Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Felvételik, vizsgák


Ruzsa Dániel

Recommended Posts

Adani

Az szép lenne, nekünk majd csak késõbb a szakosodás után lehetne ilyen tantárgyunk, és valószínû ilyen irányban szakosodok majd, hogy webprogramozás meg Java programozás.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Utálom az ilyeneket. Programozni tanulni formálisan kell, nem konkrét nyelven.

A programozás a problémák egyfajta megközelítése, részekre bontása. Evvel kell kezdeni!

Ha már programnyelvet kell választani hozzá, akkor egy áttekinthetõ strukturált nyelvet választanék. Ha pedig megvan a problémafeloldási készség, akkor jöhetnek az objektum orientált dolgok.

Ismét nem egy nyelvnek kéne következnie, hanem a strukturált alapokon felépíteni az objektum fogalmát, megtanulni az új tulajdonságokat, felismerni a benne rejlõ új lehetõségeket. Aztán jöhetne egy nyelv. És mindegy melyik.

 

Ez lenne az egésznek a lényege, hogy ne egy nyelvet tanuljál meg, hanem egy gondolkodásmódot. Én pl soha nem tanultam Delphi-t meg Java-t, sõt C#-ot és PHP-t sem.

Mégis elboldogulok mindegyikkel, ha arra kerül a sor. Ezek számomra nem külön világok, hanem egy problémamegoldási eszközkészlet megvalósításai.

(ez szép lett)

Alapjaiban mindegyik vagy strukturált vagy objektum orientált, vagy mindkettõ.

 

Szóval, szerintem aki a 'programozás' címszó alatt egy vagy több nyelvet tanul meg használni, az nem programozást tanul.

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Abszolút igaz :!:

Konkrétan leírtad a rajtunk alkalmazott képzési módszert :)

Link to comment
Share on other sites

Machado
Tegyük hozzá, hogy elõadáson egyáltalán nem, gyakorlaton szinte alig, csak laboron voltam a félév során. Ez az én saram.

Véletlenül nem a Miskolci Egyetemre jársz? :D

Link to comment
Share on other sites

aty

Nem, BME-re járok.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ruzsa Dániel
Minden érettségizõnek sok sikert kívánok! Szerintem az érettségivel kapcsolatos beszélgetések nyugodtan jöhetnek ide az elkövetkezendõ pár napban.
Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Én is sok szerencsét kívánok, fõleg bátyámnak.

Link to comment
Share on other sites

warynski

Én is sok szerencsét kívánok, mindenkinek, de elsõsorban a lányomnak, aki ma ment emeltszintûre magyarból...

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Én pedig mindenkinek akit ismerek valahonnan a discok környékérõl! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Sok sikert minden most érettségizõnek. Eddig megúsztuk botrány nélkül, tegnap este mgé nem voltak kint a tételek, reméljük botránymentesen lezajlik az idei érettségi.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Anyum most hozta haza az érettségiket javítani, azt mondja nem volt könnyû, sõt...De ha valaki tanult rendszeresen és olvasott is hozzá meglehetett írni jóra. Mondja ezt kb. 20 éves tanári tapasztalattal. :lol:

Link to comment
Share on other sites

priby

Én megírtam, szerintem meglehetett írni.. de majd az eredménybõl kiderül :)

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Ki megy innen info emeltre jövõ hét szerdán? ( rajtam kívül?)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem valami sokan mentek emelt szintûre. :pislog: Azt hittem, hogy nagyobb sikere lészen.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nagyobb sikere lenne, de pl ebben az évben semi indult infó fakt, és jövõre sem fog szerintem, így nekem is lõttek emelt szinten.

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Én középszintû infóra megyek két hét múlva pénteken.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Nem hiszem, hogy problémád lenne vele majdan. ;)

Link to comment
Share on other sites

priby

Ez így van... én is megyek, de attól aztán végképp nem félek :)

Link to comment
Share on other sites

breinichadam

Én is emeltre megyek infoból. Érdekes lesz, de azért reménykedek. A mostani programozási feladatok kicsit kellemetlenek lettek.

 

Más téma: ma volt a matek középszint. Kinek ismerosek ezek a megoldások? :D

 

 

13.,

a., X=1

b., x=270 fok + 2*k*Pi

 

14.,

hasab felszine: 221,704 cm^2

terfogata: 192 ccm

 

15.,

a., 120 diak

b.,

jeles: 20 diak

jo: 50 diak

kozepes: 35 diak

elegseges: 15 diak

c.,

4-es vagy 5-os dolgozat kivalasztasanak valoszinusege: 0,583

 

17.,

a., 3.240.000 Ft

b., 640.000 Ft

c., 187.500 Ft

d., valoszinuseg: 1/81

 

18.,

b., 11,7 m

c, nem vilagitja meg a testet

d., 2 m magasra kell felakasztani

Link to comment
Share on other sites

eremit

Nincsenek meg a példák? Kíváncsi vagyok! Nehézségi fok? könnyû - elmegy - közepes - nehéz - állat ??

Link to comment
Share on other sites

breinichadam

Példák nincsenek meg, csak az eredményeket írtam ki a végén. Amúgy ez középszint volt, szerintem elég gagyi volt, bár én végig emeltre készültem, csak aztán azt mondtam, ez biztosabb, megírom max pontszamra, míg emelt szinten könnyû hibázni.

Egy feladat volt, amit kicsit furcsanak talatam: TV-s jatekban egy emberke feltesz x forintot, ha nyer a feltett penz duplajat kapja vissza. Akkor most kockaztat X forintot es visszakap 2X-et, így aztan lesz 3X, vagy pedig a feltett osszeget levonjak, es csak 2X-et adnak vissza, tehet ossszesen is 2X-e lesz… Tehát olyan mint pl. bármelyik kártyajáték, vgy pedig mint mondjuk egy TOTO? Nem emlékszek a feladat szövegére, de ott is eléggé félreérthetõen írták.

 

Zwiebi

Link to comment
Share on other sites

Genius87

Nekem eléggé ismerõsek. Ugyanezek jöttek ki, kivéve a 17-es feladat eredményeit.

 

Link to comment
Share on other sites

breinichadam

Igen, ezért írtam, hogy a 17-es félreérthetõ, én sem tudom, mi a jó, ld. elõzõ hozzászólásom...

 

Zwiebi

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Nekem is más jött ki a 17-esnél. Az első emberke nyert 640000-t nálam. Mert ugye:

 

 

Bank Bank Tét Nyeremény

1: 40000 Ft 0 40000 2*40000=80000

2:80000 Ft 0 80000 2*80000=160000

3:160000 Ft 0 160000 2*160000=320000

4:320000 Ft 0 320000 2*320000=640000

5: 640000 Ft

 

A második Bank ugyebár azért nulla, mert az egész pénzét teszi fel! Mit rontottam el??

 

 

Ui.: utolag javitva, bocsi rányomtam az entert, amikor félig beírtam a szöveget.

 

utó-utóirat.: ez egy táblázat lett volna, csak egy kicsit eltolódott...

Link to comment
Share on other sites

priby

A 17-esnél nekem csak a c-re jött ki más, az a és a b ugyanez lett.

És a 18-asnál a a d 1-m-re jött ki :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...