Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Felvételik, vizsgák


Ruzsa Dániel

Recommended Posts

ephébos

Keresgettem eléggé sok helyen, de én nem találtam arról semmit, hogy szakokra lebontva hányan jeletkeztek közép illetve emeltszintû vizsgára idén. Ti tudtok valamit errõl?

(Most így évekkel az érettségim után úgy gondoltam megpróbálom az angolszakot megcélozni, így ahhoz kell egy emeletszintû, szóval igazán annak a számai érdekelnének).

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Na ma megírtuk a törit is, szerintem nem volt olyan vészes. :lol:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A feladatok nincsenek még fennt valahol?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Kösz! Átnézem. :)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

eremit

A német megint más volt, pedig azt ígérték, ugyanaz lesz! Ungerecht! :S

Link to comment
Share on other sites

breinichadam

Zwiebi, a 17-es feladat egyikünknek sem lett jó :) (neked a d jó lett)

 

Szerencsére ott van megjegyzésként, hogy ha a feladatot félreértelmezem, akkor csak 4 pontot vonnak le. Így aztán ahogy átnéztem a megoldásokat, az én számításom szerint 93%-om van. Ha ezt nem értem félre, akkor 97% lenne :)

 

Zwiebi

Link to comment
Share on other sites

pidro

Hi!

Kiváncsi lennék hogy kinek hogy tetszett a mai emelt infó érettségi?

 

1. feladat ez egy jó feladat volt, sem túl könnyû sem túl nehéz

2. feladat ez vicc volt egy osztás maradékát kellet kiszámolni kb 7-szer, ez röhely volt

3. feladat itt kezdõtek a problémák ez nagyon nehéz volt nekem

4. feladat hát amit tudtam megcsináltam utolsó elõtti feladatot még épp hogy elkezdtem, de a kémia miatt ne lett valami jó mert gõzöm sincs hogy mikor kelet levonni H2O meg társai, kémiát nagyon nem szeretem

 

Kezdek aggódni hogy nem lesz valami jó a jegyem.....

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Magukat a kérdéseket nem tudná valaki föltenni? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Majd itt lesznek.

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Hát.. én szólnék párszót a szervezésrõl....

Azt mondták legyek ott 7:30 kor... ott voltam.. 7:50 kor be is engedtek a gépterembe...

8:10 körül kezdtük... dolgoztam 20 percet.. elsõ mentés... lefagy a world... majd a szomszédé is... és mindenkié a teremben... a hálózat ( valószínü a terhelés miadt) összeomlott.. RESET...a Windows nem látja a hálózatot.....(ahol a feladatok is vannak..) még 2X lefagyok... persze elveszett minden mentett cuccom...( is)

8:55 kor megkapjuk pendrive-on az anyagot.. újrakezdjük... 1 óra fölös idegeskedés...

szóval mi 8-13 ig írtuk.. :mérges: a végén már alig tudtam figyelni...

 

1. feladat.. újgyakorlat, bemelegítés...

2. tökkönyû volt.. de nem tudtam, hogy keresek ki olyan 'kombinációt' Azt ti hogy csináltátok??? minden más ment

3. Minden okés volt... kivéve a matektanáros részfeladat.. ott INSERT INTO-t akartam valahogy használni, de ilyet még sosem csináltam Accesben.. és sql szintaktikát nem tudtam fejbõl...

4. könnyûnek indult, csak nagyon elfáradtam, és a végére nem jutott idõ...

megcsináltam a rendezést de csökkenõt, nem növekvõt..

megpróbáltam átírtni.. nem sikerült.. nem volt idegem vele foglalkozni tovább.. mondtam, majd a végén visszajövök....de az utolsó két rész feladatra így sem volt elég idõm.. azok nem lettek készen.. :S:Sír:

 

A vizes dolog úgy mûködött, hogy megcsámolod, hány kapcsolódás van, és annak a kétszeresét levonod a H az egyszeresét meg az O szummájából. :D ( remélem)

Link to comment
Share on other sites

pidro

'kombinációt'? ezt kifejtenéd?

 

Mi adatbázist nem tanultunk 3.ban sõt 4.ben is csak 1 hónapot heti két órába tehát sokat nem tudok belõle....

amúgy nálunk eleve nem volt hálózat mindenkit leválasztottak és mindenkinek már a gépén volt reggel a forrás könyvtár tehát zökkenõ mentesen ment nálunk ez a rész....

 

Kémiábol még elsõben megbuktam félévkor, tehát ha kémiával kapcsolatos feladat van akor nagyon nem örülök....

 

Rájöttem...

vízszinteskeresésel -> vkeres()

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Basszus, pedig azt még néztem is.. csak a help alapján mást értettem... :mérges:

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Na, megvolt a középszintû infó érettségi!

Bár mindent meg tudtam oldani, az kell mondjam, hogy volt néhány nehéz feladat is.

:hááát:

Link to comment
Share on other sites

Genius87

Nekem a táblázatkezeléses rész volt a legnehezebb.

