Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Favicon


Sanzi

Recommended Posts

Sanzi

Kipróbáltam, nekem nem mûködik. Azért kérlek valaki ellenõrizze le.

Amúgy én ebbe már beletörõdtem...

Link to comment
Share on other sites

tamasir

Két dolgot tudnék javasolni: Így tedd be az oldaladba:

<HEAD>

<LINK REL="SHORTCUTICON"HREF="http://www.realonline.uw.hu/favicon.ico">

<TITLE>Realonline:Hírek</TITLE> Tehát közvetlen a HEAD után és a TITLE elé.

Egyébként itt találsz egy beillesztési leírást az IE-be és a többi böngészõbe:

http://favicon.com/ie.html Próbáld elolvasni. Ha a fordítással nem boldogulsz, használd az oldalamon a fordítót. http://freewebsablon.cjb.hu/

:hááát:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Csak annyi a baj a kódoddal, hogy nem valid. Nem szabad nagy betûvel írni a tageket. ;) Tehát nem <HTML> hanem <html>. :hááát: És (csak szerintem) nem fontos a <tilte> elé tenni, a lényeg, hogy a <head> részben legyen. :upsz: Nekem mindenhogy mûködik. :)

Link to comment
Share on other sites

tamasir

Nekem is mûködik. Az oldalamban nálam is kisbetükkel van írva. Most nem törödtem azzal, hogy valid e.

A favicon.com oldalról másoltam le, mert kimondottan IE-hez javasolja. Szerintem meg kell próbálni és ha mûködik akkor nézzük meg, hogy valid vagy nem. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Elvileg mûködnie kell, mert a <HTML> és a <html> tageket nem nagyon értelmezheti külömbözõféleképpen. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Sanzi

El se hiszem! Tegnap hajnali 1 tájban eszembe jutott ez a régi idegesítõ probléma. Újraolvastam a topikot, és nulláról elkezdtem az egészet. És láss csudát, mindkét weboldalmál mûködik a Favicon Avant Browserben. Íme: Sanzi's Blog Site ; RealOnline Pedig semmit nem csináltam másként. Nem érdekes, hogy miért, az a lényeg, hogy mûködik.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Azért, mert ha van egy html lapod, amiben van favicon, és nem mûködik, utána teljesen ugyanazt manuálisan megírod megint egy új fájlba (nem másolod!!), akkor jó lesz. Ok nincs, nálam is volt már hasonló eset. De nem csak faviconnal, bármi mássl is elõfordult már ez. (Linkek színe, stb.)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
lala007

Üdv mindenkinek!

 

Következõ a problémám :

 

Pár hónap elteltével megváltoztattam a honlapomon lévõ favicon-t .

De továbbra is a régi .ico maradt ... még fél nap múlva is

Ezután , újra írtam az index.html-t (bár hibátlan volt...) és újra feltöltöttem a favicon-al együtt.

Nos történt változás . Mégpedig egyáltalán nincs favicon :gonosz:

Ezután minden variációban kipróbáltam a <link > tag- ban az útvonalat megadni , de semmi .

Leteszteltem (html-kit.com/favicon/validator) és "The favicon doesn't appear to be a valid icon"

Pedig megtalálja az ikont és mégsem tudja megjeleníteni :upsz:

 

Regeltem egy kamu tárhelyet és feltöltöttem az egész cuccot eredeti felállásban.... és tökéletesen mûködik a favicon !

Így néz ki a tag:

<link rel="shortcut icon" href="/favicon.ico">

 

Ezek után nem hagyott nyugodni a dolog és a kamu oldalon is megcsináltam az ikon változtatást .

Na azóta ott sem mûködik ..."The favicon doesn't appear to be a valid icon"

 

Találkozott valaki ilyennel ?

 

ui:uw-s tárhelyem van

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
tzoli

Olyan programmal készült az ikon, amelyik tud .ico formátumba menteni? Ha egyszerûen egy .gif-et átnevezel .ico -ra akkor szokott ez elõfordulni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ducktor

Sziasztok!

 

A következőket vettem észre.

 

a link tagbe meg kell adni azt hiszem a type attribútumot, amivel megadod az icon MIME típusát, ami vagy image/ico vagy icon/ico vagy nemtudom, utána kell ennek néznetek, mert én PNG képeket használok, az pedig image/png. Ha ez meg van adva, a kiterjesztés is teljesen mindegy (elvileg).

 

A tag pedig tökéletesen valid, csak nem XHTML 1.0 hanem HTML 4.0

A HTML engedélyez minden hülyeséget, ami XML-ben hiba, pl. az (nem tudom hogy nevezik valójában) átfedett tagek (<b><i>bla</i></b><i>bla</i>)

 

Egyébként pedig szerintem az Internet Explorer a legnagyobb kiszúrás a webes fejlesztőkkel, semmit nem támogat, és az emberek 52%-a ezt használja. Szerencsére egyre kevesebben használják. Remélem egyszer elhanyagolható lesz...

Link to comment
Share on other sites

payskin

(off) Ez azért elég kevéssé valószínû! Az az egyre kevesebben, még mindig sokszor annyi, mint ahányan az alternatív böngészõket összesen. Az IE a 7-essel szerencsére elindult a jó irányba, már ami a webes szabványokat illeti, tehát arra kéne toszogatni azt a pár millió IE-felhasználót, hogy legalább álljon át IE 7-re, és akkor elfelejthetnénk a 6-ost és az azt övezõ tragédiát . (off vége)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Eleariel

PhpBB fórumra szeretnék favicont beállítani, de nem jelenik meg semmilyen böngészõben sem. Próbáltam almappába feltöltve és közvetlenül a template könyvtárába is, de nem jó.

Index.htm fájlban van:

<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico" />
<link rel="icon" href="favicon.ico" />

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...