Jump to content
GSForum - Segélyvonal

USB kérdések


Orbit

Recommended Posts

Predator

Hi

 

Házat cseréltem, és amikor be szeretem, volna kapcsolni nem történt semmi.

Kerestem a hiba okát, rájöttem hogyha lehúzom az alaplapról az usb és a ie 1394 csatlakozót amit a házzal együtt van akkor el tudom indítani a gépet.

Ha a gép ki kapcsolt állapotban van és megpróbálom rádugni az alaplapra valamelyik usb akkor magától be, indul .A régi ház usb csatit ha rádugom azzal semmi gond.

A következõ a kérdésem gondolom ezek szabványosak szín szerint, megnéztem a kábeleket, egyeznek a régi ház kábel forrasztásaival ill. színeivel akkor valoszinü hogy az új házon az usb kivezetésével valami zárlat van?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Netkaloz

Nos, megoldódott a Pendriav-problémám.

Elvittem a boltba, onnan elirányítottak a szervízbe.

Ott megnézték, 2 perc múlva mondták, hogy tényleg rossz, cserélik, de ilyen nincs, válasszak a kínálatból és egy kicsit jobbat választva (por-, csepp-, és ütésálló?) 20 perc múlva már robogtam is hazafelé.

 

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Az a por, csepp és ütésálló pendrive nem véletlenül egy Corsair Flash Voyager ;) Nekem is olyan van. Nagyon jó, gyors, megbízható(nak tünõ) kis pen. Csak a kalapja egy kalap sz*r, mert müanyagból van, és egy idõ után már alig fog tartani:-(

Link to comment
Share on other sites

Netkaloz

@Davs

 

Nem, egy A-DATA JOGR.

Kétnaposan még jó a "kalapja", de lehet, hogy valahonnan be kell majd szereznem egy tartalékot, ha ez elengedné magát.

Amúgy a sebessége korrekt.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
csaszifs

Sziasztok!

 

Segítséget kérek.

 

Új gépem van, belsõ USB kártyaolvasóval egy 3,5"-os helyen. XP telepítés után észleltem, hogy a helyi lemezeim (egy vinyón két partíció) H és I betût kaptak, a kártyaolvasók pedig elfoglaták az elsõ betûket (C, D, E, F). Megpróbáltam kicserélni a rendszer partíción a betût, de nem engedte az XP. (Felügyeleti eszközök, lemez kezelés) Telepítettem a Lavasoft Add Awere SE Personalt, de nem hajlandó elindulni sem, HIÁNYOLJA A LEMEZT A MEGHAJTÓBAN. Gondolom a C-ben keresne szegény. Eltávolítottam az USB eszköztárból a kártyaolvasókat a Hardwer biztonságos eltávolítása gombbal, elindítottam a Lavasoft programot és lefutott hiba nélkül. A kártyaolvasók viszont használhatatlanok lettek a gép újraindításáig.

 

Lenne valamilyen megoldás arra, hogy ne kelljen újraindítanom a gépet?

 

Nem szeretném újratelepíteni az XP-t kihúzott kártyaolvasóval, pedig lehet, hogy ez lesz a megoldás.

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Omega32

Ahhoz, hogy a rendszer partíciód C legye, sajnos csak az újratelepítés nyújthat 100%-os megoldást. Vannak módszerek, amikkel újratelepítés nélkül megoldható elvileg, de nem teljesen megbízhatóak :( .

 

Újraindításra: szerintem ne távolísdd el, csak tilsdd le az eszközt, majd engedélyezdd mikor kell (Rendszer tulajdonságok->Eszközelő->keresdd meg az eszközt->jobb klikk rá->tulajdonságok->alul a legördülő listában tilsdd le. Engedélyezés értelemszerűen ugyanez).

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Válaszd le ujratelepítés elõtt! Telepítéskor a windows nemtudja, hyogy az elõzõ életében az eszköz levolt tiltva, csak az eszközt látja és kezdhetsz mindent elõrõl. Esetleg ha biosban van rá lehetõség, hogy letilds, úgy menni fog.

Link to comment
Share on other sites

Omega32

Windows újratelepítéskor nyilván húzdd ki. A letiltás dolgot az újraindítás megelõzésére szántam, oda is van írva!

Link to comment
Share on other sites

Jjudit

Sziasztok!

Sürgõsen segítségre lenne szükségem.

Vettem 1 Pendrive-ot, de a gépem nem ismeri fel, be dugtam egy másik gépbe az felismerte.

Amikor elindítom a gépet akkor felvillan a Pendrive, de utánna semmi.

Szerintetek miért van ez?

Segítsetek!

Link to comment
Share on other sites

Athos

Milyen operációs rendszert használsz?

Link to comment
Share on other sites

Jjudit

Windows XP-t

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

kori

Az XP-nek automatikusan fel kellene ismerni. Lehet, hogy az USB aljzat hibás rosszabb esetben az alaplap ezen funciója. Az eszközkezelõben az USB-s vezérlõk látszanak-e? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az alaplaphoz mellékelt chipkészlet drivert telepítetted?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Omega32

Azt az USB kaput használtad már másra? Úgy értem dugtál már rá más eszközt, ami mûködött? Érdemes lenne más eszközt kipróbálni, hogy azok rendbe mûködnek-e?

