Jump to content
GSForum - Segélyvonal

GTA: San Andreas


Adani

Recommended Posts

Adani

Akkor ezekszerint kacsa volt, egy jó hír az MX-eseknek.

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Nekem a Vice City grafikájával nem volt semmi bajom, nekem még talán tetszett is. De a San Andreas-é valahogy még jobb lett. Nagyobb a belátható terület, jobbak a kocsik modellezése, stb.

Link to comment
Share on other sites

Machado

Én nagyságrendekkel jobbat vártam. :S Vice City grafikáját kicsit tuningolták, nagyobb a map és új a sztori, ennyi az egész és úgy felfújták... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Adani

Azért rengeteg újdonság is belekerült. Bicikli, kosár, új játékmódok új mellkküldik. Már a Viceban is az tetszett, hogy nem lehet megunni, és, hogy sok mellékküldi van benne, és eszméletlen szabadság a játékon belül. Annyi mindent lehet csinálni még a küldiken kívül is, sõt én még a 100%-ra kijátszás után is sokáig toltam.

Link to comment
Share on other sites

Guest

Sziasztok!

 

Játszik valaki már a San Andreassal? Lenne ezzel kapcsolatban a kérdésem. Sajnos úgy néz ki, hogy az lett, amire nem mertem gondolni: rendkivül szaglik a játékból , hogy konzolos átírat. :( Ez elsősorban az irányításra értem.: például karakter nem tud "meghátrálni", mert ha megnyomom a hátrafelét (s) akkor megfordul és elindul velem szembe.

 

A Vice Cityben nem így volt, ott, ha megnyomtam a hátrafelét, akkor "meghátrált". Az írányítást egy-az egybe úgy vették át, minta joystick-al nyomulnék. :( Mert például ha irányba akarom állítami a karaktert, akkor az egérrel csak a kameranézetet tudom változtatni, és a billentyűzettel kell írányba álítani, ez a Vice Cityben nem így volt, mert az egér mozgatásával állt irányba a karakter.

 

A másik problémám, az, hogy hova lett a célkereszt?

 

Szóval ez az amitől féltem, nagyon konzolos módszerel dolgozik az irányítás, és a célzás, mert ugye a joysticknál nincs célkereszt... És akkor a kérdés: nem tudjátok be lehet-e ezt valahol álítani, hogy "Vice City stílusú" írányítás legyen és célzásnál legyen célkerszt?

 

Link to comment
Share on other sites

Adani

A célkereszt hiánya nekem is feltünt, de a többi az nem ill. pár dolog igen, de hozzá lehet szokni. Maga a játék pedig tetszik, a grafikája nagyon jó, pár óra játékon már túlvagyok bolyongtam a városban, próbáltam felfedezni mi hol van.

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Hát én is beszereztem, de nagyon nem megy jól a gépemen! :( Hihetetlen, hogy 256 mega RAM már ennyire nem elég... :Sír:

 

Maga a játék jó lenne, de fél óránál többet nincs türelmem játszani, mert eszeveszettül szaggat. :S:(

Link to comment
Share on other sites

Machado

Az én konfigom jól fut, igaz 1 Gb Ramom van :D . Az irányítás detto True Crime és tényleg jobb volt a VC-ben. Amúgy valaki nem tudja, hogy saját zenét lehet beállítani?

Link to comment
Share on other sites

Adani

Lehet saját zenét bepakolni, ha jól tudom hasonlóan mint a VC-ben, egy mappába másolni, és a proginak megadni. A Beállításoknál van egy ilyen opció ott kell szétnézni.

 

 

Nálam is prímán fut 1024x768-ban 32 biten.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Szerintem nagyon jó a játék és sok kis apró változtatás finomítás van a vc-hez képest (gondolok it a lámpákra stb...). Szerintem a grafikája is jó. Az én gépemen nagyon jól fut (1,2Ghz AMD Duron 1380Mhz-en húzva; 1 gb ram és egy shapphire radeon 9600xt 256megás ami az alaplap miatt 4xes agp-n megy)

Ja és a grafika az 1024X768X32 a részletesség high az antialiasing az1-es nem szaggat be folyamatosan tartja a 20FPS-t

A látóhatárt maxra vettem.

 

Most találtam meg a célkeresztet nyomjátok le a jobb gombot és tartsátok úgy. S ott figyel. Nemértem mért kellett ezt így csinálni.

