Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Programozás kezdõknek


Mezofi

Recommended Posts

krysn95
Olybá tűnik, hála Temporary VBS fájljának, működni látszik a dolog. Megnyitja a kért url-t, kijelöli, felolvassa és még azt is megoldottam, hogy bezárja a lapot. Már "csak" egy dolgot kellene megoldani: Jelenleg a vbs-t kézzel kell indítanom az asztalról. Kivitelezhető valahogyan, hogy egy html fájlt fargjak belőle, vagy hogy a Chrome-ból lehessen direktben indítani?

 

Az én kérdésemre nem tudja valaki a megoldást?

Link to comment
Share on other sites

payskin

Most hülyéskedsz? :hmm:

 

A: szeretnék fából vaskarikát csinálni

B: hát azt sajnos nem lehet

C: esetleg, ha meghajlítjuk a fát?

B: attól még nem lesz vas, a fa egyébként is fából van

D: a fa fából van

A: és az én kérdésemre nem tudja valaki a megoldást?

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Balázsnak igaza van, de – maradva a hasonlatnál – lehet csinálni karikát vasból és fából. A HTML kód és a VBS között az iMacros lehet egyfajta átjáró. Akár egy linkre kattintva is indítható a vbs kód:

https://www.google.h...1lb7wCEkXNsPtqQ

 

 

"A végső cél egy olyan html lap lenne, ami egy kattintásra megnyílik, kijelöli a benne lévő szöveget (ctrl + a) felolvastatja azt (ctrl + shift + s) és ezek után még be is zárja saját magát (alt + f4)"

 

Akkor már csak az az egyetlen megoldandó probléma, hogy pontosan hova kattintva kellene elindulnia a folyamatnak?

Mert elméletileg, egy könyvjelzővel vagy böngésző eszköztár ikonnal is el lehetne indítani. :hmm: Legalábbis FFox alól. A Króm ebben az esetben is valószínűleg kicsit más állat. :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

krysn95

Az hogy hova kattintva induljon, szinte mindegy, csak automatikusan fusson le a kijelölés, felolvasás bezárás és mindezt krómban. A makró zseniális 5let, csak ott is fontos hogy magától fusson, ne kelljen azt is külön indítani.

 

Más:

 

Van itt olyan aki otthon van Eventghost-ban?

 

Jófejek vagytok, hogy próbáltok segíteni...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...