Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Memóriavásárlás archívum 2008. júniusig


ProFiler

Recommended Posts

sz.jános
Kinek mi a véleménye a következõ memóriáról: >> TwinMOS TwiSTER PC3200 / DDR400 / 512MB / CL2.0 <<  :?:

 

Érdemes megvásárolni vagy sem ?  :hááát:

Ezeket a memókat Hynix D43-as vagy a még korszerübb Hynix D5-ös chippekkel készítették. A D5 szinte garantáltan megy 2-3-3-6-os idõzítésekkel 400MHz-en.

TwinMOS Twister PC3200 teszt

Milyen chip van a memón?

Jó memók ezek, de ha teheted, nem sokkal drágább a TwinMOS Twister Pro PC3200 (Samsung TCCD chip!), ez 400MHz környékén 2-2-2-5-el müködik.

(Ha egyáltalán kapható nálunk?! :hááát: )

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Jó memók ezek, de ha teheted, nem sokkal drágább a...

Az a lényeg hogy jól mûködjön :)

 

Annyit nem ér meg, hogy plusz pénzt fizessek azért a +200 pont-ért egy bencsmárkban ;)

 

Nem tuningra kell.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

Te tudod, hogy mire kell.... ;)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Utonium
2 modul a legolcsóbb helyen megvan ~37ezer Ft-ból. Szerintem ez elég korrekt ár...

Szerintem pénzkidobás, fõleg ha nem tuningra kell. Bõven elég lenne neked ez is: Kingmax SuperRAM 512MB. A két darab így kevesebb mint 24 eFt-ba kerülne, ráadásul élettartam gari van rá. ;) Tény és való hogy ezt a modult nem tuningra találták ki, de amit kell, azt rendesen hozza. De nézz körül nyugodtan ott ahol ez is kapható, hátha találsz még olcsóbbat: Varázspálca Bt.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Sõt - továbbmegyek. 30000-ért Ausztriában már Corsair XMS 512MB PC3200 is van, amelynek CL2-2-2-5-T1 az idõzítése.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

@ Davs:

Nem ajánlatos két külömbözõ típusú ramot üzemeltetni, mert lehet hogy nem is tudnak egymással dolgozni, meg ha tudnak is, lehet hogy instabil lesz a rendszer és visszafogják a sebességet.

A felsorolt típusok közül pedig az infineont a kingstont meg a samsungot ajánlanám.

(mindegyikkel találkoztam már és jónak találtam õket)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Kingston, Infineon.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

De én nem akarom a mostanit "kidobni"...Vagy másnem eladom, és veszek rajta mást...És az a Buffalo milyen? (Egyébként nem biztos, hogy az, de én azt a feliratot láttam a memóriára ragasztva....)

 

Ha Infineon, akkor esetleg:

512MB DDR400 GoodRAM box (16 chip)

 

Ha Kingston, akkor esetleg:

1GB DDR400 Kingston CL3 (3-3-3) kit 2x512MB

512MB DDR434 Kingston HyperX CL2.5

 

De inkább az 1 GBos felé hajlok -az nem számít, hogy 2x512, mert kb. 5 slotom van memória számára- , és akkor esetleg eladnám a mostanit...Egyik osztálytársam úgyis említette, hogy akar memóriát venni...Ja, és mi a különbség a DDRam, és az SDRam között?

 

Ja, és az a CL mit takar?

 

Az volt a helyes. ;) <PF>

Link to comment
Share on other sites

cereal180

A CL (CAS-Latency) azt jelöli, hogy két olvasási ciklus között hány ms telik el. Jól mondom? Értelemszerûen minél kisebb, annál jobb.

Link to comment
Share on other sites

matesz

Sziasztok!

 

Errõl a memóriáról kérnék véleményeket!

Melyiket érdemes inkább venni: ezt a Corsairt, Geilt vagy Kingmaxot? :hááát:

Nem lesz tuningolva!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Errõl a memóriáról kérnék véleményeket!

Olcsó, nagyon stabil, megbízható (és 10 év garival) - továbbá még csak nem is lassú. A gépekbe az utóbbi idõben kizárólag ilyeneket szerelek. Kiváló RAM-ok. Egyértelmûen Corsair.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

@ ProFiler

 

Fogadni mertem volna rá, hogy ez lesz a válaszod. :D

(Én továbbra is a Geil Value-t favorizálom. ;) Ismered a mondást, kinek a pap, kinek a papné, nekem a lányuk..... :D )

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

:D Legyen. :kocc:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

matesz

János, ProFiler köszönöm a tanácsokat! :istenvagy:

 

Bár most sem tudok még dönteni... :upsz:

A Geil mellet az is szól, hogy SEX-ben lehet venni >itt< :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Cormoranus

Sziasztok!

