Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notebook memória bõvítése


dryeti

Recommended Posts

Alex99

DDR2 667-es kell. Ennyi a lényeg. A minõsége nem jó a meglévõnek. Ha olcsón meg akarod úszni a bõvítését, akkor vegyél 1 Gb Corsairt hozzá. Jobb esetben 2x1 Gb Corsairt és a meglévõt hanyagold.

 

A 2X2 Gb-ot a 64 bites rendszer kezeli. Nem függ a CPU-tól.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Egy Kingmax is simán megteszi, ami meg jóval olcsóbb.

Link to comment
Share on other sites

béna

Köszönöm!

Még az volna a kérdésem, ha vennék 2x1GB Corsair-t, vagy Kingmax-et :

-667MHz órajelű és DDR2-es legyen?

Pl. ez jó lenne a gépembe?

>Kingmax SO-DIMM, 2GB ddr2 (667MHz PC2-5300) notebook RAM<(igaz ez 1x2GB)

A 2x1GB jobban teljesít?

A fent említett specifikációk alapján, megmondanátok pontosan? Mert sajnos nekem kínaiul van a számítástechnika nyelve. :upsz:

Esteleg tudnátok ajánlani boltot ahol kedvező árért meg lehet kapni?

Mégegyszer köszi és üdv

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

MIvel támogatja a dual-channelt, így érdemes két egyformát beletenni.

Boltot meg keress nyugodtan a neten, találsz sokat, ami közel van hozzád. ;)

Link to comment
Share on other sites

béna

Köszönöm!

üdv

Link to comment
Share on other sites

Palafi

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

Szeretném bõvíteni a notebook-om memóriáját, de nem tudom milyen méretû legyen a kiválasztott.

 

Laptop:

-HP Nx 6310

-Intel Core Duo T2050@1600Mhz

-512Mb DDR2-667 Samsung M4 70T6554CZ3-CE6

-Windows Xp Home

 

Leszedtem a memória foglalat takaró lemezét, és csak egy foglalatot találtam (mint a PC World videóján). Ezért kérdéses, hogy 512Mb Samsung legyen a választott a dual miatt, vagy inkább egy nagyobb méretûvel járnék jobban dual nélkül? A gép általában netezésre, levelezésre, video kameráról való átvételére (nem szerkesztés), és hasonló egyszerûbb dolgokra van használva.

 

Lenne még egy problémám:

Az everest a "Memória olvasás" mérésnél DDR2-533-t ír ki, de a típusnál DDR2-667-t. Próbáltam biosban átállítani a memóriát, de csak az alap dolgokat találtam meg (bootolási sorrend, lemezek, stb..) Nem olyan a biosa, mint az asztali gépeknek. Ezt hogy lehetne megoldani?

 

Segítségeteket elõre is köszönöm!

Üdv,

Palafi

 

 

Link to comment
Share on other sites

Alex99
512Mb Samsung legyen a választott a dual miatt, vagy inkább egy nagyobb méretûvel járnék jobban dual nélkül?

Erre Én is kiváncsi lennék. Azaz, hogy gyorsabb-e 2x512 dualba, vagy mondjuk 1,5 GB nem dualba? Jó kérdés. :D

 

Link to comment
Share on other sites

Palafi

Remélem sikerül valakinek választ adnia. :ötlet:

Ha nem, valahogy ki fogom próbálni, és leírom a tapasztalatom.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Szerintem notebookban nincs is nagyon DC támogatás. Én biztosan a nagyobbat választanám.

Link to comment
Share on other sites

Palafi

Köszönöm a választ! :igen:

 

Akkor 1GB-t lesz a nekem megfelelő választás. Valahol olvastam, hogy nem jó, ha nagy méretbeli különbség (512MB - 2 GB) van a memória modulok között.

 

Üdv,

Palafi

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Szerintem notebookban nincs is nagyon DC támogatás. Én biztosan a nagyobbat választanám.

