Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Ubuntu Linux


Babó22

Recommended Posts

azaki1528464469

Csík végig majd sötétség. Vakon beírom a felh + jelsz hallom hogy bejön de semmi kép.

Link to comment
Share on other sites

jency

Írtátok, hogy a Dapper Drake-nek van XGL támogatása. Hogyan lehet telepíteni vagy beállítani?

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Nem semmi. :) Tanulság: Keresni kell.

Link to comment
Share on other sites

gydaniel

pontosan

Link to comment
Share on other sites

Doc

azaki:

Érdekes, nekem pont fordítva volt a dolog. Próbáltam Virtual PC 2004-re telepíteni ubuntut, de néhány piros csíkon kívül semmit sem láttam. Ha viszont sima winyóra telepítek, egybõl bejön a kép, hiba nélkül.

Link to comment
Share on other sites

DJGABI

Üdv! Kubuntu-t próbáltam telepíteni a régi gépemre (P3, 1Ghz, 256 ram, GeF 2), de a telepítéskor megjelenõ indítómenün kívül semmit nem látok a monitoron. Szerintem a frissítési frekvencia lesz magas (15"-ös monitor, még VGA-felbontásban sem jó). Hogy lehetne alacsonyabbat beállítani?

Link to comment
Share on other sites

DJGABI

Szuper, nem a frekivel van a baj. XP-bõl emulálva tökéletesen ment. Nem tudom mi lehet a probléma. Valaki?

Egyszerûen a kernel szépen lefut meg minden, aztán a grafikus felület indításakor a nagy sötétség jelenik meg.

Link to comment
Share on other sites

kissipos

Próbálkozz az alternate cd-vel, ne a desktoppal. Igaz, hogy ez nem grafikusan telepíthetõ, de egyáltalán nem bonyolultabb, mint a grafikus telepítõs.

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Én is inkább azzal telepítek. Egyszer jól megszívtam egy ilyen Desktop telepítõ CD-vel. Ugyabár voltam a Linux táborban, és ugyanott Kubuntu Dapperrel foglalkoztunk. Majd késõbb, mikor hazajövök, fel szeretném telepíteni. Jó minden megy, majd 15%-nál kiírja: a fájlrendszer formázása meghíúsult. Csak nézek nagyokat. Azóta használok inkább alternate CD-ket. Na meg az igazi Linuxozás, és a Linux lényege a konzol. Egyébként akik most használtak Windowst, és az Ubuntu Linux esett a választásuk, azok egy kicsit várjanak. Áprilisban jön ki az Ubuntu Feisty Fawn ha minden jól megy. Lesz benne VMWare, ha jól tudom. Így Windows XP-t használhatnak az Ubuntuban. Elelve fel lesz telepítve, nem kell telepíteni. Egybõll bootolhatsz Windows xp-t. Ha nem hiszed, akkor nézd meg ezt a videót:Klikk. Ha ezt a videót nézi, demózza az új Berylt. Állítólag úgy volt, hogy már mikor felinstallálódik a rendszer egybõl használható lesz. De az Ubuntu úgy döntött, hogy ha valaki régebbi gépre rakja fel, neki nem lesz jó. De egy biztos, egyszerûbb lesz engedélyezni, mint Edgy Eft-ben. Már a Control Panelben láttam Desktop Effects menüpontot. Egyébként nemrégiben kijött az utolsó alpha kiadás, mostantól majd csak Béta és Release Candidate verziók lesznek egy hónapig. :) Hajrá Ubuntu!!! Ezt valaki megmondhatná nekem, hogy ez most Windows Vista, vagy Kubuntu. Klikk.

Link to comment
Share on other sites

Thermal

Nagyon király! :oké::bravó: (Gyönyörû)

Link to comment
Share on other sites

kissipos
... Áprilisban jön ki az Ubuntu Feisty Fawn ha minden jól megy. Lesz benne VMWare, ha jól tudom. Így Windows XP-t használhatnak az Ubuntuban. Elelve fel lesz telepítve, nem kell telepíteni. Egybõll bootolhatsz Windows xp-t. Ha nem hiszed, akkor nézd meg ezt a videót...

 

Hát a videót megnéztem, de hiába lesz kernel szintû virtualizáció benne (mármint a következõ Ubuntuban), attól még nem lesz benne elõre telepített Windows XP, elvégre a Windows XP-ért fizetni kéne. Vagy szerinted nem? Na mindegy.

Az alsó videón meg egy kubuntu látható, de a videó címébõl is ki lehet ezt következtetni, nem kell hozzá túl nagy gógyi...

