Jump to content
GSForum - Segélyvonal

phpBB fórum


tzoli

Recommended Posts

KeLa

Az atw-n kell elindítani a phpmyadmin-t. Abba megnyitod az adatbázisodat és tudod törölni a táblát.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
DJGABI

Lehet hogy csak én vagyok ilyen béna, de hogy kell lecserélni a fórum fõoldalán a phpBB-s logo-t???

:hááát::upsz:

Link to comment
Share on other sites

web

Az nagyon egyszerû lecserélni, belemész a fórum fõmappájába ahol látod az összes fáljt, utána templates->subSilver->images

AsubSilver megemlítem, hogy ha másik sablont használsz akkor abba mész bele.

És végül megkeresed a logo_phpBB.gif és a logo_phpBB_med.gif nevû képfáljokat és lecseréled õket. Fontos, hogy mindig gifbe mentesed! és az adot méretmre mert szétfogja szedni az oldalt a kép.

Link to comment
Share on other sites

DJGABI

Köszi szépen!

Azt meg tudnátok mondani, hogy a phpBB támogat-e képeket az aláírásokban? Mert én már próbáltam png-t és jpg-t, de egyik se volt jó. Milyen formátumú jó neki?

Link to comment
Share on other sites

priby

Miután beállítod az aláírásodat, a még elõtte írt hozzászólásokban nem fog megjelenni (ha nem volt akáírásod), szóval erre is figyelj, mert sokan azt hiszik, hogy nem jó, pedig a hozzászólás szerkesztésében van egy olyan, hogy aláírás hozzáadása és akkor ott lesz majd utána.

Link to comment
Share on other sites

DJGABI

Köszi a sok segítséget, de most én voltam béna, a profilomnál le volt tiltva az aláírás, :upsz: szóval nehezen jelenítette volna meg a képet! :D

De most már mûködik!

Link to comment
Share on other sites

Adam_Adam

Sziasztok! Akadt egy kis problémám phpBB2-vel. Felmásoltam a fileokat, megadtam a jogot a confignak, de amikor isntallt el akarom inditani ezeket a hibaüziket kapom. Ha valaki tud kérem segítsen.

 

Warning: main(./../includes/constants.): failed to open stream: No such file or directory in /phpBB2/install/install.php on line 322

 

Warning: main(): Failed opening './../includes/constants.' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /phpBB2/install/install.php on line 322

 

Warning: main(./../includes/functions.): failed to open stream: No such file or directory in /phpBB2/install/install.php on line 323

 

Warning: main(): Failed opening './../includes/functions.' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /phpBB2/install/install.php on line 323

 

Warning: main(./../includes/sessions.): failed to open stream: No such file or directory in /phpBB2/install/install.php on line 324

 

Warning: main(): Failed opening './../includes/sessions.' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /phpBB2/install/install.php on line 324

Link to comment
Share on other sites

priby

Hiányolja az install/install.php fájlt

 

Ajánlom, hogy töröld az egészet, majd töltsd le újra a legfrisebb csomagot a http://www.phpbb.hu -ról és azt töltsd fel újra

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

Nekem azvan, hogyha feltöltöttem a tárhelyre, feltelepítettem, és újat akarok csinálni, szóval az elõzõt törölni, nem enged mégegy fórumot csinálni. Leszedtem minden fájlt a tárhelyrõl, és újra feltettem. Így sem mûködik. Ezzel lehet valamit csinálni, vagy új tárhely? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

priby

Lépj be a phpMyadminban és töröld a táblákat (Minden kijelöl és eldob)

Link to comment
Share on other sites

Shiwer

OK, kösz!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Shiwer

A rankoknak hogy lehet megváltoztatni a skinjüket? Mert letöltöttem egyet, csak nem tudom, hova kell másolni, melyik mappába... :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Chaos
Egyébként ha kivennéd a page_tail.php-ből a message_die()-t, akkor működne :D

Nekem is ugyanaz a hibám: install megvolt, config fájlt felraktam, install és contrib mappát töröltem, fel akarok lépni fórumra, de ez a hibaüzi jön be. Segítsen valaki: mit értett Priby az alatt, hogy kivenni a page_tail.php-ből a messega_die()-t? Kezdő vagyok, úgyhogy ha lehet pontosan mondjátok meg, mit kéne eltávolítani... :hááát:

 

Előre is kösz!

 

EDIT: és hogy kell config.php-t mindenki számára elérhetővé tenni?

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Sziasztok!

 

Próblémám az volna, hogy nem tudnak a forumozók avatart feltölteni, és én se tudok nekik beálíítani.

 

Segítség!!!

 

köszi

Link to comment
Share on other sites

Richy

Ahova feltöltik mappa az 777-es? (tudod CHMOD)

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
:pislog: nem azé' mondom, de az micsoda :?::pislog:
Link to comment
Share on other sites

Richy

Azt hiszem az a neve, hogy avatars, vagy az hogy public. De lényeg, hogy 777-nek kell lennie.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

azt meg lehet oldani, hogy egy topicba csak egy bizonyos személy írhat, nem admin meg ilyenek, csak egy szimpla felhasználó :?:

Link to comment
Share on other sites

Timer

Sziasztok!

 

Most ismerkedem a PHPBB2-vel, így lenne egy valószínűleg nagyon lámer kérdésem. Magyarított skineket honnan lehet letölteni a fórumhoz (a PHPBB.hu-n kívül)? Az is érdekelne, hogy egy adott stílust, amit úgy töltöttem le, megváltoztathatok-e? Leginkább a színösszeállításra gondoltam.

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Sziasztok!

Egy skint úgy tudsz megváltoztatni, hogy bemész az admin oldalra, baloldalt vannak a választható feladatok, amiket megszeretnél csináli/ változtatni. Van egy olyan témakör, hogy sablonok. Ott válaszd a beállítás-t. Itt ki kell választanod az átsznezni kívánt sablont, majd rákattintasz, hogy szerkeszt. Innentõl gondolom egyértelmû.

Link to comment
Share on other sites

Timer

Igen, köszönöm, ezt megtaláltam, de valamiért azt hittem, hogy ennél bonyolultabb lesz, és nem úszom meg html nélkül (nem nagyon értek hozzá).

 

Köszi! :)

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Nagyon szivesen! :) Elõször én is azt hittem, hogy így nem mûködik, és nem jó, de kipróbáltam, és vollá! :)

Link to comment
Share on other sites

Oke

Hogyan lehet a legfrissebb hozzászólást külön kiírni? (Mint a PC World nyitóoldalán.)

Link to comment
Share on other sites

web

@Oke

Szerintem az adatbázisbol kérik ki a legújabb hozzászólásokat.

 

Az én kérdesem meg az lenne, hogy hogyan lehet a phpbb-ben a hozzászólások sorrendjét megváltoztatni? Az, hogy ha valaki hozzászól akkor az ne alulra kerüljön hanem mindjárt fölülre. Ide kéne nekem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...