Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tápegységvásárlás archívum 2008 decemberéig


ProFiler

Recommended Posts

Kicsi Sims

Tényleg ennyire rossz lenne? Mert nem rég vettem (igaz még nem használom, mivel még nem volt meg a gép alakítás) és nem akartam sokat áldozni a tápra.

De remélem úgymond kezdetnek elmegy. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Athos

Nekem 3 évig szolgálta egy 230W-os Codegen táp a PIII-asomat. De nem rég vettem egy izmossabbat és márkásabbat (400W-os SilverStone), mert hamarosan - remélem - egy erősebb vas lesz a házikóba, és szeretném megbízható erőforrásra kötni. 8)

Link to comment
Share on other sites

Kicsi Sims

Szerintem azért nem kell leszólni annyira az alsókategóriás tápokat, mert sajnos nincs mindenkinek annyi kerete, hogy jobb tápot vásároljon pl.: Codegen, Mercury :hááát:

 

Mert, mint látjuk Athosnál is elég jól teljesített (nekem is Valami talán 250W tápom van a jelenlegi 750 Duronos gépben és elég jól teljesít! :D )

Igaz az, hogy sajnos minden márkájú tápegysénél van selejtes is. :(

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ne érts félre! Nem azért szóljuk le, mert olcsó! Hanem azért, mert ha ez meghibásodik, akkor magával ránthatja a gépet. Aztán leshet a muksó az alacsony keresetével! :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Oké Oké! :igen:

Lehet, hogy nem jó táp a CODEGEN és, hogy majd veszek egy jobbat és erõsebbet, de azért azt meg kell említenem, hogy 2 teljes éve mûködik hibátlanul és látja el a gépemet energyvel :)

Úgyhogy ne alázzuk porig a Codegen tápokat ha kérhetném! :gonosz:

 

Köszönöm

Kérheted, csak nem érsz vele semmit. Ha vacak, akkor vacak, mégha nálad mos-fõz-takarít is. Legyél vele boldog, én meg amíg meg nem unom, felhívom rá az emberek figyelmét, hogy igazi férfi kell hozzá, nem egy kisfiú. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

nascar

Addig nincs is baj velük, ameddig mûködnek! Nekem is Codegen tápom volt 300 W-os, aztán egy kis korszerûsítés után (új ház, +1 vinyó, stb.), már nem mertem erre a tápra bízni a rendszeremet, mert féltem hogy mi lesz, ha elszáll :!:

Akkor alaplap, vinyók kuka :!: Ezt pedig nem szerettem volna felvállalni.

Ha egy teljesen alap rendszered van, akkor lehet, hogy örökéletû lesz a Codegen is, de... és ott van ez a "de", bármikor megadhaja magát, magávalrántva a gép több alkatrészét, és akkor nem egy új tápra kell költened, hanem vehetsz egy új gépet!

Szóval nem az a célom, hogy porig alázzam az olcsó tápokat, hiszen én is azt használtam majd 2 évig, csak arra hívnám fel a figyelmedet, hogy egy komolyabb rendszer, komoly(abb) tápot kíván!

Nem a hatásvadászat kedvéért mondom, de a múlt héten két gép is került a kezem alá javítás céljából, mindkettõ táphibás volt, az egyiknél szerencsére csak a táp romlott el (Mercury >> szétdurrant kondi), a másiknál viszont alaplap+vinyó+táp csere volt (Vargáné & Tsa táp!), mert a táp vitt mindent magával!

Link to comment
Share on other sites

smile=)
Addig nincs is baj velük, ameddig mûködnek!....

Teljesen igazatok van :igen: , nem vitatom, hogy a Codegen nem felel meg egy komolyabb rendszer hosszútávú és biztonságos áramellátására;éppen ezért én is le fogom cserélni egy tényleg jó tápra.

Csak azt kértem,hogy ne keserítsük :Sír: már el azokat akik most vették meg a Code-al szerelt gépüket,hogy kidobott pénz volt az a sok 10-100 ezer amit a pc-re költöttek :!: :upsz:

OK :?:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Nem az volt a felesleges, hanem az az 5-6ezer, amit a codegenre költöttek. :ötlet:8)

Link to comment
Share on other sites

smile=)

:upsz: Na jó nálad a 10 pont ;):):D

 

Mi a véleményetek errõl a Zalman tápról link

A lista aljától számolva a második!!

