Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MAGIX (volt Sony) Vegas


szelesjanos

Recommended Posts

kolinmekré

Igen, igen errõl van szó. Bár a virtualdubot nem ismerem (még nem használtam), de lehet "beszerzem".

Köszi a segítséget. De ha ezzel kapcsolatban van még valami ötlete valakinek, akkor szívesen veszem.

Még egyszer köszi, tényleg jó gyüjtés! :igen::kocc:

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

kolinmekré

Csinálok most egy új videót egy házibuliról. Nagyon szeretnék egy olyan effektet, amin ide-oda mozog az illető. Például mikor lép valaki oda-vissza. (Olyan mint az asztali CD játszókon az A" -B" kiválasztása és a kettő közötti részt ismétli sokszor.) Na szóval erre van valami ötlete valakinek? Már nagyon készülök rá, de még csak fejben terveztem meg. Na mindegy, szóval ha van valami ötletetek, szívesen látnám...

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

bigbadplayer
...ide-oda mozog az illető...

Pontosítanál? Nem igazán értem mit szeretnél... :pislog::?:

Link to comment
Share on other sites

kolinmekré

Na szóval olyasmire gondolok, hogy például van egy olyan felvétel, hogy lép egy srác. Tehát mozdul, leteszi a lábát a földre, és utána olyan mintha visszajátszanád. Vagyis leteszi, visszahúzza, leteszi, visszahúzza. De láttál már ilyet biztos, klippekbe stb. Oda-vissza, oda-vissza. De szerintem nem igazán képes rá a Vegas. Nem tudom.

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

viktorbutcher

Tuti meg lehet csinálni, bár én még nem próbáltam, szerintem valami olyasmit kéne tenned, hogy fogod a videónak azt a részét, amit visszafelé akarsz lejátszatni, kimásolod, beilleszted pontosan arra a részre, aminek visszafelé kell lejátszódnia, majd csak ezt a kis "jelenetet" jelölöd ki, aztán jobb klikk és ott kiválasztod a reverse funkciót... Remélem jól gondoltam.

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Találtam egy jó weboldalt, ahol össze vannnak gyűjtve a Vegassal kapcsolatos fórumoknak, letöltéseknek stb. a linkjei.

Link to comment
Share on other sites

bigbadplayer
Remélem jól gondoltam.

Pontosan így kell csinálni! 8)

Link to comment
Share on other sites

kolinmekré

Ja-ja kicsit tökölős, de így megoldható. Még mindig csodálkozom, milyen jó minőségbe tömörit! :yeah:

Link to comment
Share on other sites

agyurma

Insert -> Video envelopes -> Event velocity. Ezzel kapsz egy zöld vonalat a videó sávon, azon pontokat jelölhetsz ki és fel le állítgatva szabályozod a sávon a videó sebességét. Tehát, oda-vissza mozgást is kaphatsz vele. Másik megoldás, hogy feldarabolod a klipet, és azon állítod éppen úgy a sebességeket.

Link to comment
Share on other sites

franky boy

Gratolálok mindenkinek a fórumhoz! Végre van valami, amihez valószínű én is szívesen hozzászólok! Három hónapja gyűröm a Vegast (előtte Movie Studio 4.0, Adobe Premiere Pro, Ulead és Pinnacle ), de szerintem is a Vedas 6.0d a legkézenfekvőbb és célravezetőbb!

 

Egerb külön gratula! Jól gurul a DVD-d (remélem az alapötlet leírás is meglesz).

 

És a fogós ravasz kérdés: letöltöttem és installáltam WAX plugin packet (állat filterek és áttűnések, ráadásul ingyen???!!!). Hát ez az! FX ablakban gyönyörűen működnek az animációk, kb. 200 db, de ha behúzom a helyére, a következő at üzenet bújik elő pár másodperc múlva:

 

unable to find video event length. if you are running vegas 4 and above, please check if you run scripts,

because WAX needs that ability

Értem én hogy mit ír, csak azt nem mit akar? (Értem én hogy gőzgép, de mi hajcsa?) :pislog: Hát ebben ha tud valaki segíteni, ne habozzon, tegye! Előre is kösz és még egyszer sikeres szerkesztést mindenkinek!

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

franky boy

Mûködik!!! :ötlet: Írás helyett inkább olvasnom kellett volna! Akit érdekel letöltheti ingyen: http://www.debugmode.com/wax/

 

Kisebb procikkal és memóriával ne menjetek neki! Várom a véleményt!

 

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Egerb

Értem én hogy benzin, de mi hajtja? :lol: És köszönöm a dícséreteket!

Link to comment
Share on other sites

franky boy

Várom, hogy a gördülõ DVD-t mi hajtja? Köszi!

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

kolinmekré

Szevasztok!

 

Csináltam egy buliról egy jó kis videót. Belehúztam elég sok effektet (3d, filterek stb). A végeredményt WMV-be mentettem, amivel nem is lenne probléma. DE! A mindössze 9 perces videóból 240 mb-os videót csinált. Az a bajom, hogy szoktam honlapoknak is küldeni videóka t(rally), de a múltkorit, amit csináltam, nem a Vegassal, az kb. fele ekkora lett. Tudom, az is sok, de össze szoktam tömöríteni, na de 240 mb-ot kb. 30 megára? Az szerintem kicsit pixeles lenne, bár még nem próbáltam.

 

Szóval, az lenne a gondom, hogy lehet, hogy csak beállítás kérdése lenne, vagy kevesebb effektet használjak? :dühös:

 

Ui: Azt tudja valaki hogy tud-e szétszabdalni videót a Vegas? Tudom írtátok, hogy tud, de csak ha kameráról veszed fel. Másképp nem? :Sír: :?:

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

viktorbutcher

Szia!

