Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Vélemények a 2005. novemberi számról


payskin

Recommended Posts

Adani

Szerintem az nembaj, foglalkozni kell velük, mert egyre többen jönnek rá, hogy a digitális fényképezõ mennyivel kényelmesebb a filmes társánál. És mostmár nem is vészesen drága, a számítástechnikához sem kell feltétlen érteni, ahhoz, hogy használni tudd, szóval kell vele foglalkozni.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Félreértesz: Én nem ellene vagyok, csak :upsz: nem érdekel. Nekem nem ad használható információt. Amit írtam, azt a magam nevében, mint vélemény írtam. ;)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Én viszont csatlakoznék hozzád! Tényleg túl sok a Digit gépekkel foglalokzó cikk. PL.: az elõzõ számban is volt szó a Nikon P'/P2-es gépeirõl. És most is írtok róla. Persze szép és jó, hogy a WI-FI-n mennek az adatok, de megértettük elsõre is. És ha nem HP gépekkel, akkor Canon gépekkel "van tele".

Link to comment
Share on other sites

titusz1
:hmm: Van benne valami.
Link to comment
Share on other sites

szabzso

Szóval a 12 progit csak az elõfizetõk kapják meg, és havonta ha jól értem.

 

Az a panda amit az elõfizetõk kapnak meg, az havi kódos lesz, vagy pedig 1 évig mûködik hozzányúlás nélkül?, mert ha nem kell havonta dörgölni meg hasonló, akkor máris fizetek elõ ... :D

 

Ezek fényében már más képet fest a gigantikus elõfizetõi akció! :fal:

 

:istenvagy:

 

És végre nem HP melléklet volt!

Link to comment
Share on other sites

BáGyu
A kulcszó: HASZNOS!

 

 

Mire is gondolok: Hihetetlen hasznos, és rengeteg, MINDENKI SZÁMÁRA könnyen kezelhetõ, és érthetõ információkat tartalmazott a merevlemezes Címlapsztoriba írt cikk. A betörés a nappaliba szintén nagyon átfogó lett! (Végre! Mennyit beszéltünk errõl igaz Balázs? Hogy kellenek az ilyen részletekbe is menõ írások!) Ezek mind olyan cikkek, amik NEM célcsoportot céloznak meg.

 

MiniDisc

Szívembõl szóltál!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Neo

Vélemény (6-49 oldal) és értékelés.

 

Szerkesztõi jegyzet rész: A Samsung gyárlátogatásról, - amennyiben publikus - néhány képet bemutathatnátok itt!

 

Postafiók rész: Mi alapján választjátok ki az idézett "leveleket" ? Egyretöbb "Segélyvonalas" fórumtársam tesz szert hírnévre. :)

 

Friss rész: A cikkekhez - adott esetben - honlap elérhetõséget is megadhatnátok!

 

30 éves a Microsoft rész: Röviden: :oké: Nagyon szép összeállítás. ... a maláj árusok az utcán ... :D - hihetetlen.

 

Elõfizetési akció: :kösz: Nagyon vonzó ajánlat.

 

Betörés a nappaliba rész: Szerintem is abszolút nagyon átfogó, betartva a tanácsaitokat megcsinálom, eddig mindig lemezt készítettem, de most a "kábeles" megoldást kipróbálom.

 

Leleplezzük a kisboltokat! rész:

 

Amíg nem fizettél, csak addig vagy "kiemelt" ügyfél... késõbb már TE vagy AZ a "problémás ügyfél" ;)

 

Ha megoldható, akkor a tesztben szereplõ üzletek garancia és egyéb problémák kezelését is teszteljétek le (inkognitótesztben). Enélkül mit sem ér a vásárlás! (Talán) sokunkat érdekelne a pozitív és a negatív példák aránya, és úgy vélem ezen a téren kevés jót tudnátok elmondani.

 

...eddig jutottam...

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Én ma reggel olvastam a Noteszgépek és a Desktop gépek összehasonlításának keretes írását. (Sajna nem ugrik be a cikk címe :upsz: ) Há bizony eléggé sajnálom, hogy a nagyobb gyártók mint pl az IBM, SONY így álltak hozzá a dologhoz. Pedsze így is nagyon jó a cikk. Csak egy kicsit a HP desktoppcjén lepõdtem meg. Azért a configért én egy fillért sem fizetnék. Nem hogy annyit, amennyit a HP kér érte. Vicc. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Neo

"Tesztbehívási viszontagságok" a címe.

Link to comment
Share on other sites

szabzso

Azért a HP-ért én sem fizetnék egy vasat sem, még az sem lett volna túlzás, ha 2 cm-es piros betûvel átlósan oda lett volna írva hogy TILOS MEGVENNI!

 

Ami viszont örvendetes, hogy a notebook-ok már lassan abban az árkategóriában lesznek, hogy már csak az lesz a döntõ szempont, hogy hordozni akarja-e az ember a számítógépét, vagy sem. És ahogy olvasgatom sokfelé, a minõségük is egyre jobb! Csak így tovább, egyre több laptopot!!!

