Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hogyan tanuljunk programozni?


Kovács Dávid ( Davs )

Recommended Posts

ocsi

Én ajánlom neked a könyvesboltokat.. elösször esetleg vegyél egy könyvet, ami algoritmusmegoldással foglalkozik, mert azt is kell tudni, és esetleg egy pascal könyvet.. nem tudok címet mondani, mert én C párti vagyok... 8):lol: DE könyvbõl jól lehet tanulni

Link to comment
Share on other sites

Benoc

OK. Akkor szaladok a könyvesboltba :D . Zárva van :(

kösz a tippet.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Igen, azonban míg kinyit a könyvesbolt, innen nagyon sok alap dolgot megtanulhatsz. Talán kezdd a 3.1 fejezettel. Az eljárásokat, függvényeket egyelõre ne vedd figyelembe!

Sok sikert!

Link to comment
Share on other sites

Benoc

kösz! Úgy látom, mégis ez az oldal a legjobb.

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Szereztem 2 könyvet, de még csak kölcsönbe. Az eggyik: Programozzunk turbo pascal nyelven!(1996 Benkõ Tiborné, Benkõ lászló, Tóth Bertalan, Varga balázs) a másik: Dusza Árpád: turbo pascal 6.0 az alapoktól(1994) Az lenne a kérdésem, hogy az elsõ, a mit írtam ( Programozzunk turbo pascal nyelven! ) (látt az anyukám az 1-ik könyves boltban)jó könyv-e 1 kezdõnek? Ja és lenne 1 másik kérdésem: mi a külömbség a turbo pascal verziók között? sok külömbség van a 6.0, és a7.0között?

 

különbség!!

Link to comment
Share on other sites

Babó22

Én nem tudom hogy melyik könyv a jó :( Mert a könyvesboltot bezárták, és helyette egy bútorbolt mûködik, de azért olvass bele, hogy meg tudod-e érteni. Szerintem a két turbopascal között nincs nagy különbség, esetleg több néhány új menü, de a nyelve nem vátozik. De majd arpsoft mester megmondja :D

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nagyon sok különbség nincsen a kettõ között.

Szerintem kezdjed a régebbi kiadással.

Link to comment
Share on other sites

Benoc
Nagyon sok különbség nincsen a kettõ között.

Szerintem kezdjed a régebbi kiadással.

Oké. Közben szereztem még 1 könyvet, tehát valamelyik csak jó lesz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Garono

Én JAVA-t kezdenék el tanulni. El is kezdtem a "HelloWolrd" alkalmazásokkal meg effélékkel, de tovább kéne lépni. Valaki tud magyar-német tutorialt?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
zsoltchelsea

Tisztelt Balázs! Julie C. Meloni A PHP, a MySQL és az Apache használata nagyon jó könyv a problémára. Csak és kizárlólag ezzel foglalkozik. Bár a könyv 2003-as, és a CD-melléklete sem a legújabb (igaz, hogy cirka 600 oldal körül van) elég érthetõ a nyelve (nekem nem, mert hülye vagyok, alap nélkül nagyon nehéz, nekem meg, úgye nincs). Semmilyen alap nem kell, kizárólag gyenge HTML, és gyenge SQL tudás. A kiadó honlapja (remélem még létezik): www.panem.hu Az is igaz, hogy azt írják, hogy az alapokat tanítja meg, de szerintem a többi már nem lehet akkora gond.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Mostanában jelenik meg az új kiadás, Julie néni tavaly december óta írja újra (angolul).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 8 months later...
oadam

Sziasztok!