 

A szétszabdalás alatt mit értesz? Nekem nem teljesen világos. Egyébként a file méret a beállításokon túl nagyban függ a videó felbontásán is. WMV-ben való mentéskor én általában a 16:9 arányú videókat át szoktam méretezni 300 * 164 -re. Így az alapbeállítással 2 perc kb. 5 mega lesz. 240 megát milyen felbontásnál csinált?

 

Ha már ez felmerült, akkor nekem is lenne egy kérdésem. Nincs valami plugin, vagy hasonló, ami nagyjából meg tudja állapítani, hogy adott beállítások, codec mellett várhatóan mekkora lesz a fileméret?

Link to comment
Share on other sites

bigbadplayer
....adott beállítások, codec mellett várhatóan mekkora lesz a fileméret?

XviD-nél, ha 2 lépcsőben csinálod (two-pass) akkor az első pass-ban csinál egy ~5Mb-os avit, ez nézhetetlen, valamint egy *.pass fájlt. Ez után a 2. pass-ban a "calc" gomb megnyomása után megadhatod, hogy mekkora legyen a kész videó mérete, hány perces maga a cucc és ezekből kidob egy bitráta értéket. Így gyakorlatilag 2x kell lefuttatni az XviD-et, de sokkal pontosabban lehet játszani a mérettel (mivel kb-ra pontosan meg lehet neki adni), és jobb minőség/méretarányt érhetünk el.

 

Single-pass-ban elég nehézkes a dolog. Pl. ugyanaz a videó 2-es minőségen 1800-as bitrátával 400 MB, 3-as minőségben, ugyanakkora bitrátával meg 80 MB... Előző 3:39 perchez elég nagy, még ha 800*600 is, a másik nézhetetlen... 2-passban sikerült belőni olyan méretre ami nekem kellett, azaz kb. 100 MB-ra. Ehhez hozzácsaptam a külön kimentett hangott és így pont jó.

Link to comment
Share on other sites

kolinmekré

Értem. A szabdalás alatt azt értem, hogy ha behúzol egy videót, azt feldarabolja, mint pl a Movie Maker. A letölthető plugint kipróbáltam, tényleg nagyon jók. Még legalább 200 fajta filtert, és áttünést ad hozzá. Viszont nekem nem mindegyiket húzza be.. Gondolkodik egy kicsit, és feldob valami magyarázó ablakot, pontokra szedve. Na mindegy.

 

Link to comment
Share on other sites

viktorbutcher

Ha a Vegasban lévõ explorerrel rámész egy fájlra, akkor kiírja a rá jellemzõ audio, video adatokat alul két sorban. Én így szoktam megnézni, hogy mi az, amit nem kell átalakítani más formátumra, mert aminél nem ír ki semmit, azt biztos nem fogja elfogadni. Elvileg felismeri azokat a formátumokat, amihez van codeced, de ez sem mûködik 100%-ban.

Link to comment
Share on other sites

bigbadplayer
Gondolkodik egy kicsit és feldob valami magyarázó ablakot, pontokra szedve...

A WAX plug-inból nekem szinte semmi se műküdik, pedig mindent megcsináltam, amit kért. Az összes beállítás megvolt (dinamic RAM = 0, bypass kikapcsolva, stb), de áttűnásek abszolút nem, FX-ek ímmel-ámmal, de azokat meg nem igazán használnám, inkább az áttünéseket, csak azok meg nem mennek. :dühös:

Link to comment
Share on other sites

kolinmekré
...gyakorlatilag 2x kell lefuttatni az XviD-et, de sokkal pontosabban lehet játszani a mérettel (mivel kb-ra pontosan meg lehet neki adni) és jobb minőség/méret arányt érhetünk el.

Ezt hol találom?

 

Rájöttem...Végül is működik mindegyik áttünés, csak mikor probálgatod, és ugye mindig ráhúzol az előzőre egy másikat, az egy idő után besokal. Én ilyenkor lehúztam a videót a másikról, hogy ne legyen közte semmi, vártam kb. 2 mp-et, és utána visszahúztam rá. És ezután löktem rá az áttünést, és utána már jó lett. Lehet hogy ez most viccesnek tűnik, de nekem működik.

Link to comment
Share on other sites

franky boy
A WAX plug-inból nekem szinte semmi se mûküdik

 

Ez a csel: Start menü -> Debug mode -> Preferences -> General -> Use dummy host media in wax plugin for Vegas kipipálni.

 

Hm?

 

Szakadj le a Caps Lockról! Köszi!

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

kolinmekré

Na igen! Ezért vannak a fórumok! Köszi a tippet, jó lett! :oké:

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

bigbadplayer

Annyira hülye vagyok, hogy elfelejtettem, hogy hülye vagyok és az ilyeneket nekem be kell kapcsolnom! :lol:

 

Köszönöm szépen, így tökéletesen mûködik!

Link to comment
Share on other sites

Moje

Én olyat szeretnék csinálni, hogy egy hangot szép fokozatosan lelassítani. Lényegében úgy, mintha egy fade out lenne, csak ne a hangerõ csökkenjen, hanem a sebesség. Jobb ötlet híján azzal próbálkoztam hogy szétdaraboltam sok kis darabra, és fokozatosan mindegyiket egy kicsivel jobban lassítottam, de ez nem igazán volt nyerõ ötlet, mert azon túl, hogy macerás, még ráadásul rosszul is szól. :Sír: Nincs esetleg valakinek valami használhatóbb ötlete?

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...