Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Gimp 2.x


Gigah3rtz

Recommended Posts

Laali
Sziasztok

 

Telepítettem a Gimp-et, és mûködik is rendesen, viszont azt írja ki hogy a súgófájlok nincsennek telepítve. Hogyan lehet ezt telepíteni, és honnan lehet letölteni?

Nem az eredeti súgófájlok, és az elõzõ verzióhoz, de magyarul:

Letölthetõen

On Line

Én régebben erre cseréltem a súgót.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Van személyekrõl készült fotókból tablóképet csinálni. Már a körbevágásnál elakadtam. Ha valaki tud segítsen! Szóval egy elipszis mentén körbevágnám a képet és a kiesõ részt szeretném átlátszóvá tenni, mert egy háttérre szeretném felhelyezni. Az is jó lenne, ha a körbevágás mentén elmosódott lenne a kép. Ezt PhotoFiltre-vel olyan könnyû megcsinálni, de az sajnos nem tud rétegeket kezelni. :(

 

Köszi!

 

--- Szerkesztve ---

Közben sikerült megoldanom, de ha van valakinek ötlete szívesen fogadom, mert én szerintem túl kacifántosan csináltam. :hááát:

Edited by Athos
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tesztax

Elakartam menteni egy WMF fájlt de mentéskor hibát írt ki.

Link to comment
Share on other sites

google
Közben sikerült megoldanom, de ha van valakinek ötlete szívesen fogadom, mert én szerintem túl kacifántosan csináltam. :hááát:

Röviden írva így csinálnám:

 

Ellipszis kijelöléssel kijelölöm (beállítva a körvonalak elmosása, pixelre megadva), ezután az alsó réteget kitörölném, és betenném alá az újat.

Link to comment
Share on other sites

tesztax

google, te se tudod mi lehet a baj?

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@
Elakartam menteni egy WMF fájlt de mentéskor hibát írt ki.

A GIMP nem ismeri a WMF formátumot. Ha a Kiterjesztés szerint opció van beállítva a fájltípusoknál, akkor a wmf fájlba történõ mentésnél "Ismeretlen fájltípus" hibaüzenetet kapsz.

Erre gondolsz?

Link to comment
Share on other sites

google

@ tesztax: én csak webes formátumokat használok, de úgy tûnik, hogy nem ismeri a wmf-et.

Link to comment
Share on other sites

tesztax

Pedig megnyitja. :?:

Link to comment
Share on other sites

google

Az írás és olvasás ettõl még két különbözõ dolog. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Laali

Gimp telepítése közben át akarja nevezni a Panda Antivirus Titanium hasonló nevû fájlját (talán libxml2.dll) a szöveg szerint, hogy ne okozzon problémát... Mit kell ilyenkor tenni ? Ha megengedem akkor a Pandában lesz hiba, ha nem akkor a Gimpben ? Nem engedtem, egyelõre mûködõnek néz ki mindkettõ !

Link to comment
Share on other sites

tike

Ha jól értettem az angol telepítõt, a Gimpnek legalább 1024*768 monitorfelbontás kell (?). Dolgozik valaki 800*600-zal? Milyen? Érdemes?

 

Köszi,

Tike

Link to comment
Share on other sites

Laali

Mûködik úgy is, csak a menük kezelését nehezíti.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Gonoltam, hamár ennyien használják és ennyi jót írnak róla...kipróbálom! De elõtte, kell telepíteni ezt a GTK környzetet vagy mit? S ez mire jó? Utána, pedig magát a programot?

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@

Azért kell elõször a GTK-t feltelepíteni, mert a GIMP-et eredetileg a Linux-os GTK környezetre írták.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Köszi szépen! És utána mehet rá a program! ;) Windowsnak nem lesz baja tõle? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@

Nálam nem lett.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Remélem nálam sem lesz!Köszi a segítséget! ;)

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR
Ebbõl a képbõl szeretném kivágni a VGA ventilátórt és elmenteni külön képen. Nem csak egy kör alakot akarok kivágni, hanem pontosan a lapátok íveit követve. Hiába próbálgattam nem jött össze. Tudnátok segíteni?
Link to comment
Share on other sites

@Berecz Dénes@

Állítsd nagyobbra a nagyítást, és válaszd ki az eszköztárban a harmadik elemet, a kézzel körülhatárolt területek kivágását.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Ok, és hogyan mentem el a körbejelölt részt úgy, hogy a vászon alakja is megegyezzen a körbevágott résszel, tehát ne négyzet alakú legyen? A lényeg végülis az lenne, hogy forgó ventilátórt kellene imitálni. Ráilleszteném az eredeti képre kicsit elforgatott irányból és egy animációval valamilyen idõközönként felvillantanám. Powerpoint bemutatóba kellene beillesztenem ezt a forgóventis VGA-t . Remélem meg lehet valahogy csinálni. Köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ruzsa Dániel

Csak spontán ide írom: Van ugye ez a dj-s dolog amit Baludadával csinálok közösen. Nos van egy jó pár számunk már és kiírnánk cd-re és borító kéne hozzá. Lenne esetleg valaki aki megcsinálná nekünk. Az elképzelés: A háttér front/back valami discohoz kötõdõ kép és rajta valami ütõsen kinézõ betûkkel: Dj.Danee vs. Dj. Balage feat. Enikõ Aki esetleg megtenné az keressen meg PÜ-ben, hogy a hátsó borítóra a tracklistát odaadjam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
zsoltchelsea

Ha van két, teljesen különbözõ rétegem, beszúrom az egyiket a rétegként összefésülöm õket, de mindig a felsõ (beszúrt) kép marad meg, a másik eltûnik. Miért van ez?

 

Link to comment
Share on other sites

Atys

Kicsit pontosabban írd meg légyszi, hogy mit hova szúrsz be, mert ez így érthetetlen. (legalábbis nekem)

Link to comment
Share on other sites

zsoltchelsea

Hi! van egy sima kék hátterem, meg egy másik fájl, ami van egy szöveg (fehér, alap háttér). A kékre akarom rárakni a betût (direkt így akarom, ez csak példa). Jó, megnyitom rétegként a betûs fájlt, összefésülöm õket, és a betûket látom+alap, fehér háttér. Mit csináljak?

Link to comment
Share on other sites

Lyrics Pebble

Valamikor instaláltam a Gimp -et, de késöbb levettem, most megint kellene ezért

letöltöttem GTK +2.8.6 környzetet és a hozzá tartozó Gimp 2.3.7 .

A GTK felinstaláltam, a Gimpet kicsomagoltam, de egyetlen indítható fájl nincs benne amivel instalálni lehetni.

Mit kéne tennem, sajna elfelejtettem, hogy régen hogyan csináltam.

XP SP2 van.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...