Jump to content
GSForum - Segélyvonal

USB kérdések


Orbit

Recommended Posts

gabesz1

Alaplap drivere fent van, chipkészlet drivere ugyanaz, vagy lehetséges, hogy valamit nem raktam fel szerinted?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A biztonság kedvéért futtasd le a memtest86-ot és árutld el a tápegységed típusát!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

gabesz1

Memtestet 1 hete csináltam,minden ok,a tápegységem 1 napos,és a régivel is volt ugyanilyen problémám.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
mizsi

Sziasztok!

Nem kapcsolódik szorosan a témához, de lenne egy kérdésem: alaplapomon "elfogytak" a PCI slotok. Egy új kártyát kellenne beletennem. Mivel a gépemen anno csak két USB port volt (az is hátul, és alul) kiegészítettem egy PCI-os 2 hátsó + 4 előlapi USB-vezérlővel. Mivel szükségem lenne egy slotra, kérdezem: ha ezt a kártyát lecserélem egy 6-os külső USB HUB-ra, az átviteli sebességben lesz változás?

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Ha egyszerre használod akkor igen. Az 1 USB port max. sebességén osztoznak.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Huhh, nem tudom mit tegyek. Az egerem és a nyomtatóm is USB-s, sűrűn használok pendrive-ot is (ezért kellett az előlapi USB). Ráadásként ugye a scanner, a fényképező és a telefon is USB-n kapcsolódik a géphez. Szerintetek a következő megoldás megfelelő lenne?: az eredeti 2db alaplapi USB egyik portjára kötném az egeret, a másikra a HUB-ot. A HUB-ba csatlakozna a scanner, a nyomtató, a telefon, a fényképező és a pendrive.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Szerintem úgy csoportosítsd, hogy egy lassú mellé egy gyors. pl az egér elég lassú, kis sávszél is elég neki. De a scanner és a nyomtató az sokat eszik, de csak ha épp használod. Szóval 2 hub kell ha 2 portod van.

pl.

HUB1: Egér, pen, scanner

HUB2: nyomtató, tel, fényképező

Ill. úgy soportosítsd, hogy amiket egyszerre használsz az külön USB-n legyen.

 

 

Tüskék sincsenek az alaplapon, amivel még 2 USB-d lehet (előre, a ház elejére pl.)?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
bobogyo

Sziasztok lenne egy problémám.

 

Van egy jó régi gépem, xcess2000 alaplappal, és rádugtam usb csatlakozókat a leírásnak megfelelõ helyekre az alaplapon. Elvileg mindennek mûködnie kellene, gyakorlatilag azonban 3 pendriveból csak 1et ismer fel (WINXP pro), és semmi más usb csatlakozós eszközre nem jó... Szóval elvileg mûködik, mivel 1et felismer használhatóan, de mégsem, mert a többi meg nem csatlakoztatható.

ez most milyen probléma, hardveres, vagy valami driveres? Ha valaki tud segíteni elõre is köszönet.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
knauszi

Sziasztok!

A következõ lenne a kérdésem. Vettem egy külsõ merevlemezt, amely USB-vel csatlakoztatható. Ha ez csatlakozva van, akkor hiába dugom be egy másik portba a pendrive-omat, azt nem ismeri fel a gép. Ha a merevlemezt kihúzom, akkor megint rendben tudom használni a pendrive-ot. Tapasztaltam már hasonlót a szkennerrel is (ha az be van dugva, mást nem tudok csatlakoztatni). De nem minden eszközzel viselkedik így a gép, tehát pl. a kártyaolvasó és a pendrive simán megférnek egymás mellett. Na most ezzel a dologgal együtt lehet élni, de ha van valami megoldás, azt szívesen kipróbálnám.

Köszönöm.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
daro
Sziasztok lenne egy problémám.

