Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alaplap gond?


Zsolt01

Recommended Posts

Gereby

Hogy hogy elhalt?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Szerintem egy vezérlõkártyával még mindig olcsóbban jössz ki, mint egy - felesleges - alaplapcserével.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Jerry
Hogy hogy elhalt?

Nem tudom. Még nyáron kezdődött, hogy az egyik dvd író nem tudott megírni lemezeket, ha lejátszottál vele valamit, akkor akadozott, majd nem münködött többet. Azt hittem tönkrement és kiszereltem. De most ugyanezek a jelenségek a másik írónál is megjelentek a múlt héten. Sőt, meg is őrült a gép, mert lefagyott, RESETelni tudtam csak és induláskor 2002. január 01. volt az alap nála.

 

Most úgy indul a gép, hogy keresi az IDE vezérlőket és kiírja, hogy nincsenek instalálva. Nagy nehezen felál a windows és ott is megjelenik, hogy RAID vezérlőket talál az alaplapon. De hiába telepítem fel, a vezérlők nem münködnek.

 

Szerintem egy vezérlőkártyával még mindig olcsóbban jössz ki, mint egy - felesleges - alaplapcserével.

Igen, az biztos, hogy olcsóbban jövök ki egy kártyával, csak azt nem tudom, hogy hosszú távon vajon jobban járok-e. Félek, hogy a SATA vezérlő is behal és nem nagyon örülnék neki, ha a vinyó emiatt tönkremenne.

 

Ráadásul, bár nem tudom, hogy köze van-e hozzá, illetve bocsánat, talán ez nem ide tartozik, de a néhány hónapja megírt dvd lemezeket nem is tudom lejátszani. CRC hibát írt ki néhány lemeznél. És itt is elgondolkoztam, hogy már akkor nem tudott normálisan adatokat küldeni az írónak, vagy csak kifogtam egy adag rossz lemezt?

 

Ezért (se) nem tudom, hogy most mit tegyek, mert ha az alaplap tovább "romlik" akkor most kéne cserélni, nem?

 

Légyszi használd a szerkeszt gombot! Üdv.:Gereby

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nem hibás az IDE kábeled? Cmos cleart nyomtál már? Elem nincs lemerülve a lapon?

Link to comment
Share on other sites

Jerry

Az IDE kábeleket már 2x kicseréltem. Cmos cleart nem nyomtam. Az elemet nem néztem.

Viszont tegnap este óta 3x fagyott le a gép. Eddig ezt nem csinálta!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Akkor elõször a BIOS-t szaglásszuk körül... Nyomj egy CMOS cleart, nézd meg az elemet... (Esetleg frissíts bios-t.) Tápod milyen van?

Link to comment
Share on other sites

Jerry

Egy FSP Blue Storm 400-as tápom van. Az elemet vegyem ki? Biztos hülye kérdés, de hogy kell? Mert ilyet még nem csináltam.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Tápod tökéletes... :) Elem az általában úgy szokott lenni, hogy egyik oldalt mûanyag perem fogja, a másikoldalt meg egy fém rugós cucc. Eltolod a fém felé és úgy kitudod szedni. De ha nem is így van, biztos megtalálod a módját... ;) Aztán ha kinn van vagy cseréld ki egy újra, vagy mérj rá mûszerrel...

De elõbb CMOS clear is jó lesz...

Link to comment
Share on other sites

Jerry

Oké, akkor az elem marad holnapra, mert mûszer nincs, inkább veszek. Gondolom számítógépes boltokban ilyen van vagy órásoknál.

 

És ezt a CMOS clear-t hogy kell?? :pislog::pislog:

 

Végre valaki nem azt mondja, hogy sz*r a tápom!

 

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Végre egy ember, akinek rendes tápja van, és megérti miért jó... :)

 

Elem: elektronikai üzletek is jók... De nem kell feltétlenül venned...

 

CMOS clear: Gépet kihúzod, elemet kiveszed, átrakod a cmos clear jumpert, vársz egy keveset, jumpert visszarakod, elemet, tápot is, beállítod a BIOSban az alapbeállításra állt cuccokat amire kell. Ennyi. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Jerry

Nem tudom haladás-e, de közben míg válaszra vártam, letöltöttem az Asus oldaláról egy Raid verziófrissítést. Most még megy a gép, bár az olvasó cd hallgatás közben akadozik. Ez nem volt régebben. Újraindítottam, de indulás alatt még mindig keresi az IDE vezérlõket, pedig a BIOSban is beállítottam a dolgokat.

 

A gépet kihúzom, elemet kiveszem, viszont ez a cmos clear jumper nekem nincs. Gondolom azzal kéne az alaplapot "resetelni" ? (kicsi, kocka?) Az elõzö alaplapomnál volt ilyen, viszont ennek a dobozában nincs, minden cucc megvan hozzá, amit adtak.

 

Vagy rajta van valahol a lapon? Az gondolom nem elég, ha az elemet kiveszem. Bár nem ide tartozik, bocs az OFFért, de BIOS-t hogyan kell frissíteni? Mert lehet, hogy újrahúzom a gépet azokkal a cuccokkal, amik az Asus oldalán vannak. Windows telepítés elött kell azt is frissíteni? Soha nem frissítettem még ezeket a dolgokat, nem gondoltam, hogy fontos lenne. Lehet, hogy ez is megoldja a gondokat?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Chipkészlet driver fenn van?

