Jump to content
GSForum - Segélyvonal

3D-s animációszerkesztõ progi


hpbk

Recommended Posts

Omega32

...Nem két perc az biztos. ;)

 

Az biztos... Ebben az esetben például a grafikai kártya egyértelmûen ütõkártya lehet.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Scorpion Spyke

Yupii!! :P:fetreng::yeah: Betettem az NVIDIA Riva TNT2-es 32 Mb-s videókártyát, és mûködik a 3ds max!! Majd érettségi után próbálgatom, addig nem nagyon tudok rászánni hosszú idõt! ;)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
egy TNT2-essel próbáltad, ami viszont dx7-es.

A TNT2 és az előrébb említett Matrox G200 is csak DirectX6-os. ;)

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Nekem aztán tök mindegy, az a lényeg, hogy mûködik! 8) Alig várom, hogy elkezdhessem, csak legyen vége a vizsgáknak. :lol:

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Majd linkeld be, hogy miket csinálsz.

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Rendben megbeszéltük! ;) Addig is bogarászom a leírást hozzá!

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Valaiki kipróbálta már a SwishMax vagy SwishLite programokat? Bár ezek inkább Flashek (gondolom van külön topic is rá), de ezekkel úgy tudom lehet jó kis animációkat is csinálni (a webes flasheken kívül)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

A Swish 3D-vel próbálkoztam, de nem volt hozzá doksi, ezért nem is görcsöltem vele.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
DragonX

Sziasztok

 

A blenderrõl anyit szerertnék mondani, hogy szerintem kegyetlen nehéz a kezelése. De persze el kell ismernem nagyon hatékony és vannak benne olyan funkciók melyek a 3ds maxban is jól jönnének néha. Viszont a 3ds maxról az a véleményem, hogy nagyon összetett. Remek kis progi majd fél éven át foglalkoztam vele és egész klasz dolgokat lehet vele csinálni. De sajna nem jutott lassan rá sok idõ a suli miatt. :Sír: Én kezdésnek a 3ds maxot ajánlanám (lehet csak azért mert én is azzal kezdtem :P ). A blendert inkább haladóknak és profiknak ajánlanám mivel nagyon sok csalódást tud okozni egy kezdõnek. Én például megtaláltam azt a tutorialt amit linkeltetek és meg is próbáltam csinálni, de kb a 3. oldalnál mindíg elakadtam. Egyszerûen valami nem úgy mûködött ahogy én azt akartam(vagy ahogy le volt írva) :mérges: . És aki nem igazán ismeri a 3d alapjait (mi mire való és mi a következménye) az nagyon elkedvetlenedhet tõle. :S

 

De ez csak az én véleményem... :lol:

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Az elkedvetlenedés csak az elhatározás kérdése, viszont tényleg a 3ds max-szel kell kezdeni. Abban lerakod az alapot és aztán el lehetkezdeni keményebb progikkal is dolgozni, de a max-szel is meg lehet csinálni szinte mindent. ;)

Link to comment
Share on other sites

DragonX

Üdv ismét :D Csak szeretnék egy oldalt közölni veletek mely remélem hasznotokra lesz a 3d modellezéshez. Lehet már páran tudtok az oldalról, de azért gondoltam az újonnan érkezõknek segítség lehet. Ezen az oldalon egy csomó 3dsmax-os tutorialt találtok.

http://www.world3d.hu/leckek.php?show=max&...show2=&max=time

Remélem hasznotokra lesz 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ulala

Nem akartam egy külön topicot nyitni a kérdésemnek, de valaki ismeri behatóbban a Povray nevezetű programot? Vagy esetleg valaki tudna ajánlani valamilyen internetes okító forrást azzal kapcsolatban? Ha papír alapú az sem gond, csak szeretnék egy kicsit tanulni belőle. Bár a jó öreg Maxet semmi sem tudja felül múlni, de ha a suliban ezt kérik... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Ulala
:) Köszönöm! Meglehetõsen hasznosnak tûnik.
Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Ez ingyenes progi?

Link to comment
Share on other sites

Ulala

Tudtommal igen. Pláne, hogy az iskola kiadta otthoni használatra. Forráskódra alapuló 3D animáció. De szerintem nagyon unpraktikus, mert egy teljesen külön álló programozási nyelv és nem lehet vele gyorsan haladni.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Ez engem is érdekel, ki is próbálom. :)

 

Szerk.: na "kipróbáltam". Hát ez nekem magas lesz! De ami bejön alapból példa, az nagyon szép. Érdekel ez a nyelv. Ulala, nehéz?

