Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tévétuner-vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

Tar

Timer.

Nekem ugyan WinFast kártyám van, de itt van olyan opció, ahol be lehet állítani, hogy antennáról vagy kábelrõl kapja a jelet.

Esetleg nézd át megint, hátha elkerülte a figyelmedet. :ötlet:

Egyébként tõled nemcsak a HTV-nek, de a közelebbi YU. adóknak is bekell jönni.

Link to comment
Share on other sites

krinyó

Sziasztok :)

 

Tegnap megvettem a Hauppauge WinTV-PVR 150 karit. :)

 

A kártya beüzemelésével voltak gondjaim, de az új driver(ek) letöltése úgy néz ki, hogy megoldotta a problémát.

Link to comment
Share on other sites

Timer

Természetesen megvan ez az opció, és át is állítottam a progit antennás vételre. Ugyan szobaantennával próbáltam, de erõsítõs a kis cucc, és maxon tekerve se fogott be semmit...Még a Yugot se, pedig ez nagy szó :D

 

Azért próbálkoztam evvel az antennával, mivel úgy véltem, ez erõsebb jelet szolgáltat. Szerinted érdemesebb átállnom tetõs antennára? Nem lesz ott kevés a leadott jel?

Link to comment
Share on other sites

Tar

Biztos vagyok benne,hogy tetõantennával többre mégy.Én is azzal fogom a földi sugárzású adókat.

A szoba antenna,csak olyan helyen jó ahol nagy a térerõ. Ez a környékünkröl nem mondható el!

Ja és a területi beállításokkal is próbálkozhatsz. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

értetlen
Sziasztok!
undefined
undefined

Válaszoljatok már szegény liteonnak! A téma engem is érdekel! ;)

 

Üdv mindenkinek:

értetlen

Link to comment
Share on other sites

Timer

Tar! Megmondanád, hogy melyik adóra van rálõve az antennád? Én végigzongoráztam a chris TV-vel, meg a Vision-nel is a kiskõrösi adót, de nem talált semmit. Az is jó lenne, ha megosztanád velem a beállításaidat, mert lehet, hogy én vétettem el valamit. Ha lemenenéd a csatornalistát chris tv-ben, az jó lenne! Kösz!

Link to comment
Share on other sites

Tar

Szentes,és Csávoly, M1-Tv2 az RTL-t mûholdról fogom.

M1-503250000Hz

Tv2-639250000Hz

HTV-551250000Hz

Területi beállítás:H B/D vagy Germany

Link to comment
Share on other sites

értetlen

:nyíl: "Sziasztok!

 

Szeretnék vásárolni egy digitalizálót. A kérdésem a következõ át tudom-e vele másolni a gépre a régi vhs kazettán lévõ filmeket? Azért kérdezem, mert a haveromnak van egy panasonic márkájú dvd felvevõje és a gyári eredeti matricás vhs kazettákat nem tudta át másolni. Tehát érdemes venni egy digitalizálót?

 

liteon " :nyíl: A két nyíl között liteont idézem, mivel a QUOTE gomb használatára nem bírok rájönni, mint az látható is elõzõ szösszenetemben. :upsz:

 

Hát senki nem tudja a megoldást? :upsz:

Kár. :Sír:

Üdv nektek, segítsetek!

Én van: értetlen. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Timer

Köszi Tar! A kép kissé gyalázatos, de ami rosszabb, az rtl klubnak nincsen hangja, pontosabban csak sustorgás. Milyen hangszabvány van náluk, hogy nem ismeri a kártya? Vagy én csesztem szét valamit?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Ha Germany-t állítottál be, akkor a hangnak is jónak kell lennie! Ellenõrizd a csatlakozásokat (külsõ vagy belsõ hangkábel és hogy hová van dugva!)

Link to comment
Share on other sites

Timer

Már mindent megpróbáltam, de az rtl klub hangja egyszerûen nem jön be. Germanyn van minden, Pal-on a video szabvány, és ennyi. A chris TV nem engedi a hangszabványokat váltogatni, a vision-ben meg nem találok ilyesmit. A többi adó hangja jó, ezért nem értem, miért nem mûködik az rtl. Újratelepítettem a drivert is, a programokat is, egyszerûen nincs több ötletem...

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A ChrisTV-ben hangoláskor lehet a hangszabványt beállítani. Nézz körül még benne, mert lehet, hogy másik beállítással jobban megy. Ja és van olyan a ChrisTV-ben hogy csatornaváltáskor utóhangolás. Keresd meg ezt az opciót!

Link to comment
Share on other sites

Timer

Nekem az automata hangolásnál a hangrendszer fülnél FM-B/G van beállítva, és nem tudom átállítani, mert szürke. ez miért van? A lite-ot használom, szóval lehet, hogy ez a baj?

