Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Dos 6.22


KeLa

Recommended Posts

Adani

Láttam egy All Windows Dupla DVD-t. Azon rajta votl az összes DOS és Windows is. Az NC-t meg le lehet tölteni pár helyrõl, nekem is megvan a 4.0 meg az 5.0 egy eldugott gépen.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Tudtommal, amikről beszélsz, mind illegálisak. Szerinted? :gonosz:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Az All Windows DVD necces, mert van rajta olyan Win is, amit még árulnak, és kereskedelmi forgalomban is van (Pl: 2000 és XP). De szerintem önmagában a régi Windows és DOS verziók nem azok, azok már inkább abandonware-k ( ahogy a régi pc-s és c64-es játékok is, igaz néha előfordul, hogy egy-két játékot levetetnek az egykori kiadók jogutódai, annak ellenére, hogy már ők sem árulják). Nem hiszem, hogy a Microsoft azért aggódna, mert valaki beszerzi a Dos 5.0-t vagy a Windows 1.0-t ugyanis ő már nem árulja, tehát legálisan nem is vehetnéd meg.

 

Vagyis legálisan régi DOS és windows verziókat nem lehet megszerezni. Az NC-t sem hiszem, de ha jól emlékszem az NC ingyenes volt (vagy ha ő nem is, akkor az orosz klónja a VC az biztosan).

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az összes MS oprendszer változat jogdíjas, az NC szintén. A link egyébként nem setup hanem step-up, azaz upgrade. Szükséges hozzá egy meglévő DOS rendszer is!

 

A régi rendszereket az MS-től esetleg ki lehet könyörögni, jó pénzért. 8)

Link to comment
Share on other sites

Laali

Letölthetõk a különbözõ indító floppik. Ezek a DOS-t tartalmazzák, ha nem is a teljes telepítõkészletben lévõ összes programmal együtt. A rendszer errõl is átvihetõ. Az autoexec.bat és config.sys fájlt pedig át kell szerkeszteni. Persze ez éppen úgy szabálytalan, mintha a teljes DOS lenne.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Anno az NC helyett használtunk mi Dos Navigatort meg Volkov commandert is. Utóbbi tutira ingyenes, a DN-re nem emlékszem. A tömörítõ progik dos-os verziói is ingyenesek pl: zip, arj, rar.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ne terjesszünk téves információkat!

Az ARJ és a ZIP is fizetõs! Még a DOS-os változat is. (Mellesleg a DN is az)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Attól, hogy valamelyik program régi vagy nem kapni, attól még fizetős!!! :S

Úgyhogy a Microsoft operációs rendszerei, a Windowsok, a Norton Commanderek az ARJ, a ZIP és szerintem a RAR is fizetős. Bár mintha a ZIP-ből lett volna nagyon régen ingyenes verzió, de ebben nem vagyok biztos teljesen. Tehát sem az All-In-One Windows DVD-k sem az NC-k nem legálisak, ha ingyen használod őket és nincs licenced hozzájuk.

Link to comment
Share on other sites

Botond

Ezek a licencek milyen árban lehetnek és hol lehet egyáltalán beszerezni õkt? Meg ha egyszer nem lehet beszerezni legálisan a programokat, akkor mér várják el ezt az emberektõl? Tiszta butaság.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Régi progikért már sehogy. Igen, ezek valóban nem legálisak, de nem is illegálisak, ezeket hívják kb. szürke programoknak. Nincs pontosan meghatározva a jogállásuk. A másik név az adandonware, senki nem árulja őket pénzért, tehát legálisan nem lehet licenszet venni hozzájuk (pár kivétellel), de nem minősítették freeware progivá sem (de itt is van pár kivétel). Mellesleg a DN ha jól tudom shareware volt, az meg ugye nem illegális, pont arra való, hogy kipróbáld, és ha tetszik megveszed. Aztán vagy korlátozzott funkciós, vagy nem. Pl: a Total Commanderben semmi nincs letiltva, egyedül induláskor dob fel egy ablakot, hogy shareware és regelni kéne, de ha megnyomod a 3 gomb közül valamelyiket gond nélkül használhatod. Ha neked ez nem gond, elvileg használhatod, ha meg zavar megveszed, és nincs többé ilyen gond.

 

Az Abandonware más. A kutya sem foglakozik már velük, ezért licensz beszerezni hozzá nem lehet. Elvileg illegális, de mivel nem törődik vele senki, nem lesz belőle gondod. Nem hiszem, hogy pl: a Microsoft azért perelne be, mert van egy illegális Windows 1.0-d vagy egy Dos 5.0-d, amit már nem is árulnak. A 6.22 más, az még a boltokban van, kb. 4-5000 ft-ért megveheted.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Egy ismerősöm régi pc-kből csinált zenegépeket Win98-cal. Több mint tíz gépe volt kint kocsmákba, mikor valaki feljelentette. A büntetőeljárás során a Win98-akkal nem foglalkoztak, csa a zenei jogdíj volt a tét. Egy gépen viszont XP volt, arra haraptak.

