Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Settlers II - 10th Anniversary


payskin

Recommended Posts

payskin

Megcsináltam a 8-as pályát. Kb. 16-20 órába telt, nagyon gáz volt. Mindenfelé láva folyik, tervezni semmit nem lehet, oda építesz, ahol éppen hely van. A két ellenfél sokkal gyorsabban alkalmazkodik, és piszok gyorsan fejlődnek, de rohadt nagy a pálya, ezért szerencsére csak későn találkozunk. Először azt hittem, kőproblémáink lesznek, aztán megnyugodtam, aztán kőproblémáim lettek. Aztán amikor azt hittem, már semmi gond nem lesz, akkor faproblémáim is lettek (egyszer csak ripsz-ropsz elfogyott, és már jó ideje nem gyártottam).

 

Többször is nagyon közel jártam ahhoz, hogy feladjam, a zöld különösen aggresszív volt, és többször megrecssentett ráadásul nagyon ügyesen nem a határokon, hanem beljebb. A tök fekete hegyeknél én nem vettem észre az átjárót, ő észrevette, többször be is "kopogott", volt olyan torony, ami legalább 4-szer cserélt gazdát. Végül úgy tudtam felülkerekedni, hogy volt egy pár órás időszak, amikor semmit nem csináltam, csak katonát gyárottam. Volt egy kis vasérctartalékom (100 felett), így az összes kaját beküldtem a szénbányákba, a szén ment a vasöntőkhöz, kisebb része a fegyverkovácshoz, másik kisebb része a pénzverdébe. Így nagyjából 3-4 óra alatt felhoztam oda a hadsereget, hogy tudtam hatékonyan támadni.

 

Egyébként ebben látszik az AI bénasága: nem ismeri fel, hogy meg vagyok lőve csúnyán, és ha elégszer vered vissza a támadását egyszer csak kiegyezik a status quo-ban. Körbeépített embertelen mennyiségű katonai épülettel, de soha többet nem támadott meg, pedig a játéknak abban a szakaszában kétszer annyi aranyat termelt és 1/3-dal erősebb volt katonailag.

 

Néhány kép:

 

IPB kép IPB kép

 

Az első egy szó szerint meleg helyzet, avagy parázs összecsapás! A másodikon a zöldek bázisa elleni roham. A harmadikon pedig német barátaink angol tudásán kacaghatunk!

 

Kérdés: State of the Economy grafikon vajon mit jelent? A pirosnak 3800 volt a maximum pontja úgy, hogy a zöld is és én is úgy 1700 pont körül voltunk végig. Döbb! A kitermelt cuccok száma volna?

Link to comment
Share on other sites

fapuma

A németek jól tudják az angolt. Ember=person, emberek=people, DE nép=people, népek=peoples. Ezen a pályán több nép volt, tehát jó az a peoples. :)

-------

Utáltam ezt a pályát. Teljes gõzzel gyártottam meg képeztem a katonákat, de így is többször majdnem teljesen felõrölte a seregemet. Ha nem lenne ilyen buta az AI, nem is lehetne megnyerni ezeket a pályákat. Egyébként a támadókból mindig többen hullanak el, mint a védõkbõl, úgyhogy azzal jól ki lehet szúrni a katonai túlerõben levõ ellenféllel, hogy ülsz tétlenül, és figyeled, ahogy széttámadja magát.

A State of the economy szerintem a raktáron levõ termékek (és lehet, hogy az ingatlanokat is idevehetjük) összértékét jelenti. Amikor új pályán kezdesz intenzíven építkezni, és a fa/kõtermelésed ezt nem tudja követni, akkor a grafikonod folyamatosan csökken. Ugyanez történik az ellenféllel, amikor benyomulsz a területére és porba hull pár tucat építménye, kötük egy-két raktár is.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hoppá! Ezt hívják égésnek. :upsz::( Mentségemre szóljon sosem láttam, hallottam még így leírva.

--------

Ezek szerint végigtoltad már? :) A 9-esen a mesében levő "furcsán remeg a föld" csak mese vagy tényleg földrengés lesz? :P

Link to comment
Share on other sites

fapuma
Mentségemre szóljon sosem láttam, hallottam még így leírva.

Én is életemben egyetlenegyszer hallottam, az angol tanáromtól, aki éveket töltött Amerikában (leírva ezelõtt még én se láttam). Most már ezt is tudjuk. :)

Ezek szerint végigtoltad már?

