Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nincs hang


r-chee

Recommended Posts

nagy04

Azt hiszem rájöttem, hogy mi a hiba. Észrevettem hogy csak az egyik játéknál megy el a hang (san andreas), a többinél semmi gond.

 

Eddig azért nem vettem észre mert jóformán csak ezzel játszottam. :D

Link to comment
Share on other sites

alex6600

Hi!

Lenne egy olyan problémám, hogy nem megy a hang a gépen!

Fujitsu-Siemens P5GD1-FM alaplapom van, és ehhez tudna valamelyikőtök driver-t keresni, és elküldeni nekem vagy ide belinkelni ahonnan letudom tölteni?

(XP-m van.)

 

Előre is köszi! :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

A Fujitsu Siemens weboldalán megtalálsz mindent, csak helyesen kell kitöltened a keresési mezõket. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
DWarriorG

Sziasztok!

 

Nekem az volna a problémám, hogy egy ABIT NF-M25-ös cuccom van, és most újratelepítettem az XP-t.

Újratelepítés előtt gyönyörűen ment a Realtek High Defination Sound-al, de most feltelepítem, újraindítom a gépet, és nem indítja el magát. Ez alatt azt értem, hogy újraindítás után elméletben jobb alsó sarokban kéne állnia, beállításra készen, de nincs ott. Program files-ba meg az ikonjára nem válaszol. Már telepítettem a mellékelt dvd-n lévőről is, de már szedtem is le (ugyanezt) hang driver-t hozzá, és a probléma nem szűnik.

XPSP 2-t használok. Nem tudok rájönni, mi lehet ez, előre is köszi, a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Akkor másik verzió kell.

Link to comment
Share on other sites

DWarriorG

pl.: ? :( Nézelődtem, de csak ezt találtam. Mindenfelé csak egyet.

Link to comment
Share on other sites

DWarriorG

Jártam, de ez mind PDF fájl, és nem tudom mit kezdjek vele, illetve, milyen version-t szedjek le.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Akkor meg marad az, hogy valamelyik driver frissítõvel keresteted meg. Én kettõt ajánlok: Driver Genius, Driver Magician. Van több is.

Link to comment
Share on other sites

DWarriorG

No hát, használatba vettem eme programot: Driver Genius

Konkrétan még nem 100 a kezelése, de valamit a driver kézi-automat frissítésnél kellene ügyködnöm, de bármelyikbe lépek egyiknél sincs a hang driver rész. Ethernet, videó, stb viszont van.

 

Amúgy nagyon nem értem, hogy egyszerű telepítés után miért nem indul el? :S Kész, téboly.

Gondoltam arra, hogy az XPSP2-vel nem kompatibilis, de hát ezelőtt is az volt rajta és jó volt :S Végképp nem tudom, mi a baja. :S

Amúgy csak a ,,programok telepítése/törlése" résznél látszik, hogy felkerült a gépre. Start-ba nemjelent meg..S

 

Most találtam, erre mit mondasz? http://kekhalal.extra.hu/?q=node/107

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Töltsd le Te is azt a Microsoftos illesztőt.

 

Amúgy véletlen nem M2S az alaplap m25 helyett? Mert a gyártó oldala nem hallott m25-ről. :D

Link to comment
Share on other sites

DWarriorG

Letöltöttem. Viszont annak az oldalnak a hozzászólásainál láttam 2 képet, ami az én gépemre az igaz, és lehet ki van kapcsolva a hangkártyám, és a BIOS-ban kéne bekapcsolnom, de majd írok ezügyben ha kipróbáltam.

 

Hallod(látod)?! Igazad van! :D A dobozról olvasom, de ezaz S betű meghökkentően 5-ös akar lenni. :D Most is csak azért hiszem el, hogy ez ,,S" mert le vannak görbítve a betű szélei. :D XD

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Akkor itt van a gyártó által ajánlott Driver: Link.

Link to comment
Share on other sites

DWarriorG

Alex99 köszönök mindent! Sokat segítettél nekem. :) Az általam linkelt weboldalon a hozzászólásoknál egy személynek ugyanaz volt a problémája, mint nekem, és sikerült megoldania. Leírta a megfejtést, és mostmár van hang. :P De még egyszer köszi, hogy ennyit fáradoztál. :)

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Igen, csak leírhattad volna, hogy mi az. :D

Link to comment
Share on other sites

DWarriorG

Hehehe :P Nem hagylak csak úgy itt! :)

Inkább idézem a hiba megoldójának a szavait:

 

anyi az egész hogy az eszközkeleőbe a rendszereszközök között valami nem volt telepítve ugyanugy sárga felkiáltó jeles volt! rákat hogy illesztőprogram frissitése azt meg is csinálta azt hiszem xp-cd kell hozzá!!! utána felismerte a hangot egyből telepítette ujrainditásnál volt hang!!! ezután a belső modemet is telepítette az is meg lett!! Ha valakinek nem sikerül üzenjen az atka123@freemail.hu-ra és segítek!!

