Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alaplap gond?


Zsolt01

Recommended Posts

Kovács Gyula (MiniDisk)

A normálist úgy kell érteni ProFilernél, hogy egy nagyobb teljesítményűre, pl. ideális lenne, egy 350W-osat venni, ha hosszabb távra tervezel, akkor 400W-osat, de legalább egy 300W-os kellene, ebből viszont jobb minőségűt vegyél a stabilitás miatt.

Link to comment
Share on other sites

qgibg

Köszi.

 

Amit a billentyûzetel mûvel az is amiatt lehet?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Elõfordulhat. De a billentyûzet hiba csak egy mellékhatás, és nem fõprobléma. :)

Link to comment
Share on other sites

kisköme

Három fontos kérdésem lenne.

 

Egy hibás alaplap tönkre tehet-e egy winyót? Ha rossz a winyó le lehet-e szedni róla az adatokat valahogy?

Hibát jelenthet-e ha bekapcsolásnál nem csipog az alaplapom.

 

Aki tud segitsen.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

1. Valószínûleg tönkre tud tenni hibás alaplap merevlemezt is, nálam már rontott el gyári hibás alaplap DVD-írót.

2. Attól függ, mit értünk az alatt, hogy rossz. Egyátalán nem mûködik, vagy még csinál valamit? Egyébként ha fizikailag romlott el, akkor otthon már nehezen tudod visszanyerni az adatokat, ahhoz már szakemberek kellenek. De ezek viszont nagyon drágák, ott már érdemes megfontolni, hogy egyátalán ér-e annyit az elveszett adat.

3. Máskor csipog? Egyátalán van a házadban rendszerhangszóró? Ha van, akko az is lehet, hogy rosszul van bekötve, mert minden alaplapnak jeleznie kell, az összes BIOS post reportere egyet csippan, ha mindent rendben talál. Ha valami probléma van, akkor pedig magától értetõdõen aszerint csipog.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

kisköme

Nemrég vásárolt alaplapom az utobbi idöben furcsán viselkedett, nagyon sokszor nem indult csak ha reset-eltem. Ma már abszolút nem indult. Rájöttem hogyha a vinyóról leszedem a tápkábelt indul, ha visszadugom meg se nyekken. Az alaplap meg már két napja nem csipog bekapcsnál. Van hangszoró jol van bekötve, csak bekapcsolásnál nem szólal meg. Az alaplap vásárlása óta gyanús volt mert hol indult hol nem.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Milyen tápod van? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

kisköme

400Wattos márkáját nem tudom, de probáltam egy codegennel, és lett próbálva állitólag egy márkás 400w-ossal is. de azokkal is idönként resetelni kellett. Az utobbit a boltba próbálták ahol vettem, majd kicseréltek egy IDE kábelt mondván az csinálja a bajt. De itthon kiderült még sem. Ök azt állitják az alaplap nem hibás.

Nem nagyon akarják cserélni.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Akkor ha lehúzod a tápról a vinyót, és úgy megy, akkor a 12+ volttal van a baj, ez tuti. Lehet hogy rossz volt a tápod, aztán "kinyírta" a vinyót (esetleg az alaplapot, vagy a vinyóval együtt), most meg egyszer megy egyszer nem.

Link to comment
Share on other sites

kisköme

Most hogy kivettem azt a vinyót minden jónak tünik, megy minden csak bekapcsolásnál nem csipok az alaplap. Ha a táppál volt a baj , akkor miért szarakodott a másik két táppal is? És hogy nem csipog az alaplap az mennyire jelent hibát?

 

Az a bajom hogy nem tudom 100% -osan mit kell kicserélni. (Táp vagy alaplap)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

A codegen is vacak.

Az én gépem csak akkor sípol, ha valami baja van, egyébként csöndbemarad. Szóval ez se feltétlen gond...

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
Most hogy kivettem azt a vinyót minden jónak tünik, megy minden csak bekapcsolásnál nem csipok az alaplap. Ha a táppál volt a baj , akkor miért szarakodott a másik két táppal is? És hogy nem csipog az alaplap az mennyire jelent hibát?

 

Az a bajom hogy nem tudom 100% -osan mit kell kicserélni. (Táp vagy alaplap)

Ha kivetted a vinyót, és megy a gép, akkor mi a rossz, a vinyó!

 

Link to comment
Share on other sites

mcfresh

:ötlet: ABIT IS7E inditáskor egy hosszút sipol, majd ujra és újra .

