Jump to content
GSForum - Segélyvonal

CD-DVD írás/olvasás probléma


tibiknight

Recommended Posts

volkorn

Ott csak ennyit ír.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Feltételezve, hogy kap megfelelõ áramot, azt kell mondjam, hogy dobhatod ki, hiszen már nem is nyílik ki.

Link to comment
Share on other sites

volkorn

Épp azt nézem, hogy mit vegyek. :)

 

Egy Helyesírási szótár sem ártana. <Pjotr>

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Mennyit szánsz rá? Ha nem sokat, akkor egy ilyen jó lenne: Link.

Link to comment
Share on other sites

volkorn

Te mit javasolnál, ami bírja egy ideig, s 10.000 alatt van?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

A 279-esben megtalálod. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pamax

sziasztok!

Jó ideje küzdök egy problémával, remélem tudtok segíteni.

Dvd-re szeretnék kiírni mpg formátumú házi videót. A 4,7 Gb-os lemezre nem hajlandó kiírni, még akkor sem, ha a videó csak 2 Gb-os. A Nero program azt kérni, tegyem UDF filerendszerbe. Ha ezt megteszem, a dvd lejátszó nem játssza le. Kísérletezgetek egy ideje, a fórumokat is böngészem, de nem jutok semmire. Természetesen abszolut kezdõ vagyok :upsz: Remélem valaki tud segíteni! :) Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
popzi

Hali!

Van egy satás Asus DRW-2014L1T Íróm ami eddig kitûnõen kezelte az RW lemezeket, de egyik napról a másikra csak egyszer írhatónak ismeri fel. Az új lemezt is. Frissítettem frimwaret, újra lett telepítve az xp is. Másik íróval letörölt lemezt probléma nélkül megírja. Van valakinek ötlete?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
penike

Sziasztok!

 

Segítséget kérek szépen!

:Sír:

HL-DT-ST DVDRAM GSA-T10N Verzió:PP02 ehhez kellene firmware, mert nem találok sehol.

 

Ha valaki megírná nekem, hogy hol lehet találni ilyet nagyon hálás lennék. Egy angol oldalról amit letöltöttem nem csinál semmit.

 

Köszönöm elõre is.

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

nicos

Helló!

 

Az lenne a problémám, hogy DVD íráskor a tároló szint nagyon ugrál, ezért 8 perces DVD-írás helyett 30 percig, vagy tovább tart. Mi lehet a probléma?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
  • kábelcsere
  • Kap elég áramot?
  • firmware-frissítés
  • a meghajtók sebessége nem a megfelelõ módban van (UDMA helyett PIO, de elképzelhetõ, hogy az író PIO módban fog rendesen mûködni.)
Link to comment
Share on other sites

Sxsyew

Üdvözletem!

A következõ lenne a gondom:

Eddig Fujifilm DVD+R DVD-ket használtam de sajnos kifogytam belõle és vettem új más típust.

Vettem 50db kék TDK DVD+R DVD-t és bármit kiírok rá azt egyszerûen nem tudom visszaolvasni.(A régebben megírt más típusú DVD-imet simán beolvassa.) Nem érzékel semmit sem a DVD-n. Beraktam a laptopomba ott szépen beolvasott minden egyes megírt DVD-t. Gondoltam a 6 éves írom kezdi megadni magát ezért vettem egy új írót. A másik íróval megírt TDK DVD-ket szépen beolvasta de amint ezzel az új íróval megírok egy TDK DVD-t nem hajlandó visszaolvasni. Tehát nem az írom volt rossz hanem ez a rohadt TDK DVD a ludas. Probálkoztam több író programmal, és írási sebességel is de az eredmény mindig ugyanaz.

 

Azt szeretném megtudni hogy más is találkozott-e már ezzel a jelenséggel vagy hogy tudja hogy mitõl van?

Link to comment
Share on other sites

kori

Itt az ideje, hogy az optikai meghajtód firmware-jét frissítsd! A +-os lemezek beolvasásának hiánya erre utal. 8)

Link to comment
Share on other sites

Sxsyew

Firmware fríssítettem.