Link to comment
Share on other sites

Machado

Tök elején vagyok és ez a motoros küldetés meg low-riderözés már kifogott rajtam. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Guest

Áááá köszönöm Gereby! :istenvagy::istenvagy: Megnézem!

 

Egyébként télleg nagyon sajnálom, hogy a Vice City-ben jól bevált írányítási módszer itt elrontották. Úgy néz ki mintha nem törődtek volna a vezérlés PC-re való átírásával, és a konzolos-joystickos irányítást ültették át PC-re. Ez az ára, ha előbb a konzolos, majd utána a PC-s verziót adják ki. :(

 

Remélem adnak ki "Klasszikus ViceCity szerű irányítási mód és célzás" patcht. :D

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Van valakinek gamepadja? Szerintem érdemes volna kipróbálni azzal csak nekem nincs. Ha valakinek van az kipróbálná? És megosztaná velünk tapasztalatait?

 

Ti találtatok benne csúnya hibákat meg ilyeneket? Szerintem az esti égbolt nem a legjobb ha csillagos idő van akkor nálam a színátmenet nem mindig tökéletes néha van benne egy-két csík. Ha meg felhős akkor katasztrófa egykét füst szerű szürke pamacs van az égen.

 

Ami nagyon jó szerintem a tűz meg a lámpa ahogy világít meg ahogy ki lehet ütni. Nomeg ha gyorsan nekimész egy közlekedési lámpának és darabokra esik. A fényviszonyok meg az árnyékok is jók. Előbb meg lelőttek ahogy lebukott arcal: felsőkamera valami undorító villódzó flaszterszín majd elő jött a windows hogy szabájtalan művelet... Ez azért eléggé gáz nem?

Link to comment
Share on other sites

Guest

Na, ezek a csíkok nálam is előjönnek.

 

Ezenkívül (és még az irányitást leszámítva, ami nagyon nem szipatikus, hogy elrontották) más kivetnivalom egyenlőre nincs. Szép a grafika, sokminden újdonság is van, például találtam egy játéktermet, ahol egy játékgépen lóversenyjátékot lehetett megtenni, és kapásból nyertem. :D

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Ha állva hagyod CJ-t és kezébe adod a fényképezőgépet belelóg a lábába. A fényképezőgéppel készített képeket megtalálod a mentések mellett a dokumentumokban.

Link to comment
Share on other sites

Adani

Hol van kb. a játékterem?

Link to comment
Share on other sites

Machado

Elméletileg lehet rablást szervezni csak nem tudom, hogy hogy kell, mert volt ilyen küldetés

Link to comment
Share on other sites

Adani

Sőt betörni is lehet, elvileg, de szerintem majd csak a játék előrehaladtával.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Szépen óvatosan az ati controll centerben áligtava egy két dolgot föltudtam húzni maxra a garfikát meg az antialiasingot. A Gépemen (1,2Ghz AMD Duron 1380Mhz-en húzva; 1 gb ram és egy shapphire radeon 9600xt 256megás ami az alaplap miatt 4xes agp-n megy) általában 20-25 FPS-t meg ritkán szaggat be egy kicsit olyan 10-9 FPS-re.

Milyen lesz ha meg lesz az athalon 64-em...

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Athlon XP 2400+, 768 MB DDR RAM, MSI GeForce 6600GT. A játékban mindent maxra húzva (AA is), 1280*1024-ben, akadásmentesen megy, FPS-t még nem mértem, de ami késik, nem múlik. ;)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nálam már másodjára van az, hogy szabálytalan mûveletet hajtott végre, ezért leállt... blabla. Eléggé idegesít nálatok van ilyen? Miért van ez?

Link to comment
Share on other sites

Adani

Nálam eddig nem jelentkezett a szabálytalan mûvelet hiba, ment mint a parancsolat.

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Akkor most lenne két kérdésem is. Az egyik a GTA Vice City a másik pedig a Sanandreassal kapcsolatban. Mind a kettõ kérdésnek egy a célja: megtudni, mekkora a max felbontás a játékokban. Tehát mivel nekem TFT-m van, és 1280x1024 a natív felbontása ezért célszerû lenne, megtudnom, hogy bírja e ezt a felbontást(GF4 MX 420-al illetve 440 ha jól tudom csak 640x480-ban ment). A Vice city esetében is fontos a kérdés, és a San Andreas esetében is.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Sikerült vele játszanom az elmúlt három nap éjszaka, és elég sokáig eljutottam -- már kint vagyok a városból. Döbbenetes mi mindent bele raktak, mennyire összetett.