Szerinted.

Azért nézzük meg inkább a jellemzõit. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
HK

Üdv!

Szeretném a notebookom memóriáját 4GB-ra növelni. 945PM chipsetem van C2D T7200-as processzorral. Jelenleg 667MHz-es RAM van benne, de amit kinéztem ram(ok) 800MHz-esek. Mivel a 945PM 667-et kezel maximum, fennállhat-e a veszély, hogy nem megy a ram? (Mások kérdezték, hogy, 533-as ram mellé 667-est rakva megy-e, csak ugye 945PM max. 667-es, ezért gondoltam megkérdem)

Másik kérdés: 2*2GB RAMot fogja kezelni?

 

Egyébként ASUS S96-ról van szó, de ha jól sejtem, inkább chipset és cpu-függõ.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A teljes 4GB-t csak 64 bites oprendszer tudja kihasználni. A 800-as modul menni fog, de csak 667-en.

Link to comment
Share on other sites

HK

Köszi!

Viszont most kicsit lehet, hogy eltolódott a RAM-vásárlás, mert win7 x64-re felraktam eddig két különbözõ ftp-szervert, Mindkét szolgáltatásként megy (menne), de login után merevre fagy a rendszer, és ha a 64bit a hibás, akkor megpróbálom még a 32 bitet, viszont ekkor nem bõvítek ramot. A fagyást pedig megkérdezem a megfelelõ topic-ban.

Link to comment
Share on other sites

Roter_Baron

Hi!

Segítségeteket kérem a következõhöz:

 

Acer TravelMate 2490 v.3.33

Intel® Celeron® M CPU 430 @ 1.73GHz , L2 Cache: 1024 KB

Synchronous 512 MB DDR2

Mobile Intel® 945GM Express Chipset Family, 64-128 MB

 

A fent említett laptop memóriáját bõvíteném, de nem tudom melyik eset lenne a legjobb:

1db GB-os memória, vagy egy másik 512 MB-es.

 

Választ elõre is köszönöm

 

Roter Baron

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
zauber

Egy kis segítséget szeretnék kérni.

A laptopom: Acer Aspire 1350

Memória:

DIMM2: Nanya NT256D64SH8BAGM-6K 256 MB PC2700 DDR SDRAM (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-3-3-6 @ 133 MHz)

 

Amibõl a rendszermemóriára csak 192 Mb marad :( /gondolom a többit a VGA fogja le/

A memória szabad helyére csatoltam még egy 256-os paraméterileg megegyezõ ramot.

A laptop lassúsága továbbra is megmaradt, semmi észlelhetõ jele nincs az új memóriának!

Valami plusz beállítást kell e tennem még a Biosban is, hogy eredményesebb legyen a Ram-párosítás?

Link to comment
Share on other sites

Garono

Több memóriától nem feltétlenül lesz gyorsabb a gép.

Link to comment
Share on other sites

zauber

Köszi a választ!

...elkeserítõ! Pedig ez volt minden reményem!

 

Minden egyebet már megtettem:

- töredezettségmentesítés

- xp helyes konfigurálása

- vírus kém programok irtása

- driever frissítések

... stb...

 

Már nincs más ötletem!

Pedig a proci:

CPU típusa Mobile AMD Athlon XP, 1800 MHz (13.5 x 133) 2400+

...ezzel még menni kellene!

De jelenleg csak szinte "áll", borzalmasan lassú!

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Az XP-nek 256 helyett 512-vel érezhetően jobbnak kellene lennie, mert töredékére esik a lapozás miatti merevlemezre várakozás. Egy új XP telepítéssel kellene kipróbálni.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

512 MB RAM alsó hangon már jó az XP-nek, de jobb lenne 768. MB vagy 1 GB.

A 256 MB mindenképpen karcsú, fõképp, hogy a videomemória is ebbõl szakít.

