Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Windows 3.11


Guest

Recommended Posts

Guest

Hmm. Remélem jó helyre tettem a topicot. :) Van nekem Windows 3.11 -em, még a régi idõkbõl. Gondoltam felrakom a Virtual PC segítségével, hogy kicsit "nosztalgiázzak". Csak arra már nem emlékszem, mi volt az a minimális DOS verzió, ami kellett ahhoz, hogy telepíthessem? Milyen verziójú DOS-t kell telepíteni hozzá?

Link to comment
Share on other sites

Bata László

MS-DOS 5 vagy 6 ajánlott, de elmegy PC DOS (IBM) 5-tel is.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
BlueGold

6.22 MS-DOS ajánlott hozzá, de DR-DOS kivételével ( avval egy picit inkompatibilis gyárilag :) ) MS-DOS 5.0 vagy 6.xx-el is müködik ekkor kicseréli az eszköz vezérlõket ( Himem.sys, Emm386.exe stb... ) a sajátjára.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Köszi az infókat. :) Közben sikerült Virtual PC alatt üzembe helyezni ezt a WIndows 3.11 -et. Kipróbáltam a Suli nevû DOS -os játékot, és sikerült azt is elindítanom vele. :D

 

Gondoltam, most, hogy ez sikerült, még tovább megyek. Van valami lehetõség arra, hogy XP mellé, nem vírtuálisan, hanem ténylegesen feltelpítsem a gépemre?

 

Meg lehet oldani, valahogy, hogy ne akadjon ki a Win 3.11 a számára "túl új" környezeten?

 

Mert valahol itt a fórumon olvastam egy hozzászólást, amiben mintha a hozzászóló olyasmit írt volna, hogy a Windows 3.11, a Windows 98, meg az XP van fennt a gépén egymás melett, de nem virtuális gépként...

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem lesz egyszerû móka. Az elsõ partícióból FAT-16-ot kell csinálj, arra DOS, arra Windows 3.11, aztán a második partícióra rakhatod az XP-t, lehetõleg NTFS-re, hogy a Win3.11 ne lássa, és ne tudjon belerondítani.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Vagy pedig kell egy jó boot manager progi. Egyébként ha jól tudom a rekord 47 különbözõ op. rendszer egy gépen. Nekem is van egy All Windows DVD-m, amin rengeteg Dos és Windows verzió van.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Köszönöm Nektek, akkor megpróbálkozok vele. :)

Rendkívül vonzanak az ilyen kihívások, szeretek ilyenekkel bütykölni.

Tehát ugye akkor nem fog "megdöbbenni" a 3.11 -es Windows a számára túl új környezeten?

 

Mert akkor létrehozok egy 2 gigás FAT16 -os particiót, és arra telepítem fel a 6.22 -es DOS-t, meg a Windows 3.11-et. De az 1 giga ramomhoz, a 4 GigaHz-s processzoromhoz, meg a radeon x800 pro 256 mega ramos videókarimhoz vajon mit fog szólni.:D

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ja tényleg, erre nem is gondoltam. Hát, talán valami univerzális SVGA drivert találhatsz hozzá, de hogy rendes driver nem lesz, az tutkó.

Link to comment
Share on other sites

Bata László

A DOSBox szerzõi szerint már sikerült Windows 3.1-et telepíteni az emulátoruk alá: "Works fine in VGA 640x480 16 color mode, can get SB16 drivers installed and working."

 

Egy próbát a 3.11 is megér, minimális a különbség a 3.1-hez képest.

Link to comment
Share on other sites

Laali
Ja tényleg, erre nem is gondoltam. Hát, talán valami univerzális SVGA drivert találhatsz hozzá, de hogy rendes driver nem lesz, az tutkó.

Sajnos nem a VGA driver a probléma, hanem inkább az AGP.

 

Nekem is három rendszer volt telepítve. Win3.11 Windows98 és Millennium. Addig még ki nem cseréltem az alaplapot egy újabbra. Azon sajnos AGP volt, nem sikerült megoldanom.

Link to comment
Share on other sites

payskin
A DOSBox szerzõi szerint

Jó, de õ most nem DOSBOX alá akar telepíteni, hanem simán, 1:1-ben, rendszerként. A DOSBOX egy csomó dolgot emulál magától, amihez drivert kell majd találni, és nehéz lesz.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest

Hmm. Egyre reménytelenebbnek látszik a dolog. :( De azért nem adom fel, megpróbálok felhajtani egy univerzális SVGA drivert, meg valami hasonlót az alaplaphoz. Aztán meglátjuk mi sül ki belõle. :)

Link to comment
Share on other sites

bAndie.]

A 2 giga nem jó! A fat16 csak 1 gb-ig kezeli a lemezeket. :ötlet: Már póbáltam. Szerintem csökkentsd le, vagy vedd ketté!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A FAT16 2 GB-ig kezeli a lemezeket 32 KB-os cluster mérettel. (DOS 4.0 óta, előtte valóban 1 GB volt a limit)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Botond

Hello! Nem tudjátok honnan lehetne beszerezni Win3.11-et vagy annál korábbit?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
BlueGold

Ha legális kell, probáld meg az MS-nél.

Egyébként "Google a barátod Wiki a barátnõd"

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Gereby

Huh... Hát igen érdekes helyzetbe kerültem. :lol: Adott egy cég amelynek a számítástechnikai rendszerét rakom rendbe, illetve fejlesztem (el se hiszem, hogy kimondtam a fejlesztés szót... :fetreng: )

A hétvégén eltávolítottam a 15 éves koszt egy életkorilag velem is vetekedő 386-os masinából, melyen 3.1 terpeszkedik. (Címkenyomtatásra használják... Arra egyébként tökéletesen jó is.) Két kérdésem is adódott. Egyik hardveres, másik szoftveres. Hálózat kellene a gépre.

1. ISA sínre van-e egyáltalán UTP csatlakozójú hálókártya?

2. Mivel 3.1-et óvodás koromba kezeltem utoljára abszolút profizmussal így: Mai windows hálózat lehetséges-e, ha igen hogyan?

 

Légy szíves segítsetek. Nagyon megköszönném. :D

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Létezik TCP/IP protokoll a 3.11-es Windows for Workgroups alá, azzal már mehet a hálózat, sõt, Internet Explorer 3 is volt rá, emlékeim szerint. :D

Link to comment
Share on other sites

Gereby
:lol: Köszi a választ... Az a gond, hogy 3.1 van rajta ami nem támogat hálózatot. De megoldom. Le lesz cserélve a cucc egy új gépre, a 3.1-et meg beküldöm virtual machine-nek.
Link to comment
Share on other sites

Adani

Fel kell rá tenni a Windows for Workgroups változatot, az támogatja a hálózatot.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az a 3.11. Amint az Halasi Miki már leírta.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
PC Mágus

Helló!

 

Annyi kérdésem lenne, hogy a windows3.11 telepítése előtt muszáj dost felrakni a gépre vagy megteszi egy windows 98-as indítólemez.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Tekintve hogy a Win3.11 egy DOS-os program, szerintem kell alá DOS.

Link to comment
Share on other sites

PC Mágus

Helló!

 

A windows 98 indítólemez tud futtatni dos-os programokat !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...