Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Merevlemez-vásárlás archívum 2009. júniusig


ProFiler

Recommended Posts

TomAttorney

Ugye a rendszer teljesítményét jelentősen meghatározza az, hogy milyen merevlemez van benne? Nem is annyi, hogy nem elhanyagolható, hanem kifejezetten számít? Főleg komolyabb játékok használatának esetében, és egyébként is a mindennapi használatban, nem mindegy, hogy 8 vagy 32 MB az a cache, és hogy mekkora a fordulatszám, ugye? Úgy értem, hogy ez jelentős tényező, és egy jó proci + memória + VGA mellett bizony le tudja rontani a teljesítményt, ha a merevlemezen spórol az ember? (Remélem, igen, mert erről győzködtem valakit, és közben elbizonytalanodtam, azért a furcsa kérdés... :))

 

 

A konkrétabb kérdés pedig, hogy egy C2D E8400, 4 GB 1066 MHz Kingston RAM-os főleg játékra használt, komolyabb teljesítményű új géphez mennyire illik ez a merevlemez:

 

Western Digital 1TB 32MB SATA2 WD1001FALS (7200 RPM) ?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Számít, jól gondoltad.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Jól mondtad, és illik. :)

Link to comment
Share on other sites

LordDzseff

A Samsung merevlemezeirõl mi a véleményetek? Havernak van egy gépe és Samsung Sata2-es merevlemeze van, azt hiszem 7200 RPM-es. Kérdeztem, hogy miért nem WD, de azt mondta ez jutott :P.

A kérdésem a következõ. A Samsungról nekem pozitív véleményeim vannak, de merevlemezek terén nem sok... szerintetek érdemes a közeljövõben cserélnie, vagy nem vészes, mint pl. a vargáné és tsa. tápok? :D

 

Üdv, LordDzseff

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Csak azért ne cseréljen, mert Samsung. Ha esetleg beadja a kulcsot, akkor cserélje le egy WD-ra (vagy Hitachi-ra vagy Seagate 7200.12-es szériára).

Link to comment
Share on other sites

TomAttorney

Jelenleg nekem is Samsung-om van, és bár a közeljövőben lecserélem egy Western Digital-ra, eddig megfelelően, hiba nélkül működött 3-4 évig, szóval nem azért váltok, mert Samsung.

 

Ja, és köszönöm a választ! :)

Link to comment
Share on other sites

LordDzseff

Köszönöm a válaszaitokat!

Akkor marad a Samsung majd meg látjuk meddig húzza!

(Itthon van egy régebbi gépben 2001es Samsung 40gb IDE, nem recseg nem csörög semmi probléma vele :D)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...