Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Settlers II - 10th Anniversary


payskin

Recommended Posts

payskin

Esetleg még arra tudok gondolni, hogy kellett a kalapács valamelyik másik mesterséghez, és így oldotta meg a program: a céltalanul bóklászó geomókust kinyírja, kalapács teleportálódik a HQ-ba, onnan meg kijön az új szaki. :hááát:

 

Sajnos már nem tudom kipróbálni. Megjelenhetne már! :bezsong:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Hát az lehetséges. Kár, hogy nagyon kevés ez a kilencven perc. :(

 

Tényleg megjelenhetne már! :) De kár, hogy drága lesz... szóval nem tudom mikor veszem meg, de mindenképp meg szeretném venni, ezért érdemes pénzt áldozni! Addig meg kibírom valahogy... :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Na, játszottam vele megint. Nem jó, hiába van söröm. Beviszik a HQ-ba, majd rögtön el is fogy, de egy árva katona se jön ki. :( Úgy néz ki ez tényleg egy korlátozás a demo-ban. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Lejjebb vitték az árát. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Az a kérdés, itthon lehet-e majd kapni, mert mondjuk a CDGalaxisban még nem láttam még elõvételben sem... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Hát sajnos ez van... :( Azért talán lehet majd kapni, nagyon remélem. :)

Link to comment
Share on other sites

RedBoy

Sziasztok!

Ma letöltöttem és kipróbáltam a demót! :) Nagyon tetszik, csak még nagyon ismeretlen a rendszer. Hogy tudnám bõvíteni a területeimet? Kiküldtem felderítõt, de csak a területet látom nagyobbnak, a kis kék pöttyök nem távolodtak... :upsz: Segítsetek, mit rontok el? A másik kérdés, hogy kiküldöm a geológust, de vizet talál mindig, amire nem tudok kutat építeni, csak zászló van ott. Vagy mindegy hová építem? A kérdésem vonatkozik a malomra is: mindegy hová rakom? Köszi a segítséget elõre is!

Link to comment
Share on other sites

Garono

Szia!

 

A területedet úgy tudod bővíteni, ha katonai épületeket építesz a határ közelében. A második kérdésedre: igen, mindegy, csak a lehető legközelebb építsd, ugyanígy a bányákat is. ;) A malom meg nincs helyhez kötve, oda gabonát fognak vinni a Settlerek a HQ-ból, oda meg a farmról kerül. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

husaj

Szép napot mindenkinek!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Feltelepítettem a demót, és amikor el akarom indítani, azt állítja, hogy hiányzik a d3dx9_29.dll. Tudtok segíteni? :(

 

husaj

Link to comment
Share on other sites

RedBoy

Köszi a segítséget! ;)

Még egy kis dolog amit nem látok át... :upsz: Van valami visszajelzés arra, hogy miből mennyi nyersanyagom van? Már a játék legelején elkezdtem építeni egy strongholdot, ami a legnagyobb épület, ha jól tudom... és a játék nem szólt egy szót sem. Gondoltam bekeményítek és elkezdtem mindenből 2 darabot építgetni, de akkor sem volt gond, simán felhúzták a settlereim az épületeket. Emiatt jogosan tarthattok kontárnak, :upsz: de nem értem a játék rendszerét. Valószínűleg túlságosan kötődöm/leragadtam a régimódi RTS-ekhez/nél és ezért nem világos annyira a rendszer. Azt szeretném kérni, hogy valami rövidke kis írásban írjátok le, vagy adjatok egy linket egy ilyen cikkhez, hogy hogyan is működik az egész.

Ami magát a játékot illeti, nekem nagyon bejön. ;)

Link to comment
Share on other sites

Garono

A HQ-ban meg tudod nézni, hogy miből mennyi van. ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az elején semmi esetre sem érdemes strongholdot építeni egyrészt mert rettentõ sok nyersanyagba kerül, másrészt mert felesleges is. A nyersanyag kell a többi épülethez, a terjeszkedés pedig kis lépésekben, kisebb katonai épületekkel is lehetséges. Strongholdot majd akkor építs, amikor rábukkansz az ellenségre. Na, akkor a határ mellé érdemes feltolni néhányat elrettentésképpen. :)

 

A játék elején érdemes a nyersanyag-kitermelést biztosítani: két favágóra épp elég egy fûrészmalom és egy erdész, de ilyen 4-esbõl letehetsz többet is a pálya különbözõ területein. A kõvágóra nagyon kell figyelni, mert elfogy a kõ, és ha akkor kezdesz el gondolkodni, hogy honnan pótold, amikor már nem vág, az összes építkezésed csúnyán befulladhat. Érdemes tudni, hogy a felesleges épületeket le is bonthatod, tehát ha a kõvágó már nem talál követ maga körül, akkor bontsd le a házát (a befektetett nyersanyag felét visszakapod, a muksó besétál a HQ-ba), majd építsd fel egy másik kõrakásnál. Követ lehet bányászni is, de annak az a csapdája, hogy elviszi a kaját az igazán fontos bányák elõl.

 

A kajaipar felépítésénél vigyázz arra, hogy a farmok körül legyen elég hely vetni!!! Még az utakat is ügyesen kell letenni, hogy minél kevesebb helyet vigyenek el a jó szántóvetõtõl. Én általában két farmmal nyitok, és ezek környékén építek röfihízlaldát, mészárost, malmot, péket és kutat (lásd szeptemberi PC Studio).