 

Előre elnézést kérek, de nem találtam az én problémámhoz megfelelőbb topicot. Az lenne a problémám, hogy tanultam már programozást (abból is sokféle nyelven), de az alapok sajna hiányoznak, ezért szeretném 0-ról kezdeni újra, mivel ahova járok suliba ott csak a nyelvet tanítják meg, az alapokat nem :( , így érdekelne kezdésképpen egy könyv! A D.Knuth-féle könyvet szeretném olvasni A számítógép programozás művészete, de sajnos nem tudom beszerezni (még próbálkozok antikváriumokból) és ha akadna olyan ember, akinek megvan ez a könyv , de már megtanult belőle mindent, és nem használja én szívesen megvenném tőle tanulás céljából!!! Akinek tényleg van vagy ismerősének és nem használja kérem vegye fel a kapcsolatot velem! Olvastam egy másik könyvről Thomas H. Cormen - Algoritmusok könyvéről és véleményt szeretnék kérni róla, hogy érdemes megvenni?, hasonló szintű, mint a Knuth-féle könyv? Köszönöm! Remélem tudtok segíteni!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
skybot

Nos elkezdtem a C++-t, de év közbe sok dolog jött közbe, infó érettségi, KRESZ stb. Kicsit ellustult az agyam. Nos most könyvutalványon vettem egy Visual C#-al foglakozó könyvet. A 24 óra sorozatból. Elsősorban arra kellene a programozás, hogy gyorsan tudjak dolgozni, és meg tudja oldani az érettségi feladatokat. Ugyanis ott nincs sok idő. Melyiket ajánljátok? Mert mindkettő nagyon bejön, csak nem tudom, melyik lesz hasznosabb.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

C# és érettségi hogyan jön össze? Érettségin nem Turbo Pascal van? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Turbo Pascal vagy C++, ha jól emlékszem. De én középszinten mentem, elég volt egy emelt szintű.

Link to comment
Share on other sites

skybot
C# és érettségi hogyan jön össze? Érettségin nem Turbo Pascal van? :pislog:

Az már meg fog szûnni. Van Visual Basic, Visual C#, C++, C, Delphi, Java. Minden mi szem szájnak ingere.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Akkor talán C/C++-szal kellene kezdeni. ;)

Link to comment
Share on other sites

TomAttorney
Az már meg fog szûnni. Van Visual Basic, Visual C#, C++, C, Delphi, Java. Minden mi szem szájnak ingere.

De egyelõre még választható? Mikor tervezik megszüntetni...?

Link to comment
Share on other sites

skybot

Rajta van az érettségi szoftverlistán. 2010 tavasza azt hiszem.

 

Akkor talán C/C++-szal kellene kezdeni. ;)

Akkor ideje leporolni az emlékeket. :D Sajnos magamtól kell tanulni, mert tanár csak Pascalhoz ért. :S

Link to comment
Share on other sites

TomAttorney
Rajta van az érettségi szoftverlistán. 2010 tavasza azt hiszem.

Akkor nekem is meg kell ismerkednem a Delphivel, vagy fejest ugrani a C-be... Érthetõ, hogy miért nincs Pascal, de azért jobban örülnék neki, ha lenne. Mert könnyû :D

 

Szerk: Bár ahogy most olvasom, a Turbo Pascal-t írja csak, hogy megszûnik, a Free Pascal-t nem... :?:

Link to comment
Share on other sites

skybot

Akkor valószínűleg lehet választani. Én a Dev-C++-nak örülök. Amúgy minden évben variálnak rajta. :S Tanárom szerintem nem is tudja mi a Free Pascal. :lol:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Aztán programozni tudtok-e? Vagy csak egy nyelvet ismertek? (Nekem ez sokkal fontosabb szempont lenne egy infó érettségin)

Link to comment
Share on other sites

TomAttorney

Az igaz, hogy a programozás maga nem egy konkrét nyelv ismeretébõl áll, vagyis aki igazán tud programozni, annak nem jelent akkora gondot az, hogy belejöjjön egy új nyelv/környezet használatába. Amúgy meg írogassunk csak algoritmusokat pszeudokóddal! :P

Link to comment
Share on other sites

skybot

Elõször nem árt szerintem ismerni a nyelvet, hogy tudjuk mennyire kell lebontani egy feladatot, hogy megoldhassunk az adott nyelven. Nem?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...