 

A CMOS clear rajta van az alaplapon egy 3 tüskés jumper álláson. Azt leszeded és átrakod másik állásra. Ha nincs rajta jumper, az is lehet gond... :ötlet: Bios frissítésrõl meg mindent meglelsz a biosfrissítés topicban. ;)

Link to comment
Share on other sites

Jerry

Megtörtént a CMOS clear. Sajnos a BIOS beállítások és a gép indítása után még mindig keresi az IDE cuccokat és azt írja, hogy nincsenek instalálva. A windows felállta után az eszközkezelõben nem jelez hibát a vezérlõknél. A cd most, bár nem biztos, hogy jól és hosszú távon, de münködik.

 

Most mit kéne tennem? BIOS frissítés, rendszer újratelepítés?

 

Viszont a gép azóta megint fagyogat! :(

 

Link to comment
Share on other sites

razzia

Hello!

 

Olyan gondom van, vettem egy lapot es elsore latja a sata-s vinyot, aztan utanna soha tobbet, mar egy ilyen lapot visszavittem garival, de most a masodik is ugyanugy jart. Ha valakinek van otlete, mi vaghatja haza a sata vezerlot a lapon azt megkoszonnem.

 

Légy szíves használj ékezeteket! Üdv.:Gereby

Link to comment
Share on other sites

nascar

Mivel nem sokat írtál a problémádról, hogy konkrétan mikor mi történik, ezért kezdjük az elején!

SATA driver fent van?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nem hibás a vinyó? SATA1-2?

Link to comment
Share on other sites

razzia

Bios sem lat semmit. Vadonas uj cuccok, ezert nem tudom mi lehet a baj. Mert szerintem ha a tap lenne a baj, akkor az hazavagna a lapot teljesen. A lap egy asrock alive nf6g dvi a vinyo egy samsung. Bekapcsoltam elsore az uj lapot, amit mar kicsereltek, es latja. Ujrainditom, es utanna semmi. Es csak a vinyot nem latja, szoval a sata vezerlo megy ki a lapon, de nem tudom mitol. Kb ennyi.

 

A vinyo nem hibas, mert kiprobaltam masik gepben, es ugye visszavittem ugyanezzel a hibaval egy lapot mar, ugyhogy valami megoli benne a sata vezerlot, de nem a vinyo, mert akkor megolte volna a masik gepet is.

 

Légy szíves a fórumon használj ékezeteket! <PF>

Link to comment
Share on other sites

Predator

HI

 

CMOS CHEKSUM ERROR Default loaded :ötlet:

Ilyenkor mi van ? :pislog:

Ugye nem halt be az alaplapom?! :pislog:

 

Asus a7n8x-e deluxe

 

Késõbb:

Most meg elindult ,de azt mondja és biosban is azt írja hogy a cpu ventilátorom nem megy 0 RPM?

De az everesten meg látszik a fordulatszám?

 

Használd a szerkeszt gombot! Üdv.:Gereby

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Vagy lemerült az elem, vagy összekavarodott valami. Cserélj elmet, és nyomj egy CMOS cleart!

Link to comment
Share on other sites

Predator

Pont azt csináltam cmos cleart a venti fordulatszám miat,és az után bolundult meg az alaplapom de,most megint jó.

Mitöl bolundul meg idönként?

 

Most meg a power fan fordulatát nem mutatja a bios de az everest látja.

Link to comment
Share on other sites

Predator

Ezt már végkép nem értem de leírom az elejétõl.

 

Tehát az 1 venti fordulatát nem mutatja a bios de, az xp igen fogtam egy másik ventit legyen az a 2 venti azt látja a bios is meg az xp is.

Az 1 ventit dughattam bárhová cha fan csatlakozójába vagy power fan csatijába a bios 0 rpm mutatott, de az xp viszont látta.

A 2 venti mindenhol jó volt.

Na erre varjatok cipzárt ezt meg csináltam többször is de mindig ugyan az az eredmény .

Már kínomban röhögök. :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Már figyelmeztettelek, hogy használd a szerkeszt gombot!

 

Ez valóban érdekes... Nem zárlatos ott valami? (Mondjuk, hogy windows alatt megy rendesen, az kizárja.) BIOS-frissítéssel próbálkoztál már?

 

Link to comment
Share on other sites

Predator

Hi

 

A legfrisebb van rajta de csak a ventivel lesz valami gond mert más ventilátoral nem csinálja.

De akkor sem értem hogy miért csak bios alatt müködik hibásan.

.......Egy kicsit késöbb

Valamire rájöttem az összes alaplapon lévo venti csati fordulatszám érzkelöje csak 2000 rpm fölöt érzékel az alatt nem látja a bios.

Van valakinek valami ötlete hogy mitöl van ez?

Link to comment
Share on other sites

maystro2

Egy olyan gondom lenne, hogy össze akartam volna rakni egy P3-as gépet. Filmek és az XP fusson rajta normálisan, meg lehessen vele netezni. Már minden alkatrész megvan de valahogy mégsem akar mûködni.

A gép bekapcsol, de nem jön be semmi kép. Az alaplapra gyanakodtam elõször, de mivel az elõzõ tulajnál mûködöt ezért nem hiszem, hogy ez lesz a gond. Táp, VGA, Memória kizárva (kipróbáltam). Proci sem valószínû, mert régebben havernak odaadtam és nála mûködött.

Szal nem tudom mi gondja lehet és rohadtul idegesít. Még kicseréltem az alaplapon lévõ elemet is, de ez sem segített.

 

Valaki egy tippel meg tudna dobni??

Link to comment
Share on other sites

Netkaloz

És a merevlemez, meg az IDE kábel?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...