Igen. Két hétig semmi mást nem csináltam a gépen, és mire végeztem az utolsó pályával, az alsó felem zacskóssá aszódott, eléggé tele lett vele a hócipõm. De lehet, hogy ha kijön a vikinges kiegészítõ, még egyszer nekikezdek. De elõtte gyúrok egy kicsit farizomra. :D

A 9-esen a mesében levõ "furcsán remeg a föld" csak mese vagy tényleg földrengés lesz? :P

Ezen elõször én is fennakadtam, de a pálya végén megjelenõ szöveg valamennyire értelmezi saját magát. A földremegéssel nem a földrengésre céloz.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Oké még egy kérdés 9-essel kapcsolatban: ha eljutok a kikötőig, megépítem a kikötőt, építek hajót, összepakolom az expedíciót, és a hajó nem akar sehova menni, az konkrétan azt jelenti, hogy elbuktam a versenyfutást a középső szigetért, és kampó, kezdhetem elölről? :mérges: Szétcsesz az ideg, ha igazam van, márpedig másképp nem jutok át... Olyan szépen megépített csapda ez a 9-es pálya, és olyan simán belesétáltam. :nem:

------------------------------

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Hozzákezdtem másodjára. Tudtam hol a kikötő, "rohantam" felé (70 perc alatt értem el odáig, ezen még optimalizálni kéne), megcsináltam az expedíciót, meg is találtam a középső szigeten a kikötőt, ki is kötöttem, építettem is tornyot, át is jöttek a zöldek rögtön vagy 4-en és hamuvá vertek. Hát ez a pálya kész. Már látom, hogy a kedvencem lesz. :D:lol: Mivel embert direktben nem lehet szállítani, sejtelmem nincs, hogy hogyan tovább, de azt hiszem, a legjobb lesz, ha elmegyek aludni.

Link to comment
Share on other sites

fapuma
Hajózgatás nélkül is be lehet jutni a belső szigetre. De mindenképp érdemes a katonák gyártása helyett a képzésére helyezni a hangsúlyt. ;)
Link to comment
Share on other sites

payskin

És tényleg. Sőt, az ellenfél onnan indul a portál mellől. Pfff. Hát nagy kár, így teljesen elrontották. Így mi benne a gyűrű, lol? Ha mindannyian egy-egy különálló vagy csak kicsit érintkező külső szigetről indulunk, és onnan dolgozzuk be magunkat a középső szigetre, annak lett volna értelme. Így viszont lehetetlen volt megvetni a lábam bármelyik kikötőben, mert az ellenfeleknek olyan helyzeti előnye volt, hogy sec perc alatt kivertek bárhonnan.

 

Ja, és találtam egy újabb ordas nagy hibát a játékban: a legjobb próbálkozásom 3 barakk volt a gyűrű észak-nyugati "csücskében". Erre jött a rózsaszín, és megütötte 10 emberrel azt a barakkot, amivel egyből le is rombolta a kikötőt, de a másik két barakk ettől még megmaradt. Csak éppen támadni nem tudtam, ugye, mert 1-1 katona ült benne (még pedig elit 7-es erősségű). Megpróbáltam az egyik barakkból kiküldeni a katonát, hátha áttalál a 3 centire levő másikba. De nem. Elbolyongott és meghalt szegény. Vazz. Pedig ha bemegy, akkor már 2-en vannak, simán visszaszerezhettem volna a kikötőt (ahova persze nem indíthattam volna expedíciót, mert ha már a kikötő a te területeden van, akkor... eh, ez a része rettenetesen el van rontva, igaz, a hajózás a Settlers III-ban is iszonyú gyenge volt, és ha jól emlékszem, a IV-nek sem volt erőssége). A poén az volt, hogy a rózsaszín újra és újra betámadta 4-6 sima kopasszal a barakkokat, de az elit gárda hős tagjai 3-4 ilyen támadást túlélve simán visszaverték őket egy szál maguk. Aztán talált aranyat a szenyó, és akkor hamar eldőlt a sorsuk. :(

 

Na mindegy, végül úgy jutottam el a portálig, hogy a három ellenfél közül a zöldnek csak a határvonalát láttam. A rózsaszínen megbosszultam az 2 hős elit katonám halálát, megreccsentettem, ugrott a bázisa, de azért még a középső sziget nagy része az övé volt. A sárga viszont piszok erős volt, és folyton visszaverte az előrenyomulásomat, aztán egyszer csak már nem (?!), és két tornyát elfoglalva odaértem a portálhoz. Tehát igazából egyáltalán nem tettem taccsra egyiket sem.

 

Nem értem, mire gondolt a térképkészítő ember, szuper kis pályát lehetett volna csinálni. Persze, így sem rossz, rendezhetnénk rajta "ki ér el hamarabb a keleti kikötőbe" fejlődési versenyeket, ha volna benne valami időmérési lehetőség. (Ja, és földrengés csak a mesében volt. Ez milyen? Ennyi erővel beleírhatták volna azt is, hogy "és jöttek az ufók, és elvitték a nőket". Elég ha felolvassa a bácsi, a játék meg valami másról szól.)

