Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Alaplapvásárlás


ProFiler

Recommended Posts

ProFiler

Mindenképpen nForce4 legyen, ha SLI nélkül, akkor:

- ASUS A8N-E (bár megjegyzem, hogy kb. 5000 Ft a különbség az A8N SLI-hez képest, ami nem nagy különbség)

- EpOX 9NPA+ (ez viszont véleményem szerint drága és ahhoz képest a gyári BIOS-szal /március/ eléggé instabil)

- Gigabyte GA-K8N Ultra-9 (az egyik leggyorsabb nForce4-es alaplap, egész jó áron)

- MSI K8N Neo4 Platinum (nagyon jó alaplap, amely mentes a full extrás Diamond változat hibáitól)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Köszönet mindkettőtöknek! :istenvagy:

Link to comment
Share on other sites

highlander81

Sziasztok!

Nekem most kellene váltani (családi okok miatt) alaplapot és processzort :(

Az agp-s vga-t nem tudom/akarom lecserélni. Sulinetben szeretném venni, hogy a felét visszakapjam :)

A versenyzők a következők:

Gigabyte k8ns

Asus A8v deluxe

Msi k8t neo 2

Abit A8v 3rd Eye Guru

 

Szóval én ezeket találtam. Esetleg ha van valami jó inteles is nem zárkózom el előle. Ha tudtok írjatok tapasztalatokat. Előre is köszi!!!

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az ASUS, vagy az MSI alaplapot ajánlom. Ebben a sorrendben. Az Abit ventillátora hangos, a Gigabyte pedig nForce3 chipkészletű, ami rosszabb, mint a Via K8T800Pro.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

highlander81

Egyébként most is Asus-om van. a7n8x-e deluxe. Ehhez képest jobb lesz? Sokkal gyorsabb lesz a gép? A mostani procim Barton 3200+ az új pedig egy Athlon 64 socket 939 3000+ lenne.

Azt mondták, hogy a 3d mark 2005 is több pontot fog adni, ha lecserélem a procit és az alaplapot.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Jelentősen gyorsabb lesz. Főleg, ha gyors memóriát is használsz.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

highlander81

Kingmax Hardcore van 2*512 Mb!

Egyébként te miért a via-s alaplapokat ajánlod? Nekem az nforce 2 ultra nagyon bejött. Szívem szerint most is azt vennék csak ugye sulinetben nincs (vagyis csak 1 van Gigabyte)

Link to comment
Share on other sites

Putty Mutty

Profiler ! Köszönöm felajánlásod.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
Egyébként te miért a via-s alaplapokat ajánlod?

Mert az a jobb. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

psy mimi

Hello.

Akarok egy Socket A alaplapot, amiben legyen PCI-Express, legyen gyors és tudjon elég sokat és ne legyen beépitett videokártya. Ja és az árát is kéne tudnom. Kösz.

Link to comment
Share on other sites

cereal180

PCI-E-s Socket A alaplap nincs, csak AGP-s létezik :ötlet: A két leggyorsabb: ABIT AN7 v. ASUS A7N8X-E Deluxe. Tuningra inkább az ABIT jó, ha a nagy stabilitás a fontos, akkor az ASUS. Egyébként az ABIT-tal sem szoktak stabilitási gondok lenni. Mindkettõ kb. 20K.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
Mert az a jobb. :ötlet:

Igen, mivel csak AGP-s téren lehet válogatni. Ha PCI Express is lhetne, akkor már messze jobb az nVidia.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Putty Mutty

Sziasztok !

Végre összeállt az új cuccosom.Megrendeltem õket.Szeretném,ha hozzászólnátok.

(Az alaplapra van integrálva egy VGA - ez azért sikerült így mert /pillanat erre futja - késõbb majd veszek rá malamit) De azért mondhatnátok arról is véleményt,hadd tudjak valamit mig össze nem szerelem.(1 hét)

Elõre is köszönöm az építõ véleményeket.

 

Alaplap : ASUS P5GDC-V Deluxe

Proci: P4 Intel Pentium 540--3,2GHz, /800/1MBLC2/LGA775 (Prescott)

Memória:Samsung 2x512MB /533MHz/DDR2

Vinyó: Western Digital WD Caviar SE(WD 2000 JD) 200GB-SATA

Táp:Q-Tech 400W-os (2 ventis)Noiseless PFC

2 db Chipset hütõ (Zalmann -ZM-NB47 J

(és 3 fajta kábel és átalakító)

mindösszesen 145.000 Ft.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Én azt a tápot nem erõltetném, mert elég középkategóriás, nem nagyon bíznám rá a gépem, és ennyi pénzért már értelmes tápot is lehet kapni.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ezen kívül még azt mondom, hogy felsleges a Zalman chiphûtõ, mert ami rajt van az jobban hût, az északi hídra nem tudod rögzíteni (inkompatibilis), a déli híd felett pedig értelmetlen, mert annyira nem melegszik (elég ami rajt van), továbbá a bõvíthetõség szempontjából nagy akadály lehet a grafikus kártyáknak és hosszabb PCI eszközöknek. Szóval: felesleges pénzkidobás!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

psy mimi

Köszi cereal180.

