Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Lemezek minősége


Lex

Recommended Posts

Dreaman

Az "új" TDK-k nagyon gagyik, 10 íróból 4 elrontja õket és ez már rossz arány fõleg 1 ilyen márkától. Ricoh DVD+R (Made in Japan) elég király anyag, de a mínuszosokkal sem volt gondom (pedig az CMC gyártmány). Philips DVD+R is jó minõségû. Az új Verbatimokat is dícsérik, én még nem próbáltam. Ritek, Ridisc egyre gyatrább... mostanában ezekkel találkoztam. Ja és 2 fajta LG-vel és 1 Asus-szal írogatok... :)

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Szerintem magasan a Verbatim a legjobb. A Ricoh is jó lemezeket gyárt, bár nekem a TDK-val sem volt semmi gondom. Az Arita márkájú lemezekkel viszont sokat szenvedtem. :hááát: Egyébként NEC és Plextor márkájú írókat használok. ;)

Link to comment
Share on other sites

ezermester

A plextor író a csúcs. Gagyi dvd = Ridisk, Omega.

 

Még nem rontottam el egyet sem a TDK-ból, pedig egy egyszerû LG-m van. Lidhtscribe plusszal.

Mostanság nyomtatható Tdk-t használok. :D

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Hát nekem meg elég sz** a TDK CD-RW-m mind a kettõ és új. :S Én Sony-t ajánlok.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

@ Alex99: DVD-lemezekről van szó. ;)

 

Még nem rontottam el egyet sem a TDK-ból
Én sem. Szerintem is jó a TDK. ;)
Link to comment
Share on other sites

kori

A nemrégen vásárolt 25db-os TDK csomagból 5db rossz volt. :S Most Verbatim-ot vettem. Remélem jobb lesz az arány. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Én ma már csak Verbatimot veszek, szerintem az a legjobb. ;) De a TDK márkájú lemezekkel sem volt semmi gondom. :)

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

TTH02-es MID kódú TDK lemezek közül sok a selejt. Mióta a TDK kiszállt ebbõl a bizniszbõl és csak "összeveszi" a lemezeket, azóta a minõség nagyon elszállt. Régen lekopogom nagyon minõségiek voltak, de most... Rákerestem és meglepõdve olvastam, hogy itt annyira nem szerepeltek rosszul.

Ricoh gold....:) olcsó és jó kis japán termék. Mellesleg "tesztgyõztes" is.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu
Ricoh gold....:) olcsó és jó kis japán termék. Mellesleg "tesztgyõztes" is.

Tapasztaltam, én is csak ajánlani tudom. :igen:

Link to comment
Share on other sites

kori

Érdekes, hogy a TDK+R-es DVD-kel semmi probléma. :hááát::)

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

Más gyártmány. Bár a pluszos és a mínuszos is "made in Taiwan", de mégis más.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Mióta nincsenek Plextor lemezek, +-osban Ricoh Gold, ami biztos minõség.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Közel járok az ezer megírt lemezhez, a sok év alatt. Eddig kettõt „rontottam” el, ebbõl az egyik pont egy Plextor cd rw volt, amit a Plextor íróhoz adtak ajándékba. Nemsokára ki fogom próbálni a Kodak dvd-rw lemezeket. Majd kiderül, mit tudnak.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
zorzy

Én már túl vagyok 50 kodak dvd-r-en, szerintem kiváló lemezek. Bár én még sosem találkoztam hibás dvdvel, semmilyen márkából. Most vettem 50 db maxell dvd+rt amit állítólag a néró szerint a ricohjpn gyártott.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Ez olyan, mint az X tárolón, a Samsung csippek, vagy a Sony cd íróban az A-open cd író.

Bátor vállalkozás az ismeretlenbõl így bevásárolni, de tudni kell, hogy sokat számít az író minõsége is. A hibát sokszor nem a cd gyártó, hanem a cd író követi el. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
T-tOO

Én TTH002-es TDK DVD-R-eket (60 Ft) használok Pioneer DVR-108-as íróval, eddig nem rontott el egyet sem, a visszaolvasások is hibátlanok voltak.

Link to comment
Share on other sites

Jay

TDK -R, 10 darabból 5 rossz volt.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Vagy lehet, hogy kevésbé finnyás íróval kéne írni. :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Érdekes módon az én TDK DVD-R lemezeimmel nincs semmi probléma. :P Ha garantáltan jó minőségű lemezt szeretnétek venni, válasszátok a Verbatim és a Ricoh termékeit. ;) (Az egyetlen floppym, amely a mai napig olvasható, egy Verbatim márkájú hajlékonylemez. :démonikacaj: )

Link to comment
Share on other sites

Hintalow

Friss tapasztalat: igaz, hogy cd, nem dvd, de a 1999 körül megírt total annihilationt most vettem elő (fujitsu-siemens 74 perces cödö, igazi ritkaság :D ) a single player lemezen úgy ahogy van meghalt az olvasóm, annyira, hogy csak gemkapoccsal tudtam kinyitni, a multiplayert még csak csak megnyitja, kb. 1-2 perc után bejön a menü, de az install 1% után lehal.

Szerintem már több régi kedves cd-m lehet ilyen állapotban. :Sír:

Érzésem szerint kb 5-6 évig életképesek nagy átlagban.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Megnéztem én is néhány lemezt, igaz, ezek sem DVD-k, de talán jelenthetnek valamit:

 

Philips CD-R 650 Mb: hibátlan

Verbatim DataLifePlus CD-R 650 Mb (Metal AZO UV Resistant): hibátlan (Meglepõ? :P )

Dysan CD-R 650 Mb: hibátlan

That's Write! 650 Mb: hibátlan

 

A lemezek kb. 9 évesek, egyiken sincs szemmel látható karc. Egy Pioneer DVD-121-es DVD olvasóval "teszteltem".

Link to comment
Share on other sites

Hintalow

Karc az enyémen sincsen számottevõ (1-2 pár milis) a másik lemezen még annyi sem. Kíváncsi lennék, hogy min múlik a lemez elhalálozása...

Link to comment
Share on other sites

ezermester

A felhasznált gyártási anyagokon, és a tárolás körülményein.

Nálam egy TDK 650Mb hibátlan. (kor 13év. Tartalom: Hmmm :hááát: + Warcraft II.) A többiért nagyon mélyre kéne menni. ( Teszt: HL-DT-ST DVDRAM GSA-H42L)

Link to comment
Share on other sites

Leona.

Nekem NEC AD-5170 DVD +/-RW íróm van.

TDK DVD-R 10/8 jó. Számomra ismeretlenebb EMTEC DVD-R 10/10 jó.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

"EMTEC" az-az BASF.

 

Eszméletlenül érdekesek ezek az írók, és a lemezek. Ahogy nézegettem, számomra gagyinak tartott lemezek is kiválóak, bizonyos írókban, és profi lemezgyártók lemezeit is eszik más-más írók.

 

Úgy tûnik, bizonyos DVD gyártmányok, csak bizonyos lemezekkel vannak jóban, míg más gyártók, más lemezekkel. Ez vajon mitõl van? :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...