Elvisz ez egy P4-es configot 3 hdd-vel, 2-dvd-rommal, 1Gb rammal és a többi kütyüvel együtt :?::?:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Bõven!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

smile=)

Az ára mennyire versenyképes :?:

Ha nem sokkal olcsóbb pl:egy FSP akkor inkább ezt venném meg!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Elég drága. De még talán elmegy. Gondolom FSP-t akartál írni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

smile=)

Bocsi, :upsz: tényleg FSP ;)

Miért is van a "hozzászólás elõnézete" gomb???... :hááát: Javítom :!:

Tudsz mondani olyan tápot ami nem ennyire drága de ott van a toppon :?:

És hol tudnám azt beszerezni, mert a legtöbb szaküzlet "csak" a 4000-12000ig terjedõ kategóriákat kínálja :?::(

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Te is írtad, hogy FSP. :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Tudsz mondani olyan tápot ami nem ennyire drága de ott van a toppon :?:

Még mindig az FSPnél vagyunk. :P

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Kinéztem ezt a tápot: Chieftec CT420A (Chieftec CT420A) Erre az van írva, hogy P4-es. Akkor ezt nem lehet rákötni Athlon XP-re, és Athlon 64-re? :pislog: ez egy ébként elég lenne ehhez? Athlon XP 2400+, AsRock K7S8XE, 768 MB DDR RAM, MSI NX6600GT-VTD128. Vagy lenne ehhez egy jobb is kb. ilyen árban?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Rá lehet kötni és bõven elég is hozzá!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

kornél

Mit jelent pontosan az, hogy "elszáll a táp"? Melyik alkatrész romlik el benne, ami "viszi magával a gépet", és ez a "viszi magával a gépet" mit jelent? Mi megy tönkre a PC alkatrészekben ilyenkor?

 

FSP -nél gondolom a túlfesz. védelem jelenti azt a pluszt ami nincs meg a Codegenben.

 

Hihetetlen hogy a fórumokat kell bogarászni ahhoz, hogy megtudja ezt az ember. Elképesztõ, hogy az Informatikai Minisztériumban, senkinek nem jutott eszébe kötelezõvé tenni azt a feliratot minden túlfesz.védelem nélküli tápra, hogy ennek a tápnak a használata milyen veszélyekkel járhat. Mint a cigidobozokon a káros az egészségére. Vagy bármi más figyelmeztetést. Nyilvánvalóan minden bennfentes tudja, hogy átvágják az embereket. Mindenki meggondolná azt a plusz 5E Ft-t.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Általában akondik száradnak ki a tápokban. Ez elkerülhetetlen, de kitolható az élettartam, ha jól van szellõztetve, így nem 60fokban állnak.

Túlfeszvédelem már a codegenekben is van, csak nem ér semmit.

A fõ különbség a minõségi, és a Vargáné féle tápokban a kialakítás, és a felhasznált alkatrészek (fõleg kondik) minõsége.

Az elszáll a táp azt jelenti, hogy megfárad az egyik táp, így stabilizálatlan feszeket ad, esetleg erõs túláramot. Ez tönkre képes tenni bármilyen eszközt, ami áramot kap belõle. A minõségi tápok túlfeszvédelme ez ellen van kitalálva.

Link to comment
Share on other sites

kornél

Léteznek hivatalos vagy barkácsmódszerek a kondenzátorok kicserélésére? Mondjuk 2 év után a biztonság kedvéért, egy cserét be lehetne iktatni. Megoldható?

 

Szeva!

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Persze. Kiforrasztod, és berakod az újat. ;)

Link to comment
Share on other sites

kornél

Kösz!

Link to comment
Share on other sites

attika80

Sziasztok.

 

Az lenne a kérdésem, hogy melyik tápot érdemesebb megvenni? ENERMAX EG851AX-VH(W) http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16817103438

 

Vagy: ZIPPY PSL-6701P-SATA ATX 700W Power Supply http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16817103714

 

Melyik a jobb? Két 6800 ultrat kell elvinnie. Köszi a segítséget sziasztok. :) :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A tesztek alapján az Enermaxot választanám. Indok: az egyes szálakon leadott áramerõsséget pontosabban tudja tartani, mint a másik tápegység.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...