-DOS 3.1 a minimális. A maximális nincs meghatározva. A legutolsó tiszta MS-DOS verzióval (6.22) biztosan mûködik, de gondolom, hogy a Win9x-ben található DOS verziók alatt is mûködni fog.

Link to comment
Share on other sites

PC Mágus

Azért kérdeztem a maximálist mert már vannak 8.0-s dos-ok is de azok már cd-ről bootolnak. De amúgy köszi a választ! Akkor majd a Windows 3.11-et a 6.22-es dosszal telepítem.

Link to comment
Share on other sites

szg

A 8-as MS-DOS a Windows ME-ben található. A 6.22 szerintem tökéletesen megfelel a célnak. Mondjuk, ha kell a FAT32 támogatás, akkor esetleg szóba jöhet valami újabb változat (pl. a 7-es a Win9x-bõl).

Link to comment
Share on other sites

PC Mágus

Akkor a a 6.22-est fogom használni.

Link to comment
Share on other sites

PC Mágus
:mérges: Felraktam a 6.22-tes dos-t és elindítottam a windows3.11-es telepítőt és azt írta ki, hogy túl nagy a memória azt írta, hogy a megfelelő 440kb. A 7.10-sel is ezt csinálta! Mi a baj? :mérges:
Link to comment
Share on other sites

ezermester

Nem akartam eddig beleszólni, mert már nagyon nem emlékszem, :hááát: de szerintem sok neki. Én 6.22-t a Win 95-höz használtam. Lehet, hogy régebbi, alacsonyabb verzió számú kell hozzá.

Link to comment
Share on other sites

PC Mágus

De ha régebbit raknék fel a gépre, akkor is sok lenne neki a 256mb ram, mert azt írta a telepítő, hogy csak 440kb-nyi ram-mal megy.

Link to comment
Share on other sites

szg
Én 6.22-őt a Win 95-höz használtam.

Hogy mit csináltál? :pislog::hááát::lol: A Windows 95 magában tartalmazta a 7-es verziójú DOS-t, és az első kiadását még fel lehetett telepíteni egy régebbi DOS telepítést tartalmazó partícióra, hogy mindkét operációs rendszer képes legyen elindulni (amolyan dual-boot féle, amikor a Windows 95 indítómenüjéből ki lehetett választani a megfelelő opciót és elindítani a korábbi verziójú MS-DOS-t). Így igen, így együtt lehetett az MS-DOS 6.22 a Windows 95-el, de ettől függetlenül az utóbbi már a frissebb DOS verziót tartalmazta, illetve használta, mivel a Windows 3.11-el ellentétben (amely csupán egy program volt, nem operációs rendszer) a Windows 95 telepítéséhez már nem volt előfeltétel egy telepített DOS megléte. Tehát nem használhattál és nem is használtál 6.22-őt a Win 95-höz, és elvileg nincs is közük egymáshoz. Enyhén szólva nem az, hogy "már nem nagyon emlékszel", hanem inkább már nagyon rosszul emlékezhetsz te minderre. :)

Majd ez a dual-boot lehetőség a későbbi (OSR2) Windows 95 kiadásban a FAT32 támogatás bevezetése miatt már effektíve nem működött, és csak különféle hackek segítségével lehetett életre kelteni.

 

@PC Mágus:

Nem, nem sok neki a 6.22. Valahol máshol lesz a baj, valószínűleg valamilyen memória beállításokkal. Nem is tudom, próbáld meg lefuttatni esetleg a memmaker-t.

BTW: De nem úgy volt, hogy régi 486-s gépre telepíted?

Link to comment
Share on other sites

ezermester
Én 6.22-õt a Win 95-höz használtam.

Hogy mit csináltál? :pislog::hááát::lol:

 

Windows 95 indítómenüjébõl ki lehetett választani a megfelelõ opciót és elindítani a korábbi verziójú MS-DOS-t). Így igen, így együtt lehetett az MS-DOS 6.22 a Windows 95-el,

 

Nem túl egészséges kinevetni a másikat, :upsz: csak azért, mert van valami, amire nem jól emlékszik, fõleg, ha erre még figyelmeztet is. :Sír:

 

Kezdõ koromban én sem voltam mindjárt programozó és most sem vagyok az. Szerintem amit autodidakta megtanultam abban az idõben, cseppet sem volt nevetséges. Na jó max a számítógépes szakkör volt, amit nem autodidakta csináltam, de az meg a commodore-ról szólt.

 

Egyszóval nem esett jól. :Sír: Kíváncsi lennék, hogy neked lesz-e olyan, amire 20 év múlva nem jól emlékszel!

 

Link to comment
Share on other sites

PC Mágus

Helló!

 

Igen arról volt szó, hogy a 486-osra telepítem, de az közbe leesett az asztalról és a vinyó meg a hdd kezelő kártya ripityára tört. Szereznem kell egy új hdd-t, meg egy hdd kezelő kártyát! De a pentium 4-es gépre is fel akartam rakni a windows 3.11-et. De most meg még nagyobb a baj. A régi ram már kicsi volt vettem bele egy 510mb-os ramot.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Most végülis, össze szeretnél rakni egy 486-ost?

Link to comment
Share on other sites

PC Mágus

A 486-os már össze volt rakva csak leesett az asztalról. Most jutott eszembe, hogy a szekrényembe van egy csomó vinyó meg hdd kezelő kártya. De azt nem tudom, hogy működnek-e. Kipróbálom azokat. 4mb rammal szerintem mennie kell a windows 3.11-nek.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Mennie kell vele. Amúgy nekem is ez jutott eszembe a kérdésemkor, azzal a különbséggel, hogy nem csak kártyám és lemezem van, Hanem memória, alaplap, processzor, videó kártya, hangkártya, meg isten tudja még mi. Már kidobáltam a felét, de még mindig van egy pár hobbyzni való.

Link to comment
Share on other sites

PC Mágus

Lemondtam a 486-osról. Inkább a P4-gyes gépen akarom használni. A gép paraméterei: Pentium 4 2400mhz, 1gb ram, 256mb video kari, 80gb meg 150gb. Tudsz valami memória maker progit?

Link to comment
Share on other sites

szg

A "memória maker progi" az MS-DOS-ban található memmaker.exe lesz. Egyszerûen lefuttatod parancssorból és végigvisz a szükséges beállításokon. E varázsló lényege, hogy minél több konvencionális memória álljon az MS-DOS programok rendelkezésére. Csak õszintén szólva nem értem, miért akarsz ilyen gépen pont Windows 3.11-et használni. Nem lenne mégis célszerûbb egy virtuális gépen futtatni?

Link to comment
Share on other sites

PC Mágus

Köszi a választ! Azért akarom ezen a gépen futtatni a 3.11-et, mert a többi Windows változat nem tetszik, kivéve az xp meg az nt. De az a baj, hogy az nt-t nem bírom felrakni a gépre és így maradtam a windows 3.11-nél.

Link to comment
Share on other sites

szg

NT-vel mi volt a gond? 4.0 verzió?

Link to comment
Share on other sites

PC Mágus

Én a Windows NT workstation 4-et meg a 3.51-et bróbáltam felrakni. Addig el is jutottam ahol partíciót kell választani. Ott letöröltem a régi partíciót és csináltam egy újat. Utána továbbmentem hogy leformázzam. Megnyomtam a formázást és visszament a partícióválasztáshoz. Onnan ha tovább mentem volna, ugyanez lett volna amit leírtam.

 

Fórumszabályzat! Úgy a warezre, mint az írásra vonatkozóan! Például írásjelek után szóköz! Nem elé, után!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...