 

Az irányítással én sem vagyok kibékülve, de engem nem CJ-t irányítva van bajom, hanem a vezetésnél: nincs olyan kameraállás, ahonnan jól be lehetne látni az utat, ha meg az egérrel feljebb tolod a nézõszöget, szépen visszacsúszik. Tipikusan 3 kéz kéne hozzá. Egyébként mindhárom részt megelõzte a konzolos változat, csak az elõzõ kettõben választani lehetett, hogy kétféle irányítási mód közül, ebben meg ránk erõltették ezt, hát... meg kellett szokni.

 

Nekem nagyon tetszik az új célzási rendszer és a verekedési mód is, tetszik, hogy ennyiféle dologban lehet fejlõdni. A karakter döbbenetes változáson megy keresztül: az elején egy cingár kis nigga volt, most meg már egy kigyúrt, rószaszín hajú kemény gengszter. Nem ám szarral gurigázunk! ;) Szinte kezd a játék átmenni RPG-be, ami akár egy jövõbeni GTA MMORPG beharangozó elsõ jelei lehetnek.

 

Minden küldetést meg tudtam eddig csinálni cheat nélkül, bár volt olyan, aminek fél tucatszor kellett nekifutni (például a motoros üldözést én is nagyon utáltam). Nagy segítséget jelent az UZI és a golyóálló mellény a lakás mögötti híd környékén, nézzetek körül! Ezek nélkül elég gázos a dolog, mert ha lelõnek, elveszik minden fegyveredet, ami nem jó móka, pláne ha már begyûjtöttél mindenféle jó pofa dolgot. Van benne néhány!

 

Azt is megmondom, mi nem tetszik, és ezt nem bírtam már a Vice Cityben is: valahogy nincs kézben az egész játékmenet. A GTA 3 egyszerre volt lineáris és szabad abban a tekintetben, hogy sacc/kb úgy csináltad meg a küldetéseket, ahogy akartad, és ha végeztél mindennel, akkor megnyílt az út elõtted a további városrészek felé. De ha valamit nem csináltál meg a régi városrészben, akkor visszajöhettél, és megcsinálhattad késõbb, a továbbjutással ezt nem buktad el.

 

Most az van, hogy van X a köbön számú küldetés (szerintem simán duplája a VICE CITY-nek) és rengeteg más lehetõség is. De bele tudsz sétálni úgy egy küldetésbe, hogy utána megszûnnek a korábbi lehetõségeid. Hogy ne áruljak el túl sokat, csak annyit mondok, nem saját akaratából kerül ki CJ a mostani városból, és bár vissza tudok jönni vele, már elestem néhány jópofa mellékküldetéstõl, amik eddig megvoltak (például: területfoglalósdi -- legállatabb, pláne ha már elég jó a respekted!). Szóval ilyen nem volt a GTA3-ban.

 

A VC-ben az volt a bajom, hogy a fõküldetések nem utaltak a mellékküldetésekre -- egyszer csak vége lett a játéknak, és egyetlen házat nem vásároltam, és egy csomó jó pofa dolgot nem próbáltam ki. Na, ezt itt most kiküszöbölték, hiszen egy csomó küldetés nem a fõ cselekményszálról szól, hanem inkább érdekességekre hívja fel a figyelmet, amivel késõbb jól el lehet szórakozni. Egy ideig.

---

Ja, és Joe szeretettel gondol ránk San Franciscóból. Kicsit elõttem jár, egyik nap küldött egy rakás fényképet. Ezek õrültek: lemodellezték Friscót. Ez nem kicsit fílinges számunkra, akik voltunk már ott. ;)

 

Ha valaki elakad, még most szóljon, amíg emlékszem rá, mit kell csinálni! :-) Már szenilis vagyok, holnaputánra elfelejtem. ;)

Link to comment
Share on other sites

Gereby
Ha valaki elakad, még most szóljon, amíg emlékszem rá, mit kell csinálni! :-) Már szenilis vagyok, holnaputánra elfelejtem.

Annál a küldinél amikor bemutatja hogy hogyan lehet tuningolni aztán meg elvisz egy versenyre, ott a hidraulikával nem igazán boldogulok pl: azt a jobbra fölfelé meg jobbralefelé nyilat hogyan kell megcsinálni? A többi nagyjából megy csak az időzítést nem értem igazán...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...