 

Hello

Milyen PCI-E-es Alaplapok vannak.És amelykbe nincs beépitett video kártya.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ez egy nagyon rossz kérdés, mert rengeteg van. Elõször is egyik PCI Express alaplapon sincs grafikus vezérlõ. Továbbá döntsd el, hogy milyen rendszert szeretnél vásárolni. (AMD, vagy Intel) És még egy: miért erõlteted a PCI Expresst? Teljes rendszert szeretnél cserélni?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Elõször is egyik PCI Express alaplapon sincs grafikus vezérlõ.

Az ATI X200 chipsetben egy teljes értékû DX9-es VGA van integrálva S939 platform...

Link to comment
Share on other sites

smile=)

Hi!

 

A téma elején olvastam egy hozzászólást egy haldokló AsusP4P800-ról!

Nekem is ilyen van,szerintetek lehet vele bajom :(:?:

Link to comment
Share on other sites

attika80

Sziasztok.

 

Latom sokan írják mit akarnak vásárolni akkor én is leírom és szeretném, ha valaki jobbat tud ajánlani, akkor írja meg köszönöm.

 

 

Alaplap;MSI K8N Neo4 Platinum SLI Socket 939 NVIDIA nForce4

 

Proci: AMD fx-55 de nem tudom érdemes-e várni az fx-57-re ahogy olvastam a dual magos procikról amit írtatok, hogy játékosok számára nem ajánlatos.

 

Memória:CORSAIR XMS 1GB (2 x 512MB) 184-Pin DDR SDRAM Unbuffered DDR 400 (PC 3200) Dual Channel Model:TWINX1024-3200XLPRO

 

Vga: His x850xt iceqII

 

Táp:ENERMAX EG851AX-VH(W) FM ATX 660W Power Supply 90 - 264V UL cUL VDE DEMKO NEMKO SEMKO FIMKO

 

A hûtésrõl még nem döntöttem mit ajánlotok? Eredetileg ezt nézegettem, de nem tudom jó-e: http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16835109122

 

Az ár kb 3000 dollár lesz itt amerikában azért jobban elérhetõk a dolgok :hááát:

 

Sziasztok

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Most erre mit mondjak? :D Ennél jobbat nem is nagyon tudnál összerakni. Esetleg nem akarsz SLI-s alaplapot? Olvastam, hogy játékra kell. (akkor jobban járnál egy GF6800Ultra kártyával. A procihûtõ kiválóan alkalmas a célra. (sõt! még többre is)

 

De légyszíves használj ékezeteket!

 

A téma elején olvastam egy hozzászólást egy haldokló AsusP4P800-ról!

Nekem is ilyen van, szerintetek lehet vele bajom :(  :?:

Nem. Miért lenne?

 

A továbbiakban megkérnék mindenkit, hogy a konfigurációval kapcsolatos kérdéseit ne ebbe a topikba, hanem a konfiguráció vásárlásba írja! Köszönöm.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

smile=)
Nem. Miért lenne?

Köszi, nincs vele gondom csak gondoltam megkérdezem :!: :D

Link to comment
Share on other sites

attika80

Szia Profiler.

 

Az alaplap SLI-s. Ne haragudj, de sajnos nem tudok ékezeteket használni komolyan amerikában élek és nincs magyar billentyûzetem :( :( De ha gond, akkor nem írok a fórumba, de az ékezet nem megy sajna :) :) :) A 6800 ultranál szerintem jobb az x850xt meg amúgy is Ati-s vagyok. De állítólag az nvidia karikkal vannak problémák.

 

Jajj, nem azért mondtam, csak benne van a szabályzatban. De ez esetben az ékezetek mellõzésén szemet hunyok. <PF>

Link to comment
Share on other sites

highlander81
Alaplap;MSI K8N Neo4 Platinum SLI Socket 939 NVIDIA nForce4

Proci: AMD fx-55  de nem tudom érdemes-e várni az fx-57-re ahogy olvastam a dual magos procikról amit írtatok, hogy játékosok számára nem ajánlatos.

Memória:CORSAIR XMS 1GB (2 x 512MB) 184-Pin DDR SDRAM Unbuffered DDR 400 (PC 3200) Dual Channel  Model:TWINX1024-3200XLPRO

Vga: His 850xt iceqII

Táp:ENERMAX EG851AX-VH(W) FM ATX 660W Power Supply 90 - 264V UL cUL VDE DEMKO NEMKO SEMKO FIMKO

Ennél soha rosszabb konfigod ne legyen :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...