Link to comment
Share on other sites

Adani

És őt vették elő? Az ilyen gépeket, oda kell adni üresen, aztán már a kocsmáros dolga mit is tesz rá. Onnantól ő felel az ott lévő zenék jogtisztaságáért. Nem tudom hogy van ez, de sok kocsmában van ilyen zenegép, ami csurig van zenével, sőt láttam olyat is, ami a klippeket is nyomta a zenéhez. Nem tudom erre milyen jogdíj vonatkozik, de pl. volt olyan, ahol sok amatőr zene is volt benne, akik amúgy is szabadon terjesztik a zenéjüket. Egyik haverom is csinált már saját albumot, és őt is megkeresték már pár kocsmában, amit látogat, hogy berakhatják-e a zenéjét a gépbe? És volt, ahol be is tették.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós
Az Abandonware más. A kutya sem foglakozik már velük, ezért licensz beszerezni hozzá nem lehet. Elvileg illegális, de mivel nem törődik vele semki, nem lesz belőle gondod. Nem hiszem, hogy pl: a Microsoft azért perelne be, mert van egy illegális Windows 1.0-d vagy egy Dos 5.0-d, amit már nem is árulnak. A 6.22 más, az még a boltokban van, kb. 4-5000 ft-ért megveheted.

Na várjunk csak! Azt, hogy egy programot szabaddá tesznek-e vagy sem, a cég dönti el. Tudtommal hiába nincs támogatás pl. a Win95-höz, akkor sem fogod megtalálni a free programok között. Csak egyszerűen lejárt. Ennyi. De ez már tényleg off!

Link to comment
Share on other sites

Adani

Igen, de nem is ezt mondtam. Nem lesz free, de szerinted mennyire fogja érdekelni az MS, ha megtudja, hogy te jogtalanul használsz egy Windows 95-öt?

Link to comment
Share on other sites

payskin

A vita teljesen meddő. Mondom a lényeget: Windows 95-öt vagy bármilyen régi, ma nem beszerezhető programot használni megfelelő licenc nélkül illegális, ezért a Segélyvonal fórumon nem tárgyaljuk meg ezek beszerezhetőségét, és nem is teszünk fel erre vonatkozóan kérdéseket. Sem DOS, sem Win95, sem abandonware-es régi játékot.

 

Itt a vége, fuss el véle.

Link to comment
Share on other sites

Botond

Én értem mire gondolsz. Akkor úgy kérdezem hogyan lehet LEGÁLISAN bezserezni iolyan operációs rendszert amit már nem nagyon lehet hakni?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mit is szeretnél egész pontosan kérdezni? --> SZERKESZT gomb!

Link to comment
Share on other sites

Babó22

A válasz nagyon egyszerû. A DOS 6.22-t szeretné legálisan beszerezni.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Azt ráadásul még pár éve be is lehetett szerezni, szerintem most is be lehet.

Link to comment
Share on other sites

Botond

Az MS-DOS-ban hogy tudom elérni a hálózatot?

Link to comment
Share on other sites

Bata László

1.: Volt egy külün megvásárolható Microsoft csomag, evvel a Windows 3.11 for Workgroups hálózathoz lehetett csatlakozni.

 

2.: Akkoriban a Novell (Lantastic stb.) volt "a hálózat", ezek kliensprogramjai segítségével volt elérhetõ a szerver, illetve a másik munkaállomás.

 

Emellett volt még egy lehetõség: soros vagy párhuzamos kábelen keresztül a másik gép winchesterét saját meghajtóként lehetett használni. Lassú és bosszantó módszer - a másik gép addig nem csinál semmi hasznosat, lévén egyfeladatos rendszer a DOS. A programok nevére már nem emlékszem, de benne volt a DOS-ban.

 

Link to comment
Share on other sites

Adani

Volt ilyen, de nem volt az igazi. Akkoriban a Norton Commander Serial link opcióját használtuk, azzal ment, de nem sokszor másoltunk soros kábelen, csak ha sok adatot kellett ( akkor viszont egész este ment a gép). Volt mikor 30-40 megát inkább flopin vittünk át, mert úgy gyorsabb volt ( hát ja, a soros kábel elméletileg is csak 115200 bps-t tud, de akkoriban még nem igazán ment ennyivel, inkább fele vagy negyede). Sõt 2 db. flopit cserélgettünk folyamatosan. Késõbb meg rájöttünk, hogy egyszerûbb kikapni a winyót és úgy átmásolni. Aztán meg jött a hálókártyák kora és a BNC kábel. Aztán meg a jelenkor. UTP és 100 megabit.

Link to comment
Share on other sites

Botond

Végülis én VMware programot használok és a megosztott mappák elérése miatt kellene.

Link to comment
Share on other sites

tomykav

Ha van a DOS alatt cd meghajtó, akkor készíts az átmásolandó file-okról cd image-et, és húzd be a vmware-nek, mint cd-t. Ezután már át tudod másolni a dolgokat a DOS-os rendszerbe. Igaz, ettõl nem lesz hálózati elérésed, de a célnak megfelel a módszer.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Ez sem rossz ötlet, ráadásul a Nero-val lehet is virtuális cd meghajtóra írni, egy image fájlba

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...