Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Ubuntu Linux


Babó22

Recommended Posts

payskin

Figyu! Kéne nekem egy olyan Ubuntu build, ami "ki van herélve", ilyen nagyon light. Meglehetősen idős, raktári gépeken kéne frissíteni rendszert, mert a Chrome nem hajlandó már frissülni a 2012-es Ubuntukon, viszont félek, hogy ha az újat felrakom, ezek a matuzsálemek maguk alá kakkantanak. Már most is percekig bootol, míg magához tér. (Fujitsu, hátha jársz erre, érdemes szerinted ezekbe 64 gigás SSD-t venni? Thinkpad R500, például, nem egy mai masina.)

 

Gyakorlatilag annyi kell, hogy egy Chrome/Chromium elmenjen rajtuk + USB-támogatás egy nyomtatóhoz és egy vonalkódolvasóhoz. Lehet, hogy a Unity helyett kéne valami lightosabb ablakkezelő... Nem igazán értek hozzá.

 

Ha volna ötlet, nagyon megköszönném, Google barátomtól még nem érdeklődtem.

Link to comment
Share on other sites

Nuker

Thinkpad R400-asom van, hagyományos merevlemezzel. Gond nélkül megy rajta a Linux Mint 17.3 Cinnamon, egy perc a boot idő, de az új Uborka (live módban) sem okozott neki gondot.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Onnan fogjuk tudni, hogy Zsombi megkérdezi a megfelelő verziójú Windows témájában. Aztán vagy örülünk, vagy szomorkodunk.

Pontosan 32bit Windows 8 (még nem 8.1) van a gépemen! Ezen kellene beállítani, hogy a Wifin bejövő netet megossza az alaplapi hálózati kártya aljzatára, hogy kábelen adhassam a Linuxnak...
Link to comment
Share on other sites

payskin
Thinkpad R400-asom van, hagyományos merevlemezzel. Gond nélkül megy rajta a Linux Mint 17.3 Cinnamon, egy perc a boot idő, de az új Uborka (live módban) sem okozott neki gondot.

 

Köszi, ez érdekes információ. Nem tudom, miért haldoklanak az R500-asok a a 1204 alatt. :(

 

Zsombor: mondom a megfelelő Windows-témában. Ez nem megfelelő Windows-téma, ez Linux-téma. Ez így extra-szomorúság. :nem:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Fujitsu, hátha jársz erre, érdemes szerinted ezekbe 64 gigás SSD-t venni? Thinkpad R500, például, nem egy mai masina.

 

Mainak nem mai, de azért egy Core 2 Duo mellé abszolút lehet értelme, főleg egy 5400 RPM-es HDD ellenében. Ha kevés a RAM, pláne, bár ez esetben annak a bővítésén is el lehet gondolkozni. Viszont a processzorlimites dolgokon (ha ilyenekről van szó) ez sem nagyon fog segíteni.

 

Ami a rendszert illeti, egy sor alacsony gépigényű disztró van, amivel lehet próbálkozni. Elsőként én is a Linux Mintet nézném meg.

Link to comment
Share on other sites

pcmester
:seg Hídba tettem az alaplapi hálózati kártyámmal az USB WiFi adaptert és kábellel összekötöttem a Linuxos géppel, hogy ott is legyen net, de Ubuntu Linuxban nincs kapcsolat! Segítsetek ezt gyorsan rendbe hozni!
Link to comment
Share on other sites

payskin

De arra nem jó ám a sima hálózati kábel, az megvan? Ahhoz speciális, ún. crossover kábel kell.

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Crossover kábel??? :S Azt hiszem ez csak normál kábel, amivel próbáltam! :SFenébe!!!

Link to comment
Share on other sites

payskin

Gondold végig: tegyük fel, hogy csak két ér van benne, egy piros meg egy kék. A piroson jön az adat a gépbe, a kéken küldi a gép az adatot. Ha ennek a kábelnek a másik végét nem a falba vagy egy routerbe dugod, hanem egy másik gépbe, akkor az a másik gép ugyanúgy a piroson várja az adatot, de az első géped a kéken küldi. Sosem fogják megérteni egymást.