 

Ja, és még egy érdekes dolog, bár sokkal rizikósabb, mint a Settlers III-ban volt: katonai épületet is le lehet bontani. A katonai épület ugye maga körül körben tolja ki a határvonalat. Ha tehát felépítesz egy katonai épületet, majd a kitolt határra egy ugyanolyat, akkor a második épület "lefedi" az elsõ által kitolt részt is az adott irányban. Ha minden irányból biztosítod így a terepet, az elsõ katonai épület lebontható. Ezzel egyrészt visszanyersz nyersanyagot, másrészt a katonai épület helyére is lehet építkezni. Persze nagyon oda kell figyelni, hogy minden irányból stimmeljen a dolog, mert ha elrontod, akkor keletkezik egy jó nagy luk a területed közepén, és az ott levõ összes ház összedõl. Ez a Settlers III-ban nem volt így, ott bátran lehetett bontani, sõt, voltak pioneerok, akik a határvonal kis buckáit tudták arrébb pakolni.

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

A sajtóhír szerint ma megjelent, de csak a német nyelvû országokban, ahogy azt elõre jelezték. :( Van belõle kúl limited edition, kézzel festett római cipelõ figurával, XP-re optimalizált eredeti játékkal és térképszerkesztõvel.

 

Na hiszen, szépen vagyunk!

Link to comment
Share on other sites

RedBoy

Köszi szépen a segítséget! :) Így mostmár valamicskét jobban átlátom a játék menetét. Nagyon tetszik! :oké:

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Na ez a Limited Edition érdekelne! :) Már ha van rajta angol nyelv is elrejtve... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hát, lehet, hogy ezért Ausztriába kell majd mennünk. :hááát: Tényleg, szóljunk ProFilernek!

 

Esküszöm ezek hergelnek minket. A megjelenés alkalmából hirdettek egy versenyt: fényképezd le magad egy megvásárolt Settlers II TNG dobozzal, küldd be a képet, és a 10 győztes kap pólót, Settlers II figurát, napszemüveget, "mittoménmég" mit. Nyilván kizárólag Németországban és Ausztriában élők nevezhetnek. Van négy új wallpaper is kint.

 

GalaxisNetnél még csak fel sincs tüntetve, hogy lenne ilyen játék. Sírva fakadok. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Gyurie

Sziasztok! Telepítettem az S2 10th-t, és indításkor lefagy. XP SP2-t használok. Veletek előfordult már? Patch létezik esetleg a hibára?

 

Várom a válaszokat!

 

Ja, és 9.0c-s directX-em van fenn, ha ez mond esetleg valakinek valamit...

Link to comment
Share on other sites

Gyurie

a nemmondommeghol, mert ellenkezik a fórumszabályzattal torrentoldalon megvan a játék, most kalózkodom, egyelõre csak én, ez is német még, vírusok mellékelve vannak a torrentben...

 

Csak mondjátok már miért fagy le!

 

Még egy ilyen és figyelmeztetés jár!!! - HM

Link to comment
Share on other sites

Gyurie

Nekem a DEMO sem indul telepítés után... bár az legalább nem "hajt végre érvénytelen mûveletet".....

A francba is...

Link to comment
Share on other sites

Garono

Te hallottál valaha is fórumszabályzatról? Gondolom nem, ezért segítek, ez az. Ebbõl nyílvánvalóan kiderül, hogy warez dolgokról beszélgetni TILOS ezen a fórumon! :dühös:

 

Egyébként fogalmunk sincs mitõl fagy ki, több tucat oka lehet... :hááát: Maximum találgathatunk. :hááát: És ne írj ágymás után több hozzászólást! :!:

 

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Valószínűleg azért fagy, mert illegális. :démonikacaj::démonikacaj::démonikacaj:

 

Hát, lehet, hogy ezért Ausztriába kell majd mennünk. :hááát: Tényleg, szóljunk ProFilernek!

Én benne vagyok, de akkor német verziós lesz? :pislog:

 

Itt egy hely, ahol 50 euróba kerül De ha ezek után angolul is kiadják a limitáltat, morcos leszek!!!

 

Az ebay.de-n meg már lehet rá licitálni is, de ide nem szállítják. :(

Link to comment
Share on other sites

ephébos

Õszintén szólva én is megköszönném, ha valaki tudna szerezni egy ilyen limitált példányt nekem is, persze, ha nem német a játék nyelve.

Link to comment
Share on other sites

Athos

@Mike

Gyurienek a demo sem indul el. :hááát:

 

@ProFiler

Ausztriából nem lehet olyan változatot szerezni, ami a német nyelven kívül angolul is "beszél"? Illetve, hogy nagy tételnél van-e kedvezmény. ;)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Annyit tudok, ha a demo sem indul el, akkor lehet kokdekpakk, vagy más driver hiba. ;)

Különben megnéztem a Gamestarban a CDGalaxis árlistáját, és ott már szerepel a Settlers 2 "JÖN" árral. Tehát majd kapható lesz itthon is. Várjuk meg az angol verziót, vagy ugorjunk bele a limitáltba? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...