 

Most az utolsón próbálkozom, de hát ez is milyen? Attól lesz nehéz egy pálya, hogy frankón nincs hova építkezni?! Nincsenek nyersanyagok, pontosabban kizárólag szén van, de bányászni sem tudok, mert a farmok nem termelnek, nem tudok katonákat csinálni, a három ellenfél grafikonja meg mint a rakéta. Pfff. Ja, és a gép alsó helyzetben helyzeti előnnyben a parti építkezésnél. Szépen rombolgatja lefelé a parti épületeket pusztán azzal, hogy a saját partjára épít egy tornyot. Eddig két komolyabb (és féltucat teljesen komolytalan) próbálkozásom volt, de max egyet bírok megtartani, és a pálya másik csücskében ott a másik, az meg agyonver. Csináltam lookout towert (kilátó), először az egész játék alatt, hihetetlen mit csinál a gép: mire első épületként megépül a lookout tower, addigra neki épül 2 favágó, fűrészmalom, farm, malom, 1 vagy 2 pék, vasöntő és szerszámkészítő. Kővágója és bányája csak azért nem, mert még nem ért el addig. Ja és helyből középső nagy tornyokat épít, vazz. :pislog:

 

Miért nem olvastatták fel a muksóval, hogy "beléptél a portálba, eye of the vulcano, vesztettél?" Egyszerűbb lett volna. :mérges: Na, azért nem adom fel. De remélem, hogy van értelme végigküzdeni a dolgot, és lesz valami animáció vagy valami, nem csak megjelenik majd a végén a panel, hogy nyertem.

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

OFF.

@Balázs: Akkor lefagy... :lol: . Ez rossz poén, de nem hagyhattam ki!

Link to comment
Share on other sites

fapuma

@Balázs

Szerintem nem volt ilyen nehéz. Csak meg kell találni a helyet a farmépítésre, meg az egyensúlyt a termelésben. A veled elõször érintkezõ ellenfél meg nem lesz olyan ádáz, csak juss el az elsõ aranybányáig.

A kilences pálya nekem meg elsõre sikerült, és én is úgy kezdtem, hogy ezerrel tekertem a kikötõ felé, kikötöttem belül, építettem egy Watchtowert, azt feltöltöttem 6 generálissal, és onnantól már nem tudtak kiszorítani. Kicsit megszenvedtem, de sikerült. Mindig igyekeztem úgy rendezni, hogy a front épületei (eleinte az az 1 db) teli legyenek generálissal, de a raktárokban is legyen elég "kispados".

Link to comment
Share on other sites

Snail-bite

Hello!

 

Van már a Settlers II 10th anniversary-hoz magyarítás? És ha van akkor hol?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Na, lenyomtam az utolsó pályát is. Végül is, ha az ember tudja, hogy mi hol van, és nem kell keresni, akkor már tényleg nem olyan nehéz. Azért így is eltartott 10-11 órát. Volt minimális animáció is, hurrá, nem "dolgoztam" hiába! ;)

Link to comment
Share on other sites

[K]

Hello! Lenne egy kérdésem: hogyan lehet hajókat csinalni? Ha jön válasz, akkor nagyon köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Építesz valahol tengerpart közelében egy Shipyard-ot (közepes méretû épület), majd, miután felépült, átváltasz a tutajkészítésrõl a hajóépítésre. (Az épületre kattintva, a megjelenõ ablak alsó gombsorán jobbról a harmadik.)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Tényleg, mi van, ha nem közvetlenül partközelben építed? Kisétál a vízig? Egyszer kipróbálom. :P

Link to comment
Share on other sites

Athos

Kisétál. :) Igaz, olyan távolra még nem tettem, de múltkor nem közvetlenül a parton volt a viskó. Hátránya, hogy továbbtart a hajóépítés, mert nagyobb utat kell megtennie az alapanyaggal.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Snail-bite

Lenne egy kérdésem: hogy lehet a katonákat egy ellenséges épület ellen küldeni :?:

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Ha elég közel vannak hozzá, akkor rákattintasz az ellenséges hadi épületre és ATTACK.

Link to comment
Share on other sites

Snail-bite
Ha rákattintok a fő gyűjtőházra (Headquarters) és felül balról a 3. fülre rákattintok amin két kard látható egymáson, akkor ott mit lehetne beállítani??
Link to comment
Share on other sites

fapuma

Elsõsorban azt, hogy az ellenséges vonalaktól bizonyos távolságokra mennyire töltse fel a hadi épületeket. Rég játszottam vele, úgyhogy nem emlékszem pontosan.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
payskin

Hivatalos információ a Settlers hazai forgalmazójától: NEM hozzák be a vikinges kiegészítõt. Ez van. :pápá: Hátamon is lecsúszhatnak.

Link to comment
Share on other sites

Garono

Én az alapot se vettem meg. Elég nagy hülyeség, hogy még mindig 6. 990 HUF. :gonosz: Megjelenik majd egyáltalán Ubisoft Exclusive kiadásban? Akkor biztos megvenném!

Link to comment
Share on other sites

E-mail

Valaki legyen szíves és írjon össze szerény személyemnek egy végigjátszást!!! :)

Segítségét elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Garono
... írjon össze szerény személyemnek egy végigjátszást!

Még valamit?

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Garono, esetleg nem csinálnál hozzá rögtön videorészleteket is? Mármint a különböző pályákról. :):fetreng:

 

Félretéve a tréfát: E-mail, kezdj el vele játszani, és ha nem értesz valamit, kérdezz. Azért ez egy nem túl bonyolult játék, és a tutorial az elején elég jól elmondja az alapokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Master_of_Puppets

Szerintem annyira jól nem tudta visszaadni az eredeti Settlers II hangulatát... de jó kis játék lett, szó se róla :oké:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...