Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Az elmúlt 15 év legnépszerűbb játékai


Silent Psycho

Recommended Posts

zsoltchelsea

Nekem nagy játékom a nagyon kevéssé ismert (legalább is) történelmi akciójáték: Knights of The Temple. Bár egy kicsit a grafika, meg kamerakezelés nem tökéletes, de meg lehet szokni, néhány bug (mellészúr, mégis meghalnak stb.) bár ilyenekkel máshol is találkozunk.

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

1.: GTA Vice City (de ide sorolhatnám az egész sorozatot. A feelingje utánozhatatlan)

2.: Diablo II (Az RPG-k között mintaértékű, kis gépigényű, még NT4-en is elfut, fantasztikus sokrétűség, egyszerűen megunhatatlan)

3.: Quake3 (példaértékű a játék, és az engine is)

4.: Hitman 2 Silent Assassin (Kítűnő játszhatóság, sokféle küldetés, kis gépigény, az első részhez képest látványos javulás)

5.: Age Of Empires II (Nagyon hangulatos játék)

6.: NFS Porsche Unleashed (A mai napig a legjobb darab az NFS sorozatból, ami utána van, az gyenge arcade...)

 

Egyébként nem nagyon játszom, csak azzal amit szeretek :)

 

Hát Greene... Teljesen ugyanaz az izlésünk :hukk:, egyet kivéve: 12 éves vagyok, úgyhogy többet nem is ismerek :D De amit felsoroltál, azok a kedvenceim, főleg a Diablo II! :oké: Ja és mindegyik meg is van!

Link to comment
Share on other sites

Atyafi

Chessmaster

Fritz

Rallye Trophy

Pac-Man

Link to comment
Share on other sites

pindrus

Sok kedvenc játékom van, de talán a Hogs Of War egy malacos stratégiai játék amit sokszor végig játszottam. Pedig FPS rajongó vagyok, nem szeretem a stratégiát. Kár hogy az XP-én az istennek nem tudom elindítani, pedig trükköztem vele eleget. Valaki ismeri talán ezt a játékot közületek, és ha igen hogy tetszet?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Bár nem 15 évvel ezelõtti, hanem 23, de nekem nagyon tetszett a HT-1080Z-n játszott Galaxy Invasion.

És éppen most töltöttem le és játszottam vele egy emulátoron. Állat.

Link to comment
Share on other sites

Xenophón

(Fontossági sorrendben) :!:

 

Doom :démonikacaj:, Half-life, Heroes 3, Vietcong, Doom 3, AoE III, Quake 3, NFS Hot Pursuit 2 , Hitman 2

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Tök jó, most akartam megnézni, de az oldal nem található. :mérges:

Bocsi, csak időközben az ATW valamiért törölte a tárhelyemet. :S:( De tessék: >> innét letöltheted << :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pentium XE

Köszi! :)

 

Ez nagyon cool! majdnem hanyatt estem a röhögéstől!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Akos1994

szerintem a need for speed mindig is sikeres volt . azt hiszem a most wanted a tizedik :!:

Link to comment
Share on other sites

riddick

Kilenc... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
L@ceeka

A legalapabb a Prince of persia.Fõleg az legeslegelsõ!!!Na az csaszi volt :)

Aztán ott van még a Sim City... Nem igazán láttam ezt sem senkitõl, pedig a 4 szerintem még most is a legjobb polgármester-szimulátor. Nem láttam a Tycoon szót sem(lehet gyorsanb futottam át :hááát: )de csak hogy kettõt említsek;Pizza Tycoon(ez nagyon ott volt;mehettél gengszterkedni :lol: ), Transport Tycoon Deluxe(ez még most is a legteteje az transzportolós játékoknak.Semmi más nem jött be annyira. Se Locomotion, se a Transport Giants).

Kaland játékból;The Legend of Kyrandia? Mint mond nektek?Akkori leggyönyörûbb játék volt!!!Olyan grafikája volt,h csak pislogtam ki a 7éves szememen :D És persze ami kihagyhatatlan a Police Quest sorozat!!! Na az állat volt :D és halkan megjegyzem ide még a Simon the sorcrer-t is.