 

(az rtl klub alatt ugyanebben a sávban ez van: FM/-D/K1)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Ez nem a Lite-tól függ, de a kutya ott van elásva, azért hallasz zúgást. Nálam pl AM-re vannak állítva a hangtípusok. Na ennek megpróbálok utána járni!

Link to comment
Share on other sites

laceeeee

Sziasztok!

1.Elég kezdõ vagyok a témában és segítség kéne. Szobámba TV-nek nincs hely, ezért tv tuneren gondolkodom. Elõ vagyunk fizetve upc-re akérdés az hogy a tvtuner ráköthetõ e a tv aljzatra( azt hiszem így nevezik) és így foghatóak e a upc-s csatornák. Ha nem mit javasoltok(kéne ha lehet minden(sport1,2 HBO stb.-ezek persze elõ vannak fizetve)).

2. Van e jelentõs minõségkülönbség usb-s ill. belsõ tvtuner közt?

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Igen, rá lehet kötni!

Jelentõs minõségi különbség tv nézéskor nincsen. Viszont, ha rögzíteni, digitalizálni akarsz, jobb a külsõ, mert az nem a procidat zabálja!

Link to comment
Share on other sites

laceeeee

És mire kell figyelni? Milyen bemenetei legyenek a tunerkártyának hogy ez mûködjön? Vagy mindegyiken van ilyen? (kb 20000 ft-ért tudnál Valami jobbat ajánlani?(külsõst)) Szoktak ezekhez mellékelni vmilyen vágó progit vagy egyénileg kell beszerezni? Mindegyikkel fel lehet venni a mûsort vagy ehhez is külön progi kell? Ja gépem: P4 3Ghz, 1024MB DDR RAM

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ebben az árkategóriában már mindegyik rendelkezik a szükséges bemenetekkel. Ajánlatokért érdemes átolvasnod ezt a topikot. Vágó programot nem igazán szoktak mellékelni, legfeljebb demo változatot, de felvételre alkalmas programot tartalmaznak.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Viszont (bár belsõ) a PCTV 310i-hez adnak Pinnacle Studio 9.4.3-as QuickStartot... Nem tudom, hogy jár-e a külsõs tunereikhez...

Link to comment
Share on other sites

laceeeee

Még két kérdés aztán megszûnök:

1. Szoftver vagy tvtuner függõ hogy milyen minõségben rögzíti a mûsort?

2. VHS csatlakozás is van már ebben az árkategóriában?(sehol sincs feltüntetve)

Én erre gondoltam:MSI VOX USB2.0 TV BOX

itt van róla infó, de konkrétan sem s-video-rca (azt hiszem ilyen kell) kábelrõl, sem vhs rögzítésrõl nem írnak.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

1. Mindkettõ, de fõleg tuner.

2. Mit értesz VHS csatlakozás alatt? :huh:

SCART logikusan nincs rajtuk, de az antenna kábelén ugyanúgy rá lehet kötni videót is és onnan felvenni. Vagy fordítva szeretnéd, hogy a tunerrõl videóra? Az nem biztos, hgoy összejön.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

laceeeee

Régi videók dvd-re írására használnám. Szóval ehhez külön kábel kell? KB mennyibe kerül? A fent említett tvtuner szerinted jó választás?

Link to comment
Share on other sites

desmond

Sziasztok! Két dologban kérnék segítséget! Egyrészt: TV-mûsorokat szeretnék AVI-ban felvenni, melyik TV-tuner erre a legalkalmasabb? Másrészt: VHS kazettáimat szeretném digitalizálni (szintén AVI-ban) és keresem a legmegfelelõbb digitalizáló kártyát. Olvastam egy csomó tesztet, de elég nehéz kiszûrnöm, melyik számomra a legmegfelelõbb. Köszi!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Szóval ehhez külön kábel kell? KB mennyibe kerül?

Nem drága, de talán van Neked otthon is olyan. Egy koax-kábel kell csak.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

benkovics
Sziasztok! Két dologban kérnék segítséget! Egyrészt: TV-mûsorokat szeretnék AVI-ban felvenni, melyik TV-tuner erre a legalkalmasabb? Másrészt: VHS kazettáimat szeretném digitalizálni (szintén AVI-ban) és keresem a legmegfelelõbb digitalizáló kártyát. Olvastam egy csomó tesztet, de elég nehéz kiszûrnöm, melyik számomra a legmegfelelõbb. Köszi!

Ez attól függ, hogy mennyi pénzt szánsz rá! De én azt gondolom, hogy 20-30 ezer forint körüli összegért, már egész jó kártyákat lehet kapni. Ezek általában már tudnak avi-ba rögzíteni is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...