Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tévétuner-vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

Gereby

TV

 

Vagy beépített antennájuk van és akár kocsiban is menetközben lehet nézni?

(Azért lenne szükséges mert olyan helyre megyünk nyaralni ahhol nem biztos hogy van tv és ha vennénk egy ilyen cuccost a notebookhoz akkor megy-e antenna nélkül)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Rákötsz egy egyszerû szobaantennát és már kész is. Ebbe nincs beépítve antenna.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

hapsikam

Sziasztok!Újitottam egy Plextor ConvertX PX-TV402U tipusú külsõ tunert,melyhez Inter Video Win DVR 5 és Inter Video Win DVD softvert mellékeltek.Külsõ eszközrõl minden nagyon szupi,úgy mûködik ahogy a nagy könyvben megvan irva.Viszont ha a felvételeket szerkesztem,a hang nincs szinkronban,és ráadásul az asztali DVD DivX-es lejátszó se játsza le,csak ha DVD formátumba irom ki.Mi lehet a probléma,magyar nyelvû kézi könyvet honnan tudok letölteni?Intel Celeron 2.4Ghz procim van,MSI 865PE Neo2-P alaplapon. :(

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Kodek-pakk telepítve van ? Milyen ?

Link to comment
Share on other sites

hapsikam
Kodek-pakk telepítve van ? Milyen ?

:( Ez egy Hardweres tuner, a softver melléklet telepítve lett. Elvileg a szükséges kodek-eket tartalmazza.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
hapsikam
:Sír: Senki nem olvassa ezt az oldalt?
Link to comment
Share on other sites

Chabi1

A szükséges kodekeket biztos nem telepítetted fel.

 

Ne a hozzáadott CD-rõl telepítsd mert az már régi.

Link to comment
Share on other sites

hapsikam
A szükséges kodekeket biztos nem telepítetted fel.

 

Ne a hozzáadott CD-rõl telepítsd mert az már régi.

:pislog: Ez a magyar piacon tudtommal egy pár hónapja megjelent tuner.Elképzelhetõ hogy már eleve elavult kodekekkel hozták forgalomba?Honnan tudom letölteni a szükséges kodekeket?Valahol hallottam,hogy az Intel Pentium prociknál nincs ilye probléma.Lehetséges ez?

Link to comment
Share on other sites

- ProFiler -
Valahol hallottam, hogy az Intel Pentium prociknál nincs ilyen probléma. Lehetséges ez?

Ez hülyeség. :ötlet:

 

Természetesen könnyen megeshet, hogy régebbi kodekeket tettek csak mellé. De ez legyen a legkevesebb.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Adri1528464460

Sziasztok!

 

Belsõ tunerkártyát akarok venni.

 

Amit fontosnak tartok, hogy jó képminõséget produkáljon, Mpeg2 hardveres tömörítés, stereo felvétel, FM rádio, távirányító. Ja és jól bírja a strapát.

 

Ezek tükrében mit ajánlanátok?

 

 

Errõl a kártyáról mi a véleményetek :?:

 

:nyíl: Sapphire Theatrix PCI Tuner/Hardver MPEG2/+sztereo TV FM tuner+távirányító+szoftverek (20.000 FT)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Errõl a kártyáról mi a véleményetek :?:

 

:nyíl: Sapphire Theatrix PCI Tuner/Hardver MPEG2/+sztereo TV FM tuner+távirányító+szoftverek (20.000 FT)

Szia :)

 

Ez a kártya egy ATI Theater 550 chip-re épül. Jó tulajdonsága a hardveres Mpeg2 tömörítés 8)

 

De... >> Itt egy teszt << a tudásáról. Olvasd el és döntsd el, hogy ilyen kell neked vagy sem. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Adri1528464460

Köszönöm szépen! :)

Link to comment
Share on other sites

liteon

Sziasztok!

 

Szeretnék vásárolni egy digitalizálót. A kérdésem a következõ át tudom-e vele másolni a gépre a régi vhs kazettán lévõ filmeket? Azért kérdezem, mert a haveromnak van egy panasonic márkájú dvd felvevõje és a gyári eredeti matricás vhs kazettákat nem tudta át másolni. Tehát érdemes venni egy digitalizálót?