Aztán amelyik mûfaj mostanra ki is halt az a "túpléjeres" verekedõs-->Mortal Kombat :démonikacaj:

Vagy Killer Instict, igaz ez már snes, de emléxem,hogy mennyi lóvét hagytunk ott annak idején, amikor divatja volt a snes kölcsönzõ vagy bérlõ vagy mi.

Viszont ha az elmúlt 15 év játékát kellene megszavazni az nem lehetne más mint a Diablo 2! Saját vélemény.

 

ui:Ja; és a Cat az iszonyú állat játék volt :lol: Ha valaki még emléxik mellette a Digger volt még ász :D

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Tetszenek még emlékezni az F22 Retaliator-ra? És az Imperium Galactica? Raptor? C64-en ment az ACE, és az Armalyte.

A Prince of Persia volt az elsõ komoly játékom egy 286-os gépen színes! CGA monitorral.

Link to comment
Share on other sites

L@ceeka

Igen-igen ->Raptor az az a felülnézetes és mentél és löttél mindent ami mozgott,meg ami a földön volt? :hááát:

Meg ami még etalon volt számomra anno:Golden Axe :D Tisztára mint a Diabló csak "oldskúlba" :lol:

Emléxem még a Duke Nukemmel annak idején a szakközépben duplaszámteken toltuk azók voltak a szép idõk :upsz:

És ha a golden axe volt a diabló elõdje akkor a Street Rod meg a Street Legal-é :)vagy a mostani NFS-eké.

C64-rõl pedig:Maniac Mansion ;) meg a Taxi :D és amivel szintén agyon gyötörtük a Joysticket az a Pit Stop 2 volt ... :D

Link to comment
Share on other sites

Adani

Pitstop2 az nagyon nagy volt. meg a Summer Games, amiben ide-oda kellett rángatni a joyt.

Link to comment
Share on other sites

L@ceeka

Vagy akár vehetjük minden játék alapját a ping-pong-ot :lol: c64re volt utána "upgrade" valami falbontós okosság, de a neve nem jut eszembe most :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Votl a brick game, amit már mindenki ismer, alulról kell a labdát egy ütõvel visszaütni és bontani a falat. C64-en is sok ilyen game volt. Az oldalt falbontós meg Krakout volt, szerettük azt is, órákig eljátszottunk vele, de végig nem sikerült tolni. csak évekkel késõbb c64 emulátorral, amiben volt quicksave meg quickload.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
tanko_sz

Én előszőr csak a Nintendo-s játékokkal játszottam. Ott a Mario volt a sláger, a többiek csak epizódszereplők. Emlékszem mindig át kellett ugrani a sárkányt (vagy leköpni :lol: ), hogy megmentsem a királykisasszonyt. De persze mindig kiderült, hogy nem ő az igazi....

 

Aztán volt egy Sega Mega Drive nevű konzolom, nem tudom ismeri-e valaki. Na ott is voltak gyöngyszemek: NBA 93 (!). Jó volt! Szépséghiba: mindössze 2v2 be. De a szomszéd gyerekkel lezúztunk minden CPU-t.

 

A szomszédnak volt egy P1-es PC-je. Mindig Age of Empires ment rajta. Ez szerettette meg velem a PC-t. Később a Starcraft meggyőzött. Átállok.

 

Aztán jött a Pc-s korszak: Ott a Heroes 3 volt a Játék. Meg a Fifa 2000 is sok játékot megért. A góljaim 95%-át óllóból szereztem (ennyit a realitásról). Huh amikor előszőr hallottam a Cossacks: European Wars-ról, akkor nem is akartam elhinni, hogy ez a játék létezik (főleg P1-re). Korszakalkotó volt.

 

Mikor 3 éve megkaptam a P4-es (akkoriban csúcsminőségű) gépemet, akkor persze jöttek az új, csili-vili játékok. De valahogy ezek egyszerűen nem fognak meg. Régebben a játékok sokkal értékesebbek voltak. Ezt nem azért mondom, mert olyan idős vagyok és minden újat kritizálok, de szerintem a mai játékok csak feldíszitett régiek. Egyébként most leszek 17.

