Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szünetmentes táp


Reyorkin

Recommended Posts

Reyorkin

@HariSeldon

 

Mivel eddig húztam a dolgot, mint Udvaros Dorottya, :D Láttam tegnap, hogy kigyulladt az akksi-csere led. Így már nyugodt szívvel foghatok neki a cserének, nem?

 

 

Mellesleg hol lehet ilyen akksikat kapni, és kb was kostet?

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A gyártónál nézted már? Keress hivatalos forgalmazók után.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Nos következõ lenne a helyzet, én is tervezem egy UPS beszerzését, olyan 20 000 és 25 000 Ft közöttire gondoltam. Az egyik fontos kritérium, hogy lehetõleg USB-n keresztül lehessen managelni.

A Tápom egy DTK PTP-4007P Passiv PFC 400W

Két márkára gondoltam az egyik az MGE a másik pedig az APC.

1.MGE Protection Center 420

2.APC Back-UPS 500VA

 

A kérdések. Az APC hez az van írva hogy zavarszûrõ is van rajta ez pontosan mit jelent? AZ MGE-n viszont több csatlakozó van, szóval egyértelmûen az e a jobb? A 400W-os tápomat kb meddig bírja ellátni? Illetve, ilyen árban tudtok e jobbat?

Valamint az MGE-n van e USB?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Inkább az APC-t ajánlanám. A zavarszûrõ a feszültségtöskéket egyenlíti ki a kimenetein. Az még nem jelent sokat, ha az MGE-n több csatlakozó van, ugyanis osztozkodnak. Az APC az biztos, hogy USB-s.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Az MGE, hááát.... :upsz:

Egyértelmûen APC.

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

APC BACK UPS-ES BE325-GR 325VA Bruttó 18740Ft

APC BACK-UPS BF350-GR 350VA Bruttó: 22490Ft

APC BACK-UPS BF500-GR 500VABruttó 22842 Ft

APC BACK-UPS BK-350EI 350VA bruttó 20516 Ft

APC BACK-UPS BK-500EI 500VA Bruttó 25164 Ft

APC BACK-UPS BK-650EI 650VA Bruttó:27490 Ft

 

Bocs hogy ennyit kerestem ki, de ennyi ami számításba jöhet. Természetesen ez mind APC, viszont van köztük a "dagi" elpsztóra hasonlító fekvõ, me a csini "minitorony" tipus. Szerintetek ezek közzül melyik a Best buy?

PL a legolcsóbb fekvõ ami 18740 FT megfelelne az én 400 W-os tápomnak, vagy a legolcsóbb álló 20516, úgy láttam -remélem nem néztem el- ,hogy mindegyik USB szerencsére.

 

Az akku ápolást mennyi idõnként kell végrehajtani? Gondolom ezek NIMH akksik, tehát elsõhasználat elõtt felkell teljesen tölteni, aztán lemeríteni? Ha bedugom a konektorba, a gépet pedig az UPS-be ilyenkor ugyebár miközben megy a gép feltöltõdik az UPS, ha feltöltõdött, akkor az áram továbbra is "túl tölti" az akksit, vagy pedig megkerüli azt és egyensen a gépbe megy, az UPS pedig csak akkor lép müködésbe ha áramszünet van?

 

Teljesítményfelvétel

Az alábbi listában az összes elérhetõ modell látható. A modellek mellett mutatott aktuális becsült futásidõ a következõ teljesítményfelvételen alapul 200W. Ha az igényeinknek megfelelõ teljesítményfelvételt állítjuk be, a listából kiszûrjük azokat a modelleket, amelyek a követelményeknek nem felelnek meg.

 

Ha az Apc oldalán ITT a 400W-ot választom ki, mindegyik általam kiválasztott modell kiesik? Tehát akkor most megy a 400 W-os tápommal ezen UPS-ek valamelyike vagy sem?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Nem a tápod mérete számít, hanem a felvett teljesítménye. Van az oldalukon UPS választó, azt használd szvsz.

Az aksit bõven elég 1-2 havonta teljesen lemeríteni, majd hagyni, hogy feltöltõdjön. A back-ek általában csak tisztán hálózati, vagy akku feszültséget tudnak adni, de ezt mindegyik leírásában el tudod olvasni.