 

liteon

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Adri1528464460

Sziasztok!

 

Sikerült tuner kártyát vennem, mindenkinek köszönöm a segítséget! :)

 

A választásom: Hauppauge WinTV-PVR 350

 

 

Chao

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Használd egészséggel! :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Adri1528464460

Nagyon szépen köszönöm Miklós!

 

Itt nálam biztos kidolgozza az árát :)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Sziasztok!

 

Sikerült tuner kártyát vennem, mindenkinek köszönöm a segítséget! :)

 

A választásom: Hauppauge WinTV-PVR 350

 

 

Chao

nyami :P

Link to comment
Share on other sites

krinyó

Sziasztok!

 

Én is szeretnék venni egy TV-tuner kártyát a jövõ héten. (Rádió és távirányító nem kell hozzá) Sajnos nem tudom, hogy milyen márkát válasszak. Ezért kérném a segítségeteket.

 

Amire a kártyát használnám, egy pár VHS kazetta digitalizálása, és TV mûsorok rögzítése. Az ára 15.000 HUF körül legyen.

 

Elõre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Milyen processzorod van a gépedben ? Ebbõl a pénzbõl olyan TV-kártya jön ki ami szoftveresen rögzít csak :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Sziasztok!

 

Én is szeretnék venni egy TV-tuner kártyát a jövõ héten. (Rádió és távirányító nem kell hozzá) Sajnos nem tudom, hogy milyen márkát válasszak. Ezért kérném a segítségeteket.

 

Amire a kártyát használnám, egy pár VHS kazetta digitalizálása, és TV mûsorok rögzítése. Az ára 15.000 HUF körül legyen.

 

Elõre is köszönöm a segítségeteket!

ASUS TV/FM

Link to comment
Share on other sites

krinyó

Sziasztok!

 

Asus P4P800 E Deluxe

Intel P4 3GHz 800MHz 1MB

TwinMos 2X512MB 400MHz DDR Dual Channel Kit

 

Miért nem jó a szoftveres rögzítés? Ebbõl azt gondolom, hogy van hardveres is? :upsz: "Tunerkártya Miro/Pinnacle Studio PCTV Stereo (2 év gar.)" Ez nem jó? Vagy esetleg tudtok jobbat ajánlani?

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Intel P4 3GHz 800MHz 1MB

Ez a proci már elég erõs a szoftveres mpeg2 rögzítésre is.

 

A szoftveres rögzítés is jó, ha elég erõs konfiggal dolgozunk.

A hardveres rögzítés tehermentesíti a számítógép processzorát, mivel a digitalizáló chip rögzít.

 

A Pinnacle PCTV Stereo kártya is jó, de csak szoftveresen lehet vele rögzíteni, mivel csak videobemenete van és nincs rajta külön digtalizáló chip.

Link to comment
Share on other sites

Timer

Van valaki olyan itt, aki síma, antennás vétellel használja a TV kaiját? Én még tavaly vettem egy pctv pro-t, ami kábellel szépen teljesített, azonban most olyan helyzetben vagyok, hogy csak analóg vételi lehetõségem van. Na most még a tõlünk 10 km-re lévõ helyi tv adót se tudja befogni, akárhogy is állítgatom. Totál olyan, mintha semmit se kötnék rá! Ennyire erõs jel kellene neki?

Link to comment
Share on other sites

krinyó

Sziasztok!

 

Gondolkoztam a dolgon és úgy döntöttem, hogy egy kicsit több pénzt áldozok a kártyára. Szóval kinéztem egy Hauppauge WinTV-PVR 150 vagy WinTV-PVR 250 kártyát. Mi a véleményetek errõl a két kártyáról? Sajnos a WinTV-PVR 250 sehol nem találtam, ahol meg lehet venni... :(

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Sajnos a WinTV-PVR 250 sehol nem találtam, ahol meg lehet venni... :(

Ausztriában van, 180 Euroért :ötlet: (elég drága).

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...