Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alaplapvásárlás


ProFiler

Recommended Posts

cncdani

Jaa, 790i, persze. Az ASUS Striker II-je 80ezerért mi? :) Neem, 30ezernél nem kell több rá. Nem vagyok "Dagobert bácsi" :D

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Nyugodtan vegyél 30000.- alatt alaplapot. Vannak nagyon jók 23-32000.- között. Ha pedig egy videokártyát akarsz csak beletenni, még az egyfoglalatos is elég. Kapsz cserébe, egy plusz PCI csatlakozót.

Persze P35, vagy az felett. ( A P35-ös még sokáig fog döngetni a piacon, mert jól sikerült darab.)

"Még mindíg jobb egy 9800-as, mint két 9600-as, árban és teljesítményben egyaránt."

Link to comment
Share on other sites

Alex99
az egyfoglalatos is elég

Ez a lényeg. Az SLI olyannak való, aki nagyon a maximumra megy. Mondjuk mindig a legjobb videókártyája van, és már csak így tudja fokozni a teljesítményt, hogy kettőt tesz belőle bele. :D

Link to comment
Share on other sites

cncdani

Egy 9800-as jobb mint 2 8800, igen, de drágább is azért.

P35-ösöket meg azért nem szeretem mert abba meg PCI-express x16 1.0 szokott lenni, ami azért elég számottevõ. Mindenesetre marad a 750i, és majd ha több infó lesz a P45-ösökrõl, akkor eldõl, melyik a jobb!

Link to comment
Share on other sites

ezermester

"A SLI olyannak való, aki nagyon a maximumra megy."

:igen::igen::igen:

 

Mint azt említetted:

Nem vagyok "Dagobert bácsi"

 

Nem is kell, hogy az legyél, az amúgy is fukar. Ha mégis eltalálnál 4 számot az ötből, akkor is csak veszel egy 9800-ast, és "majdnem odaversz a háromkártyásoknak" azzal az egyel. :D

 

Utólag: Hirtelen azt hittem, elírtam, de nem. 9600-asból 2db drágább, de rosszabb. 8800-at nem írtam.

Link to comment
Share on other sites

cncdani

LoL, kezdünk átmenni videókarikra :) Lényeg, hogy várjuk a P45-ös részletes infókat! Azok elég olcsók lesznek, és jók is :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Igaz, és igaz. Azért P35-el is 8Gb/sec, :D nem olyan tragédia.

Amíg nem jönnek meg a P45-ösök, addig is ajánlok valamit.

Találtam, egy "szerintem nagyon ott van" oldalt. A Gigabyte alaplapokról. Eddig ez a leg tutibb, amit láttam.

http://gorneck23.extra.hu/GigabyteP35.html

Link to comment
Share on other sites

cncdani

Kösz az oldalt, bár ezek P35-ösök.

Egyékbént igen, eléggé számít szerintem az, hogy 1.0 vagy 2.0 a PCI-express port...

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Természetesen számít, csak nem most, hanem majd. Kell a kártya is hozzá, ami tudja.

Meg a 2.0 modernebb.

 

 

Utólag:

Egy kis ízelítő, bár eléggé MSI szaga van a részrehajlásnak. Ha leértél az aljára, menj tovább a bemutatkozik...-on.

http://prohardver.hu/teszt/intel_p45_msi_m...benyomasok.html

Link to comment
Share on other sites

cncdani

Ja, ezt már olvastam, de azért köszi. Az oldalukon majd eredetileg jövõ hét elején lesz kirakva - az ASUS-al együtt -.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Sziasztok!

 

Behalt a régi gépemben az alaplap és szeretnék egy másikat, ezeknek kellene megfelelnie:

 

S478, 800MHz FSB

AGP 8X

4X400MHz-es DDR1-es foglalat

SATA csatoló.

 

Mit ajánlotok?

 

Már keresgtek egy ideje és csak külföldön találok, bár léhet, hogy én vok a béna :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Itt van pár: Link.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Köszönöm, de nem találtam :( Azt gondoltam, hogy találok a 10ezres kategóriában de már feladom.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Hova küldjem 13000.- ért? Van még 8-10 db. :D

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Van alaplapod? Milyen?

Link to comment
Share on other sites

cncdani

Na, végre az MSI oldalára felkerültek a P45-ös, és a P43-as chipsetes alaplapok is!

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Bazs1981!

 

Mivel a gépem is 478-as, ezért tudom, mi hol.

Az egyik boltunkban van még belőle 8-10 db. Original garis stb. Ha emlékezetem nem csal, MSI.

Ha komolyan érdekel, bemegyek és megnézem pontosan, ha kell, el is rakatom, a többit megbeszéljük. A lapomon annyi rajta van, hogy helyileg hol lakom.

 

cncdani!

 

Ha teheted, a vásárlással várd meg azt a pillanatot, amikor mindenki nyaralni megy, csak a kereskedő nem.

Link to comment
Share on other sites

cncdani

Oké, úgylesz! :lol:

Bár egyre inkább úgy néz ki, a Commando-t fogom venni! 8)

Link to comment
Share on other sites

pityu100

Szerintetek milyen alaplapot lenne érdemes venni a mostani ASUS K8N helyett? Én erre gondoltam:

MSI K9N Neo-F V2 Nforce520

Esetleg ha valaki tud jobbat, akkor ne habozzon megosztani :D

Link to comment
Share on other sites

cncdani

Én AMD-t soha nem vennék. Szerintem Egy inteles alaplap új procival... szerintem :)

Link to comment
Share on other sites

ezermester

pityu100!

 

Abban az idõben, ennek a lapnak, ez az egy konkurense volt. :D

A jelenlegi lapod, túl élte a csatát az MSI-vel szemben. :hááát:

 

Miért akarod lecserélni?

Mekkora a processzorod?

Link to comment
Share on other sites

cncdani

Hmmm...

Most az MSI Neo2-e vagy az Asus Commando-ja bírjá jobban a terhelést?

 

Ha a proci egy intel E8400-as, a vid. kari meg egy 8800GT, a memó pedig egy 4-4-4-12-es, 800Mhz, 4Gb-os Geil.

Link to comment
Share on other sites

Alex99

A linken nekem P45 NEO3 jön be. Az jobb lap.

Link to comment
Share on other sites

pityu100

ezermester!

 

A procim most egy AMD Sempron 3000+ 1800mhz.

Cserélni viszont azért szeretném, mert már eléggé régi(nek tűnik szerintem). másfél éve vettem a gépet, és amit lehet, fejleszteni szeretném...

Esetleg lehet a mostani alaplapomhoz (ASUS K8N s754) még valahol kapni egy jobb procit?

Link to comment
Share on other sites

Chio

Sziasztok!

 

Mostanában szeretnék új gépet vásárolni, és a segítségeteket szeretném kérni, hogy ti milyen alaplapot ajánlanátok hozzá.

 

Eddigi elképzelésem:

Intel Core2Duo E8400

XFX GeForce 9600GT

Kingmax DDR2 1024MB 800MHz x 2

 

Tehát ezek mellé keresek egy megbízható alaplapot, árban 15-20e Ft között, amit aztán játékokra használnék.

 

Elõre is köszönöm a segítségeteket!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...