Még a monitor sem kapcsol be!

minden perifériát cseréltünk már rajta!

Mi lehet a baja???

Minde megoldás érdekel, mert egy jó kis alaplap. :?: (-volt mig müködött)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

A BIOS jelzések topikban találsz a sípolások jelentésérõl leírást. Ott nézz körül! :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ez grafikus kártya hiba. Valószínûleg kilazult. Vedd ki és tedd vissza.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

tibiknight

Üdv

 

Vettem 1 alaplapot (Asus P5LD2 i945), tápot (Q-TEC 400W Big fan) összeszerelésnél gondok jelenkeztek, mivel az alaplapra az áramellátó kábel ami jön a tápból az csak 2x10 eres, míg az alaplapon 2x12 hely van, végülis bekötöttem, megy de 2x2 hely kimaradt:

+3 Volts Ground

+12 Volts +5 Volts

 

nem tudom ezek kellenek-e, a gép megy, de a proci melegszik mind az állat (külön bevan kötve a procihoz futó áramkábel is). Szóval vihetem vissza a tápot, vagy jó ez így?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Mindenképpen be kell kötni a maradék 4 helyet is! Szerezz átalakítót, azt hiszem van ilyen típusú is (20-->24).

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ha mûködik, akkor nincs szükség átalakítóra, így is lehet használni. A melegedés nem ettõl lesz.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

tibiknight

a gép megy, de most akkor kell átalakító vagy sem?

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Ha megfelelõen mûködik, akkor nem kell.

Link to comment
Share on other sites

sgfan

Hali!

Most raktam össze magamnak egy régi használt gépet otthonra és vmiért az alaplap nem ismeri fel a hangkártyát. Se a BIOS se az XP nem látja de ha lefuttatom rajta az Everest Home Edition-t akkor az megmondja nekem h van rajta hang. Az alaplap típusa: Intel Desktop Board D845WN (tudom nem egy mai darab). Próbáltam CMOS törlést, BIOS frissítést, de eddig semmi és a gyári lapján is csak annyit írnak az audioról h kapcsoljam be a BIOS-ban.

 

Segítségetek elõre is köszönöm.

 

üdv sgfan

Link to comment
Share on other sites

djfnz

Lenne egy kéredésem van egy Gigabyte alaplapon. Csinált olyat a gép hogy nem kapcsolt be a monitor bármit csináltunk vele! Kicseréltük a memóriákat akkor se csinált semmit, Vedokártyát megnézzetük semmi baja nem volt a Procinak se akkor vajon mi lehetett a baja? És nem sípolt az alaplap se semmiféle hangot nem adott ki gép!!

Edited by ProFiler
Link to comment
Share on other sites

Blaise

djfnz: nekem hasonló gondom volt az elsõ Abit AN7-sel, bevittem a szervízbe és ott észrevették, hogy az egyik chipnek a lába leégett, mivel garanciális volt még, ezért kicserélték.

Szerintem nézd át az alaplapot, hogy nem-e sérült valahol.

Link to comment
Share on other sites

djfnz

Bevittem a szervízbe mivel garanciás volt így fell küldték a céghez! És Sajnos 8 hónap múlva cserélték ki!! :S

Meg az volt a szerencsém hogy vettem egy másik alaplapot egy QDI-t. Ha az nem lett volna még mindig gép nélkül maradtam volna!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
h.arpad

Sziasztok!

 

Amikor ma reggel bekapcsoltam a gépemet furcsa volt, hogy a monitor nem kapcsol be rögtön. Utána látom, hogy a HDD LED folyamatosan világít. Mivel a Reset gombra nem reagált a gép és a WLAN kártya LED-je sem égett, ahogy szokott, gyanítottam, hogy az alaplapom megadta magát. Ki kellett húznom a konnektorból a gépet, csak úgy tudtam újraindítani. Kiszedtem minden PCI-kártyát, de a helyzet nem változott, se kép, se hang, csak, mint az elsõ modatomban. CD-t, DVD-t nem hajlandó beolvasni és a flo,py meghajtó sem mûködik. A tápot is leellenõríztem multiméterrel és a feszültség-értékek renben vannak.

 

Tegnap kikapcsolás elõtt még minden hibátlanul mûködött. Szerintetek vehetek új alaplapot, vagy valamit kihagytam?

(A kinfig.-om az aláírásban.)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...