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Igazad van. Mindegy, de ha valakinek virtualizáció kell, akkor ott van. Egyébként elég érdekes, hogy lehet Kubuntuból egy szép "Vistát" készíteni.

Link to comment
Share on other sites

Benoc
Ezt valaki megmondhatná nekem, hogy ez most Windows Vista, vagy Kubuntu

Szerintem ezt egy költõi kérdésnek szánta. ( A költõi kérdésre nincs válasz. ) Azért mondta, mert nagyon sokan azért fikázzák a linuxot, merthogy abban nincsen semmi jó, és még csúnya is, meg ilyenek... Ittvan rá a példa, hogy nemcsak a Vista lehet gyönyörû, meg csilli-villi.

Hol lehet infókat tálálni a Feisty Fawn-ról? Néztem a magyar, és az angoll oldalán is az ubuntunak, de nem találtam sehol :( Lehet, hogy csak én vagyok béna :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Én a hup.hu-ról szedegettem újdonságokat.

Link to comment
Share on other sites

kissipos
Ezt valaki megmondhatná nekem, hogy ez most Windows Vista, vagy Kubuntu

Szerintem ezt egy költõi kérdésnek szánta. ( A költõi kérdésre nincs válasz. ) Azért mondta, mert nagyon sokan azért fikázzák a linuxot, merthogy abban nincsen semmi jó, és még csúnya is, meg ilyenek... Ittvan rá a példa, hogy nemcsak a Vista lehet gyönyörû, meg csilli-villi.

Hol lehet infókat tálálni a Feisty Fawn-ról? Néztem a magyar, és az angoll oldalán is az ubuntunak, de nem találtam sehol :( Lehet, hogy csak én vagyok béna :upsz:

 

Tudom milyen a költõi kérdés, de elég sok olyan kérdéssel találkoztam már az évek során, amelyre a válasz teljesen szem elõtt volt, sõt olykor a kérdés tartalmazta a választ, így nem is feltételeztem, hogy ez egy költõi kérdés lenne. Mondjuk egy fél pillanatra átfutott az agyamon, de a hozzászólás elsõ fele miatt azt gondoltam, hogy mégse költõi kérdés.

 

A Feistyrõl infókat hol? Képernyõképeket itt találsz. A 7.04 (lesz) a Feisty.

Link to comment
Share on other sites

_Menyus_

Sziasztok,

 

Elvileg április 19-én jelenik meg, kíváncsi vagyok ez is LTS verzió (long term support) lesz-e, vagy majd csak a Randy Rabbit.

 

Menyus

Link to comment
Share on other sites

Doc

Szép.

Csak annyit kérdeznék, hogy erre is olyan körülményes lesz az XGL telepítése, mint a korai fázisban, vagy ezt is felhasználóbaráttá tették?

Régebbi gépen is használható lesz, az XGL, vagy olyan követelménye van mint a Vista-nak?

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Kicsit gyengébb a hardverkövetelményei. Nem kell túl izmos gép.

Link to comment
Share on other sites

aty

Sokkal gyengébbek a követelményei. XGL Geforce2vel is szépen fut.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_1

Sziasztok!

 

Miért van az hogy ha Ubuntu 6.10-es live CD-rõl bootolok akkor minden rendben betölt és mûködik is, de ha pendrive van a gépemben akkor nem mûködik az egér.

 

Az egér USB-s, de egy átalakítóval a PS/2-be van dugva.

Link to comment
Share on other sites

Chr!s

Sziasztok!

 

Most, hogy kiadták a windows vistát, és kipróbáltam, kedzek gondolkozni azon, hogy nem lenne-e érdemes átváltanom Linuxra.

Az átállásban az hátráltat, ami (szerintem) mindenki mást, hogy nem tudom, milyen programokkal helyettesíthetném a Windows alatt jól bevált és megszokottakat...

Gondolok itt az office-ra, a photoshopra, a sony vegasra, a flash-re, amik számomra már kézre állnak, és elengedhetetlenek a munkáim során... Milyen alternatívák vannak ezekre a programokra linuxon? Érdemes váltanom? Többet nyújt az Ubuntu, és a linuxos alkalmazások, mint a régi Windows, vagy akár az új?

Mi a véleményetek?

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Office -> OpenOffice.org ; Sun StarOffice ; KOffice

Photoshop -> GIMP

Sony Vegas -> hááát, azt hallottam, hogy van Linuxra is videóvágó szoftver, de majd utánanézek

Flash -> most a flash pluginra gondolunk, vagy az animációkészítõre?

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...