Remélem, azért jól oldottam meg :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Na igen az Excel:

 

A feladatban megvolt adva, hogy hanyadik hónaptól lehet gyûjteni, és hanyadik hónapban fejezõdik be a növények gyûjtése. Az elsõ feladat arról szólt, hogy egy új oszlopban számítsuk ki, hogy mennyi az idõtartama a gyûjtésnek. Ezt úgy lehetett megoldani, hogy kivonod az elsõ hónapot az utolsóból, aztán hozzáadsz egyet, mivel az idõtartamba beletartozik még a végsõ hónap is. Igen ám, de ha a gyûjtés átnyúlik a következõ évre is? Na én erre egy HA függvényt használtam:

HA

 

feltétel: (d2-c2)<0

IGAZ:(d2-c2)*(-1)+1 (vagyis a negatív számot pozitívvá alakítja és hozzáad egyet)

HAMIS:(d2-c2)+1 (kivonja a végsõ hónapból a kezdõt és hozzáad egyet)

 

Így ezzel a számítással ahogy néztem nagyjából stimmeltek az eredmények, de a feladatlapon volt egy minta, ahol a hogyishívják növényeknek megvolt adva a kiszámolt eredményük, és a másodiknak(amelyiknél az egyik évbõl átnyúlik a másikba az idõtartam), nekem más jött ki eredményül. Pontos adatokra nem emlékszem már sajnos, valaki betudná linkelni a feladatsort?

Ja és azt hogyan kellet csinálni, hogy csak a leveléért gyûjtött növényeket listázza, de ne haggyon ki üres cellákat, hanem szépen egymás alá?

 

Word:

 

Ezzel a programmal sohasem voltam barátságban, itt sem tudtam úgy rendezni a szöveget, ahogy a mintán is látszott.

 

Powerpoint:

 

Ez gyík volt nagyon...

 

 

Acess:

 

A jelentésnél hiába állítottam a varázslóban, hogy a jó kosárradobások száma alapján rendezze csökkenõen az adatokat, nem tette meg.

 

Frontpage:

 

Hát itt nekem a lepkés feladatnál csaknem úgy rendezte a szöveget a képhez, ahogy kellett volna, ha az egyik cellát beállítottam, akkor a másikat nem tudtam külön méretezni, így csak az egyik lett helyes. Csináltam olyat is, hogy összevontam a két cellát, de akkor a kép lement a szöveg meg fent maradt, és egyszerûen sehogy sem tudtam elredezni a mintának megfelelõen, mert a szöveg csaknem akart odaugrani a kép mellé.

 

 

Végülis minden feladatot megoldottam, de nem tökéletesen...

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Info érettségi szóbelihez lenne szükségem néhány meghatározásra... tudnátok segíteni?

interfész??

És szerintetek hol találok valamit az 'alkalmazástípusok fejlõdésérõl'?

Ti hogy áltok a szóbeli tételekkel?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az interface két vagy több eszköz illetve program összekapcsolódási felülete.

Példaként említhetnénk a soros és a párhuzamos portot illetve a DirectX-et.

Link to comment
Share on other sites

Egerb

A szóbelire még semmit sem tanultam, még meg sem adták, hogy mit kell. A tanárom szerint: "..fél nap alatt meg lehet tanulni az egészet!" - Kösz! :lol:

 

Az a legjobb nálunk, hogy nem lett megvéve a FrontPage, ezér a Word-ben kellett a honlapot megcsinálni. - Hár borzasztó. Mondjuk megoldottam mindent, de egy-két pontot ott biztos veszítek.

 

A többi (Word, Excel, PowerPoint, Acces) simán ment, azoknál mindent megcsináltam és ki is jöttek az eredmények.

 

Középszintû Informatika Érettségi - feladatlap

Középszintû Informatika Érettségi - forrásállományok

Középszintû Informatika Érettségi - megoldások

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nem valami nagy szám ez a középszintû.

Link to comment
Share on other sites

breinichadam

Az a legjobb nálunk, hogy nem lett megvéve a FrontPage, ezér a Word-ben kellett a honlapot megcsinálni.

Ugye ezért jegyzõkönyveztél? Még február 15.-en be kellett adni a lapot, hogy milyen szoftvereket akarsz használni, nekik azt biztosítani KELL. Ha nincsen, akkor pedig rögtön jegyzõkönyvezni.

Nekem pl. a Borland C++-nak csak az editor része mûködött, egyszer nem tudtam kipróbálni, hogy mûködik-e az amit csináltam, lett is belõle 3/4-ed órás jegyzõkönyvezés.

 

Zwiebi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ocsi

Holnap szóbeli... :S:pislog: ...és van aki már túl van rajta.... Kinek hogy ment?

Link to comment
Share on other sites

pidro

hi!

Én túl vagyok rajta és nagyon megszívtam, a tétel címe "Karakterek bináris ábrázolása" nagyából semit nem tudtam ebbõl jó persze 5 percig dumáltam róla de szerintem nem érem el azt a 23 pontom amelyre szükségem lenne. haverom meg kigúzza az opereációs rendszerek tételt és röhögve vágig mondja. Mondjuk ez szerintem nem igen igazságos mert az oprendszerekrõl rengeteget lehet beszélni míg a kódtáblákat ismerni kell nem lhet rizsázni mint az oprendszereknél. Szereintem az is hülyeség hogy egy apró tétel alapján osztályozzásak az ember tudástát szereintem több értelme lenni hogy több kisebb témából összerakni a tételt nem pedig egy valami, amit vagy tud vagy nem. Amúgy az egész megszervesése hülyeség mert valakinek 30 perce volt a felkészülésrte és van akinek majdnem egy óra ha nem több, mert egyzserre 5-en bementek az elején akkor az elsõ 30 perc után felel a másodiknak már 45 perc a felkászülási idelye a harmadikank már 1 egész óra.....

 

Hát sikerült az elérenm hogy idén nem lesz meg a szükséges pontom hogy felvegyenek és mehetek megint matekból és infóbol is újra érettségizni.... :(

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Én még annó a hálózati topológiákból szóbeliztem. Elég magas labda volt. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...