Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hogyan tanuljam meg a HTML nyelvet?


Gigah3rtz

Recommended Posts

Gigah3rtz

Köszi hogy megnyugtattál! Mondjuk kb sejtem miért nem tartalmazhatná [talán ha külföldi nézi a weboldalt és nála nem jeleníthetök meg az ékezetes betűk) :D

Link to comment
Share on other sites

eremit

@Gigah3rtz

 

A neten a html fájlok soha ne tartalmazzanak ékezetes betűket!

Priby arra gondolhatott, hogy azok a file-nevek ( pl. képek ), amikre a html oldal hivatkozik, amik a weblapba vannak illesztve, csak angol betűket tartalmazzanak. Szóköz sem megengedett a file-névben. Kisbetű vagy nagybetű nem mindegy! Oder? IPB kép

Link to comment
Share on other sites

Gigah3rtz

Értem! Köszönöm a tanácsokat!

Link to comment
Share on other sites

tzoli

eremit jól mondja...

Link to comment
Share on other sites

Gigah3rtz

Hali! Megcsináltam a második weboldalam! csak egy a gondom TC-n feltöltöttem mindent a régi fájlokat pedig letöröltem!De valamiért még mindig a régi weboldalt adja be(kivétel a hátteret) És egy két képet nem töltött fel! Idővel ez jó lesz vagy valamit csinálni kell még :huh:

Amúgy:>>>wEbOlDaLaM!

+Le is töltöttem FTP-röl az index.html-t de a rendes fájlt szedtem le(új weboldalam)

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Frissíts rá az oldaladra. F5.

Link to comment
Share on other sites

Gigah3rtz

Király mostmár nem is adja be a weboldalam !Beadja azt az oldalt amikor nem létezik a weboldalt! :mérges:

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Biztos hiányzik az index fájlod a szerverről... Nem?

Link to comment
Share on other sites

Gigah3rtz

ok! Köszi jó! Nem tudtam hogy az index fájlnak nem szabad nagy betűvel kezdődnie :D

Nem értem! A gépemen még megy az a négy kép ami már feltöltve nem jelenik meg!A három menü kép és a linkeknél a banner kép!

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Minden legyen kisbetű, ékezet és szóköz nélküli. A könyvtárak is!

Link to comment
Share on other sites

Gigah3rtz

@mindenki

Mostmár jó Kérlej nézzétek meg a weboldalam ! ;)

Adaninak tetszeni fog ;):P:)

Link to comment
Share on other sites

Charizard

Lenne egy ajánlatom: Állítsd be az UW oldalán a pop-up reklámot, és nem lesz az a csúnya bannercsík fent. Ezenkívűl, ha http://gigahertz.uw.hu/index.html módon hivatkozol az oldaladra, akkor még az se lesz! ;)

Link to comment
Share on other sites

Gigah3rtz

Köszi! :D;)

Link to comment
Share on other sites

benkovics

@Gigah3rtz!

Gratula! Sokat fejlődtél két nap alatt!!!

Link to comment
Share on other sites

Gigah3rtz

Köszi benkovics! ;) Mivel elég favágó modszerrel csináltam ezért ma megcsinálom hogy az egész weboldal ugyanígy nézzen ki ,csak egy nagy keretnélküli táblázat legyen! Így minden felbontáson szép lesz ;)

NAh! Készen van a weboldalam !De tudom hogy ugyan olyan DE!Mostmár a háttér nem megrajzolt,hanem TÁBLÁZATOS!Így mostmár minden felbontáson élvezhető :D:lol:

Link to comment
Share on other sites

google

Na, csak így tovább! És csak bátran az új ötletekkel! ;)

Link to comment
Share on other sites

Gigah3rtz

Köszi! :) Mundjuk elég sok idömet elveszi a szerkesztés...lehet valami olyan programmal kellene csinálni ami kiemeli a kódokat..Mondjuk nem sok időt takarítanék meg :P:)

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Kód szinten szerkesztesz? Dicséretes, de minek? Tudod: WYSIWYG, aztán kód szinten lehet finomítani...

Link to comment
Share on other sites

Gigah3rtz
:huh: Mert nekem így jobb! :) Amugy köszi a dícséretet!De valahogy így jobban megtudom csinálni!Olyan jo amikor eltervezed..és az is lesz belöle amit beírtál!
Link to comment
Share on other sites

apacs

Így van. ;)

Link to comment
Share on other sites

priby

Használd csak a kódot. Én olyan ritkán használtam a grafikus felületet, hogy csak na. Csak tényleg ha vminek kerestem a kódját...

Link to comment
Share on other sites

eremit

Ez az! Én ugyan épp csak konyítok a témához, de én is Notepadet használok. Kinézem a kódot a netről, beillesztem, az index.html-t ráhúzom az egyik böngészőre, azután keresem a hibát! IPB kép

(Tipikus programozós tevékenység.)

Link to comment
Share on other sites

Gigah3rtz

Én megtanulom a kódot, megprogramozom a jegyzettömben, majd minden egyes lépés után elmentem,és megnézem hogy milyen lett ;):)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
WonderCsabo

Én is így csinálom :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...