Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MS Word - Kérdések és válaszok


Bencce

Recommended Posts

arpsoft

@tzoli:

Készítsél egy saját eszköztár gombot, aminek a kódja:

ActivePrinter="ide a nem alapértelmezett nyomi neve jön"
Application.printout
ActivePrinter="alapértelmezett nyomi neve"

 

@Cui: persze, ez az ûrlapmezõnél beállítható. Valószínûleg le van védve a dokumentum. Az eszközök dokumentumvédelem-nél feloldhatod. (ha tudod a jelszót)

Link to comment
Share on other sites

tzoli

És ezt hogyan kell?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Készítesz egy makrót: dokumentum nyomatatása->nyomi átvált->nyomtat->nyomi visszavált

Az eszközök->testreszabás->parancsok->makrók kiválasztásával megjelenik az új makród a jobb oldali listában.

Megfogod a makró nevét és ráhúzod az egyik eszköztáradra vagy csinálsz neki egy új eszköztárat és arra húzod. Alapból csak szöveges gomb lesz, de ha ekkor jobb egérrel kattintasz rá, akkor át tudod alakítani.

Link to comment
Share on other sites

ephébos

Nekem Word 2003-am van. Szeretnék több word dokumentumot is elküldeni a nyomtatónak, hadd dolgozzon addig is, míg nem vagyok gépközelben. Hogyan tehetetem ezt meg?

Link to comment
Share on other sites

kfx

Egyszerűen csak egymás után kiadod a parancsokat. Nem kell megvárnod, amíg az előző kijön.

Link to comment
Share on other sites

ephébos

Köszi, de létezik olyan megoldás, ahol nem kell mindíg megnyitnom a dokumentumokat, hanem csak kijelölöm azt a 20-30 fájlt, és elküldöm a nyomtatónak, én meg mehetek a dolgomra?

 

Ha a sajátgépből jelölöm ki, és indítom útjára, akkor csak figyelmeztet, hogy sokáig fog tartani, és lassabb lehet a gép, merthogy sok a dokumentum, de nem kezdi el kinyomtatni.

Link to comment
Share on other sites

ephébos

Köszönöm. Tökéletes.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Most nem azért, de ezt a Win alapból tudja. Kijelölöd a nyomtatandó doksikat, jobb egér->nyomtatás.

Link to comment
Share on other sites

ephébos

Ezt írtam 3-mal feljebb, hogy olyankor csak figyelmeztet, hogy lassulhat a gép, mert sok a dokumentum, és, hogy akár hosszú ideig is eltarthat, de nem kezdi el nyomtatni valamiért. :(

 

 

Valószínűleg már a windows-om haldoklik, mert más érdekes dolgok is előjöttek az elmúlt hetekben, hónapokban. És úgylátszik ez a progi is megmakacsolta magát, mert az első nagyobb adag után már innen sem kezdi el a nyomtatást; sőt, ha bekapcsolom a nyomtatót, egyből előjön a hardware biztonságos eltávolítása ikon a tálcán, ami megint valami új heppje a gépnek...

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Esetleg próbáljad meg kikapcsolni a nyomtatási sor kezelõt, és kapcsold be a nyomtatás közvetlenül a nyomtatóra opciót. Ezzel a nyomtatás ugyan leterheli a gépet, de talán lefut rendesen.

Link to comment
Share on other sites

ephébos

O.K. Köszönöm. Rajta vagyok az ügyön. :gépel:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
KeLa

Üdv mindenkinek!

 

word 2003 ba kellene egy kis javítást végezni egy 140 oldalas dokumentumon. A probléma, hogy a Word kiírja megnyitáskor "A dokumentum nem szerkeszthetõ, mert írásvédett beágyazott betûtipust tartalmaz". Mentéskor valóban használták a betûtipus beágyazása opciót, de korábban még Office XP-vel készült formában lehetett szerkeszteni. Nemrég tértek át a 2003-ra. Reggel kellene a nyomdának leadni de találtunk javítanivalót benne. Mentési lehetõség nincs (halvány szûrke)!

Mit lehet tenni hogy javítani lehessen?

