Jump to content
GSForum - Segélyvonal

phpBB fórum


tzoli

Recommended Posts

Ajnász

Notepad, scite, vi, context, jedit, stb. Bármelyik egyszerû szövegszerkesztõ megteszi. ;)

Link to comment
Share on other sites

robocat

És akkor jl gondoltam, hogy ezzel lehet átírni azokat a szövegeket?

Egyébként én még PHP-ban nem vagyok túl járatos.... :upsz:

Link to comment
Share on other sites

robocat

Nah! Át szeretném írni a bal felsõ sarokban a fórumnak a nevét, és a kategóriák nevét, de nem tudom, hogy hogyan fogjak hozzá. Legyetek olyan szívesek segíteni nekem, mert most foglakozok elõször PHP-val.

 

Elõre is köszönöm: robocat

Link to comment
Share on other sites

priby

Fórum adminisztráció gombot kéne keresni az alulján... az egyszerût nem kell bonyolítani! ;)

Link to comment
Share on other sites

miklosme

Sziasztok!!!!

A freeweb.hu-n nem találtam semmit meg a localhostot,database type stb.... :Sír:

Link to comment
Share on other sites

priby

Mivan? Már bocs...

A régi fórumban meg kéne nézni, hogy a freeweben mi a DSN az adatbázis típusa meg 4.x! Minél nagyobb, annál jobb!

Link to comment
Share on other sites

robocat
Fórum adminisztráció gombot kéne keresni az alulján... az egyszerût nem kell bonyolítani! ;)

Kösz Priby! Már próbáltam, de Mozilla nem nyitott rá semmit se, ezért nem foglalkoztam vele sokat. De most Maxthonnal sikerült!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

robocat

Most már csak egy probléma van, amit masterral közösen se tudunk megoldani.

 

Hogyan lehet avatart feltenni???? A beállításnál engedélyeztem mindent az avatarral kapcsolatban, jól delvittem a mérethatárokat is, és a méretét is 120 * 120 asra növeltem. A szerverre felvittem 2 képet is, az avatar , és az avataron belül a galery könyvtárba, de egyik se jelenik meg az avatar galériában. Ez még nem is lenne probléma, ha fel lehetne tölteni a géprõl képeket. Megpróbáltam ugyanazt a Golf GTI-t, amit a régi fórumon használtam feltenni. Elvileg mentette a változtatásokat, de nem jelenik meg a hozzászólásnál a kép. :?:

 

Válaszaitokat elõre is köszönöm: robocat & master

 

 

U.I.: a fórum ezen a lapon van....

Link to comment
Share on other sites

priby

Ha minden igaz, ATW-n nem mûködik az avatar feltöltés. :(

Azért megpróbálhatod, hogy az images és az avatars mappa jogosultságait írhatóra állítod! ;)

 

A galériába pedig úgy tudsz avatart tenni, hogy elõtte egy mappába teszed õket. A galériában pedig így rendszerezve találod meg õket! ;)

Link to comment
Share on other sites

robocat

Kösz, már megoldódott a dolog... :D

 

A fórum elérhetõ itt.

Link to comment
Share on other sites

master

Újabb problémám akadt a phpBB fórummal kapcsolatban.

 

A fórumot TOTAL COMMANDERREL feltettem, az install.php-nél mindent jól beírtam. Kérte, hogy töröljem az install és contrib mappát. Kitöröltem. Eddig minden szép és jó.

 

A probléma: Belépek a fórumra a felh.nevemmel és jelszavammal, erre õ kiírja, hogy "A lap nem jeleníthetõ meg". Rámegyek a Back gombra, hogy újra bejelentkezek, megnyomom a Back-et, erre meg belép. :mérges:

Rákattintottam a fórum adminisztráció gombra, és újra kiírta: "A lap nem jeleníthetõ meg"

 

Próbáltam Maxthonnal, Avant Browserrel, IE-vel is, de mindenhol hibát észlelt.

 

SEGÍTSÉG!

Link to comment
Share on other sites

apacs
Ha minden igaz, ATW-n nem mûködik az avatar feltöltés. :(

Létre kell hozni egy tmp mappát és úgy mûködik. ;)

Link to comment
Share on other sites

priby

@master

 

Milyen szerveren van a fórumod?

Link to comment
Share on other sites

master
Milyen szerveren van a fórumod?

 

Az atw-n vagyok regisztrálva.

Az SQL típusa: MySQL 4.x

Link to comment
Share on other sites

priby

Még annyit, hogy ez a "Lap nem jeleníthetõ meg" ez a szokásos, vagy az ATW 404-es lapja, amikor nem találja a lapot?

Link to comment
Share on other sites

master
Még annyit, hogy ez a "Lap nem jeleníthetõ meg" ez a szokásos, vagy az ATW 404-es lapja

A szokásos "A lap nem jeleníthetõ meg" hibaüzenetrõl van szó.

 

azt hiszem azt fogom csinálni, hogy regisztrálok újra, oda felrakom a fórumot, azt kész. :gonosz:

Link to comment
Share on other sites

priby

Csináld azt, mert most nem tudok énse jobb megoldást! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ladi

Hali!

 

A fw-n nem tudok mailt küldeni phpbb fórummal :( pedig elvileg mindent jól csináltam és hibát ír ki.

Link to comment
Share on other sites

tzoli

Na de milyen hibát? :huh:

Link to comment
Share on other sites

priby

Igen, az fw-n gondok vannak a mailküldéssel... Át kell írni az emalküldõ php-ban egy részletet. Én most perpillanat nem tudom, hogy mit, de a Google-ben nyugodtan nézz utána! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
döke

Hello !!

Én telepítettem az oldalamra ilyen fórumot de ezután nem hozza be az oldalt ezt írja

message_die() was called multiple times. This isn't supposed to happen. Was message_die() used in page_tail.php?

Szerintetek mi van ilyenkor ???

 

www.dokewap.uw.hu

Link to comment
Share on other sites

priby

Te a phpBB3-t telepítetted? Egyáltalán nem ajánlatos. Telepítsd a 2.0.x -bõl a legújabbat.

Egyébként ha kivennéd a page_tail.php-bõl a message_die()-t, akkor mûködne :D

Link to comment
Share on other sites

Utonium

Olyan modra lenne szükségem egy phpBB fórumhoz, ami vagy az Admin elbírálásához köti az illetõ regisztrációját, vagy nem engedi meg hogy ingyenes e-mailszolgáltatóktól regisztráljanak (tehát tiltja például a freemailt, vipmailt, de engedi a tvnetes, chellos... stb. címeket). Tudtok ilyesmirõl? Bármelyik jó lenne a kettõ közül, de talán az elõbbi megoldás jobban tetszene.

Link to comment
Share on other sites

master

Van ilyen már beépítve a phpBB 2.x-be is legalábbis úgy emlékszem...

Én arra gondolok, hogy a regisztrációja után kapsz egy levelet, hogy pl. XYZ33 regisztrált a fórumodra. Jóvahogyod-e ezt vagy nem?

 

Vagy te nem erre gondolsz? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

priby

Általános beállítások -> Felhasználó aktiválása -> Adminisztrátori

 

Ez nem felel meg?

:hááát:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...