Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alaplapvásárlás


ProFiler

Recommended Posts

vzsound

Sziasztok. Tudna nekem segíteni valaki abban, hogy létezik-e olyan alaplap amelyiken 2db lga775-ös processzorfoglalat van? Elõre is köszönöm.

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ja, Xeon processzorhoz.

 

Link to comment
Share on other sites

Ákos12

Hello!

Most újítom fel a gépem... Tudnátok ajánlani egy olyan alaplapot aminek viszonylag jó integrált videokártyája van? Az ár max 15-16 ezer. Ja igen AMD-s proci megy bele (AM2). Köszi

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Itt nézd meg: Katt. Van egy pár 16 ezerig.

Link to comment
Share on other sites

Ákos12

Köszi!

Gigabyte GA-MA69VM-S2 -- ezt néztem ki, szerinted milyen? Vagy esetleg valakinek van negatív tapasztalata?

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Telitalálat, én is ezt ajánlottam volna.

Link to comment
Share on other sites

Ákos12

Oh köszi!

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Ezen a lapon egy negatívum van, de arra meg szükséged van, mivel kifejezetten ilyet kerestél.

Link to comment
Share on other sites

Hanszi

Egy alaplapon mit takarnak a következõk?

FIREWIRE /IEEE1394/, meg a Raid vezérlés. Miért jó ha van, miért rossz, ha nincs?

Kösz.

 

Link to comment
Share on other sites

mike22

A firewire egy szabvány, ami egy csatlakozási lehetőséget jelent. Hasonló, mint az USB, de más a kialakítása. Lásd pl. Gigabyte GA-X38T-DQ6:

 

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Mother...?ProductID=2730

 

Nagyítsd ki az asló képet (ami az alaplap hátulját mutatja), és meglátod. A bal szélső két USB csatlakozó felett... :)

Link to comment
Share on other sites

fapuma
meg a Raid vezérlés. Miért jó ha van, miért rossz, ha nincs?

Ha több merevlemezed van, egy tömböt tudsz belõlük csinálni, összeadódó kapacitással, így gyorsulhat a mûködése (hiszen duplaannyi sávszélesség jut ugyanannyi kérésre); vagy ha teljesen ugyanaz a két (vagy négy) merevlemez, akkor "tükrözött" kötetett csinálhatsz belõle, ami azt jelenti, hogy mind a kettõn ugyanaz tárolódik, így kisebb az adatvesztés esélye.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Magam sem mondhattam volna szebben.

 

Amit elsõként olvastál, raid 0

A második a tükrözés, raid 1

Létezik a kettõ keverése, amikor képes a gyors elektronika, a lassabb tárolók felé megosztani az információt, de egyben tükrözni is azokat. Így gyorsabb is és biztonságosabb is. Ezt többféleképpen is nevezhetik. Raid 2, raid 1.5, vagy raid mátrix. Ehhez már két egyforma partíciójú tárolóra van szükség, minimum.

Ha tudod mi az a duál memória kezelése, akkor nagyjából ezek egyike is hasonlóan dolgozik.

Link to comment
Share on other sites

kifly

Raid-ot szoktak olyankor használni ha valaki azt akarja hogyha szétszedik a gépét akkor utána ne tudják az adatokat kinyerni. Csak akkor kapható vissza az adat ha ugyanúgy kötik össze a merevlemezeket.

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Bármikor, bármilyen gépben összeállítható, a raid tömbbe rendezett tároló(k).

Amennyiben nincs adat, csak meg kell cserélni és máris olvasható.

 

A raid tömb létrehozható, egyetlen tárolón is.

 

A két tárolós raid, egyetlen tárolójából, bizonyos adatmennyiség helyreállítható.

 

Így szerintem a biztonságos adatmegsemmisítés, a tároló kettévágása. (fûrész, lángvágó.)

Link to comment
Share on other sites

Ákos12

Hello!

Még lenne egy kérdésem...

A Gigabyte GA-MA69VM-S2-n lévõ integrált Radeon X1200 videókártya mennyit tud? Esetleg DirectX 9-et?

Link to comment
Share on other sites

Alex99

Ja, talán kihúzod vele. :D

Link to comment
Share on other sites

ezermester

Ha jól láttam, támogatja az Ati szoftverrel, de gondolom tisztában vagy azzal, hogy az alaplapi videokártya, a központi memóriából táplálkozik.

Link to comment
Share on other sites

Ákos12

Köszi a válaszokat!

Még egy kérdés: a mostani Radeon 9550 Se hez képest milyen lesz az integrált vid. kari? (Bocs a sok hülye kérdésért de én ehhez nemigen értek...)

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Nem sokkal gyengébb (vagy talán egyáltalán nem). Nem találtam közvetlen összehasonlítást, csak annyit, hogy a testvére (GA-MA69G-S3H) a régebbi játékokat (F.E.A.R., Far Cry, NFS Most Wanted, Call of Duty II) 800*600-ban, közepes-maximum beállításokon általában zökkenőmentesen viszi.

Link to comment
Share on other sites

Ákos12

Ok. Köszi!

Link to comment
Share on other sites

muminimi

Sziasztok!

 

Most készülök új gépet venni. Ki milyen alaplapot ajánl? Valamilyen Intel core duo processzort szeretnék.

 

Válaszokat elõre is köszönöm.

 

üdv.: muminimi

Link to comment
Share on other sites

ezredes

most vettem egy Asus P5L 1394 tipusä alaplapot, és 2GB Kingston 667MHz-es memóriát...szereintetek jól választottam? 8)

Sziasztok!

 

Most készülök új gépet venni. Ki milyen alaplapot ajánl? Valamilyen Intel core duo processzort szeretnék.

 

Válaszokat előre is köszönöm.

 

üdv.: muminimi

háát...amilyet én vettem, arra azt mondták, hogy elég jó kis alaplap az árához képest... megy rá core duo proci is :) de nem fogja megvenni helyetted senki, ezért tiéd a választás :)

Link to comment
Share on other sites

ezermester

A valamilyen processzor elég tág fogalom, de akkor tág értelemben, :hmm:

Gigabyte GA-P35C-DS3R :D

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...