A plusz memóriával nem jártál rosszul, amennyiben mindenképpen ezt a gépet akartad fejleszteni.

Laptopnál a vinyó is tud lassítani jelentõsen. Amúgy is lassabb minden összetevõ, mint egy hasonló asztali gépnél.

chkdsk /f paranccsal nem ártana a vinyót ellenõrizni, és Hard Disk Sentinellel is.

 

Egyáltalán mióta lassult? Vagy eddig is ilyen volt?

Egy újratelepítés valószínûleg nem árt, esetleg partíciómentés után, ha van rá lehetõséged.

Link to comment
Share on other sites

zauber

Köszönöm a tippeket!

Elõször chkdsk /f majd Sentinel.

És ha ezek sem jönnek be akkor újratelepítés.

Amúgy csak 2 hónapja van nálam az öreg fiú /Aspire 1350/, innentõl tudok nyilatkozni az állapotáról:...hát lassú, és lassú is volt!

Ezért is gondoltam, hogy egy kicsivel több memória feldobná a kedélyállapotát, de sajnos nem. :(

...az a gyanúm, hogy újratelepítés lesz a vége!

Köszönöm a véleményeket!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
lujoo

Sziasztok.

Adott egy elég öregecske Acer Aspire 3690 noti. 1,6 celeron,512Mb/ 533MHz ram,win xp 32 bit.. Telepítés után 1-2 hétig jó a sebessége aztán belassul mint állat.Kizárólag netezésre használjuk-tehát semmi lom nincs rajta.Kicsit rendbetenném,hogy használható legyen.Mit javasolnátok fejlesztésre? (Ramot és hdd-t gondoltam első körben.De milyet és mennyit érdemes?)

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

SP3-as XP-hez minimum 1 GB RAM kell, de 1,5 GB az ajánlott. Tehát +1 GB RAM sokat dobna rajta. Sima HDD-t laptopba nem feltétlenül érdemes venni, akkor inkább már SSD. XP esetén viszont kimondottan figyelni kell a helyes konfigurálásra, mert különben gyorsan tönkre fog menni. Az XP alapból nem kezeli helyesen az SSD-t.

Viszont ezek árát összeadva kérdéses, hogy van-e értelme ezzel foglalkozni, vagy inkább egy gépcsere lenne szerencsésebb. Utóbbi nyilván egy picivel drágább, de akkor a teljes hardver "felújításra" kerül, és így hosszabb használhatósági időt is kapsz, hiszen egy új gép nyilván sok minden másban is többet fog nyújtani, mint egy plusz alkatrészekkel szerelt laptop, ami ráadásul még nem is bővíthető kellőképpen, hiszen egy laptop nem javítható, bővíthető úgy, mint egy asztali gép.

Link to comment
Share on other sites

lujoo

Asztali gépem van-elég komoly, ez a feleségemé.Sajnos miután nem nagyon boldogult vele az utóbbi időben - a lassulás miatt - ezért a telefonján böngészget.Ennek viszont én nem nagyon örülök - biztosan javítja a látását, mert órákat olvasgat.Ezért gondoltam erre, hogy minimális befektetéssel erre alkalmassá tenném.Nem erőművet szeretnék faragni belőle :) ... Rendeltem bele 2*1 GB ramot, és egy 80 GB hdd-t.Össz vissz 9000 huf értékben.Ennyit még gondolom érdemes ráfordítani. HDD cserét csak amiatt gondoltam (nem sebesség növelés céljából), mert asztali gépbe betéve is többször megcsuklott. Innen nézve a dolgot ez járható út lehet ugye? Okozhatják a belassulást ezen dolgok, illetve lehet orvosolja ezek cseréje?Köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Ha asztali gépben is akadozik az olvasás, akkor az mindenképp okozhatott lassulást. A memória is kevés volt a gépben, ezért a HDD-t használta, ami ezek szerint nem volt valami jó állapotban, így még tovább lassult az egész.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...