Link to comment
Share on other sites

pcmester
:(Akkor úgy tűnik, nem úszom meg a crossover kábelt... :hááát: Fenébe...
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Gondolom nem új gépekről van szó, ezért tényleg kell a crossover kábel. Az új hálókártyák már meg tudják oldani magukban is a fordítást, de pc mestert ismerve nem max 2-3 éves gépekről beszélünk. :)

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Amúgy egyáltalán nem biztos, hogy hídba kéne kapcsolni a két adaptert, a Windowsban van egy olyan opció valahol, hogy "Megengedem a hálózat más felhasználóinak, hogy ennek a számítógépnek az internetkapcsolatát használják". Talán a megosztani kívánt adapter tulajdonságai között? Bocs, régen foglalkoztam ilyesmivel.

Azt viszont szintén már jó régen hallottam először, hogy "Az új hálókártyák már meg tudják oldani magukban is a fordítást", nem 2-3 éve, úgyhogy van remény.

Link to comment
Share on other sites

payskin
Azt viszont szintén már jó régen hallottam először, hogy "Az új hálókártyák már meg tudják oldani magukban is a fordítást"

 

Én tegnap. :hmm: Bámulatos, hol tart a tudomány. Elképzelni nem bírom, hogy oldják meg... Bele-bele hallgat a különböző erekbe, hogy azokon jön-e valami?

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Na most megzavartál, mert lehet, hogy nem a hálókártya tudja magában elintézni a fordítást, hanem ha routerre kötünk egy gépet (véletlenül, vagy muszájból) cross-kábellel, akkor a router ismeri fel és kezeli egyenesként? Valami van, az biztos.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Lusta vagyok utánanézni. :)

Link to comment
Share on other sites

pcmester
:szia: Sikerült szereznem egy "crossover" kábelt a két gép közé, de a Linuxon még mindig nincs net! Mit kell még beállítanom??? :hmm:
Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Lusta vagyok utánanézni.

 

Auto MDI-X-nek hívják, a legtöbb gigabites hálókártyában, routerben és switchben is megtalálható funkció. Az elején, a kapcsolat felépítésénél detektálja, hogy milyen kábelt dugtál be, aztán annak megfelelően kapcsol. A lényege, hogy teljesen mindeggyé teszi, hogy egyenes (patch) vagy keresztkötésű (cross-link) kábelt használsz.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Már érdemes volt felkelni. Köszi. :)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

Mivel itt beszélgettek az "orrom előtt", újra felteszem a kérdést, hátha nem tűnt fel: :seg Sikerült szereznem egy "crossover" kábelt a két gép közé, de a Linuxon még mindig nincs net! Mit kell még beállítanom??? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

"Amúgy egyáltalán nem biztos, hogy hídba kéne kapcsolni a két adaptert, a Windowsban van egy olyan opció valahol, hogy "Megengedem a hálózat más felhasználóinak, hogy ennek a számítógépnek az internetkapcsolatát használják". Talán a megosztani kívánt adapter tulajdonságai között? Bocs, régen foglalkoztam ilyesmivel." Ha a Windowsos gépről osztod le a netet, akkor automatikusan a 192.168. (innen már nem tudom biztosan, de talán a 0.xxx) címtartományt állítja be, felülbírálhatatlanul. Szóval az Ubuntuban ilyen helyen keresgélj.

 

Már érdemes volt felkelni. Köszi. :)

Nekem is. ;)

Link to comment
Share on other sites

pcmester

"Konyhanyelven" szájbarágósan kérném a beállítás menetét, please... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Melyik Windows? Mostanában mintha kissé változtak volna a felületek.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

8.0.

 

Windowsban, a Wifi adapter tulajdonságaiban van olyan funkció, hogy Internetkapcsolat megosztása a hálózat más tagjaival, vagy valami hasonló (ahogy TheSaurida is írta). Ezt kapcsold be, és menni fog. Hídkapcsolat ettől még kelleni fog hozzá.

Link to comment
Share on other sites

trutyifix

"Konyhanyelven" szájbarágósan kérném a beállítás menetét, please... :upsz:

 

 

Végy két kiló krumplit, egy evőkanál ecetet, egy kiló marhafartőt, 6 dg prisztrángürüléket, 6 kiló birkafekálét keverd habosra, majd frissen melegen fogyazd :lol: :lol: :nemoké:

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida
:facepalm:
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...