 

U.i: Tud valaki BÁRMILYEN teljesen nagy újitást a játékpiacon az utóbbi 2 évben??? ;)

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Az MMORPG például szerintem kifejezett nagy újítás és mindenképpen korszakalkotó. Egyet próbáltam eddig, a Star Wars Galaxies-t, mert abból volt két hét próba. Õrület! :D A WoW-ot pedig akkor sem merném elkezdeni, ha megengedhetném magamnak, mert amilyen fantasy- és warcraft-õrült vagyok, úgy járnék mint az ominózus South Park részben. :lol:

 

A grafikai és fizikai motorok fejlesztése pedig szerintem látszólag valóban csak ráncfelvarrásnak tûnhetnek, de mind FPS, mind RTS terén sokkal taktikázhatóbbá és valósághûbbé teszik a játékokat.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Csakis a Tomb Raider sorozat jöhet szóba ezért a címért. :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Egyikkel sem játszottam ezért nem vitatom. Az ilyen "mászkálós" ugye? Valahogy nem fognak meg ezek. Egyedül a Prince of Persia elsõ részét nyomtam végig ilyenbõl. Na az piszkosul bejött.

Link to comment
Share on other sites

Sebi

Igen. Mászkálós, lövöldözõs, feladatmegoldós. :)

Link to comment
Share on other sites

Digital Silence

Én még manapság is elüldögélek a Transport Tycoon Deluxe elõtt. :)

A munkából hazajövet néha elég 10-15perc Kyodai, és tök nyugi van belül(fejen belül). :D

Link to comment
Share on other sites

Greene

Na akkor sorrendben (PC-re):

 

- Streed Rod (minden idők legnagyobb autós játéka)

- Prince of Persia (az eredeti, utánozhatatlan)

- Dune (Mert a fűszer egyenlő az élettel)

- Quake 1, és 3 Arena (minden FPS-ek istene)

- GTA Sorozat (azt hiszem nem kell magyaráznom)

- Need for Speed Porsche Unleashed (mai napig a legjobb NFS, fantasztikus fizikával, és élménnyel)

- Diablo II (a legelső)

- Medal of Honor Allied Assault

- Age Of Empires 2 (az egyik legjobb realtime stratégia)

 

Az elmúlt évekből nem tudok olyan játékot mondani ami annyira megfogott volna, mint ezek a régebbiek. :(

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Az eredeti Prince az tényleg nagyon jó volt, jó, hogy említetted. Ilyen régebbiek közül nem tudom ismeri-e valaki a TIM-et? Én nagyon szerettem. Ilyen építgetõs-féle volt. Megvolt adva minden pályán, hogy mi a feladat és hogy milyen eszközökbõl dolgozhatunk. Például ki kellett pukkasztani az összes lufit, és ehhez kaptunk pár ollót, ventillátor meg áramgenerátort. Nagyon élveztem.

A Lost Vikings-szel is sokat játszottam, ott is kellet néha elég rendesen gondolkodni, hogy hogyan jussak tovább.

Diablo 1. Fogalmam sincs, hogy hányszor játszottam végig, de talán közelít a végtelenhez! :D

Fallout 1 és 2. Kifejezetten jó idõtöltés. Nagyon sok fele lehet fejlõdni, változatos játékmenet. Klassz.

 

Utóbbi évekbõl:

A Battlefield Vietnam számomra hatalmas élményt nyújtott. A zenék egyszerûen fantasztikusak, hihetetlenül megdobják a játékot. Helikopterezésben már egész profi lettem. Egy két pályán olyen jó suhannyi a kanyonokban, vagy átröppenni a hidak alatt! :)

A másik, az abszolút kedvencem: Warcraft 3. Teljesen magával ragadott. Nem tudom miért, de imádom. Végigjátszottam minden küldetést már vagy kétszer, LAN-ban éjszakákat átjászottunk szobatársammal. Imádom. Mondjuk a Blizzard játékai eléggé ütõsek szoktak lenni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...