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Kellene keresni egy Office XP-s gépet a környéken.

Vagy valami nagyon különleges betűtípus lett beágyazva, ami a jelenlegi gépen nincs telepítve?

Link to comment
Share on other sites

KeLa

A betûtipust tartalmazza minde word program. Végül is úgy sikerült megoldani, hogy az egészet kijelöltem másolásra és áttettem egy üres dokumentumba, itt kikapcsoltam a betûtipus beágyazást. Állítólag a nyomda így nem is tudta volna áttenni PDF formátumba.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Ha pedig nem valami különös betűtípusról van szó, és ennek a dokumentumnak az átviteléről ezt nélkülöző gépekre, elég felesleges és hibás megoldás a beágyazás, mert fájlméret is megnő jelentősen.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Valamikor volt gondjuk, hogy egyik gépen nem volt meg minden betûtipus és azóta alkalmazták ezt a megoldást. Sikerült velük megértetni, egyszerûbb a kérdéses betûtipust minden gépre telepíteni, mint ilyen problémát okozni. Ha nem kellett volna belejavítani a dokumentumba, a nyomda szívott volna vele. Bemutatták, hogy az adobe nemképes az állománnyal ilyen esetbe boldogulni.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Üdv mindenkinek!

 

Problémám a következõ. Adott egy táblázat aminek pontosan egyforma méretben kellene ismétlõdnie kb. 150-200 oldalon keresztül. A táblázat tartalma utólag kerül be és minden oldalon más. Hogy lehetne a táblázatgenerálást automatizálni?

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

VBA programmal. Én azt szoktam csinálni, hogy van egy Word sablon, és az alapján egy program hozza létre a táblákat Excelbõl vett adatok segítségével. Csak akkor kell nagyon vigyázni, ha összevont cellák vannak, mert a Word és az Excel kicsit másként számolja a cellákat.

Link to comment
Share on other sites

Bederszkd

Hali! Az lenne a kérdésem,hogy Wordba be állítottam egy hátteret,majd be illesztek egy szöveges dokumentumot,de annak a szine kimarad.Mit kell tennem? :hmm:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
arpsoft

Szerintem igen, mivel csak fájlformátumokat tanít meg a szoftvereknek.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
maxab

Sziasztok, kellene egy kis segítség.

Word '97-ben dolgozom, csináltam egy 1000 paragrafusos doksit, amiben soremelések is vannak.

Minden paragrafus Számozással kezdõdik. Azt szeretném automatizálni -- ha lehet --, hogy

minden általam kijelölt szóból csináljon tárgyszót, de az ne az oldalszámra hivatkozzon, hanem

a paragrafus sorszámára. Lehet ilyet?

 

Itt egy példa:

 

<új paragrafus>

123. 01 valami szöveg<soremelés>

<tab>02 valami szöveg<soremelés>

<tab>03 valami szöveg<soremelés>

<tab>04 valami szöveg<soremelés>

<tab>05 valami szöveg<soremelés>

<tab>06 valami szöveg<soremelés>

<tab>07 valami szöveg<soremelés>

<tab>08 valami szöveg<soremelés>

<új paragrafus>

 

A vastag betûsbõl kellene tárgyszót csinálni.

Elõre is kösz a segítséget.

(bocsánat, de véletlenül Új témát nyitottam...)

Link to comment
Share on other sites

Csokar

Szervusztok

Olyan problémám van hogy minden egyes word(2003) megnyitás után az alapértelmezett lap négy sarkában egy –egy marót jelölõ vonal található. Sajnálatos módon nem találtam meg hol, lehet eltávolítani……

Mint az alábbi linken, de sajnos nem jó, mint megoldás…

http://support.microsoft.com/kb/176136/en-us

 

 

Link to comment
Share on other sites

Athos

Lapszegély és telepítésnél lehet felrakni. Ha jól tudom, ha ezt bepipálod, akkor minden dokumentumon rajta lesz. Persze ez csak szerkesztéskor látszik. Legalább is így emlékszem. Nézd meg a telepítőt és távolítsd el ezt az összetevőt.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...