 

Az adatmentés/archiválás témaköréhez még annyit szeretnék hozzáfûzni, hogy az újságban sajnos nagyon ritkán említik meg a külsõ usb/firewire-s házakat, amibe csak egy vinyót kell rakni és máris lehet a legfontosabb adatok másodpéldányát tárolni rajta, vagy éppen ha helyszûkében van valaki ideiglenesen adattárolásra, ill. oprendszer újratelepítés elõtt szintén adattárolásra is lehet hasznosítani.

 

Ha meg is említik, akkor is általában a drágább gyári megoldásokat. Én már régóta használok egyet és nagyon jó szolgálatott tett eddig. Ha valaki akar venni egy új, nagyobb vinyót, akkor a régit szerintem nem érdemes eladni, hanem inkább be kell ruházni egy ilyen külsõ meghajtóba! Tudom, hogy ezek a nem teljes gyári megoldások nem alkalmasak arra, hogy mondjuk errõl fusson a rendszerünk, de adattárolásra, archiválásra, biztonsági másolat céljára tökéletes és gyors is, az áruk meg nem vészes. Talán egyszer egy ilyen külsõ házakat bemutató teszt/írás jól jönne a lapban.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

NA! Már pénteken megjött! De mivel most jöttem a koleszba, a 3 és fél órás vonatútra tartogattam! Nagyon király! Tényleg. Tök jók az Excel és a Total Commander trükkök!!! Jó a leírás az új videókarikról is, és a hardver meg a szovtver rovatban is jó dolgokat teszteltetek. Az inkongnitó teszt is remek, jót röhögtem az irodai alkalmazáshoz ajánlott SLI alaplapon :) . Azért ilyenkor megnézném az eladó fejét ha a "hülyébõl" hirtelen átváltoztak vérbeli profivá, és nem csak annyit mondtok, hogy jó a játékokhoz, hanem durván kielemzitek, megfûszerezve egy kis BEnchmark méréseredményekkel.

Link to comment
Share on other sites

majabos

Nekem is nagyon tetszik a novemberi szám, bár általában is meg vagyok elégedve az újsággal. Informatika tanár lennék, ha nem született volna egy kislányom júliusban, így most engem ez a magazin fog "szinten tartani". Ezért is terveztem, hogy újra elõfizetek rá. Akkor most tisztázzuk. Ha nekem elvileg csak januárban jár le az elõfizetésem, akkor is hosszabbíthatok az akció keretében, ez világos. A kérdésem, hogy a hosszabbításnak mi a módja? Kitöltöm a középen található megrendelõ kartont, és kész? Akkor is mûködik a dolog, ha tavaly nem a kiadónál, hanem a Hírlapelõfizetési részlegnél történt az elõfizetés? (Szüleim karácsonyi ajándéka volt, de az elsõ szám a februári volt, amit megkaptam.)

 

A másik kérdésem: Az elõzõ hónapban a C# Expressbe bevezetõ cikk utolsó mondata a következõ volt:

"A jövõ hónapban áttérünk a webes fejlesztésre."

Erre én már alig vártam a következõ számot, viszont most nem találom a várt cikket/témát. Mi történt? Vagy csak rossz helyen keresem? :weep:

 

Köszönettel: Mariann

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Ma én is megvettem, és a legpozitívabb résznek az RMA szolgáltatás megjelenését tartom, mert nem sokan ismerik még, pedig nagyon korrekt megoldás. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Keves Mariann!

 

Hívd fel a terjesztést, és beszéld meg velük az elõfizetés folytatását. A C# cikket nem folytatjuk a lapban, mert a sorozat megjelenése óta a tetszési index legalján van iszonyú kevés ponttal. Sajnálom. Valószínûleg a weboldalon találunk neki helyet!

Link to comment
Share on other sites

majabos

Nagyon szépen köszönöm, majd ha lesz idõm, felhívom õket. Közben már rájöttem, hogy a mediashop oldalon is lehet elõfizetni. Most már csak azt kell tõlük megkérdeznem, hogy valahol kell-e jeleznem, hogy hosszabbítás, vagy a rendszer automatikusan jelzi ezt valahol...

Link to comment
Share on other sites

majabos
(Spányik Balázs @ 2005. november 13., 20:36 - vasárnap)

 

A C# cikket nem folytatjuk a lapban, mert a sorozat megjelenése óta a tetszési index legalján van iszonyú kevés ponttal. Sajnálom. Valószínûleg a weboldalon találunk neki helyet!

 

 

Még azt szeretném megkérdezni, hogy ha sikerül neki helyet találni a weblapon, akkor merrefelé keressem? Azt hittem, hogy csak azok a cikkek vannak fent a honlapon, amik az újságban is. Ezzel azt hiszem el is árultam magam, hogy inkább az újságot olvasom, a honlapot nem sokszor nézem, csak ha letölteni akarok... Bocsánat. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

payskin

Ott lesz, a cikkek között.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...