Írtam egy DVD-re néhány avi-t, azt sikerült visszaolvasnia.

A fõ gondom az adat kiirás volt, és ez megoldodott.

 

Köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Greene

Vista Home Premium alatt használtam eddig egy SATA-s Samsung DVD írót. Mivel nem olvasta a Fuji lemezeimet, ezért vettem helyette egy Pioneert, mégpedig egy új szériát (DVR-215 vagy 216). Ezzel meg azt csinálja, hogy teljesen lefagy a gép ha berakok egy lemezt és elindítok rajta valamit.

A Service Pack 1 fent van, mert a frissítés felrakta. Van valami ötletetek? :)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Utoljára ilyen bajom akkor volt, amikor a PATA Pioneer olvasómat frissítettem (firmware), a frissítés után nem volt hajlandó slave meghajtóként működni, ugyanúgy fagyott, mint a tied.

Mindenképp megnézném, mit csinál egy másik aljzatra kötve. (Natív SATA-n van, vagy külön chip-esen?)

Más operációs rendszerrel (Live Linux)?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Natív SATA-n van, most átkötöttem egy másik helyre. Pio 216D, és 1.04-ről most frissítettem 1.06-ra a firmware-t, de ugyanúgy fagy. Illetve pontosabban a jelenség az az, hogy berakom a DVD-t, elkezdem lejátszani, és beletekergetek. Na ilyenkor egy kevés idő után teljesen megáll a rendszer.

Ha resetelem a gépet akkor utána nincs is DVD meghajtóm, csak akkor ha leállítom. :hááát:

 

Az érdekesség az, hogy bizonyos DVD-ket a Samsung se olvasott (viszont az összes Taiyo Yuden-t, és TDK-t vitte), illetve azt vettem észre, hogy iszonyatosan lassú volt a sebessége. :huh:

 

Linuxszal még megnézem, de jelenleg nincs működő optikai meghajtóm és csak régebbi live CD-m van kiírva.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Jó arra egy régi is szerintem, vagy akár a Windows telepítõlemeze. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Szuszi

Hello mindenki!

 

Lenne 1 kis problémám, van 1 HL-DT-ST DVDRAM GSA-4165B DvD íróm...szval a problémám az lenne, hogy AKÁRMILYEN lemezt beteszek[még ha üreset, akkor is], a gépem fogja magát és leáll :mérges:

[1 pár héttel ezelõtt még minden OK volt :S ] Próbáltam már rendszer-visszaállítást, firmware-t pedig nemtaláltam hozzá :S

 

KÉRLEK SEGÍTSETEK!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
baloght40

Sziasztok!

 

A következõ problémában kérnék segítséget:

 

Ha DAO módban szeretnék megírni egy CD-t, a Nero 9-11% körül kifagy és nem hajlandó továbbmenni (Nero 6 esetében hibaüzenetet sem ír ki, Nero 8 esetében a Cd írás "meghatározhatatlan hiba" üzenettel leáll). TAO módban a lemez probléma nélkül megíródik. Az érdekes az, hogy úgy néz ki, hogy DVD írás esetén ez nem áll fenn, mert írtunk egy DVD-t "teljes lemez másolása"-val, ami DAO módot használ és ez a lemez rendben megíródott.

 

Alaplap driver frissítésére gyanakodtam, le is töltöttem hozzá drivert, de azt meg nem sikerült felrakni, mondván, hogy az XP SP2 által telepített driver frissebb.

 

Megnéztem az eszközkezelõben az elsõdleges ide vezérlõt, ami PIO módban van. Eltávolítottam, majd miután újra feltelepült átváltott UDMA 2 módba, viszont egy idõ után ismét PIO módban volt.

 

Frissítettem firmware-t az írón, de az sem segített.

 

Valakinek van ötlete, hogy mitõl lehet ez a probléma és hogy hogyan lehetne elhárítani?

 

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Elsõnek egy adatkábelcsere, aztán próbálj ki valami más programot, pl. CDBurnerXP-t.

Link to comment
Share on other sites

baloght40

Hû, ez gyors volt :) Köszönöm szépen a tanácsokat, kipróbálom!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...