Nem kell fel/le tölteni az elején, mert kalibrálva árulják. De kérdezz rá, ha nem így lenne, akkor kell egy üresen maxra töltés, majd egy teljes lemrítés úgy, hogy már fut a kommunikációs soft.

Link to comment
Share on other sites

Greene

@GS: Igen, de ezt láthatod te is. Én pl. megnéztem a 650VA-sat amit a 400W-ra ajánlott az oldal, és ugyanaz mint amit te is belinkeltél ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Ezeket a kritériumokat válaszottam ki: kép 1

Ezeket javasolta: kép 2

 

Shia-ko az én DTK 400W-os tápomnak csak a névleges teljesítménye 400 W-t nem ? Tehát 400 W-ot vesz fel a hálózatból, de kb ennek a felét adja le igaz?

 

Bár nyomtatóm van, ezért nem jelöltem be:

Nyomtató típusok

A nyomtatók áramfelvétele nagy, ezért, gazdaságossági szempontok miatt nem javasoljuk, hogy a nyomtatót a szünetmentes tápra csatlakoztassuk. Sok asztali PC-hez készült UPS rendelkezik olyan kiegészítõ dugaszolóaljzattal, amely túlfeszültségvédelmet nyújt, de áramkiesés esetén nem része a szünetmentes tápegység áramkörének. Ez a megoldás fõleg ott hasznos, ahol lézernyomtatókat üzemeltetnek. Mivel tehát a lézernyomtatót olyan dugaszolóaljzatba csatlakoztatjuk, amely nem használja az UPS akkumulátort, így az UPS teljesítmény, illetve a futásidõ számításakor a lézernyomtatót figyelmen kívül lehet hagyni. Amennyiben a tintasugaras nyomtatót a szünetmentes tápegység biztonsági rendszerébe csatlakoztatjuk, az UPS futásideje áramkiesés idején lecsökken.

A back-ek általában csak tisztán hálózati, vagy akku feszültséget tudnak adni, de ezt mindegyik leírásában el tudod olvasni.

Akku feszültésget értelem szerûen csak akkor ad amikor nincs áram igaz ? Amikor pedig hálózati feszültésget ad, akkor az Akksija töltödik folyamatosan vagy nem?

@GS: Igen, de ezt láthatod te is. Én pl. megnéztem a 650VA-sat amit a 400W-ra ajánlott az oldal, és ugyanaz mint amit te is belinkeltél  ;)

Akkor a 650 VA-s a nyerõ szerintem.

 

képen látható a 650-es hátulja. Ebbõl egy dugasz arra való, hogy a hálózatból érkezõ áramot fogadja, egy a szimplán túlfeszültség védõ, és 3 pedig az UPS, tehát mindössze 3 eszközt tudok róla védeni UPS-el? Mondjuk úgyis jó ,mert a monitore meg a gép elfér. A földelés megléte lét kérdés a túlfeszültség védelem szempontjából?

Link to comment
Share on other sites

Greene

Ma már minden elektronikai cuccban van földelés ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Ja, de az én konektoromban még nincs, vagy legalábbis nem vagyok benne biztos :) Legalábbis abban, amire a gép megy.

 

Még egy kérdés, idõvel megéri cserélni az akksit, vagy újat érdemes venni?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Mi a különbség a cserélés és az új vétele között? (nekem mindkettõ ugyanazt jelenti...) Egyébként 2-3 évente érdemes. Használattól függõen.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Sorban:

Az, hogy hány wattos a tápod, azt jelenti (elviekben), hogy az összes ágon egyszerre, maximum mekkora teljesítményt képes leadni, erre jön rá a veszteség, és annyit vesz föl a hálózatból. Ebbõl DTKnál nem fogsz tudni egyszerre 400Wot kiszívni, de egy mai gép ritkán eszik 200Wot akár összesen, inkább ennek eloszlása a lényeges tápválasztáskor.

Ezek általában úgy mûködnek, hogy van a hálózati áramra egy alsó/felsõ határ, és ha ezt átlépi a fesz., akkor aksira kapcsol, majd van egy másik alsó/felsõ határ (ami az elõbbinél szûkebb,) amikor visszaáll hálózatira.

A nyomtatót valóban nem célszrû rárakni, hisz ezek nem arra vannak kitálálva, hogy nyomtass közben. Gép, monitor, modem.