 

Mégegyszer köszi!

Ha valaki hasonló hibával találja szemben magát.

MSN címem: dantewarrior123@msn.com Talán itt is kérdezhet, nemde? <Pjotr>

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Mephi

Hello! Az lenne a gondom, hogy egy CMI9761A típusú hangkártyám van, feltelepítettem hozzá Valami C-Media Wave Device-t, meg Xear 3D programot ahogy kell. Egy ideig ment minden. Aztán egyik nap nagy szelektálást tartottam, és sokmindent letöröltem, hogy legyen hely. Lehet, hogy valami hanghoz fontos dolgot is letöröltem VÉLETLENÜL?

 

Amúgy érdekes, mert ha filmet nézek, vagy játszok, akkor van hang. Amikor bejelentkezik, akkor nincs, ha kiír egy hibaüzenetet, akkor sincs, ha zenét akarok hallgatni, akkor sincs, ha felmegyek Youtube-ra, akkor sincs, ha MSN-ezek, szintén nincs hang. Ez miért van? Ha valaki tud segíteni, írja meg legyen szíves! :(:(:(

Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

Cherryblossom

Hahó!

Elõször is remélem, hogy nem egy meglévõ témát dolgozok újra fel...

Szeretnék segítséget kérni, mert már nem tudom, hova forduljak...

Egy újratelepített géppel állok szemben. Nem vagyok egy számitástechnikus -sajnos-, úgyhogy az, hogy minden mást helyre raktam is már nagy eredmény számomra...

Na, de a lényeg: valami probléma van a "hangeszközzel". Próbáltam felinstallálni az AC'97-et, viszont a folyamat mindig megszakad arra hivatkozva, hogy a szoftver nem ment át a Windows Logo ellenõrzésén, s innentõl kezdve, ha azt választom, hogy folytatom, ha azt választom, hogy megszakítom, a program nem válaszol, leállítani is csak Ctrl+Alt+Del-lel lehet.

Mit tegyek, hogy ismét legyen hang?

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Nézd meg az alaplapod típusát, menj fel a gyártó oldalára, és szedd le a legfrisebb "sound drivert", vagy ha ilyen külön nincs, akkor a "chipset" drivert, majd azzal próbálkozz!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
meli1700

Sziasztok! :)

 

Azt szeretném kérdezni, hogy miért nem jó a mikrofon? Jó helyre van csatlakoztatva, sok mindent megnéztem már, nem megy. :nem: :nem:

 

Köszi!

 

sziasztok

:)

azt szeretném kérdezni hogy miért nem jó a mikrofon ha be van dugva.?????????,,

nem értem

már mindent megpróbáltam és nem müködik............ :nem::nem::gonosz::gonosz:

Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Feri_1

Sziasztok.

 

3 napja szenvedek, gondoltam hátha ti tudtok segíteni:

 

Amilo Xa 2528-am van, újra kellett telepíteni a Vistát (ultimate), minden drivert leszedtem a gyártótól mégsincs hang. Ha az eszközkezelõben leszedem a Realtek High Definition Audio vezérlõt, akkor felrakja utána a "sima" Vistásat és akkor a beépített hangszórók mennek, de az elõlapi jackek nem.

 

A hang : Realtek ALC885/889A/890 @ nVIDIA nForce 430 (MCP51) - High Definition Controller PCI

Hogy melyik mi, azt sajna csak sejtem :)

 

Elõre is köszi

Link to comment
Share on other sites

Feri_1

Köszi, csak félláma vagyok :)

 

A legújabb drivert már én is letöltöttem, feltelepítettem, de pont ekkor "tûnik" el a hang!

 

A hang beállításoknál, a lejátszás fülön úgy tûnik minden rendben van, zene lejátszásakor a pótméteren "mozog" a zöld sáv, csak hang nem jön ki belõle!?

A lejátszásnál 2 eszköz van, a Speakers és a Realtek Digital output

A Speakers az alapértelmezett.

 

Valami javaslat?

 

Köszi

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Start > Beállítások > Vezérlõpult > Hangok > az alapértelmezet klikk, majd tulajdonságok > Speciális fül: Vedd ki a pipákat!

Ha ez sem elég, akkor:

Start > Beállítások > Vezérlõpult > Hangok > az alapértelmezet klikk, majd tulajdonságok > Javítások fül: Tiltsd le mindet!

Link to comment
Share on other sites

Feri_1

Sajnos nem nyert :( Ettõl függetlenül hálás vagyok a próbálkozásért. Tényleg. Csak megõõõõõõõõõõõõõõõõõõõõrjít hogy nem megy, miközben a potméter csak mozog, mozog

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...