 

Van egy jó régi gépem, xcess2000 alaplappal, és rádugtam usb csatlakozókat a leírásnak megfelelõ helyekre az alaplapon. Elvileg mindennek mûködnie kellene, gyakorlatilag azonban 3 pendriveból csak 1et ismer fel (WINXP pro), és semmi más usb csatlakozós eszközre nem jó... Szóval elvileg mûködik, mivel 1et felismer használhatóan, de mégsem, mert a többi meg nem csatlakoztatható.

ez most milyen probléma, hardveres, vagy valami driveres? Ha valaki tud segíteni elõre is köszönet.

 

ötlet: nézd át még egyszer a csatlakozást+az alaplap kézikönyvtét.

Nézd meg az eszközkezelõben, h nem jelez-e hibát

 

Link to comment
Share on other sites

bogyi64
:hmm: Sziasztok! Tudna-e Valaki segíteni? Vettem 1 Trust USB-s vezeték nélküli egeret, minden más megy USB-n, de ezt a fránya egeret nem ismeri fel az XP SP2. Köszike!
Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506

Készítõi honlapról próbáltad már leszedni a meghajtó programját?

Link to comment
Share on other sites

bogyi64

Kerestem már, de xp-hez nincs

Link to comment
Share on other sites

WeghA2

Sziasztok!

Lehet buta :upsz: kérdés, de a külsõ tápos USB HUB mire jó?

Mire tudom használni? :segítség: :béke:

 

Link to comment
Share on other sites

Arkangyal1528464506

@bogyi: mi a pontos neve? Van ráírva alulra valami vagy a doboz? Esetleg teljesen pontos kép?

 

@WeghA2: amirõl te beszélsz, szerintem usb elosztó (rákötsz több kütyüt és egy vezeték megy a géphez). Hogy táp minek kell hozzá, na az fura :). Nincs képed, mert lehet, hogy vakon ítélkezem?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Norbesz16

Sziasztok!

 

Hogyan tudnám a PenDrive-omat jelszóval levédeni, hogy illetéktelenek ne férhessenek a tartalmához, de azon a gépem, amire rádugom (ismerõsé) nem kell, hogy rajta legyen a program, ami a jelszót kére?

 

Elõre is köszi a segítséget!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

piadri

Sziasztok!

Van egy hatalmas problémám egyszerûen nem tudom használni a pendrivemet és az mp3 lejátszómat! Medugom és kiírja hogy telepítsem a kapott cdvel de közben ez xp ezt nem kéne telepíteni meg nem is engedi próbáltam és azt írja ki hogy hiba történt és nem lehetett telemíteni, de közben meg osztálytársam pendrivejét és unokatesóm mp3omját elfogadta!Ezt már abszolút nem értem most egyiket sem tudom használni!!!Segítsetek légyszi!!!!

Adry

Link to comment
Share on other sites

Norbesz16

Egyszern nekem is volt egy ilyen gondom, de nekem azért csinálta, mert bedöglött a pendrive. Másik gép sem ismerte fel. Mek kéne próbálnod, hogy a tiédet berakni egy másik gépbe, és ha az sem kezeli, akkor biztos a pendrive a rossz. Ha új a pendrive, és rossz, akkor garanciálisan kicserélik. Ha nem új, akkor vegyél egy másikat.

 

Üdv:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
sonykor

Van egy 2GB-os Sandisk pendrivom. Két elõtelepített fájl van rajta: kép.

Szeretném végleg törölni õket, de se törléssel, se formázással nem sikerül. Mi lehet ennek az oka?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Dávid Csaba

Létezik olyan kábel, ami az USB-s vevõegységemet lebontja PS/2-es billentyûzet és egér csatlakozóra? A fordítottjáról tudok, de nekem nem az kell. Azért kérdem, mert nem akarok az alaplapi USB kivezetéssel, illetve HUB-bal nyûglõdni, s így felszabadulhatna egy USB port.

Link to comment
Share on other sites

Dávid Csaba

Úgy látom, ez arra való, hogy a PS/2-es billentyűzetet és egeret egy USB portban csatlakoztassa az alaplapra. Nekem a fordítottja kéne: USB csatlakozású vevőegységemet kéne lebontani 2db PS/2-re, hogy ne USB portot foglaljon a vevőegység. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...