 

Szeretném bõvíteni a gépem memóriáját, de nem tudom, hogy mi lenne számomra a legjobb megoldást

Gépemben MSI KT4 Ultra alaplap van, ami VIA KT 400 lapkakészlettel rendelkezik. A memória 256 MB, amit kettõ 333Mhz-es (PC2700) 128 MB-os memóriamodul alkot. A alaplap 3 memóriamodul befogadására képes. Ha jól olvastam a fórumban, akkor egy 400Mhz-es (PC3200) memóriamodul problémamentesen tud 333 MHz-en mûködni, így elõttem két lehetõség áll:

 

1. Beteszek egy 512 MB-os modult a meglévõk mellé, s így a gépemben 768 MB memória lesz, ami csak 333 MHz sebességgel fog mûködni.

2. Kiveszem a régi modulok, s csak egy 512 MB-os modult teszek bele, ami 400 MHz-en mûködik.

 

Nem tudom, hogy az alábbi lehetõségek közül melyiket válasszam. A memóriabõvítésnek az lenne a fõ célja, hogy a Windows gyorsabban álljon fel, mert jelenleg a különbözõ programok miatt, több mint három percig tart.

 

A segítségeteket köszönöm:

 

 

 

Cormoranus

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Elõször is. A Windows ettõl nem lesz gyorsabb! Ha annyi minden van rajt, akkor ez már nem segít. Sokkal többet érsz egy újratelepítéssel.

 

Ha mégis bõvíteni szeretnél, akkor azt mondom, hogy nyugodtan tegyél a jelenlegiek mellé egy 400-ast pluszba.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Maverick
Ha annyi minden van rajt, akkor ez már nem segít. Sokkal többet érsz egy újratelepítéssel.

Természetesen nem tudom, hogy itt pontosan mi a helyzet, de egy viszonylag friss telepítésû rendszeren is megeshet,

hogy túl sok program indul együtt a Windowszal... :hááát:

(Sajnos elég sok program szükségtelenül és kéretlenül így állítja be magát.. :S )

Ilyenkor elég, ha egyszerûen kilõjjük ezen programok automatikus indulását a rendszerrel, és csak a legszükségesebb

programok indulnak együtt a Windowszal... :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

sz.jános

@ Cormoranus

 

Bármennyire is furcsán hangzik, nálam a Panda vírusírtó használatakor volt hasonlóan lassú a "rendszer felállása". :hááát:

(Pedig 2×512MB-os memóim vannak ..... )

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Maverick

OFF

 

A Pandától egyáltalán nem furcsa... :démonikacaj: És ha még ez lenne a legnagyobb hibája!... :hááát:

 

ON

Link to comment
Share on other sites

Cormoranus

Köszönöm a segítséget.

 

Sz.János jól megérezte, hogy miért vetõdött fel bennem a kérdés. Én is Pandát használok. Szóval a Macinak mindegy, hogy mekkora a memória, ugyanúgy lomha. Azt hittem, hogy ez a dolog megoldódott: Azt tudom, hogy a Panda 2005 elsõ verziói nagyon lassan töltöttek be, de a fórumban olvastam róla, hogy késõbb javítottak ezen. Ezért gyanakodtam a memóriára. Eszembe jutott az is, hogy ha más vírusirtót teszek fel s melléje tûzfalat, akkor is körülbelül ez lesz a felállási idõ.

 

Felvetõdött bennem egy újabb kérdés: A többlet memória miben segít, ha az indításban nem? Érdemes-e bõvítenem, ha nem szoktam játszani?

 

 

Üdv:

 

 

Cormoranus

Link to comment
Share on other sites

Maverick

Igen, érdemes!

A fizikai memória növelése igen üdvös a rendszer egészének a sebességére... :ötlet:

Gyorsabban töltõdnek be a programok, nem lessul be zavaróan, ha sok böngészõablak, szöveges doksi, stb. van

megnyitva, kevesebb a merevlemez-tevékenység, hiszen kevesebbet kell a lapozófile-hoz nyúlni...

A legnagyobb változás talán -ha arányaiban nézzük- a 256 MB-ról 512 MB-ra való bõvítés, mert manapság 512 MB

a gyakorlati minimumkövetelmény..

Jelentõs még az 512 MB-ról 1GB-ra történõ bõvítés, viszont 1 GB felett már csak elenyészõ esetben tapasztalható

gyorsulás...

Link to comment
Share on other sites

alakulat

hello

Szeretném kérdezni, hogy 2db 512 ram kid csomagban (kb mennyi?) érdemes venni vagy külön-külön?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...