Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videokártya-vásárlás archívum 2008. júniusig


ProFiler

Recommended Posts

Kovács Gyula (MiniDisk)

GeForce 4 Ti4200 helyett szeretnék venni egy új kártyát, mivela régi alaplapom végleg megadta magát, és az új 8x AGP-s. FX 5500-ra, vagy 5700-ra gondoltam. Ezek megfelelőek a helyettesítésre?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Természetesen jobbak nála. Esetleg Radeon 9600 Pro/XT - netán Radeon X600, vagy GF 6200.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

NEM játszani kell. A 6200-as már sok, szinte soha nem használnám ki. De akkor jó, ha a megcélzott típusok megfelelőek. Köszi a választ ProFiler! ;)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
NEM játszani kell.

Mire kell ?

 

Mire használod ?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Age of Empire, Rise of Nations, illetve Age of Mythologi a legkomolyabb játék. Ezen kívű internet, és az átlagos irodai szotverek futtatása, nagyon alapszintű képszerkesztés, DVD filmnézés.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Akkor bővel elég a Ti4200.

 

Teljesítményben az FX 5500-nál jobb, az 5700-al meg egy szinten van. Igaz ezek már DX9-esek.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Öhhhm ... :D KÉretik elolvasni az első hozzászóllásomat! Elég LENNE, ha nem szállt el volna az alaplapom, és az új meg már 8x AGP-s! Ezért kell új kártya. ;)

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Attól hogy az új alaplap kezeli a 8X-os AGP-t még nem jelenti azt, hogy 4X-sel ne menne. Csak emiatt nem kell új kártyát venned, ha a Ti megfelel.

 

Ha nem kell a DX9 akkor várjál. A most piacon lévő szériák éppen csak elkezdtek olcsóbban lenni.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

8X AGP foglaltban működnek a 4x kártyák. Nem tudom ez miért probléma. :hááát:

 

Én pl fordítva használok ilyet :P

 

Abit KX7-333 4XAGP-s alaplapban egy R9600XT 8XAGP-s kártyát. Persze azt is 4X-en járatom B) :)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Be lehet tenni a 4x-es kártyát az alaplapba??? :blink:

 

AOpen AX4SG Max az alaplap. DX 9 nem kell ... Legalábbis semmi olyat nem csinálok, ami kihasználná. Szóval akkor nyugodtan betehetem?

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Be lehet tenni a 4x-es kártyát az alaplapba??? :blink:

A régi fórumot nem olvastad ? :blink: Ott is volt erről kismilliószor szó B)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Persze, hogy beteheted, hiszen visszafelé kompatibilis.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
A régi fórumot nem olvastad ? Ott is volt erről kismilliószor szó

Nem. Az elmúlt több mint 5 évben ilyenre semmi szüksége nem volt, és a hardver témakörben sem voltam túl sokszor ... De bocsánat, hogy megkérdeztem.

 

A válaszokat mindenkinek köszönöm, részemről akkor végeztem.

Link to comment
Share on other sites

Neohacker

Az előbb olvasottak alapján bőven elég lenne egy 5700 as aztán egy jó pár evig nem kell venni újat!

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
DX 9 nem kell ... Legalábbis semmi olyat nem csinálok, ami kihasználná.

Ha nem cserélsz pár évig VGA-t akkor a Longhorn-ig elég lesz a Ti4200.

 

A Longhorn-nak már alapkövetelmény lesz a DX9.

 

Ja és nem kell bocsánatot kérned, csak furcsa hogy mint Mágus nem olvastad...

Link to comment
Share on other sites

sirfrancisd

Az alaplapok túlnyomó többsége természetesen visszafelé kompatibilis a 4*- es AGP- re, de én már futottam bele olyan Abit- ba, amelyik mindig hákliskodott, mígnem megszabadult a 4*- es kártyától. A vicc az, hogy az alaplap által utált kártya is Abit volt. B) :D

Link to comment
Share on other sites

ordító egér

Ha jól csalódom olvastam valahol, hogy az lehet gázos, ha az alaplap nem azt a tápfeszt biztosítja a kártyának az AGP porton keresztül, amin az működni szeret, hanem vagy nagyobbat, vagy kisebbet.

 

De ez régebben volt.

Link to comment
Share on other sites

cereal180

Ez elvileg nem lehet probléma az AGP 4X és 8X között, mivel azonos feszkón működnek tudtommal. ;)

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
lehet gázos, ha az alaplap nem azt a tápfeszt biztosítja a kártyának az AGP porton keresztül, amin az működni szeret, hanem vagy nagyobbat, vagy kisebbet.

Volt ilyen problémám.

 

Egy régebbi Connect3D Radeon9000pro 128MB 4XAGP-s kártyával.

 

Az alaplapom Abit KX7-333 és 4X-es AGP mellett nem biztosítja a 1.5V feszültséget, csak 1.47V-ot.

 

A R9000 sokat problémázott ez miatt. A Mostani R9600XT-nek ezzel a feszültséggel semmi baja, tökéletesen működik.

Link to comment
Share on other sites

addyca

Hi!

 

szeretném lecserélni a mostani kártyámat (GeF2Ti) valami izmosabbra. Mondjuk R9600XT (sapphire 256megás 33ezerért). Tudna valaki ebben a kategóriában (max40e) ajánlani?

A bibi hogy hallottam rosszakat a R9600-akról, hogy sorra viszik néhol őket vissza.

Ez igaz?

 

Ja és mindenképp AGP8x legyen, mert a lapom AN7 és nem szereti a PCIe-t :)

 

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Maverick

HIS Excalibur 9600XT, 128 MB RAM, Tv-out +DVI bruttó 33000 Ft...

Jó márka, megveheted nyugodtan!... ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest GoodSpeed

Tehát összefoglalva MD elmondhatjuk, hogy:

 

4X-es AGP kártya belemegy 8X-os AGP-t támogató alaplapba, legfeljebb az alaplap adta lehetőséget nem tudja kihasználni, nekem pl ASUS A7V8X-X LAN alaplapom van mely támogatja a 8X AGP-t, de nem is olyan régen, a gépemben, egy Abit Siluro Geforce 4 MX 440 64 MB-os 4X-es AGP-t támogató kártya végezte el a grafikai számításokat, és müködött, azóta ezt a kártyát a dobozában pihentetem, mert lecseréltem egy 8X-os AGP Gecube 9600 PRO-ra mely már kitudja használni az alaplap által nyújtott lehetőségeket.

 

Mégegyszerűbben, bármyelik is legyen az alaplap vagy a videókártya közzül 4x-es vagy 8x-os, nem lesz inkompatibilitás.

 

@Chabi. Hol lehet megnézni hogy az AGP mennyi feszültséget kap? Everest ? vagy a Bios is megmutatja, mert annyira nem szoktam nézegetni...

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Everest is BIOS is...

Link to comment
Share on other sites

eremit

Mennyivel tud többet a

 

HIS Excalibur Radeon 9600XT, 128 MB RAM

 

a Sapphire Radeon 9600 Pro, 256 MB RAM-nál?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...