 

Link to comment
Share on other sites

Ulala

Nem nehéz annyira. Egy-két sémát megcsinál vele az ember aztán már ráérez az ízére. Szerintem idõ igényes a sok gépelés miatt. Nekem valahogy jobban tetszenek amik eleve grafikusan mutatnak mindent. :) Na meg ott van az, hogy mindig renderelni kell ahhoz hogy lássad a végleges megoldást. Idõ és gépenergia függõ.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Na igen, de legalább nagyon pontosan lehet vele dolgozni. :)

Link to comment
Share on other sites

Ulala

Az biztos, hogy nagyon pontos munkát lehet vele készíteni. Akinek egy rövid kisebb animációt kell összeraknia és sok ideje van rá annak jól jöhet. :) Gondolom a profiknak a vizuális csalások során nincsen ennyi idejük, ezért használhatnak Max-et, Cinema 4D-t vagy Maya-t. Biztosan nagyon precizen lehet azokkal is dolgozni. Bár csak a Max-el vannak kisebb tapasztalataim, ha minden igaz viszont a jövõ félévben sikerül megismerkednem vele közelebbrõl is. :D Már nagyon várom.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Majd számolj be róla, milyen. ;)

 

A példa fájlba belepiszkáltam, aztán óriás muffinokkal lett tele a kép. :D

 

Link to comment
Share on other sites

Ulala

Jól haladsz vele. Nekem a programozási struktúra felépítésével van gondom, de nálunk szerencsére csak egy sémát kellett megváltoztatni. Azonban gondoltam utána nézek alaposabban, mert érdekesnek találtam. Innen indúlt a kérdésem. :)

 

2003-ban voltam egy oktató centrumban ahol az ilyen jellegû és egyéb képszerkesztõ szoftvereket oktatják professzionális szinten. Persze horibilis áron úgy, hogy csak egy ingyenes bemutató napon voltam. Nagyon nagyon tetszett. Jövõre lehetõségem nyílt fakultációként felvenni a 3D animációt, mely a Studio Max-et illetve kép és hangtechnikát ami pedig a Premiert takarja. Nyílván nem fognak megtanítani professzionális szinten, de még is hasznos lehet. Izgatottan várom, szerintem ez lesz a jövõ félévem két kulcs fontosságú tárgya. Bár csak mindegyik ilyen érdekes lenne. De sajnos a többi 13 dög uncsi lesz. :D

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Milyen suliba jársz, hogy ilyenekkel "untatnak" titeket?? ;)

Link to comment
Share on other sites

intruder
2003-ban voltam egy oktató centrumban ahol az ilyen jellegű és egyéb képszerkesztő szoftvereket oktatják professzionális szinten. Persze horibilis áron úgy, hogy csak egy ingyenes bemutató napon voltam. Nagyon nagyon tetszett.

 

 

Ott én is voltam. Gondolom ugyanarra a sulira gondolunk, mert az árak a fél milliót közelítették. Úgyhogy gyorsan szert tettem a 3D Studio Max Bibliára, és neki kezdtem otthon egyedül, de a sakk készlet készítés után elakadtam, idôhiány miatt :( Azóta bele-bele kezdek de folyton elfelejtem amiket már egyszer használtam, így nagyjából egyhelyben toporgok :( Na mindegy, azért nem adtam még fel teljesen. Az nagyon jó lenne, ha itt Mo.-n is lenne ilyen képzés valami könnyebben elérhetô iskolai képzés formályában, nem valami gyorstalpalóban. Mert ilyen árak mellett marad az otthon tanulós szenvedôs...

Link to comment
Share on other sites

Ulala

@ nagygabor: Gábor Dénes Mûszaki Fõiskola - Mûszaki informatikai szak, nappali képzése és még fizetnem sem kell egyelõre, mert állami támogatáson vagyok. :D

 

@ intruder: Gondolom a budapesti Nyugati tér X szám alatt található helyre gondolsz Te is. Sajnos már nem "csak" félmillió közeli áraik vannak hanem az a baj, hogy már a milliós nagyságrendben mozognak a tanfolyam különlegessége és intenzitása miatt. Nekem is megvan a Max Biblia de én sem jutottam vele sokra. Pontosan az idõ meg a feledékenység miatt. Így bízom a sulis dolgoban. Bár nem számítok profi képzettségre, de bizonyára hasznos lesz. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...