Az igazat megvallva, én az ajánlatokból a középsõ SMARTot választanám, bár én nem vennék újonnan BACKet, mert használ 600-as SMART már 8-10ezerért kapható, és legrosszabb esetben kell 10-15ezret még rákölteni, általában csak aksicsere kell, ami amúgy is 2-3 évente esedékes. A SMART már tud feszkiegészítést, tiszta sinus-os jelet ad, stb. Viszont a használtan, olcsón kaphatóak, soros porton kommunikálnak, bár másra úgysem használja manapság az ember azt az egyet.

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

@ ProFiler : rosszul írtam bocs. Szóval azt akartam kérdezni, hogy megéri e csak magában az akksit cserélni, vagy pedig új UPS-t kell-e venni?

 

@ Shia-ko én is szeretném minél olcsóbban megúszni a dolgot, de használt dolgokat sosem szoktam vásárolni. Szóval szerinted EZ a jóválasztás?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Szerintem megéri külön az akksi is. A BackUPS CS-500-hoz 40 Euroért vettem.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A UPS nem szokott elöregedni, kb. 10 év után is egy felújjítással újabb annyi évet elmegy.

Ezt a Back-et akkor venném meg, ha lehet bele nagyobb aksit rakni, mert hosszú távon kevés lehet, amit tud.

Én is azért vettem használtan, merrt messze az a Best Buy, bár én ragaszkodtam a sinus jelhez, és ahhoz Smart kell.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Pontosan. Én is olyat vennék mint Gabi. Elviszem egy mûszerészhez, amit kell kicserél benne (pl. kondik), és olyan lesz mint az új. ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed
A UPS nem szokott elöregedni, kb. 10 év után is egy felújjítással újabb annyi évet elmegy.

Ezt a Back-et akkor venném meg, ha lehet bele nagyobb aksit rakni, mert hosszú távon kevés lehet, amit tud.

Én is azért vettem használtan, merrt messze az a Best Buy, bár én ragaszkodtam a sinus jelhez, és ahhoz Smart kell.

Tehát a Back UPS 650 ezek szerint nem tudja a sinus jelet, a

SMART viszont igen. Miért fontos hogy tudja a SMART és miért nem tudja a nagyobbik testvére?Persze a fõlényeg, hogyha elhozom a SMArtot, elfogja e biztosan bírni a gépet látni árammal. Illetve a SMART-ban is ugyanúgy lehet akksit cserélni mint a nagyobbik tesójában?

 

Illetve lehet elosztót beiktatni ha az UPS-n nincs elegendõ túlfesz elleni csati?

Van rajta 3 olyan (mármintha a nagyot nézzük) amin UPS van és egy amin túl áram defense.

 

Na most a következõ eszközeim vannak (jelenleg a túl áram védelemrõl egy TRUST túlfeszvédõs elosztó gondoskodik )

1. PC (neki mindenképpen UPS dugasz kell)

2. TFT Monitor (neki mindenképpen UPS dugasz kell)

3. Scanner

4.Printer

5.USB HUB

6.ADSL Modem

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Mivel nem tudom elérni az oldalakat, így általánosságban:

A SMART a "nagyobbik" testvér. Az tud többet. Nézd meg az APC ajánlatát. Az elektronikában van különbség, így az aksicsere probléma nélkül eszközölhetõ, a 3. ajánlatban pl. szerelés nélkül.

Nálam is elosztó van. Az a alényeg, hogy ne akarjál többet lehúni róla, mint amennyit adni tud. Ezért jó a UPS selector, mert csak olyat ajánl, ami neked megfelel.

PC, monitor, modem UPSbe, a túláramvédõbe pedig a többi.

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Cikkszám: SUA750I

Ár: 55.900 Ft + ÁFA

 

Ez a legkisebb SMART ami a centernél kapható, hát ez viszont elég dárga :(

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Szerintem meg felesleges. Annyit semmiképpen nem ér meg. Arról nem is beszélve, hogy kétlem, hogy kihasználnád.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Hát igen, az biztos, hogy 60 000 az már sok érte. Egy cégnek más, de egy magánfelhasználónak...

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
használt 600-as SMART már 8-10ezerért kapható, és legrosszabb esetben kell 10-15ezret még rákölteni, általában csak aksicsere kell, ami amúgy is 2-3 évente esedékes.

best-buy :hááát:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Inkább ne.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...