Link to comment
Share on other sites

lendoka

SZiasztok

 

Nekem egy Asus SIS745 alaplapú öreg gépem van.

Vettem egy Tv-tunert amihez 2.0 Usb kell.

AZ interneten próbálok keresni de nem találok.

Tidna nekem valaki segíteni?

EGyébként azt se tudom hogy ezt alaplaphoz kell keresni vagy operációs rendszerhez.

UI.:A BIOSban betudtam állítani a másik gépemet(Most vettem) azon megy. De ezen nem lehet BIOSban beállítani.

Valaki segítsen mert megõrülök

KÖszi

Link to comment
Share on other sites

Laali
Nekem egy Asus SIS745 alaplapú öreg gépem van.

Vettem egy Tv-tunert amihez 2.0 Usb kell.

AZ interneten próbálok keresni de nem találok.

 

Ha nem támogatná az alaplap az USB 2.0-át akkor egy PCI-s USB kártyát kell venni hozzá.

 

>>> USB

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Quadröfi

hali!

van egy samsung K5 mp3 lejátszom...

a minap fel akartam tölteni de mikor bedugtam egyszerűen nem ismerte meg a gép pedig már volt benne

1. ki lőttem eszközkezelőből

2. újra bedugtam...kiírta új hardver.....MAJD KIÍRTA HOGY A TELEPÍTÉS KÖZBEN HIBA TÖRTÉNT...

(eszközkezelőben kód:10 re hivatkozik és sárga kiálltójlet tesz ki melllé)

3. dugtam más usb kapuba...semmi

4. más gépbe semmi......

5. frissítettem volna a drivert is de nem talált.....

Mi lehet a baj?????? Én a kábelre gyanakszom...Okozhatja ez????

ha igen ilyen kábelt honnan tudnék beszerezni???? (MTP device azt írja ki rá az eszközkezelőben)

Ja és ugyan erről a kábelről kell tölteni is, meglepő de tölteni tölti és a lejátszó kijelzőjén az USB connected felirat látszik

Link to comment
Share on other sites

Guest

Sziasztok a kérdésem a következõ: egy ismerõsöm azt állította, hogy a vadiúj nyomtatóját és a vadiúj gépét nem tudta összekötni usb kábellel, mert a kábel usb1-es volt. Van-e külömbség az 1 és a 2 kábel között? :(Mert szerintem nincs. Õ állította, hogy ezért nem megy a dolog.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Nemtudja valaki, hol kapható a PCWORLD oldalán is bemutatott USB Sound adapter?

A neten csak nagykereskedõnél találtam.

 

@Szõllõ

 

A kábelek ebbõl a szempontból egyformák. A különbözõ csatlakozók az eszközökkel függnek össze, nem a sebességgel. A sebességet az adott számítógép és operációs rendszer valamint a csatlakoztatott eszköz határozza meg.

Link to comment
Share on other sites

thamas

Szervusztok!

 

Létezik olyan szoftver, ami megvizsgálja a pendrive-ot, hogy kb. meddig bírhatja még az újraírásokat? Viszonylag sok adatot hurcolok pendrive-on, illetve napi rendszerességgel futtatom róla a FirefoxPortable-t, nem szeretném ha az adataim egyszer csak elszállnának! Viszont naponta másolgatni sincs módom a teljes tartalmat. Mi lehet a megoldás?

 

Köszönettel:

Hajas Tamás

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
thamas

Válaszolok magamnak... ;o)

 

Ha minden igaz a www.mypendrive.org oldalon akad használható megoldás.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
svejk
Nemtudja valaki, hol kapható a PCWORLD oldalán is bemutatott USB Sound adapter?

A neten csak nagykereskedõnél találtam.

Én a SZÜV boltjában vettem. 1027. Margit krt. (a Rómer Flóris u-val szemben.)

Link to comment
Share on other sites

Arthuro_Adam

Sziasztok!

 

 

Van egy Seagate, 6 GB, hordozható vinyóm, ami USB-vel kapcsolódik a géphez. Rákötöttem egy ASUS laptopra (XP SP2-es) és simán írtam rá 8 mb/s sebességgel. Azonban, ha az asztali gépre kötöttem (Asus A7N8X-E alaplap, XP SP2-es) akkor 400-800 kb/s volt a maximum, amivel írt. Elõször az egyik alaplapi usb-re rákötött hosszabítóra csatlakoztattam, utána közvetlenül egy alaplapi usb-re, majd végül az egyik pci slotban lévõ usb-re tettem rá, de mindenhol ugyanannyi volt a sebesség. Viszont a hosszabítóra kötött kártyaolvasóba tett SD kártyára minden gond nélkül írtam 8 mb/s sebességgel.

 

 

Mi lehet a gond?

 

 

Elõre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
gabesz1

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:Modemem és a szünetmentes tápom usb-n kapcsolódik a pc-hez,nos a probléma az volna,hogy kb 10 percenként lefagy a gép.Szerintem az usb okozza,mert ha nincs usb csatlakozás,akkor egy árva lefagyás sincsen!Kérdésem,hogyan lehetne kiküszöbölni?Gondolom egy dsl kábel a hálózati kártyára megoldás lenne,de nincs hálózati kártya a gépben és nem is szeretnék,ha nem muszály!

A segítséget és az ötleteket elöre is köszi mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Fenn vannak az alaplapi chipkészlet-driverek?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...